رفتن به مطلب

وارد کردن قیمت محصولات به صورت گروهی

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت همه دوستان :

این آموزش به درد کسانی میخوره که میخواهند اطلاعات سایت پرستا شاپی خود را به صورت گروهی و در یک زمان مشخص آپدیت کنند .

من خودم به دلیل اینکه در صنف موبایل فعالیت میکنم و قیمت ها روز به روز تغییر میکند و از طرفی آپدیت دونه به دونه اطلاعات ( قیمت ها ) ،

سخت و وقت گیر بود به این فکر افتادم که از این روش استفاده کنم ، هم سایت به سادگی آپدیت می شه و هم وقت کمتری گرفته میشه

آموزشی هم که تهیه شده در همین خصوص ، نحوه آپدیت قیمت های سایت می باشد

ساخت فایل csv :

1)اول از همه یک فایل text بسازید

2)اون رو با نام price.csv ذخیره کنید

3)فایل رو اجرا کنید ،فایل توی اکسل باز می شود

برای تغییر قیمت ها باید تعریف کنی که قیمت چه کالایی و در چه شاخه ای را می خواهی آپدیت کنی برای این منظور:

در ستون اول ، شناسه محصولات را قرار می دهیم .

در ستون دوم ، نام کالا ( عینا باید همونی که در سایت قرار داده اید را بنویسید ، بدون هیچ گونه اشتباهی وگرنه یک محصول جدید برایش تعریف می شود )

در ستون سوم ، قیمت ها

و در ستون چهارم شناسه ی شاخه ای که محصول مورد نظر قرار دارد را می نویسیم ( اگر می خواهید محصول در صفحه اصلی نیز قرار بگیرد عدد 1 را هم با در کنار شناسه قرار دهید برای فاصله آنها از " , " استفاده کنید ) با این کار محصول ، هم در شاخه مورد نظر خود و هم در صفحه اصلی قرار

می گیرد . ( تصویر ضمیمه گویاتر می باشد )

حالا فایل را ذخیره و به قسمت ( مدیریت >ابزارها > واردکردن ) در سایت می رویم و فایل را آپلود کرده و از قسمت مواردی که باید انتخاب

شوند ، محصولات را انتخاب کرده و بر روی گام بعد کلیک کنید .

در این مرحله سایت به شناسایی فیلد های فایل csv می پردازد :

فیلد ها را مطابق تصویر ضمیمه شده تنظیم کرده و بر روی "ورود دادههای csv " کلید کنید تا قیمتها بروز شوند .

در صورت داشتن مشکل در همین تاپیک مطرح نمایید .

post-176-14373017604375_thumb.png

post-176-14373017604797_thumb.png

post-176-1437301760538_thumb.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با تشکر از شما

1- عکس اول از سمت چپ کجاست دقیقا؟

1-اگه بخواهیم که اسم را هم تغییر بدیم چی؟مثلا یه سریال عددی هم به اسم قبل اضافه کنیم!

2-با اسامی فارسی مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

اون عکسی که شما اشاره کردید ، بعد از اینکه روی دکمه گام بعد ( عکس وسطی را نگاه کنید ) کلیک کنید ظاهر میشه .

فکر کنم بشود نام محصول را نیز تغییر داد و کمو زیادش هم کرد .

با زبان فارسی مشکل داره . :dodgy:

لینک به دیدگاه

ردیف اول همیشه باید صفر باشه ، پرستا ردیف اول رو صفر در نظر میگیره ، البته نمیدونم توی 1.4 تصحیح شده یا خیر.

یه چنتا ریزه کاری داره که اضافه می کنم .

برای راحتی کار از ابتدا همه چیز رو روی فایل اکسل ذخیره کنید ، خود اکسل قابلیت این رو داره که CSV ذخیره کنه.

مورد دوم در مورد جدا کننده فیلد های مختلف هست ، برای اینکه اکسل از جداکننده ; استفاده کنه باید از تنظیمات خود ویندوز جداکننده رو تغییر بدین ، از طریق :

Control Panel >>>Regional Setting >>List Seprator

این تاپیک ها هم کمک کننده هستن :

[GUIDE] Import Products by CSV - Prestashop 1.4.x

[GUIDE] Import CSV files - Part 1 - Intro, products, category, combinations - PS 1.3.x

[GUIDE] Import CSV files - part2 - Importing of Products and Combinations - PS 1.3.x

لینک به دیدگاه

من با ورژن 1.4 کار می کنم و نیازی به ردیف دیگه ای نیست ، به همین شکل که توضیح دادم ، براحتی کار میکنه .

