رفتن به مطلب

مشکل در ایجاد منو برای دسترسی به پیکربندی یک ماژول

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من از پرستا شاپ نسخه 1.6.1.5 استفاده می کنم و مشکلی را که با آن مواجه شدم (چه در نسخه فارسی و چه در نسخه انگلیسی و همینطور در نسخه 1.6.1.6.) را با شما مطرح می نمایم.

اسلایدر پیش فرض پرستاشاپ ماژولی است با عنوان "Image slider for your homepage v1.6.1 – developed by PrestaShop" که ترجمه آن ماژول "اسلايدر تصويري براي صفحه خانگي شما" نام گرفته است . من قصد دارم یک منو در بخش مدیریت برای دسترسی به صفحه پیکربندی این ماژول ایجاد کنم.در نتیجه بصورت زیر عمل کردم:

1.      از طریق مدیریت - > منوها (Administration - > Menus) به صفحه ایجاد منو رفتم.

2.      با کلیک بر روی آیکون "افزودن منو" (Add new menu)  یک صفحه جدید برای اینکار باز کردم.

3.      نام منو جدید را "Slider" قرار دادم.

4.      دو فیلد نیز یکی برای Class و دیگری برای Module وجود دارد که در واقع سوال من حول مقدار دهی به این دو محل می گردد.

بر اساس راهنمای کاربری پرستاشاپ (Prestashop User's Guide) سعی کردم که داده های درست و صحیح در این دو تکست باکس قرار دهم ولی متاسفانه بعد از ذخیره و یا اصلاح منو جدید و کلیک روی آن، پرستاشاپ نتوانست صفحه پیکربندی ماژول اسلایدر را بیاورد و هر بار مرورگر پیام های زیر را به من میدهد:

"The localhost page isn’t working
localhost is currently unable to handle this request.
HTTP ERROR 500"

برای اینکه بتوانم راه حل این مشکل را کشف کنم به طریق دیگری عمل کردم. به صفحه پیکربندی ماژول رفتم و سپس آنرا به منوهای "دسترسی سریع" (Quick Access) در بالای صفحه پنل مدیریتی پرستاشاپ اضافه کردم و بعد روی آن کلیک نمودم. و سعی کردم آدرس URL بوجود آمده را آنالیز کرده و مقدار فیلد Class را از روی پارامتر Controller و مقدار فیلد Module را از روی دیگر پارامترها تشخیص دهم.

URL بدست آمده چیزی شبیه زیر بود:

http://localhost/.../index.php?controller=AdminModules&configure=homeslider&tab_module=front_office_features&module_name=homeslider

حالات مختلفی را در نظر گرفتم و با این حالات مجددا به صفحه ایجاد منو در پانل مدیریت برگشتم و فیلدهای Class و Module را پر کرده نتیجه را تست کردم ولی باز نتیجه دلخواه را نگرفتم. بطور مثال فیلد Class را با مقدار AdminModules و یا homeslider و فیلد ماژول را با مقدار homeslider پر کردم ولی نتیجه ای نداد.

به هر حال از دوستانی که در این زمینه تجربه ای دارند دو سوال دارم:

1.      اول اینکه در صفحه ایجاد منو که از طریق مدیریت - > منوها (Administration - > Menus) به آن می رسیم برای اینکه از طریق یک منو جدید به صفحه پیکربندی ماژول "اسلايدر تصويري براي صفحه خانگي شما" ("Image slider for your homepage") برسیم ، در فیلد های Class و Module چه مقادیری را باید قرار دهیم؟

2.      چگونه نام Controller یک ماژول (هر ماژولی ) را بطور کلی پیدا کنیم؟ در واقع این نام همان داده ای است که در فیلد Class قرار خواهد گرفت.

برای کمک بیشتر آنچه را که در راهنمای پرستاشاپ یافته ام در زیر برای شما دوست عزیز کپی می نمایم.

با تشکر

آدرس راهنمای پرستاشاپ در این رابطه: http://doc.prestashop.com/display/PS16/Administration+Menus+Configuration

Thanks for any help.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود ، از طریق دسترسی سریع هم میتونید پیکربندی ماژول رو انجام بدید خیلی هم راحته نیاز به این کارا هم نداره ولی به هر حال :

واسه ایجاد منو جدید نام رو هر چی دوست دارید

کلاس رو برای اسلاید این قرار بدید : AdminModules&configure=homeslider

قسمت ماژول هم اینو قرار بدید : homeslider

پس از ایجاد قابل استفاده است فقط بعد از اینکه روی منویی که ایجاد کردید کلیک کنید احتمالا پیغامی دریافت میکنید که باید روی کادر نارنجی رنگ کلیک کنید تا وارد پیکربندی بشید

در مورد سوال دومتون هم نام ماژول شما کافیه برید توی پیکربندی اون ماژول نام ماژول بالا خورده مثلا آدرس پیکربندی ماژول اسلاید اینه :

http://localhost/prestashop/admin764fma9ho/index.php?controller=AdminModules&configure=homeslider&tab_module=front_office_features&module_name=homeslider&token=d26b33b42efb7cd8f1642d5d3c8a5528

جایی که نوشته name=homeslider این همون اسم ماژوله

تا حدی که اطلاع داشتم کمکتون کردم موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز قبل از هر چیز از پاسخ موثر شما باید تشکر ویژه کنم. همین راه حل را امتحان کردم و جواب داد.

دو مورد بود که می خواستم سوال کنم:

1. دلیل اینکه از "دسترسی سریع" استفاده نمی کنم این است که می خواهم برای کاربران مختلف سطح دسترسی به پیکریندی ماژول های مختلف را ایجاد کنم. اگر اشتباه نکرده باشم برای کلیه کاربرانی که مدیر فروشگاه ایجاد میکند، "دسترسی سریع" برای همه قابل دسترسی است و نمی توان روی آن مدیریت مناسب داشت. از اینرو سوال اول من همین خواهد بود که آیا می توان روی Quick Access هم همانند منوها سطح دسترسی ایجاد کرد؟

2. سوال دوم من اینستکه چگونه این آن پیغام و باکس زرد رنگ را حذف کنیم تا کاربر یکضرب وارد پیکربندی ماژول شود.

در آخر باز هم از توجه و پاسخ عالی شما تشکر میکنم.

دوست عزیز قبل از هر چیز از پاسخ موثر شما باید تشکر ویژه کنم. همین راه حل را امتحان کردم و جواب داد.

دو مورد بود که می خواستم سوال کنم:

1. دلیل اینکه از "دسترسی سریع" استفاده نمی کنم این است که می خواهم برای کاربران مختلف سطح دسترسی به پیکریندی ماژول های مختلف را ایجاد کنم. اگر اشتباه نکرده باشم برای کلیه کاربرانی که مدیر فروشگاه ایجاد میکند، "دسترسی سریع" برای همه قابل دسترسی است و نمی توان روی آن مدیریت مناسب داشت. از اینرو سوال اول من همین خواهد بود که آیا می توان روی Quick Access هم همانند منوها سطح دسترسی ایجاد کرد؟

2. سوال دوم من اینستکه چگونه این آن پیغام و باکس زرد رنگ را حذف کنیم تا کاربر یکضرب وارد پیکربندی ماژول شود.

در آخر باز هم از توجه و پاسخ عالی شما تشکر میکنم.

لینک به دیدگاه

درود

1: خیر قابل دسترس و قابل استفاده نیست ( اگر دسترسی نداده باشید ) ولی قابل مشاهده هست

2 : نمیتونید حذف کنید این یه پیغام امنیتی هست و نمیتونید تغییرش بدید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...