رفتن به مطلب

مشکل در حامل و هزینه ارسال

پست های پیشنهاد شده

با سلام

یکم متنم طولانی شد لطفا کامل بخونید. مشکل مهمیه (حداقل واسه من) به خصوص دومی

من تو بخش حامل و هزینه ارسال یکی دو تا مشکل دارم. حسابی تو انجمن سرچ کردم ،مثل این که این مشکل بین خیلیا هست و تو هیچ تایپیکی کامل به نتیجه نرسیدن.

در هنگام خرید این خطا رو میده : برای آدرس شما هیچ حاملی انتخاب نشده است.

من تمام حامل ها رو پاک کردم و مو به مو طبق آموزش "شیوه صحیح و کامل تعریف حامل" پیش رفتم.. درست نشد.

تمام منطقه ها رو هم پاک کردم و از اول واسه خودم منطقه تعریف کردم . خود ایران و استان های ایران رو نوشتم بعدش از اول حامل ها رو تعریف کردم درست نشد..

ضمنا برای حامل ها جداگانه هم هزینه حمل بر اساس هزینه کل تعیین کردم هم بر اساس وزن. حتی بر اساس فقط یکی از این ها هم یعنی فقط بر اساس وزن هم امتحان کردم. اصلا درست به شو نیست.

اول تا آخر هم هر چی میزنم هز چی حامل تعریف می کنمو تنظیم می کنم حتی از تنظیمات محصول هزینه مازاد حمل (به ازای هر عدد) رو هم تعیین می کنم تا این مورد ارسال رایگان بره نمیره.

انگار اصلا اونا داینامیک نیستن!

خلاصه حتی این موضوع که دانوش جان در راهنماییاشون گفته بودن مشکل حذف شدن یا نصب نشدن مناطق هست و این باعث شده بود که استان های ایران از منطقه خارج بشن.باید به صورتی دستی استان ها رو ویرایش کنند و به منطقه متصل کنند. رو هم بررسی کردم. استان های ایران حذف نشدن و ایران رو هم دستی اضافه کردم اما فرقی نکرد.

دوستان لطفا دقیق راهنمایی کنید این حمل رایگان چرا نمیره؟ حامل ها رو دقیقا طبق آموزش تعریف کردم و واسشون هزینه و ویژگی تعیین کردم چرا فعال نمیشن؟

من میخوام اول این موضوع رو یاد بگیرم و کاملا عملی بتونم انجام بدم.

امــــــــا... مشکل اصلی من یه چیزه دیگست..

از اون جایی که اگر من نخوام از ماژول واسطه های پستی استفاده کنم نیاز هست برای هر استان جداگانه هزینه ارسال تعیین کنم و از اونجا که هم من از هزینه های دقیق تیپاکس برای وزن ها و استان های مختلف با خبر نیستم هم این امکان در پرستاشاپ نیست اگر هم باشه خیلی دشواره.. من نیاز به یه آموزشی دارم تا کلا این موضوعه ارسال رایگانو هزینه ارسالو این چیزا رو کلا از پرستا محو کنم!

میخوام تو سبد خریدش کلا چیزی در مورد هزینه ارسال ننویسه.

در طی کامل کردن مراحل خرید هم به جای تمام راه های ارسال و هزینه ی ارسال و ... فقط یه توضیح بنویسم که تمامی ارسال ها برای شهر تهران از طریق پیک موتوری و دیگر استان ها از طریق تیپاکس صورت می گیرد و شما هزینه ارسال را درب منزل به مامور پست پرداخت می کنید.

چرا؟

1- این که تعریف حامل و راه های پرداخت به خصوص هزینه پرداخت اصلا دقیق نیست و بنا بر هزار جور شرایط تغییر می کنند.

2- فروشگاه ما ارسال برای شهرستان ها رو کلا با تیپاکس انجام میده و هزینه ارسال پس کرایه میشه یعنی چون تا آخرین لحظه مشخص نیست که هزینه ارسال دقیقا چقدره ما هزینه ارسال رو نمی گیریم بدیم تیپاکس خود خریدار خیلی راحت لحظه ای که داره تحویل می گیره هزینشو میده.

3- تیپاکس بعضی شهرستان رو پوشش نمیده و مجبورا از پست استفاده می کنیم. اما معلوم نیست کدوم شهرستان ها و این خورده ریزه ها رو نمیشه تو حامل های پرستا جا داد.

پس من از تمام اساتید ضمن تشکر خواهش می کنم دقیق من و دیگر دوستان که حیلی ها این مشکلات را دارند رو راهنمایی کنند.

