رفتن به مطلب

amir00

عضو انجمن
 • تعداد ارسال ها

  7
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

amir00's Achievements

عضو جدید

عضو جدید (1/6)

5

اعتبار در سایت

 1. با سلام خدمت دوستان پرستاشاپی من جهت تست کنترل موجودی ، تعداد موجود یک کالا را برابر 3 قرار دادم بعد از اون با دو یوزر خریدار مختلف مراحل خرید را انجام دادم، همزمان در یک یوزر 2عدد از کالا را خرید کردم و در یوزر دیگر 3 عدد، هر دو خرید را ادامه دادم تا هر دو به مرحله پرداخت رسیدند. بعد از برگشت از خرید ، هر دو یوزر توانستند تعداد مورد نظرشان را بخرند در حالی که موجودی کالای من 3 عدد بود اما 5 عدد فروخته شد تعداد موجودی کالا در مدیریت به -2 تغییر کرد که این ناخوشایند هست. چطوری میشه کاری کرد که کالاهای موجود فقط به کسی اختصاص پیدا کنه که زودتر به مرحله پرداخت میره و به بانک منتقل میشه؟ یعنی اگر دو نفر تمام موجودی را همزمان به سبد خریدشون اضافه کردند ، هنگامی که نفر اول به بانک منتقل شد موجودی واقعی کم بشه و نفر دوم هنگام منتقل شدن به بانک با کم شدن موجودی مواجه بشه.... آیا این امکان هست؟
 2. سلام دوستان کسی داکیومنتی از کدهای قابل استفاده در قالب فاکتور پرستاشاپ سراغ داره که تمامی مقادیر و متغیر های قابل استفاده در قالب invoce.tpl را آورده باشه و توضیح هر کدوم را هم داده باشه؟؟؟ تنها چیزی که پیدا کردم لینک زیر بود که اون چیزی نیست که من دنباشم https://www.prestashop.com/forums/topic/213664-guide-modifying-prestashop-15-invoice-template/ دنبال چنین داکیومنی میگردم: https://codex.wordpress.org/Function_Reference حالا به این خوبی هم نبود مهم نیست(کسی که به گرد پای وردپرس نمیرسه)... یه چیزی باشه بتونم از توش بفهمم شماره فاکتور و لیست کالا ها و... دقیقا توی چه متغیر هایی قرار میگیرند.... ممنون
 3. با استفاده از فونت هایی که همراه توماتوشاپ بود مشکل من حل شد.(پیوست ایمیل) فقط جاهایی که ارقام اعداد با علامت (,) از هم جدا شده بودند برعکس میشد که با کپچر کردن خروجی در اسمارتی و حذف کاراکتر (,) از خروجی مشکلم حل شد. به این صورت که کل محتوای فایل invoice.tpl را درون تگ زیر قرار دادم {capture assign="pageBody"} {/capture} {$pageBody|replace:',':''}از کسانی که فونت فارسی نازنین را برای tcpdf آماده کردند کمال تشکر را دارم..
 4. سوال: اگر فایل های قالب را ویرایش کنم، با آپدیت کردن ماژولها یا خود پرستاشاپ احتمال برگشتن به حالت اصلی وجود داره یا مثل وردپرس قالب ها با نام های جدیدشون آپدیت میشن؟
 5. واقعا امکانش نیست یا کسی بلد نیست؟؟؟ نبوووووود؟
 6. سلام دوستان من چند مدته دنبال راهی برای استفاده از فونت های فارسی توی خروجی PDF پرستاشاپ میگردم. دو راه وجود داره که هردو مشکلاتی داره که اینجا هر دو را مطرح میکنم تا با کمک دوستان بتونیم حلشون کنیم ان شا الله... قبل از هر چیز باید تذکر بدم که این دو روش به طور کامل جواب نمیدن، به همین دلیل اون را روی نسخه های اصلی و درحال کار فروشگاهتون نصب نکنید که اگر مشکلی پیش اومد گردن ما نندازید. 1- از اونجا که پرستا شاپ از کتابخانه TCPDF استفاده میکنه و درون توماتوشاپ هم از همین کتابخانه استفاده میشه یک راه پیشنهادی یکی از دوستان توماتو کار در لینک زیر پیشنهاد داده که با افزودن فونت های ایشون به کتابخانه TCPDF در پرستاشاپ میشه جواب گرفت. فقط مشکل این روش این هست که بعضی کاراکتر ها با فاصله چاپ میشن و خروجی یه کم به هم ریخته میشه لینک دانلود فونت ها: http://forum.tomatoshop.ir/Thread-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%DB%8C%D8%A7%D9%82%D9%88%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%A7%D8%B2%D9%86%DB%8C%D9%86 بعد از دانلود فونت ها اونها را در پوشه زیر کپی کنید: prestashop/tools/tcpdf/fontsو بعد فایل PDFGenerator.php را از آدرس زیر باز کرده و تغییراتی که در ادامه میگم را توش اعمال کنید: مسیر: prestashop/classes/pdf/PDFGenerator.phpیک آرایه درونش هست که مربوط به فونت های پیش فرض برای زبانهای مختلف هست که باید درون آرایه مقابل fa نام یکی از فونت های دانلود شده را بنویسید. 'fa' => 'dejavusans',را تغییر بدید به 'fa' => 'nazaninb',با این کار خروجی فاکتور شما با فونت نازنین میشه اما همونطور که گفتم یکسری مشکلاتی داره. راه حل دوم 2- راه حل دوم اینکه باید با خود کتابخانه TCPDF یک فونت فارسی .ttf را به فونت استاندارد TCPDF دربیارید. برای این کار از کد زیر استفاده میکنیم: $pdf->addTTFfont('E:\Fonts\Font irani\BYEKAN.TTF', 'TrueTypeUnicode', '', 32);(فونت تبدیل شده در پیوست مطلب هست، فایل های را منتقل کنید به پوشه فونت tcpdf در پرستاشاپ) متد addTTFfont میاد و فونت را از آدرس مربوطه میخونه و به سه فایل مورد نیاز TCPDF تبدیل میکنه و خودش اون را درون پوشه فونت این کتابخانه یعنی prestashop/tcpdf/fonts میریزه. حالا باید دوتا تغییر درون فایل PDFGenerator.pdf بدید اول: باید فونت را برای فارسی تغییر بدید. یعنی 'fa' => 'dejavusans',را تغییر بدید به 'fa' => 'byekan',دوم: باید متد معرفی فونت را در همین فایل پیدا کنید و تغییر بدید یعنی: $this->setFont($this->font);را تغییر دهید به $this->setFont($this->font, '', 16,'',FALSE);با این کار فونت فارسی به درستی جواب میده و تمامی کاراکتر ها را بدون فاصله و بدون مشکل میاره اما مشکل اصلی این روش این هست که کاراکاترهای انگلیسی درون فاکتور را به جاشون یک مربع میذاره از دوستان خواهش دارم هر دو روش را روی نسخه های آزمایشی که نصب دارند تست کنند تا با هم دنبال راهی بگردیم برای حل کامل این مشکل.
 7. سلام دوستان میخواستم بدونم چروزی میتونم قسمت "آدرس صدور صورتحساب" را درون صفحه سفارش پرستاشاپ غیر فعال کنم که نشونش نده؟؟ نمیخوم چنین قابلیتی وجود داشته باشه... متشکر
×
×
 • اضافه کردن...