رفتن به مطلب

گرفتن نسخه پشتیبان از پرستاشاپ و انتقال به هاست دیگر

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان عزیز

من امروز تونستم پرستاشاپ رو روی هاست اصلیم نصب و استفاده کنم و دارم ازش به معنای واقعی لذت می برم

من به سئو خیلی علاقه دارم و هر کدوم از سایت هام طبق آنالیز 30 هزار تا کی ورد دارند و پرستا هم هم این قابلیت رو داره که روش متمرکز و کار کنم

برسیم سر موضوع اصلی یعنی سوال من از وردپرس استفاده می کردم که برای تولید فروشگاه جدید با دامنه ی دیگر یک بک آپ ساده از خود وردپرس می گرفتم و بعد بعد در روز دامنه دیگه پیاده می کردم که همتون استاد هستید در این موارد

می خواستم بدونم در پرستاشاپ هم این امکان هست که من با یک فروشگاه که طراحی می کنم روی 10 تا دامین کپی کنم به نوعی و هر کدوم مجزا باشند

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چرا نمیشه دوست عزیز . کار خیلی سادست . اول پرستاشاپ رو روی یه هاست نصب کنید و هر چندتا محصول که دوست داشتید واردش کنید. بعدش یه بک آپ از دیتابیسش بگیرید.

حالا نوبت میرسه به کار اصلی - کلیه پوشه ها تون رو از هاست اولی به هاست دومی کپی کنید . بعدش پوشه install رو که بعد از نصب پاک کرده بودید رو آپلود کنید تو هاست دومی - حالا برید تو پوشه config و فایل settings.inc رو پاک کنید.

حالا مثل سایت اولی عملیات نصب رو انجام بدید . توجه داشته باشید که رمز عبور و ایمیل رو در آخر عملیات نصب همونی قرار بدید که تو هاست اولی قرار داده بودید . نصب که تموم شد پوشه install رو پاک کنید و برید تو phpmyadmin و دیتابیس ایجاد شده را به کلی پاکش کنید و دوباره یه دیتابیس جدید با همون نام ایجاد کنید و فایل بک آپ دیتابیس رو که از هاست اولی گرفته بودید رو ایمپورت کنید .

به قول بعضیا به همین سادگی - به همین خوشمزگی

توجه : نام - پیشوند -موتور دیتابیس و رمز عبور رو باید هنگام نصب تو هاست دومی همونایی قرار بدید که تو هاست اولی قرار دادید. توصیه میکنم با یک نام کاربری همتا تو هر دو هاست ثبت نام کنید . اینجوری خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این کار چه ضروریتی داره ؟؟؟!!!

یعنی شما میگید تو یه هاستی که میخرید مثلا یک گیگ 10 تا پوشه ایجاد کنید و هر پوشه با یک دامین مربوط به خودش باز بشه ؟؟؟

خوب من امتحان نکردم اینو قبلا ولی فکر کنم بشه . کافیه 10 تا پرستاشاپ رو به روشی که قبلا عرض کردم تو همون هاست تو پوشه های مختلف نصبش کنید و به هر کدوم یک دامین اختصاص بدید .ولی این هم وقت گیره و هم از نظر عملی شدن یکم سخته . هم مدیریت کردنشون سخته و هم مسایل آپدیت و ...

و اما پیشنهاد من به شما :

حدود یکماه صبر کنید تا پرستاشاپ نسخه 1.5 انتشار پیدا کنه . تو اون نسخه از پرستاشاپ قابلیت مولتی شاپ وجود داره که خیلی جالبه

یعنی شما یکبار پرستاشاپ رو نصب میکنید و از یک پنل مدیریتی میتونید ده ها فروشگاه مختلف تو یه هاست داشته باشید !!

هر کدوم از فروشگاه هاتون میتونن قالب مجزا داشته باشند - میتونید تو هر کدوم قوانین مجزا تعیین کنید و خیلی کارهای جالب دیگه

لینک به دیدگاه

شما دو راه داری

اگر می‌خواید یک فروشگاه با چند دامنه داشته باشید باید از addon domains استفاده کنید و به هاستتون دامنه اضافه کنید. این کار یک هزینه اضافه خواهد داشت که به سرویس دهنده پرداخت می‌کنید. این کار برای شما باید مناسب تر باشه به شرطی که این فروشگاه‌ها از هم جدا نباشند.

اگر دوست دارید کپی کنید و هر فروشگاه خودش فعالیت جداگانه داشته باشه امکان پذیره و باید از فایل‌ها و دیتابیس یک کپی تهیه کنید و بعد فایل settings.inc.php رو داخل پوشه config ویرایش کنید. نام کاربری و رمز عبور دیتابیس رو یکسان تعریف کنید راحت تره و فقط باید یک بخش رو ویرایش کنید و اگر لازم بود نام پوشه‌ای که پرستاشاپ داخلش هست معرفی کنید.

define('__PS_BASE_URI__', '/prestashop/');

لینک به دیدگاه

دوستان هاست من در حدود 600 گیگابایت هست همه چی کلا نامحدود و با این کار یعنی روی 100 تا دامین فکر نکنم یک صدم فضا هم اشغال بشه باز از راهنمایی جامع و کامل تون ممنونو

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

چرا نمیشه دوست عزیز . کار خیلی سادست . اول پرستاشاپ رو روی یه هاست نصب کنید و هر چندتا محصول که دوست داشتید واردش کنید. بعدش یه بک آپ از دیتابیسش بگیرید.

