رفتن به مطلب

تغییر لینک های آشنا

payamkh59

پست های پیشنهاد شده

با درود

من یک سوال داشتم در مورد لینک های آشنا و اونم اینکه چرا لینکی مثل:

didokharid.com/محصولات-جدید

وقتی توی گوگل ایندکس می شه به این شکل ذخیره می شه

http://didokharid.com/ÙحصÙÙات-جدÛد?%25252525252525252525252525252525252525252525253Fcontroller=new-products?controller=404&n=20

http://didokharid.com/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF?%2525253Fcontroller=new-products%3Fcontroller%3D404&n=10

لطفاً یکی بگه این علامت % و اعداد چیه که تو محتوای لینک فرار می گیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پس با توجه به اینکه لینک های آشنا به این صورت ذخیره می شه (به صورت کد در می یاد) بهتر نیست کلاً استفاده نشه؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد یک سوال دیگه هم داشتم من الان توی فروشگاه یک لینک دارم به صورت http://didokharid.com/6-mobile که مشکلی نداره و اشاره می کنه به دسته بندی موبایل داخل فروشگاه ولی گوگل یک لینک دیگه پیدا کرده به صورت http://didokharid.com/6-mobile/-112 که جفتشون داره به یک جا اشاره می کنه ولی نمی دونم دومی از کجا اومده به خصوص آخر لینک "112-" که خیلی رو اعصابه می شه توضیح بدید این لینک دوم چیه چون نمونش توی index گوگل زیاد هست؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

اون دومی دقیقا همون url آشناست. حالا شاید کاراکتری که وارد کردین قابل تبدیل نبوده و فقط همین عدد مونده!اکثر اوقات فقط یه خط تیره نشون داده میشه!

منطقیه که از url آشنا استفاده نشه!چون هم از لحاظ خوانایی یکجوریه(سلیقه شخصی) هم اینکه احتمال خطا زیاد وجود داره!

شما الان مثلا لینک زیر رو در نظر بگیر:

index.php?id_product=12&controller=product

این میگه که این صفحه متعلق به یه محصول(product) هست و شماره 12 ام اضافه شدست.یعنی یه ساختار مشخص داره و راحت میتونه به کار بیاد!

البته اینم بگم 80 درصد حرفایی که گفتم نظر شخصی خودمه و بیشتر افراد ترجیح میدن از عبارات فارسی استفاده بشه حتی ماژول google sitemap هم دقیقا همین ها رو تولید میکنه!

لینک به دیدگاه

سلام

پرستاشاپ در لینک شاخه ها ، عبارت بعد از / رو در نظر نمیگیره و شما هر چیزی که قرار بدید به همون صفحه میاد. حالا اینکه گوگل این لینک رو از کجا آورده نیاز به بررسی داره. به عنوان مثال اون دکمه هایی که چینش صفحه رو تغییر میدن، لینک دارن و ممکنه گوگل اونا رو بررسی کنه که مشابه این لینک شماست.

برای امنیت بیشتر و همچنین سئو بهتر، لازمه که از لینک آشنا استفاده کنید. عبارات فارسی که به کد تبدیل میشوند، توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی هستند و در سئو سایت شما هم قطعا تاثیر دارند. برای گوگل در اکثر موارد تفاوتی بین فارسی و انگلیسی نیست چرا که گوگل خودش عبارات رو ترجمه میکنه ولی برای سایر موتورها، استفاده از لینک فارسی ارجحیت داره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

پرستاشاپ در لینک شاخه ها ، عبارت بعد از / رو در نظر نمیگیره و شما هر چیزی که قرار بدید به همون صفحه میاد. حالا اینکه گوگل این لینک رو از کجا آورده نیاز به بررسی داره. به عنوان مثال اون دکمه هایی که چینش صفحه رو تغییر میدن، لینک دارن و ممکنه گوگل اونا رو بررسی کنه که مشابه این لینک شماست.

برای امنیت بیشتر و همچنین سئو بهتر، لازمه که از لینک آشنا استفاده کنید. عبارات فارسی که به کد تبدیل میشوند، توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی هستند و در سئو سایت شما هم قطعا تاثیر دارند. برای گوگل در اکثر موارد تفاوتی بین فارسی و انگلیسی نیست چرا که گوگل خودش عبارات رو ترجمه میکنه ولی برای سایر موتورها، استفاده از لینک فارسی ارجحیت داره

موفق باشید

آقا رامتین تشکر از راهنماییت ولی چه جوری بررسی کنم که این لینک رو گوگل از کجا آورده چون مشابه این لینکها توی index هایی که گوگل از سیت من ایجاد کرده زیاد دیدم . دکمه های چینش صفحه رو هم تست کردم ولی اونا نبود . کلاً اینکه بعد از / علامت dash بیاد عجیبه

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...