رفتن به مطلب

خطا در به روز شدن ماژولهای قالب اصلی پرستاشاپ

ALI ZADEH

پست های پیشنهاد شده

با سلام

امروز بعد از نصب پرستا ورژن 1.6.0.6 به بخش ماژولها رفتم و خواستم که طبق روال همیشه آنها را آپدیت کنم (هر کدام به صورت مجزا) ولی با هر دفعه کلیک بر روی آپدیت هر ماژول با پیغام خطای زیر مواجه شدم

خطا

1. خطایی هنگام استخراج ماژول رخ داد (احتمالاً فایل ناقص است).
  2. Module dashactivity can't be upgraded

روبه رو شدم (لازم به ذکر است که تمام این ماژولها مربوط به قالب اولیه و اصلی پرستا بود نه قالب خودم )، دیروز یک بار روی یک هاست دیگرم که سرور جداگانه ای دارد نصب کردم و تمامی ماژولها به روز شد بدون هیچ مشکلی ولی امروز این اتفاق رخ نداد ؟؟(برای اولین بار است که با این پیغام مواجه می شوم :s ) لازم به ذکر است که ماژول را نصب می کند و حذف هم می کند ولی آپدیت نمی کند ....

یک بار دیگر تمامی اطلاعات هاست و بانک اطلاعاتی را پاک کردم و از نو تمامی کارها را انجام دادم ولی باز هم این پیغام را برای تمامی مازولهای قابل آپدیت شدن ، مواجه شدم ؟!!! علت چیست ؟ آیا شاید سرور پرستا برای آپدیت در حال حاضر که نزدیک به 2 ساعته داوون شده ؟ یا ...

ممنون از شما ...

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

واسه منم چندبار اینطوری شده.

یه بار ماژولای قبلی که آپدیت کردم مشکل داشتن انگار.یه بارم یه ماژولی رو که نصب کردم بعدش دیگه این ارورو میداد.البته شما که میگی از نو نصب کردی همون شده نمیدونم.

لینک به دیدگاه

با سلام

الان ساعت حدود 1 شب هست و هنوز این مساله حل نشده ، :( با پیلتر شکن هم امتحان کردم ولی متاسفانه همون پیغام رو میده :( فکر کنم شاید مربوط به سرور های پرستاشاپ هست چون آپدیت های جدید باید از طریق اون انجام بشه ... مگر اینکه پرستا تصمیم گرفته باشه که پرستا شاپ ورژن 1.6.0.6 رو دیگه سرویس نده و ماژولهای کاربرهای این ورژن را آپدیت نکنه !!!! که این واقعا وضعیت بدی خواهد داشت .... چون دسترسی به ورژنهای بالاتر الان میسر نیست و دوما قالب ما هم بر اساس ورژن 1.6.0.9 هنوز امکان فعالیت نداره و نیاز داره که آپدیت بشه تازه بعد از اینکه پرستا ورژن 1.6.0.9 توسط دوستان عزیز انجمن ارائه بشه ... که این خودش 1 ماهی طول می کشه.... :( :( :(

دوستان شما لطفا اگر پرستای 1.6.0.6 استفاده می کنید یه چک بفرمایید ببینید که در بخش ماژولها می توانید ماژولهای مربوط به قالب اصلی پرستا را آپدیت کنید یا این وضعیت فقط مختص من هست ؟؟؟ ممنون می شم این لطف را در حق من بکنید و در این بخش وضعیت آپدیت خودتون را عنوان کنید ....

با سپاس از همه دوستان و اساتید پرستا :shy: http://ipresta.ir/forum/images/smilies/lightbulb.png

لینک به دیدگاه

بصورت کلی بهتر هست که ماژول ها رو به هیچ عنوان اپدیت نکنید چون ممکنه ارتباط با سرور پرستا قطع بشه و ماژول ناقص بمونه و شما نتونید هیچ وقت از اون ماژول استفاده کنید ! بهتره از خود سایت http://addons.prestashop.com/en ورژن های جدید رو دانلود و نصب کنید و یا اینکه اصلا اپدیت نکنید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام

در خصوص اینکه در صورت آپدیت ماژولهای قالب اصلی پرستا امکان داره ارتباط با سرور اصلی پرستا ارتباط قطع بشه ، من متوجه نمی شم چرا با آپدیت قالب مجانی پرستا باید این اتفاق بیفته در حالی که من قالب اصلی ام قالبی است که از سایت تم فارست خریداری کردم و در خصوص قالب اصلی فروشگاه پرستا شاپ که به صورت مجانی برای تمام دنیا ارائه می شود چرا باید این ارتباط قطع شود و ماژولها آپدیت نشوند ؟؟؟؟ مگر من چه خلافی را مرتکب شدم که این امکان برای من برای همیشه گرفته شده ؟؟؟؟!!!!!!! مگر این فروشگاه یک فروشگاه متن باز نیست ؟؟؟؟

شما فرمودید هیچ وقت دیگر نمی توانید از آن ماژول استفاده کنید ، به چه علت برای همیشه این اتفاق می افته ؟ مگر پرستا ای پی من رو بر می داره و کلا به تمام آی پی هایی که در سرور من که فرضا ایران هاست باشه ، دیگه سرویس نمیده ؟ اصلا به چه علت این کار رو می کنه ؟ مگر کار خلافی انجام دادیم ؟ از طرفی تمامی دوستانی که در سروری که هاست من در آن قرار دارد و آی پی های آنها با من یکی است هم ارتباط آپدیت کردنشون قطع می شه ؟؟؟!!!!!! که این هم هیچ توجیه نداره!