ینی از ردیف اول کامل ایمپورت میشه ؟ اولین محصولتون رو توی شاخه مورد نظر چک کنید ببینید وارد شده یا نه.

اگر شده پس توی 1.4 این مشکل حل شده.

لینک عکس هارو باید چجوری وارد کرد ؟ من هر روشی امتحان میکنم نمیشه ،

200 تا محصول باشه، هرکدوم دوتا عکس هم داشته باشه میشه 400 بار آپلود !!!

لینک به دیدگاه

لینک عکس‌ها هم همینطوره. اگر آدرس عکس رو روی اینترنت بهش بدید خودش آپلود میکنه. شما به صورت دستی هم آپلود کنید باید 400 بار آپلود کنید.

در مورد ردیف اول هم فکر میکنم باید خالی باشه. این باگ نیست و عمداَ این ردیف برای نوشتن توضیحات و عنوان ستون ها خالی فرض میشه.

لینک به دیدگاه

من لینک عکسهارو دارم طبق زیر توی ستون مربوطه وارد میکنم ، ولی چیزی آپلود نمیشه !

دسترسی عکس هم روی هاست 755 هست ،

http://***.ir/##/***.png

تو فولدر آپلود /upload خود فروشگاه هم لینک دادم با دسترسی 777 ، ولی اضافه نشد.

از classes/Link.php هم jpg رو به png تغییر دادم ، نشد !

public function getImageLink($name, $ids, $type = null)

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

با notepad++ و utf-8 میشه فارسی ایمپورت کرد، اما تو اون محیط نمیشه مطالب زیادی گذاشت.

وقتی هم فایل را با اکسل باز میکنم و دوباره ذخیره میکنم، حروف فارسی به هم میخوره.

چوری میشه انکدینگ اکسل را utf-8 کرد؟

وقتی هم با اکسل txt سیو میکنم تا دستی csv بکنم، علامت های ; تبدیل به فاصله میشن و فایل ساختارش را از دست میده. البته من separator setting کنترل پنل را ; قرار دادم.

فایل ضمیمه پست اول را هم که باز میکنم همش علامت سوال میاره

خلاصه من نتونستم از این امکان استفاده کنم، کسی از دوستان ازش جواب گرفته؟

لینک به دیدگاه

دوستان هیچ مشکلی تو بحث انکودنیگ تو پرستاشاپ نسخه 1.4 به بالا وجود نداره و هم میشه نام محصول و هم همه چیز رو فارسی تایپ کرد به جز لینک آشنا . من نمیدونم چطور این مشکلات واسه دوستان عزیز پیش میاد در حالی که من خودم تا حالا چندین بار و اونم هر بار هزاران محصول رو به ای نشکل وارد کرده ام که هیچ مشکلی پیش نیومده.

لینک به دیدگاه

وقتی خود فایل csv نمی تونه فونت فارسی رو نشون بده ، مشکل از چیه ؟

مشکل اصلی الان در مورد فایل csv هست نه پرستا ف وقتی فارسی تایپ میکنی و به فرمت csv ذخیره میشه ، جای همه فونت ها علامت سوال میاد !

اینکه یک نفر یا چند نفر مشکلی ندارن یا نداشتن، مشکل مارو حل نمیکنه .

من چندتا سرچ کردم برای فونت فارسی فایل csv ، نمیدونم مشکل از آفیس هست یا سیستم عامل ما مشکل داره.

لینک به دیدگاه

برای آپدیت کردن یه قسمت از مشخصات محصولات ، مثلن آپدیت کلی قیمت ها ، باید فقط ستون مربوطه به قیمت ها تغییر کنه ، یا کلن از اول محصولات باید وارد بشه ؟

چون در مورد قیمت ها میزان کاهش باید ثبت بشه ، یا مثلن برای تغییر عکس محصولات .

