رفتن به مطلب

عدم نمایش محصولات با موجودی صفر؟

saeid_omrani

پست های پیشنهاد شده

سلام

یه سوال داشتم.

من می خوام محصولاتی که موجودیشون صفر هست تو فروشگاه نمایش داده نشه به مشتریا، چجوری میشه این کار رو انجام داد؟ نمیخوام که دستی برم برای همه محصولات عدم نمایش رو بزنم، خودش وقتی موجودیش صفر بود نمایش داده نشه اصلا. و از اون بهتر هم اینه که ترکیبات با موجودی صفر اصلا نمایش داده نشه. چون من برای هر محصولم ترکیب های مختلفی دارم که خودشون موجودی خاص خودشون رو دادن.

ممنون .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

کافیه این دستور را توی mysql اجرا کنی

۱- دستور جهت فراخوانی دیتابیس شما. برای مثال نام دیتابیس شما prestashop هست

use prestashop;

۲- کوئری جهت false کردن اکتیو محصولاتی که دارای مقدار صفر هستند!

update ps_product set active=0 where quantity=0;

البته اگه می خوای قبلش یه بکآپ از جدول ps_product بگیر که اگه نخواستی بتونی به حالت قبل برگردونی!

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

ممنون .

ولی نمیخوام دستی این کار رو کنم. بعد اینجوری هر روز باید بشینم این کار رو انجام بدم! یعنی واقعا چیزی نداره پرستا شاپ که بگیم محصولات بدون موجودی رو نمایش نده؟!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این با یک امکان ساده برنامه نویسی در فایل tpl قابل حله . در صورت نیاز با من تماس بگیرید تا براتون حلش کنم . متشکر

لینک به دیدگاه

ممنون .

ولی نمیخوام دستی این کار رو کنم. بعد اینجوری هر روز باید بشینم این کار رو انجام بدم! یعنی واقعا چیزی نداره پرستا شاپ که بگیم محصولات بدون موجودی رو نمایش نده؟!

جواب من دستی بودند می رسونه؟!!!

این کد باعث می شه محصولات قبلی که وارد کردین و مقدارشون صفر بوده از طریق یک کوئری ساده توی قست کاربری غیر قابل نمایش بشه

واسه محصولات جدیدتون هم دو حالت ورود اطلاعات دارین:

۱- اگه دارین محصولات را دستی تایپ می کنید اگه تعداد محصولتون صفر هست همون موقع تیک عدم نمایش را بزنید

۲- اگه محصولاتتون را دارید از طریق فایل csv ایمپورت می کنید خودش فیلد active داره، می تونید برای محصولاتی که تعدادش صفر هست اکتیوشو false کنید

لینک به دیدگاه

روش کوئری یک مشکل داره و اون هم اینه که مقدار موجودی بالاخره دوباره صفر میشه و بازهم محصول رو نشون میده. روش قالب هم دردسرهای خودش رو داره. شاید بشه داخل صفحه اصلی محصول رو پنهان کرد اما نمیشه لینکش رو غیر فعال کرد.

شاید بهترین روش نوشتن یک ماژول باشه که بعد از هر تغییر موجودی مقدارش رو بررسی کنه تا 0 نشده باشه و اگر شد محصول رو غیر فعال کنه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...