شما آدرسی فرمودید، و پیشنهاد می دید که در مرحله اول تمامی ماژولها را حذف کامل و دائم کنیم و بعد نام آنها را در سایتی که فرمودید پیدا کنیم و از طریق این سایت دوباره دانه به دانه آنها را در فروشگاه نصب کنیم ، که حدودا باید 65 ماژول را به این صورت دانلود ، نصب و بعد آپدیت کنیم !!!!!

لطفا من را راهنمایی کنید ....

با سپاس

لینک به دیدگاه

این موضوع ربطی به قالبی که از تم فارست خریداری کردید نداره و این فقط مشکل شما نیست ! در نسخه های پایین تر این مشکل بیشتر به چشم میاد اما در نسخه 1.6 این مشکلات کمتر شده ، من چندین ماژول رو در نسخه 1.6 اپدیت کردم و مشکلی به وجود نیومد ! این مورد بستگی به سرعت اینترنت شما هم داره ممکنه لحظه ای قطع بشه و یا هاست شما کم بیاره ، در هر حال این مشکلات برای همه وجود داره اما در نسخه 1.6 کمتر دیده شده

برای آزمایش و تست هم میتونید پرستا رو روی لوکال هاست نصب کنید و ماژول ها رو آپدیت کنید و ببینید که مشکلی داره یا خیر !

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

این موضوع ربطی به قالبی که از تم فارست خریداری کردید نداره و این فقط مشکل شما نیست ! در نسخه های پایین تر این مشکل بیشتر به چشم میاد اما در نسخه 1.6 این مشکلات کمتر شده ، من چندین ماژول رو در نسخه 1.6 اپدیت کردم و مشکلی به وجود نیومد ! این مورد بستگی به سرعت اینترنت شما هم داره ممکنه لحظه ای قطع بشه و یا هاست شما کم بیاره ، در هر حال این مشکلات برای همه وجود داره اما در نسخه 1.6 کمتر دیده شده

برای آزمایش و تست هم میتونید پرستا رو روی لوکال هاست نصب کنید و ماژول ها رو آپدیت کنید و ببینید که مشکلی داره یا خیر !

موفق باشید .

برای من این حالتی شد

input , exput رو به هاست بگین ارتقا بده

اگه داده بزاره روی 7000

تست کنین حل می شه!

لینک به دیدگاه

اگر خطای گفته شده رو دارین دلیلش اینه که zip extension روی هاست شما غیر فعال شده

به پشتیبانی تیکت بزنید و پیگیری کنید

برای ارتقا در نسخه ۱.۶ هم مشکلی نیست. یک درصد احتمال خطا داره که نباید بهش فکر کنید

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

• 7 months later...

اگر خطای گفته شده رو دارین دلیلش اینه که zip extension روی هاست شما غیر فعال شده

برای ارتقا در نسخه ۱.۶ هم مشکلی نیست. یک درصد احتمال خطا داره که نباید بهش فکر کنید

من ورژن 1.6.0.14 دارم و افزودن یک ماژول انتخاب می کنم، رو لوکال هاست مشکلی نداره، اما سرور همین خطا میده.

سلام، چه جوری zip extension فعال کنیم؟

من centos دارم و yum install zip هم که زدم میگه نصب شده و اون zip=1 را هم انجام دادم.

php -m هم که میزنم zip و zlib نمایش میده،

اما همچنان مشکل باقیست!!!

لینک به دیدگاه

من ورژن 1.6.0.14 دارم و افزودن یک ماژول انتخاب می کنم، رو لوکال هاست مشکلی نداره، اما سرور همین خطا میده.

سلام، چه جوری zip extension فعال کنیم؟

من centos دارم و yum install zip هم که زدم میگه نصب شده و اون zip=1 را هم انجام دادم.

php -m هم که میزنم zip و zlib نمایش میده،

اما همچنان مشکل باقیست!!!

به هاست هم تیکت زدم، میگه مشکل داخلی شماست، به هاست ارتباطی نداره...

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام

وقتی رو لوکال کار میکنه و بقیه هم مشکلی ندارند پس مشکل از سمت سرور شماست.

ممکنه دسترسی فایلها یا پوشه ها مورد داشته باشه یا اینکه محدودست دیگه ای دارید که نیاز به بررسی لاگ سرور داره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

ممکنه دسترسی فایلها یا پوشه ها مورد داشته باشه یا اینکه محدودست دیگه ای دارید که نیاز به بررسی لاگ سرور داره

موفق باشید

سلام، ممنون از راهنمایی شما

لاگ از php.ini فعال کردم این پیام رو میده :

[31-Mar-2015 05:18:41 UTC] PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20090626/zip.so' - /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20090626/zip.so: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0

لینک به دیدگاه

سلام

موفق باشید

سلام، ممنون از راهنمایی شما

لاگ از php.ini فعال کردم این پیام رو میده :

[31-Mar-2015 05:18:41 UTC] PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20090626/zip.so' - /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20090626/zip.so: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0

مشکل حل شد :

ابتدا :

yum search zip

yum install php-pecl-zip.i386

Have you tried installing ZipArchive using pecl?

$ pecl install zip

then add extension=zip.so to your php.ini

بعد هم permission مناسب دادم، مسئله حل شد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...