حالا نوبت میرسه به کار اصلی - کلیه پوشه ها تون رو از هاست اولی به هاست دومی کپی کنید . بعدش پوشه install رو که بعد از نصب پاک کرده بودید رو آپلود کنید تو هاست دومی - حالا برید تو پوشه config و فایل settings.inc رو پاک کنید.

حالا مثل سایت اولی عملیات نصب رو انجام بدید . توجه داشته باشید که رمز عبور و ایمیل رو در آخر عملیات نصب همونی قرار بدید که تو هاست اولی قرار داده بودید . نصب که تموم شد پوشه install رو پاک کنید و برید تو phpmyadmin و دیتابیس ایجاد شده را به کلی پاکش کنید و دوباره یه دیتابیس جدید با همون نام ایجاد کنید و فایل بک آپ دیتابیس رو که از هاست اولی گرفته بودید رو ایمپورت کنید .

توجه : نام - پیشوند -موتور دیتابیس و رمز عبور رو باید هنگام نصب تو هاست دومی همونایی قرار بدید که تو هاست اولی قرار دادید. توصیه میکنم با یک نام کاربری همتا تو هر دو هاست ثبت نام کنید . اینجوری خیلی بهتره

با سلام

یک سوال داشتم اگر اطلاعات بک آپ گرفته شده را از سایت قبلی بخواهیم رو یک هاست و دومین جدید ببریم چی باز همین کار را میشه انجام داد؟!

آخه من این کار را انجام دادم ولی سایت جدیدم وقتی آدرسشو میزنم میره تو سایت قبلیم.

سایت قبلیم (ف ی ل ت ر شده البته)

0213D

سایت جدیدم

3D021

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

با سلام

من دو دفعه سایتم ف... شد و با همین روش سایت را به هاست جدید منتقل کردم ولی این دفعه در مرحله نصب بعد از زدن رفتن به مرحله دوم دیگه جلوتر نمیره نمیدونم اشکال از چیه

لینک به دیدگاه

با سلام

من دو دفعه سایتم ف... شد و با همین روش سایت را به هاست جدید منتقل کردم ولی این دفعه در مرحله نصب بعد از زدن رفتن به مرحله دوم دیگه جلوتر نمیره نمیدونم اشکال از چیه

مشکل حل شد دوباره از سرویس دهنده هاستم خواستم منتقل یکنه سایت قبلی را و مشکل اینبار حل شد

لینک به دیدگاه

یک سوال از دوستان داشتم

هر دفعه که سایت را منتقل میکنم پسورهای قبلی کاربران دیگه جواب نمیده و باید دوباره درخواست تعویض پسورد بدن.

داخل دیتابیس هم نگاه کردم پسورد ها را بصورت مثلا

59226d1199b708efcc3f622be27f

مینویسه در حالیکه مثلا پسورد اصلی 021dvd

این را چجوری میشه بازخوانی کرد و یا اینکه یک پسورد را به تمام یوزرها داد

لینک به دیدگاه

اینو میشه بازخوانی کرد ولی سخته چون پرستاشاپ اینو به روش md5 شخصی سازی شده که مخلوط میشه با نام کاربری فکر کنم رمزنگاری میکنه . تا اونجایی که من میدونم اصلا امکان نداره رمز عبورها کار نکنه و احتمالا موقع انتقال یه مشکلی پیش میاد یا درست ایمپورت نمیشه دیتابیس و رمز نگاری به هم میخوره .

لینک به دیدگاه

• 2 years later...

دوست گرامی من از این روش شما برای پرستاشاپ 1606 استفاده کردم تا هاست

خودم را تغییر دهم. این روش پاسخ داد ولی یک مشکل که برخورد کردم این بود

که در صفحه اصلی، منوی بالای صفحه در حالت پیش فرض(زنانه-پیراهن و...) است

ولی وقتی وارد صفحه یکی از محصولات می شوم، منوهایی که من تعریف کردم درست قرار دارد. چگونه منوی صفحه اصلی

را تغییر دهم؟

آدرس صفحه rayagame.ir البته شاید با آی پی ایران هنوز تنظیم نشده باشد و محتویات هاست قبلی که در دست تعمیر است نشان داده شود ولی فعلا با آی پی خارجی وارد صفحه هاست جدید می شود

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

دوستان سلام

من میخوام یه فایل اکسل که شامل 5 میلیون قطعه با تمام مشخصات هست رو وارد دیتابیس سایتم کنم.

باید چطوری این کار و انجام بدم؟

از excel2mysql استفاده کنم یا راه دیگه؟

لینک به دیدگاه

سلام

تنها از طریق csv در پرستاشاپ مقدور هست که اون هم معمولا با زبان فارسی به مشکل میخوره. در واقع اگه این جواب نده میشه گفت که راهی نداره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

سلام

من میخوام هاستم رو عوض کنم. ببینید این کار رو بکنم درسته دیگه 

1- کل محتویات الان رو روی هاست جدید بریزم

2- دیتابیس رو هم بک آپ بگیرم روی هاست جدید بریزم 

در اینصورت وقتی دیتابیس روی هاست جدید میره رمزش همونه .. یا هنگام انتقال رمز میگیره ؟

لینک به دیدگاه

سلام بر شما.

عموما هاست ها اینکارو به رایگان انجام میدن.

باید یک دیتابیس جدیدبا همون نام  بسازید. دیتابیسی که بک آپ گرفتید رو ایمپورت کنید. توی فایل config/setting اطلاعات رو مطابق با دیتابیس جدید تغییر بدید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...