رفتن به مطلب

منبع یادگیری طراحی قالب پرستاشاپ !

almaweb.ir

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم ببینم سورسی وجود داره که طراحی قالب پرستاشاپ رو حرفه ای یادبگیریم !؟

ممنون میشم دوستانی که تخصص دارن راهنمایی کنن مخصوصا آقا بهمن !

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مرجعی که ما استفاده میکنیم ، سایت انگلیسی پرستاشاپ + گوگل هستش . ابتدا به سایت پرستاشاپ مراجعه کنید و بخش داکیومنت رو بخونید کامل ، اطلاعاتی خوبی داره . بعد میتونید درگوگل ، مقالاتی هر چند کوچک در این مورد پیدا کنید . اما مرجعی که فارسی یا انگلیسی به صورت کامل توضیح بده وجود نداره ( چون طراحی قالب پرستاشاپ مثل وردپرس نیست ، علاوه بر پی اچ پی به اسمارتی هم باید مسلط بشین ،برای یادگیری اسمارتی نیز به سایت مرجعش مراجعه کنید )

نکته دیگه اینه که یک قالب پرستاشاپ تا حدود زیادی وابسته به ماژول نویسی هم هست ، بنابراین اگه میخواین قالبی طراحی کنید که امکانات داشته باشه باید علاوه بر اینها ، به ماژول نویسی پرستاشاپ هم مسلط بشین یا یه نفر دیگه به صورت ماژول نویس همراهتون باشه تو پروژه ها . برای مثال بنده وقتی قالب طراحی میکنم ، اگه قالب حرفه ای باشه ، حتما به یک ماژول نویس هم احتیاج دارم و استفاده میکنم . چون هم ماژول نوسی و هم طراحی گرافیکی یک قالب پرستاشاپ نه تنها دشواره ، بلکه توسط یک نفر تنها ، زمان بسیار زیادی هم میبره .

لینک به دیدگاه

مرجعی که ما استفاده میکنیم ، سایت انگلیسی پرستاشاپ + گوگل هستش . ابتدا به سایت پرستاشاپ مراجعه کنید و بخش داکیومنت رو بخونید کامل ، اطلاعاتی خوبی داره . بعد میتونید درگوگل ، مقالاتی هر چند کوچک در این مورد پیدا کنید . اما مرجعی که فارسی یا انگلیسی به صورت کامل توضیح بده وجود نداره ( چون طراحی قالب پرستاشاپ مثل وردپرس نیست ، علاوه بر پی اچ پی به اسمارتی هم باید مسلط بشین ،برای یادگیری اسمارتی نیز به سایت مرجعش مراجعه کنید )

نکته دیگه اینه که یک قالب پرستاشاپ تا حدود زیادی وابسته به ماژول نویسی هم هست ، بنابراین اگه میخواین قالبی طراحی کنید که امکانات داشته باشه باید علاوه بر اینها ، به ماژول نویسی پرستاشاپ هم مسلط بشین یا یه نفر دیگه به صورت ماژول نویس همراهتون باشه تو پروژه ها . برای مثال بنده وقتی قالب طراحی میکنم ، اگه قالب حرفه ای باشه ، حتما به یک ماژول نویس هم احتیاج دارم و استفاده میکنم . چون هم ماژول نوسی و هم طراحی گرافیکی یک قالب پرستاشاپ نه تنها دشواره ، بلکه توسط یک نفر تنها ، زمان بسیار زیادی هم میبره .

خیلی ممنونم

کلاس آموزشی ای چیزی هم نداره ؟!

آخه واقا کم داریم نیروی پرستاشاپ

من خودم (در جریانید) چند وقته دنبال طراح پرستا میگردم کلا 3-4 نفرن تخصصی کار میکنن با قیمت های... !!

