رفتن به مطلب

بازاریابی

parisa61

پست های پیشنهاد شده

با سلام و تشکر

من تازه با پرستا شاپ آشنا شدم و قبلا با جوملا کار می کردم و نیز با وبلاگ فروشگاهی شاپلاگر هم کار کردم

من بازاریاب فروتل هستم البته نه به صورت خیلی حرفه ای

می خواستم بدونم لینک مخصوص به خودم را برای محصولات کجا و چطوری قرار بدم تا با خرید مشتریان درصدم محفوظ بماند

البته فقط با فروتل کار نمی کنم و از سیستم های دیگه هم استفاده می کنم برای همین نمی خوام از ماژول فروتل استفاده کنم

موفق باشید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای بازاریاب بهترین اسکریپت "وردپرس" هست و شما نباید از اسکریپت فروشگاه سازی استفاده کنید که بر پایه سبد خرید و انجام مراحل خرید در خود سایت طراحی شده باشه.

اسکریپت های فروشگاه ساز "سبد خرید" دارن، مراحل خرید از طریق ارسال محصول به سبد و طی مراحل خرید در داخل سایت انجام میشه و سفارش در خود سایت ثبت میشه و باید از طریق وب سرویس و یا ماژول در پنل پستی فروشنده در سیستم واسطه پستی به ثبت برسه.

این روند با کاری که یک بازاریاب انجام میده کاملاً متفاوته. بازاریاب رفرال لینکی داره که تنها در صورتی پورسانت دریافت میکنه که خریدار از طریق اون رفرال لینک خرید کنه.

برای اینکه این مشکل پیش نیاد نیاز به یک اسکریپت مدیریت محتوی دارید که کار با اون ساده باشه و ماژولها و قالب های زیادی هم بشه براش پیدا کرد. پشتیبانی خوبی هم داشته باشه که وقتی با مشکل مواجه شدین یا خواستین توسعه بدین، بتونین به سادگی انجامش بدید و به یک تیم محدود نباشید. سئو هم که پیش نیاز هر فروشگاهیه و میشه سئوی وردپرس رو بصورت رایگان با استفاده از ماژولهای خوبی که داره و آموزش های مفیدی که توی سایت های ایرانی و غیرایرانی موجوده ارتقا داد.

پرستاشاپ/مجنتو/توماتو/اپن کارت هیچ کدوم به صورت پیش فرض به درد کار شما نمیخوره مگر اینکه ویرایش بشه و سبد خرید و مراحل ثبت سفارشش حذف بشه که کار بیهوده ایه و برای بازاریابی که میخواد از طریق لینک خرید اقدام به ثبت سفارش کنه فقط اسکریپتهای محتوایی مثل وردپرس/جوملا/دروپال و... مناسبه.

لینک به دیدگاه

چرا آقای معظمی ، به نظر من وردپرس و پرستاشاپ فرقی در استفاده به عنوان بازاریابی ندارن . فرایند سبد خرید هم که شما باید بدونید و حتما میدونید که با فعال کردن حالت کاتالوگ حذف میشه کلا از سایت . یعنی نه سبد خریدی هست نه دکمه افزودن به سبد خرید و نه ثبت نامی . فقط میمونه تغییرات بسیار جزئی در قالب که برای اینکار بهینه تر بشه .

هر کدوم از دوستان خواستند پیام خصوصی بدن در این باره بیشتر کمکشون کنم . حتی فکر میکنم بشه با پرستاشاپ چیزی رو درآورد که با هیچ چیز دیگه نمیشه طراحی کرد ، حتی میشه هم آدم محصولات خودشو بفروشه هم محصولات دیگران رو در کنار هم ، بدون مشکل .

البته وردپرس هم مناسبه ، بیشتر سلیقه ای هست تا تکنیکی و فنی ، یه نفر ممکنه با پرستا راحت تر کار کنه و یه نفر دیگه با وردپرس . من به شخصه هر دو رو دوست دارم چون هم وردپرس کار میکنم هم پرستاشاپ .

