رفتن به مطلب

مشکل در هزینه ارسال

پست های پیشنهاد شده

با سلام واحترام

به طور مثال قصد فروش مجله ای دارم که دوره انتشار آن هفته نامه هست و میخوام با توجه به نوع انتشار هزینه ارسال به صورت خودکار افزایش پیداکنه

مثلاً اگر کسی به صورت ماهانه یا شش ماه خرید می کنه که این قسمت توسط ترکیبات ساخته میشه در فرایند خرید برای ارسال هم تاثیر بزار و هزینه ارسال شش ماهه محاسبه کنه.

چطور می تونم این کارو در پرستا انجام بدم؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

در هنگام ساخت ترکیبات فکر میکنم میتونید تاثیر بر وزن رو افزایش بدید و این مورد رو اعمال کنید

موفق باشید

سلام

چطور میشه این قسمت از واحد گرم به تعداد تبدیل کرد؟ و همچنین ماژولی هست که هزینه ارسال با توجه به ترکیبات محاسبه کنه؟

لینک به دیدگاه

سلام

وزن رو چطور میشه به تعداد تبدیل کرد ؟ محاسبه هزینه پست بر اساس وزن هست و خب طبیعیه که باید به گرم یا کیلو گرم باشه.

شما اگه برای ترکیبات ، تاثیر وزنی تعریف کنید، در هزینه ارسال هم تاثیر خواهد گذاشت

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام . خسته نباشید . ببخشید بزارید یه بار برای همیشه مشکلم رو حل کنم .

من توی تعریف وزن و محاسبه هزینه مشکل دارم .

من داخل بخش ارسال - محدوده وزن

حامل پست پیشتاز رو انتخاب می کنم - و میزنم از 0 تا 0.100

و دوباره حامل پست پیشتاز رو انتخاب می کنم - و میزنم از 0.101 تا 0.200

بعد میرم توی بخش ارسال - ارسال

صورتحساب رو بسته به مجموع وزن:

میزارم

بعد پایین صفحه توی محدوده 0 تا 0.100 مزنم 50000 ريال

توی محدوده 0.101 تا 0.200 میزنم 70000 ريال

ولی وقتی توی فروشگاه محصولی رو که وزنمش رو 0.100 زدم رو به سبد خرید اضافه می کنم هزینه ارسال رو 70000ريال میزنه ، یعنی محدوده دوم

حالا جالب اینجاست که اگه من 10 تا محدوده وزن تعیین کنم که آخریش رو 5 تا 6 تعریف کنم و هزینه رو 170000 ريال تعریف کنم با هم برای محصولی که وزنش رو 0.100 زدم هزینه آخرین محدوده یعنی 170000ريال توی فاکتور میاد !!!

لینک به دیدگاه

مشکل شما یک نکته ظریف هست که دقت نکردید

محدوده وزن رو به این شکل تعریف کنید:

0.0 تا 0.100

0.100 تا 0.200

0.200 تا 0.300

پایان یک بازه برابر آغاز بازه بعدی است چون در بازه اول 0.100 در نظر گرفته نمیشه و در بازه دوم هم این عدد رو نذاشتید پس خارج از محدوده است و بالاترین رقم رو نمایش میده

لینک به دیدگاه

• 8 years later...

سلام

من هم شبیه همین سوال را دارم.

چطور می تونم هزینه ارسال را بر پایه تعداد سفارش محصول قرار بدم؟ (برای من تعداد باعث تغییر سایز بسته بندی میشه و بالطبع هزینه ارسال رو عوض میکنه.) لذا باید به ترتیبی بتونم هزینه ارسال رو به جای وزن، بر اساس تعداد تعریف کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

(ضمنا من حدود 700 تا محصول دارم که اصلا وزن خیلی هاشون رو نمیدونم)

لینک به دیدگاه

در در ۱۳۹۳/۶/۱۶ در 23:49، دانوش گفته است :

مشکل شما یک نکته ظریف هست که دقت نکردید

محدوده وزن رو به این شکل تعریف کنید:

0.0 تا 0.100

0.100 تا 0.200

0.200 تا 0.300

پایان یک بازه برابر آغاز بازه بعدی است چون در بازه اول 0.100 در نظر گرفته نمیشه و در بازه دوم هم این عدد رو نذاشتید پس خارج از محدوده است و بالاترین رقم رو نمایش میده

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۲/۱/۳۱ در 12:37، Amir Dabbagh گفته است :

سلام

من هم شبیه همین سوال را دارم.

چطور می تونم هزینه ارسال را بر پایه تعداد سفارش محصول قرار بدم؟ (برای من تعداد باعث تغییر سایز بسته بندی میشه و بالطبع هزینه ارسال رو عوض میکنه.) لذا باید به ترتیبی بتونم هزینه ارسال رو به جای وزن، بر اساس تعداد تعریف کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

(ضمنا من حدود 700 تا محصول دارم که اصلا وزن خیلی هاشون رو نمیدونم)

پرستاشاپ به طور پیشفرض راهکاری برای این موضوع نداره و من ماژولی هم واسش پیدا نکردم

اما یک راهکاری که می تونید استفاده کنید، استفاده از همون محاسبه هزینه ارسال بر اساس وزن هست اما کمی خلاقانه تر، برای محاسبه هزینه ارسال بر اساس تعداد، می تونید وزن محصولاتتون رو به این شکل تعریف کنید:

۱

۲

۳

...

و بعد بازه های هزینه ارسالتون رو مثلا اینطوری تعریف کنید:

از ۰ تا ۱.۰۰۱: ۱۰۰۰۰ تومن

از ۱.۰۰۱ تا ۲.۰۰۱: ۲۰۰۰۰ تومن

از ۲.۰۰۱ تا ۳.۰۰۱: ۳۰۰۰۰ تومن

و ...

یعنی بجای وزن محصول اعداد ۱، ۲، ۳ و ... رو استفاده کنید

برای بازه های ارسال هم حتما اون هزارم هاش رو بذارید که خود اون عدد رو هم در نظر بگیره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...