مشکل اول : تعریف و تنظیم هزینه حامل ها و فعال کردن آن ها

مشکل دوم که واسه من مهم تره و یکم فوریه : حذف تمام گزینه های مربوط به حامل ،هزینه و نحوه ارسال از سبد خرید و مراحل خرید.

در صورت نیاز این مورد رو هم ذکر می کنم که آخرین ورژن پرستا شاپ رو یک هفته پیش دانلود کردم و از اون استفاده می کنم و در استفاده از پرستا صفر کیلومتر هستم. لطفا ساده و دقیق راهنمایی کنید.

سایت هم : Cosmetic.nedashop1.ir

با تشکر..

منتظر پاسخ های آقا دانوش و اساتید دیگه هستم که اکثر مشکلات رو در این انجمن حل میکنند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با راهنمایی نمیتونید کاری از پیش ببرین چون نیاز به تغییرات گسترده تو فایل های قالب داره که باید اشنایی کاملی با اسمارتی داشته باشین، باید بدین یک نفر کل این مواردی که فرمودین از مراحل خرید واستون حذف کنه . البته باید بگم حذف حامل امکان پذیر نیست اما در طی مراحل خرید میشه مخفیش کرد با روش هایی . در حقیقت در پس زمینه یک حامل باید انتخاب بشه که هزینش صفر باشه اما برای کاربر نشان داده نشه در هیچ مرحله ای .

لینک به دیدگاه

امــــــــا... مشکل اصلی من یه چیزه دیگست..

از اون جایی که اگر من نخوام از ماژول واسطه های پستی استفاده کنم نیاز هست برای هر استان جداگانه هزینه ارسال تعیین کنم و از اونجا که هم من از هزینه های دقیق تیپاکس برای وزن ها و استان های مختلف با خبر نیستم هم این امکان در پرستاشاپ نیست اگر هم باشه خیلی دشواره.. من نیاز به یه آموزشی دارم تا کلا این موضوعه ارسال رایگانو هزینه ارسالو این چیزا رو کلا از پرستا محو کنم!

سلام

شاید این سایت به کارتون بیاد البته شاید قبلا آشنا شده باشین باهاش...

سایت

لینک به دیدگاه

دوست عزیز B.A.H.M.A.N : ممنون از پیشنهادت ولی این کار یه کم سخته و وقت گیر ،من با توجه به نظر شما یه فکری به ذهنم رسید.

میشه یه حامل تعیین کرد (تیپاکس) و ارسالشو رایگان زد تا در جمع صورت حساب برای پرداخت تغییری ایجاد نکنه ،بعدش توی ترجمه ها یا هر جای دیگه ای کلمه ی ارسال رایگان رو به توضیحات تغییر بدیم.

حالا به کلمه ی توضیحات به خاصیتی بدیم که وقتی روش کلیک می کنن 2 خط متن توضیحاتی که نوشتم ظاهر بشه (توضیحات هم کاملا استاتیک)

این کاملا کار منو راه میندازه.

فقط مشکلم با همون تغییر کلمه ی ارسال رایگان ( در هر 2 زبان فارسی و انگلیسی) + ایجاد کردن یه توضیحات کوتاه زیر همون کلمه ی توضیحات)

لطفا راهنمایی کنید که این تغییر رو چطوری ایجاد کنم. (راحت ترین و بهترین؟)

دوست عزیز vejdan : ممنون ،دیدمش ،خوبه اما مشکل اینه که ارسال با پست انجام نمیدیم ، تو فروشگاه وقت اینو نداریم که یه نفر مسئول بشه جنسو ببره پست ،بسته بندی کنه ،تو صف واسته بفرسته ، تیپاکس خیلی راحت خدمات درب به درب داره. البته پست هم داره اما در صورتی که باهاشون قرار داد ببندیم.

از اونجایی که هنوز روی فروشگاه اینترنتیمون خوب کار نکردیم قرارداد با پست برای ما مقرون به صرفه نیست. تازه اینطوری مجبورم برای هر محصولی که به سایت معرفی می کنم یه وزن هم تعیین کنم.. و ... (کلا سخته)

الان راه حل رو فهمیدم مطمئنم کار سختی نیست. مشکل اولی هم که پست اول نوشته بودم (موضوع تعریف حامل..) و کسی جواب نداد رفتم دنبالش و حل شد.

الان فقط اینو راهنمایی کنید : چطوری کلمه ی ارسال رایگان رو تو بخش کاربری تغییر بدم (کلا از دم) + چطوری به زیر این کلمه یه توضیحات کوتاه اضافه کنم.

لطفا بهترین و راحت ترین راه رو پیشنهاد کنید.

1- فروشگاهم 2 زبانست

2- ورژن 1.5.2 می باشد.