برای آپدیت کردن قیمت محصولات باید تعریف کنی چه محصولی و در چه شاخه ای رو می خوای تغییر قیمت بدی ، به پست اول مراجعه شود

لینک به دیدگاه

متأسفانه شما این فایل رو با ذخیره بد خراب کردید و در هیچ ویرایشگری قابل اصلاح نیست.

توصیه میکنم از ویرایشگر حرفه ای notepad++ استفاده کنید.

موفق باشید.

http://www.google.com/uds/css/small-logo.png

منظورتون رو از ذخیره بد متوجه نشدم !؟ دقیقن چجوری باید ذخیره کنم ؟

من از pspad دارم استفاده میکنم که دیگه حرفه ای تر نداره .

البته اون فایل بالا رو از طریق خود اکسل csv ذخیره کردم ، دقیقن فکر میکنم مشکل از همینجاست.

برای آپدیت کردن یه قسمت از مشخصات محصولات ، مثلن آپدیت کلی قیمت ها ، باید فقط ستون مربوطه به قیمت ها تغییر کنه ، یا کلن از اول محصولات باید وارد بشه ؟

چون در مورد قیمت ها میزان کاهش باید ثبت بشه ، یا مثلن برای تغییر عکس محصولات .

برای آپدیت کردن قیمت محصولات باید تعریف کنی چه محصولی و در چه شاخه ای رو می خوای تغییر قیمت بدی ، به پست اول مراجعه شود

خب سوال من اینه که موقع آپدیت کردن باید داده های بقیه ستون ها سرجاش باشه یا فقط شناسه و اسم و قیمت کافیه ؟

لینک به دیدگاه

متأسفانه شما این فایل رو با ذخیره بد خراب کردید و در هیچ ویرایشگری قابل اصلاح نیست.

توصیه میکنم از ویرایشگر حرفه ای notepad++ استفاده کنید.

موفق باشید.

http://www.google.com/uds/css/small-logo.png

چجوری با نوت پد پلاس که ستون بندی نداره، تعداد زیادی محصول را ویرایش و وارد کنیم؟

لینک به دیدگاه

شما فارسی تایپ کرده اید که این مشکل پیش آمده!

به شما پیشنهاد میکنم که برای فارسی تایپ کردن، در نوت پد تایپ کرده و به صورت فایل csv ذخیره کنید، البته خودم تست نکردم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

فایلی که پیوست کردم دانلود کنید و در اکسل تغییر بدید و امتحان کنید.

نکته: برای ذخیره از دکمه ذخیره استفاده کنید و به سؤالی که میپرسه با yes پاسخ بدید

موقع بستن فایل dont save رو بزنید چون در این حالت فایل ذخیره نمیشه.

123.zip

لینک به دیدگاه

مشکل من باز هم سر جاشه ، ولی اینبار علامت سوال نیست ، فونت ها äÇã ÝÇÑÓí !

شما از قسمت region & language زبان رو برای برنامه های غیر یونیکد روی persian بزار درست میشه

لینک به دیدگاه

فایلی که پیوست کردم دانلود کنید و در اکسل تغییر بدید و امتحان کنید.

نکته: برای ذخیره از دکمه ذخیره استفاده کنید و به سؤالی که میپرسه با yes پاسخ بدید

موقع بستن فایل dont save رو بزنید چون در این حالت فایل ذخیره نمیشه.

مشکل من باز هم سر جاشه ، ولی اینبار علامت سوال نیست ، فونت ها äÇã ÝÇÑÓí !

شما از قسمت region & language زبان رو برای برنامه های غیر یونیکد روی persian بزار درست میشه

درست شد ممنون ، هم ویندوز هم آفیس رو فارسی سازی کردم ، با "ی" مشکل دارم ، حتی توی فایل 123 که مشکلی نداره با ی ، اگر ی اضافه بشه به ? تبدیل میشه !!

لینک به دیدگاه

علت حرف ی فارسی هست. از ي عربی استفاده کنید. با استفاده از کیبورد مجازی ویندوز میتونید جای حرف ی نقطه دار رو پیدا کنید.

بعد از ذخیره در اکسل میتونید فایل رو با نوت پد باز کنید و حرف ي رو با ی جابه جا کنید. ممکنه بازهم مشکل داشته باشید. اگر اینطور بود از همون ی عربی استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری
  • اضافه کردن...