رفتن به مطلب

دسته بندی حرفه ای تر در قسمت مشخصات ؟

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

میخواستم بدونم برای دسته بندی قسمت های مختلف توی قسمت مشخصات ماژولی هست یا کلا باید به چه شکل اینکارو کرد !!!

به عنوان مثال به بخش مشخصات این سایت یه نگاهی کنید .ببینید هر قسمتی را تفکیک کرده

مثلا مشخصات اصلی / بعد زیرش مشخصه ها اومده - بعد نمایشگر / زیرش مشخصه ها اومده و همینجور ادامه داره ...

http://www.parzar.com/htc/83-htc-wildfire-s.html l مثال :

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

متاسفانه پرستا در قسمت مشخصات ضعیفه,و فکر نکنم ماژولی برای ویرایش حرفه ای مشخصات وجود داشته باشه

در قسمت توضیحات شما میتونید همچین جدولی رو درست کنید که نیاز به وقت داره

لینک به دیدگاه

بله دستی هستش.

حالا که حرفش پیش اومده و از دید من که خیلی لازمه برای تمام فروشگاه ها از مدیران و اعضا میخوام که اگه میتونن کاری تو این بخش انجام بدن دست کم نذارن اگه ماژوله پولی هم پیدا شد به صورت شریکی خریداری کنیم و استفاده کنیم.به نظر من این بخش مشخصات تو همه سایت ها خیلی لازمه

لینک به دیدگاه

مشخصات دقیق چیزی نیست که ماژول لازم داشته باشه ، خب هر محصولی مشخصات کاملش متفاوت هست ،

چه ماژولی میتونه توضیحات کامل محصول رو حدس بزنه !!!؟

این جدول رو میشه با ادیتور خود فروشگاه که خیلی هم کامل هست ایجاد کرد و هر مدل تغییری بهش داد.

تو قسمت قابلیت های هر مصول هم میشه خیلی کاملتر کار کرد.

لینک به دیدگاه

اتفاقا قسمت مشخصات این سیستم نسبت به سیستمهای دیگه عالی هست فقط ما کمی تنبل هستیم نمی تونیم چیزهای پیشفرض رو درست کنیم تا هنگام ارسال محصول راحت باشیم و هم بتونیم از قابلیتهای پرستا بدرستی استفاده کنیم

مثلا در فروشگاه حمید جون لازم نبود اون مشخصات رو دستی بنویسه یکباره توی قسمت مشخصات ثبت می کرد و وقتی محصولی ارسال می کرد اونجا اون مشخصات رو وارد کنه همون کاری که هنگام ارسال دستی انجام میداد اونجا می تونست راحت انجام بده

ولی به هر حال ماژولهای خوبی هم ممکنه برای این کار وجود داشته باشه

لینک به دیدگاه

همه اون حجم مشخصات رو نمیشه وارد سیستم کرد.

موارد اصلی رو میشه و باید البته.

میشه مشخصات کاملتر رو بصورت pdf برای دریافت گذاشت.

البته اگر احتیاج به مقایسه کامل محصولات باشه وضع خیلی فرق میکنه.

لینک به دیدگاه

داخل بخش مدیریت جایی برای تعریف ویژگی‌ها هست و متأسفانه اون بخش رو کامل فارسی نکردیم. البته بعداً متوجه شدیم وخیلی هم مهم نیست.

به راحتی می‌تونید برای تمام محصولات ویژگی‌های مشترک تعریف کنید و فقط مقدار دهی کنید.

مثل وزن، رنگ، حافظه، ابعاد و ...

لینک به دیدگاه

ولی تو قسمت مشخصات جدول بندی نمیشه.و خیلی ساده درزیر هم قرار میگیرن که فروشگاه رو بد منظره میکنه

Mylady گفتن که ماژولی نیست که بشه مشخصات رو حدس بزنه ولی من منظورم این نبود من گفتم که مشخصات رو به صورت گرافیکی قرار بده نه اینکه خیلی ساده زیر هم قرار بگیرن.

در ضمن کارایی هم میشه کرد مثل من که یه برنامه نوشتم مشخصات رو از یک سایت پیدا میکنه و اون رو به صورت فایل اکسل که جدول بندی هست قرار میده و من اون رو کپی میکنم تو قسمت توضیحات محصول.

لینک به دیدگاه

البته ویژگی ها رو نمیشه دسته بندی کرد. شاید با ماژول بشه این کار رو کرد.

در مورد نحوه نمایش هم فکر کنم بشه با دستکاری قالب یک کاری انجام داد.

لینک به دیدگاه

ولی تو قسمت مشخصات جدول بندی نمیشه.و خیلی ساده درزیر هم قرار میگیرن که فروشگاه رو بد منظره میکنه

Mylady گفتن که ماژولی نیست که بشه مشخصات رو حدس بزنه ولی من منظورم این نبود من گفتم که مشخصات رو به صورت گرافیکی قرار بده نه اینکه خیلی ساده زیر هم قرار بگیرن.

در ضمن کارایی هم میشه کرد مثل من که یه برنامه نوشتم مشخصات رو از یک سایت پیدا میکنه و اون رو به صورت فایل اکسل که جدول بندی هست قرار میده و من اون رو کپی میکنم تو قسمت توضیحات محصول.

من بیشتر منظورم در مورد مشخصات دقیق هر کالا بود.