فکر نمیکنم اونقدرم سخت باشه یادگیریش ! هست ؟

پس برای یادگیری

php

smarty

نیازه ؟

و doc های خودش کافیه که استارتو بزنیم ؟

واسه ماژول نویسی چی ؟

آموزشی وجود داره ؟

لینک به دیدگاه

من خودم (در جریانید) چند وقته دنبال طراح پرستا میگردم کلا 3-4 نفرن تخصصی کار میکنن با قیمت های... !!

هر کاری سختی های خودشه داره ، قدیما دخترا تو روستا میرفتن از لب چشمه آب میاوردن با کوزه ، الان دو قدم تا اشپزخونه فاصله دارن ، اون موقع هم میگفتی برو آب بیار میگفتن سخته ، الانم میگن :) یادگیری هر چیزی بستگی به روحیات آدم و شرایط حال حاضر هستش ، ممکنه دو روزه یاد بگیرین ، ممکنه چند سال . بستگی به آدمش داره .

اینم که میگین قیمت ها نجومیه ، وقتی خودتون اولین ماژولتون رو نوشتین میتونید در این باره نظر بدین . میدونم که شما گرافیک کار میکنید و طراحین ، اما باید بدونید پرستاشاپ ، وردپرس یا جوملا نیست که با چند تا افزونه رایگان که از تو نت پیدا میکنید بتونید سر هم کنید ، برای تک تک چیزایی که تو فتوشاپ رسم میکنید یا باید ماژول طراحی کنید یا باید خریداری کنید ، چون چیز رایگانی تو پرستا وجود نداره .

طرحی که شما تو فتوشاپ ارائه میدین ، باید همه جوانب رو رعایت کنید ، اگه یه بلوک میذارین به عنوان محصولات پربازدید ، باید اینو هم در نظر بگیرین که تو پرستاشاپ چنین چیزی رایگان وجود نداره و ماژولش حدود 30 تا 40 دلار برای مشتریتون آب میخوره و نوشتنش هم شاید یه روز بیشتر زمان میبره . حالا حساب کنید کل قالب با اون همه امکانات چقدر وقت خواهد گرفت . نمیشه که امکانات دیجی کالا رو تو فتوشاپ رسم کنید و انتظار داشته باشین با چند صد تومن براتون کد نویسی کنن :)

میشه تو فتوشاپ خیلی خیال پردازی کرد ، بنده خودم هم طراحم ، اما وقتی پای پیاده سازی اونا میاد وسط ...

در کل پاسختون رو دادم تو پست قبلی ، بخش داکیومنت رو بخونید تو سایت اصلی ، هم آموزش ماژول نویسی داره هم قالب . امیدوارم موفق باشید .

لینک به دیدگاه

هر کاری سختی های خودشه داره ، قدیما دخترا تو روستا میرفتن از لب چشمه آب میاوردن با کوزه ، الان دو قدم تا اشپزخونه فاصله دارن ، اون موقع هم میگفتی برو آب بیار میگفتن سخته ، الانم میگن :) یادگیری هر چیزی بستگی به روحیات آدم و شرایط حال حاضر هستش ، ممکنه دو روزه یاد بگیرین ، ممکنه چند سال . بستگی به آدمش داره .

اینم که میگین قیمت ها نجومیه ، وقتی خودتون اولین ماژولتون رو نوشتین میتونید در این باره نظر بدین . میدونم که شما گرافیک کار میکنید و طراحین ، اما باید بدونید پرستاشاپ ، وردپرس یا جوملا نیست که با چند تا افزونه رایگان که از تو نت پیدا میکنید بتونید سر هم کنید ، برای تک تک چیزایی که تو فتوشاپ رسم میکنید یا باید ماژول طراحی کنید یا باید خریداری کنید ، چون چیز رایگانی تو پرستا وجود نداره .