لینک به دیدگاه

درسته با پرستا هم میشه و همونطور که اشاره کردم باید سبد خرید رو غیرفعال کرد یا برای اسکریپت های دیگه که ازشون یاد کردم باید قالب رو کامل ویرایش کرد تا سبد خرید و دکمه خرید به نمایش در نیاد.

ولی کار درستی نیست چون هر اسکریپتی برای هدفی ساخته شده و استفاده از اون برای اهداف دیگه فقط هزینه اضافیه.

همونطور که میشه با وردپرس فروشگاه ساخت، با پرستا هم میشه سایت محتوایی ساخت. ولی هر دو مثال، نمونه بارز انتخاب غلط ابزار برای رسیدن به هدفه.

پرستا از نظر قالب و ماژول به هیچ عنوان با سی ام اس هایی مثل وردپرس یا جوملا قابل قیاس نیست. بازاریاب اگر بخواد سایتی رو با کمترین هزینه ایجاد کنه به نفعشه که به سمت وردپرس بره. حتی میشه بدون یک ریال هزینه چنین سایتی رو ساخت. سادگی کار با سیستم، ماژولها و قالب هایی که برای وردپرس به رایگان وجود داره، آموزش های زیادی که برای این اسکریپت وجود داره و از همه مهمتر ساختار این سیستم که اگر میلیون ها نوشته هم ارسال کنی، اگر سرور قدرتمند باشه هیچ تأثیری روی سرعت بارگذاری سایت نمیذاره چون اساساً برای سایت های محتوی محور ساخته شده، قابلیت ارتقای سئو به سطح بسیار عالی با وجود افزونه هایی نظیر وردپرس سئو و افزونه های تکمیلیش که هرگز نمیشه چنین افزونه هایی با چنین امکانات و وسعتی رو برای پرستا حتی بصورت تجاری پیدا کرد، همه و همه وردپرس و بعد جوملا و دروپال رو بهترین ابزار برای کار بازاریابی میکنه.

اگر بازاریاب کمی حرفه ای تر باشه، جوملا گزینه مناسبیه و بعد دروپال (که در ایران بی نهایت در حق این سی ام اس احجاف شده و به نظر من یکی از بهترین هاست که سایت هایی مثل سایت پلیس فتا با این اسکریپت ساخته شدن!) بهترین گزینه ها هستن.

بازم میگم که نه تنها پرستا بلکه باقی اسکریپت های فروشگاه ساز رو هم میشه با تغییراتی قابل استفاده کرد ولی باید هزینه های قالب ها و ماژولهای غیررایگان و خیلی خیلی محدودتر، آموزش ها و پشتیبانی خیلی محدودتر، محدودیت در سنگین کردن دیتابیس با ارسال مطالب زیاد و خیلی موارد دیگه رو به جون خرید که در نظر من کار درستی نیست و برای هرکار باید ابزار مناسبش رو انتخاب کرد.

با تمام این احوال اگر اسکریپت فروشگاه سازی برای سایت بازاریابی انتخاب بشه، کار غلطی نبوده چون به هرحال نوعی فروشگاهه ولی به نظر من گزینه اصلح نیست.

لینک به دیدگاه

با تشکر از توجه و پاسخ کاملتون

با توجه به اینکه من جوملا کار کردم البته از ویرچومارت خوشم نمیاد چون نتونستم باهاش خوب کار کنم برای سایت بازاریابی شما باز هم

وردپرس را پیشنهاد می کنید ؟

تا حالا وردپرس کار نکردم ولی از شروع ترسی ندارم بیشتر نتیجه کار برام مهمه

ممنون

موفق باشید

لینک به دیدگاه

از نظر من فرقی نمیکنه با هر کدوم که آشنایی بیشتری دارید انجامش بدید.

مهم اسکریپت نیست، مهم قالبیه که باید طراحی بشه تا فروشگاه سبک، ساده، زیبا و جذاب باشه. بر رعایت اصول سئو هم تمرکز بشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...