شما مثلن فروشگاه چا-ر-ه رو نگاه کنید که مشخصاتش همه کپی پیست هست و دستی وارد شده .

حالا اینکه شما خودتون یه برنامه نوشتین و اینکار رو براتون میکنه ، که اصلن موردش فرق میکنه . خیلی هم خوب !

همین برنامه رو نمیشه تبدیل به ماژول کرد ؟

شاید بشه چنتا سورس معتبر تعریف کرد مثه گوگل شاپ و آمازون و غیره که همه رو جستجو کنه و بهترین گزینه رو خود ادمین انتخاب کنه.

یا حتی با قسمت مشخصات خود پرستا ترکیبش کرد.

البته میدونم اینا گفتنش سادست فقط. (!)

لینک به دیدگاه

دوستان من یه راه ( البته شاید پیجیده شاید هم خنده دار) به ذهنم رسیده که لازمش تغییر یک سری کدها در بخش مدیریت است

اگر دقت کرده باشید در قسمت ویژگی قابلیت ایجاد بینهایت ویژگی وجود داره

حالا اگر داخل قسمت اضافه کردن مشخصات محصول . ویژگی ها به ترتیب حروف الفا نبود و بر اساس همان ترتیب ساخت ویژگی ها بود میشد یه کاری کرد تا واسه هر تعداد ویژگی یک سربرگ تعریف کرد . به عنوان مثال :

ما در قسمت ویژگی ها 4 تا ویژگی به ترتیب درست میکنیم

1- مشخصات کلی

2- وزن:

3- رنگ:

4- ارتفاع:

حالا به قسمت ادیت محصول میریم و تب مشخصات را کلیک میکنیم

دقت کنید اگر ترتیب قرار گرفتن مشخصه ها بر اساس حروف الفبا نباشه ما مشخصه ها رو به ترتیب ایجاد فیلدها میبینیم مثل ترتیب بالا

حالا مقادیر را به ترتیب وارد میکنیم

مشخصات کلی --> :

وزن: --> 140گرم

رنگ: --> سفید

ارتفاع: --> 20 سانتیمتر

اگر با این ترتیب وارد کنیم مشخصات به این شکل دیده میشه

مشخصات کلی :

وزن:140گرم

رنگ: سفید

ارتفاع:20 سانتیمتر

و یه جورایی با کلک رشتی میشه تب درست کرد

البته باید ذکر کنم با این روش باید مشخصه ها هر نوع محصول را حتی اگر مشترک هم هستند وارد کنید تا به ترتیب قرار بگیرند

یه نکته دیگه هم هست اگر فیلد مقادیر و خود مشخصه ها قابلیت درج کد html بهشون اضافه بشه هم میشه خیلی کارا کرد

به هر حال شاید تخیلی باشه اما بهتر از دستی وارد کردنه / البته به نظر من !!!

لینک به دیدگاه

وجود مشخصه‌ها براي مقايسه ضروري هست.

اگر اين مشخصه‌ها رو وارد نکنيد مقايسه محصولات درست انجام نميشه.

بايد ماژولي براي دسته بندي ويژگي‌ها هم وجود داشته باشه. يا اگر هم نيست بچه‌ها همت کنن با هم ايجادش کنيم.

لینک به دیدگاه

• 9 months later...

من قبلان تو قابلیتها یه لیست ساختم ، حالا وقتی‌ که می‌خوام یه قابلیت جدید اضافه کنم مشکل دارم، قابلیت اضافه می‌شه، اما نمیتونم sort ش کنم

وقتی‌ تو قسمت مشخصات محصول از این قبلیتها استفاده می‌کنم، برای هر محصولی یه جور نشون میده. یعنی‌ "sort" نمی‌شه.

۲ تا سوال:

۱- چجوری می‌تونم یه قابلیت جدید اون وسطای لیستم اضافه کنم؟

۲-چجوری می‌شه sort کنم لیستم رو؟

لینک به دیدگاه

قبلن هم گفته شده. این ویپگی ها هرکدوم یک نام دارند و یک نام که نشون نمیده

کافیه در نام گذاری که مخصوص مدیر هست به ابتدای نام اون ها عدد اضافه کنید و این طوری مرتب میشن

برای اضافه کردن بینشون هم از عدد استفاده کنید

به طور مثال

0001 عرض

0002 ارتفا

بینشون بخواید اضافه کنید باید

00011 عمق

اضافه کنید

لینک به دیدگاه

عدد اضافه کردن ایدهٔ خوبیه، اما چجوری می‌تونم اون عدد‌ها رو hidden کنم که تو لیست مشخصات محصول نشون نده؟

یا همونطور که گفتین چجوری یه نم اضافه کنم که نشون نده؟

لینک به دیدگاه

اما زمانی که یک ویژگی جدید را می خواهید اضافه کنید تنها جای وارد کردن یک نام وجود دارد

و نام دوم که مخفی است در پنل مدیریت دیده نمی شود لطفا در این خصوص راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

پوزش از دوستان. بنده ویژگی ها رو با مشخصه ها و گروه ها اشتباه گرفتم.

متأسفانه این امکان نیست. البته میشه با استفاده از عدد گذاری مرتبشون کرد و با استفاده از توابع php هنگام نمایش عدد رو حذف کرد.

اگر با php آشنایی دارید میتونم قدری راهنمایی کنم ولی در حال حاضر وقت انجامش رو ندارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...