منتظر پاسخ اساتید پرستا فارسی هستم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

ممنون ،به خاطر محدود بودن هاستم این ارورو داد : هشدار! پیکربندی PHP شما حداکثر تعداد فیلدهایی که در یک فرم ارسال می‌شوند را محدود می‌کند: 1000 برای max_input_vars.

لطفا از ارایه کننده‌‏‏‏‏‏‏هاست خود برای افزایش محدودیت سوال کنید و درخواست کنید تا محدودیت برسد به 1319 حداقل یا به طور دستی فایل ترجمه را ویرایش کنید

فایلش کجاست تا دستی از هاست ویرایشش کنم؟

تا به هاست بگمو انجام بده زمان میبره.

+ برای ادامش پیشنهادتون چیه؟

بهتره وقتی روی کلمه ی توضیحات کلیک می کنم با یه افکت کوچیک یه صفحه کوچیک باز بشه (عین زمانی که میخوان برای محصول نقد بنویسن توی صفحه یه پنجره باز میشه) اما چطوری این کارو کنم؟

لینک به دیدگاه

کسی نبود؟

یه راهنمایی کوچیک..

کدوم فایل ها رو باید ویرایش کنم تا زیر کلمه ی توضیحات که قبلا همون ارسال رایگان بود یه خط توضیح بنویسم.

این برای بخش مراحل خرید.

حالا اون سبد که محصولات بهش اضافه میشن رو چجوری ویرایش کنم و کلمه ی ارسال رایگان رو پاک کنم یا تغییر بدم؟

لطفا راهنمایی کنید.

فایل و مسیرش رو بگید ،بگید کجاشو ویرایش کنم..

با تشکر

لینک به دیدگاه

فایل تی پی ال : blockcart.tpl موجود در پوشه ماژول

برای مراحل خرید هم فایلهای زیادی هستند که همشون باید ویرایش بشن . بنده متاسفانه وقت ندارم بیشتر از این توضیح بدم ، چون حدودا باید 30 چهل سطر نوشت تا شما بتونید این کارها رو انجام بدین . اگر از سایر دوستان کسی بلد هست و وقتشو داره مراحل رو توضیح بده برای دوستمون .

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم.

بازم برای وقتی که گذاشتید متشکرم.

خوب اون سبد خرید هم حل شد.

فقط موند صفحه های مراحل خرید.

کاش جای فایل اون صفحه ها رو هم می گفتید.

فقط اگر بگید مثلا تو خرید 1 صفحه ای فایل هاش کجاست کافیه . محض احتیاط جای فایل های خرید 5 مرحله ای رو هم بگید.

منتظر کمک دیگر دوستان هم هستما.

ممنون.

لینک به دیدگاه

بهمن جان ممنونم. مشکلم حل شد تست هم کردم همه چی اوکی بود. یه 1 ساعتی وقت برد ولی با آزمایش و خطا به چیزی که میخواستم رسیدم.

بابا راهو نشونم بدی راه رفتنو بلدم.... :D

ممنون.

فقط یه موردی هست با این که جاش نیست میخوام بگم.. البته خطاب به کل مدیران انجمنه. همه جا میگم تا مسئولین پیگیری کنن

این قیمت هایی که برای ماژول ها در بازارچه میزارید خیلی بالاست. درسته که واسه ماژول ها زحمت کشیدید و وقت گذاشتید اما وقتی یه قیمت بالا برای یه ماژول میزارید سودتون بالاست فروشتون پایینه. پیشنهاد می کنم (پیشنهاد) قیمت ماژول هاتون رو یه کم بیارید پایین عوضش فروشتون میره بالا.

مثال خود من ،حدود 6 تا از ماژول های انجمن رو احتیاج دارم که هر کدوم رو 20 تومن به بالا قیمت گذاشتید. عوض 6 تا دونه 1 دونه که خیلی اصلیه رو میخرم. اما اگر به جای 20 5 تومن بود 6 تاشم میخریدم. مطمئنم این مورد برای خیلی از کاربران غیر حرفه ای پرستا اتفاق میوفته. کاش پیگیری کنید.

لینک به دیدگاه

در مورد قیمت جای بحث نیست ، قیمت ها کارشناسی تعیین میشن و بسیار مناسب میباشند ، هیچ برنامه نویسی برای 5 تومن وقتشو تلف نمیکنه ماژول بنویسه ، این هم اشتباهه که مثلا 5 تومن بود من همشو میخریدم و الان مثلا چون 10 تومنه یکیشو خریدم ، اونایی که واقعا بخوان کار کنند و با پرستاشاپ کسب و کاری راه بندازن فرقی نمیکنه قیمت و هر چی باشه میخرن مگر اینکه به صورت جدی نخوان کار کنند که نیاز هم نیست برای این کاربران وقت گذاشت .