طرحی که شما تو فتوشاپ ارائه میدین ، باید همه جوانب رو رعایت کنید ، اگه یه بلوک میذارین به عنوان محصولات پربازدید ، باید اینو هم در نظر بگیرین که تو پرستاشاپ چنین چیزی رایگان وجود نداره و ماژولش حدود 30 تا 40 دلار برای مشتریتون آب میخوره و نوشتنش هم شاید یه روز بیشتر زمان میبره . حالا حساب کنید کل قالب با اون همه امکانات چقدر وقت خواهد گرفت . نمیشه که امکانات دیجی کالا رو تو فتوشاپ رسم کنید و انتظار داشته باشین با چند صد تومن براتون کد نویسی کنن :)

میشه تو فتوشاپ خیلی خیال پردازی کرد ، بنده خودم هم طراحم ، اما وقتی پای پیاده سازی اونا میاد وسط ...

در کل پاسختون رو دادم تو پست قبلی ، بخش داکیومنت رو بخونید تو سایت اصلی ، هم آموزش ماژول نویسی داره هم قالب . امیدوارم موفق باشید .

خیلی ممنونم بله در جربان هستم

اتفاقا من طراح نیستم و کدنویسم !

و برنامه نویس هم دارم و حتی میتونیم CMS فروشگاهی اختصاصی فروشگاهی بنویسیم ! ولی میدونم این کار درست نیست

آخه قیمت هایی که گرفتم 2.5 بود و 5 -6 تومن ! که اصلا فکر نمیکنم با این قیمت ارزش داشته باشه !

تا 1 تومن معقوله ولی.....

من هم نگفتم 100 تومن !

بهرحال مرسی

لینک به دیدگاه

اینکه ارزش داره یا نداره ، شما تعیین نمیکنید بلکه اونایی تعیین میکنن که در این امر صاحب نظر ، تجربه و دانش کافی هستند ، هر طراح یا برنامه نویس مبتدی میدونه که امکاناتی در حد دیجی کالا با 1 تومن و 2 تومن نمیشه برنامه نویسی کرد ، در کل طرز فکر شما اشتباهه ، البته طبیعیه ، تا حالا فروشگاه ساز کار نکردین و افکار سی ام اس هایی مثل وردپرس و جوملا رو شما تاثیر گذاشته که به مرور و با بالا رفتن تجربه ، این افکار هم تو شما محو خواهند شد ، تیم شما برای طراحی گرافیکی یک سایت 600 تومن پول گرفته ، حالا انتظار دارین با 1 تومن کد نویسی بشه تمام اون امکاناتی که با فتوشاپ در چند دقیقه رسم شده ؟!! مشکل مملکت ما همینه دیگه ، وقتی کسی میخواد پول بگیره ، نمیگه زیاده ، اما وقتی میخواد پول بده میگه خیلی زیاده !!

شما یاد بگیرین و با یک تومن برای مشتری هاتون دیجی کالا طراحی کنید . حتما هم موفق میشین و مطمئا کسی هم جلوی شما را نخواهد گرفت .

لینک به دیدگاه

در مورد سیستمی مثل پرستاشاپ رعایت استاندارد بسیار مسئله مهمی هست.

پرستاشاپ معماری سه لایه تحت MVC داره و کاملا مطابق با اصول شی گرایی است.

هر بخش در قالب باید یک ماژول باشه و هر ماژول باید یک شی باشه و اصول سه لایه بودن رو رعایت کنه. هر چند میشه این استانداردها رو نقض کرد اما کارایی سایت رو به شدت پایین میاره.

در کل سخت نیست اما نظم و دقت از اصول کار طراحی پرستا هست. دام هایی وجود دارند که طراح هایی مثل بهمن جان و مهرشاد جان که نزدیک دو سال هست طراحی قالب می کنند توی اون میفتند. دام هایی که بعد از طراحی متوجه اون ها نمیشید بلکه بعد از مدت زمانی شخصی که دارنده سایت هست متوجه میشه و برای رفع اون ها ممکنه چندین ساعت وقت بذارید تا فقط محلشون رو کشف کنید و تازه ممکنه به اشتباه بیفتید که خطا از ماژول هست یا قالب.

اگر قراره تازه وارد این کار بشید توصیه میشه تا حد امکان از دستکاری TPL ها خودداری کنید.

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...