رفتن به مطلب

چه نیازی به بومی سازی هست؟

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت بخیر من از نسخه پرستاشاپ 1.6.0.13 استفاده میکنم و زبان فارسی را از سایت سازنده گرفتم خودم هم در تیم ترجمه بودم

در قسمت بومی سازی - زبانها پنل مدیریت را میتوان از چپ به راست تغییر داد

یک قالب رایگان سازگار با نسخه 1.6 از این انجمن گرفتم و نصب کردم و مشکل راست چین شدن قالب حل شد

احتمالا منظور شما از بومی سازی راست چین کردن و یا تغییر فونت های قالب پیشفرض پرستاشاپ است که من کمتر فروشگاهی رو دیدم که از قالب اصلی استفاده کند

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اول از همه این که همون راست چین سازی هایی که در نسخه اصلی موجود هستند هم به کمک تیم ما امکان پذیر شده در پرستا و بخش نصب پرستا و راست چین شدن کل اون هم با انتخاب زبان فارسی به کمک ما در گیت هاب پرستا قرار گرفت

هدف ما این هست که روزی برسه که نیازی به ارائه نسخه جداگانه از طرف ما نباشه اما چند نکته:

بومی سازی فقط شامل ترجمه نیست، امکان دوجهته بودن صحیح قالب ها، ماژول ها، فونت ها، تاریخ شمسی و ... همگی جزو بومی سازی محسوب میشن

بحث دیگری که هست اینه که نسخه اصلی فقط فایل rtl.css رو برای راست چین سازی قبول میکنه ولی نسخه ما روش بهینه تری رو برای راست چین سازی در نظر گرفته

و نکته آخر این که ما با تیم اصلی در ارتباط هستیم و در توسعه بهشون کمک می کنیم

لینک به دیدگاه

برای آشنایی با تفاوت دو نسخه بخش دانلود نسخه ۱.۶ رو مطالعه کنید. در اونجا تفاوت ها شرح داده شده که از زمان انتشار اون مطلب تا الان بخش مدیریت با همکاری ما در سایت اصلی راست چین شده ولی ضعف های زیادی داره.

تاریخ شمسی

راست چین سازی کامل ادمین

راست چین سازی قالب پیش فرض

فونت مناسب در مدیریت و فروشگاه

رفع برخی مشکلات ظاهری

رفع مشکلات ادیتور و اضافه کردن امکان rtl و ltr

البته همانطور که مهرشاد جان گفتن تمام قابلیت های بومی در نسخه اصلی توسط ما انجام شده و همکاری کاملی با تیم اصلی داریم.

حتی بخش ترجمه پرستاشاپ در سایت کرادین برای اولین بار توسط ما راه اندازی و تست شد و نتیجه کار رو در اختیار تیم پرستاشاپ قرار دادیم و بنده و چندتن از مدیران و دوستان انجمن ما اولین مترجمان پرستاشاپ در کرادین بودیم.

البته نکته مهم تری که به اون توجه نکردین بومی سازی قالب پیش فرض هست که به گفته شما استفاده نمیشه ولی این قالب پایه کار طراحان ماست و تمام قالب های تجاری که در بازارچه قرار داره بر اساس قالب بومی شده طراحی میشن. چون ما قالب ها رو طراحی میکنیم و هیچ قالب غیر ایرانی در بازارچه فروخته نمیشه نیاز به قالب پایه فارسی مبتنی بر آخرین تغییرات پرستاشاپ داریم

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...