شما 100 تومن میدی مثلا 4 تا ماژول میخری و فروشگاهت رو راه اندازی میکنی ، فکرمیکنی این 100 تومن خیلی زیاده ؟! نه اصلا فرقی نمیکنه چه 100 تومن چه 50 تومن چه 500 تومن ، چون کسی که جدی کار رو شروع کنه و تلاش مستمر داشته باشه تو دو سه ماه هزینه اولیه ای که میکنه چند برابرش رو برداشت خواهد کرد . مشکل ما اینه به قیمت بقیه موارد تو بازار اهمیتی نمیدیم ، مثلا گوشی چند میلیونی میخریم ، ماشین فلان قیمتی میگیریم ، نمیگیم چرا قیمت شیر هر روز داره میره بالا ، وقتی میرسه به ماژول میگیم باید 5 تومن باشه که 5 تومن رو به بچه بدین قهر میکنه باهاتون چه برسه به طراح و برنامه نویس !

برای مثال یک ماژول 15 تومن گذاشته شده تو بازارچه که مشابه اون 60 یورو هستش !! 60 یورو میدونید یعنی چند ؟! این دیگه حداقل قیمتی هست که میشه گذاشت ، در تجارت چه آنلاین و چه غیر آن باید کاربران هدف رو انتخاب کرد ، بازار هدف ما هم کاربران لایق و کاربران کار بلد و با فرهنگ پرستاشاپ هست و بقیه اهمیتی ندارن که وقت براشون گذاشته بشه چون نه سودی از اونا به خودشون میرسه نه به انجمن نه به بقیه کاربران .

قیمت ماژول و قالب رو نه کاربران و مشتریان تعیین میکنند ، نه مدیران و طراحان اون ماژول ، قیمت ها اصولی برای خودشون دارن که بر حسب قیمت مشابه خارجی و شرایط اقتصادی و فرهنگی تعیین میشن و فرمول دارن .

در مورد این مسئله دیگه نه در این تاپیک نه در تاپیک های دیگر بحثی آغاز نکنید چون حذف خواهد شد .

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

قیمت با توجه به مشابه خارجی!!! عجب حرفی!! یعنی شما برای ویندوزتون 300 دلار پول دادید؟؟ یعنی برای فتوشاپ روی سیستمتون 2000 دلار پول دادید؟؟؟ من قصد کم ارزش نشان دادن کار بچه ها رو ندارم ولی این اصولی که گفتید......

لینک به دیدگاه

عرض کردم از سفسطه بافی و ادامه این بحث خودداری کنید . یه تیکه از متن رو که نباید بخونید ، عرض کردم با توجه به قیمت ماژول خارجی + شرایط اقتصادی فرهنگی در ایران !! فقط اولش رو میخونید و دومی رو نادیده میگیرن و بعد داستان چینی میکنید . نمیدونم این چه رسمیه همه دوست دارن متهم کنن همدیگرو و حرف خودشون روبه کرسی بنشونن .

قیمت یک ماژول خارجی برای مثال 50 یورو هست ، درآمد یک فرد خارجی به صورت متوسط حساب کنیم 1000 یورور در ماه باشه . یعنی این فرد باید یک بیستم درآمدشو بده و ماژول رو بخره .

حالا اگه درآمد یک فرد ایرانی 500 هزار تومان باشه که به صورت معمول در این حدوده ، باید برای این ماژول قیمتی معادل یک بیستم 500 تومن تعیین بشه که میشه 25 هزار تومان که قیمتی عادلانه هست .

در ضمن قرار نیست همه دارن اشتباه میکنن و فرهنگ غلط رواج میدن ما هم اینکارو بکنیم . فتوشاپ و ویندوز هم هیچ ربطی به این مسئله نداره . اصلا مسئله کرک کردن و برنامه های تحت ویندوز چه ربطی به طراحی وب داره ؟!!

بله من ویندوز و فتوشاپم کرک شده هست چون در داخل کشور نرم افزار مشابه اونا وجود نداره و امکان خرید رو هم به دلیل تحریم ندارم . اما ماژولهای مشابه ماژول های خارجی برای پرستاشاپ وقتی وجود داره اونم با قیمت مناسب ، زحمت میکشم ، دستم رو میبرم داخل جیبم و پول میدم و استفاده میکنم و لذت هم میبرم و داستان پردازی هم نمیکنم .

تاپیک به دلیل انحراف از موضوع اصلی بسته شد

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...