رفتن به مطلب

پرستاشاپ میدونید یعنی چی؟!!

B.A.H.M.A.N

پست های پیشنهاد شده

:)

همه ما داریم از پرستاشاپ استفاده میکنیم و لذت میبریم ، ولی آیا تا به حال به این فکر کرده اید که پرستاشاپ چه معنی میده؟ ! :D

فکر میکنم کمتر کسی بهش فکر کرده باشه و معنیشو میدونه .

از دوستان عزیز میخوام که تو این بحث شرکت کنید و هر کی بتونه یه معادل فارسی خوب و به قول معروف جذاب و دلنشین برای واژه پرستاشاپ پیدا کنه ، واژه ای که هم مفهموم لغوی این عبارت رو برسونه و هم از نظر گفتاری جالب و ساده باشه .

این تاپیک تا یک هفته بازه و هر کی ذوق و قریحه داره بیاد و واژه پیشنهادی خودشو اعلام کنه .

به فردی که بهترین واژه رو پیشنهاد بده ( به غیر از مدیران ) ، بنده یک قالب در سطح خوب و سبک واسش طراحی میکنم ( البته به سلیقه خودم :cool: )

حالا کی مرد میدونه ؟ :sleepy:

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جالبه. من در مورد معنی پرستا شاپ با یکی از دوستانم در شرکت پرستا شاپ صحبت میکردم ایشون میگفت نمیدونه چه معنی میده ولی میشه هدیه ای از فرانسه اون رو به حساب آورد :)

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

چه موضوع جالبی;)

Presta یه کلمه اسپانیایی ئه، سوم شخص مفرد از فعل prestar ( منبع ). خود پرستار به معنی فراهم کردن هست، در نتیجه پرستا میشه فراهم می کند ( اینجا )

پرستا یه اسم دخترونه هم هست( تو اسپانیا )، که البته تو این کاربردش مثل اینکه از presto به معنی تند و سریع گرفته شده. (اینجا )

مثل خیلی از کلمه های اسپانیایی دیگه توی ایتالیا هم استفاده میشه که معنیش کمی متفاوته.(اینم اینجا )

حالا برای معنی پرستاشاپ میشه همینجوری و کلمه به کلمه اینطور گفت که: [چیزی که] فروشگاه رو فراهم می کنه. اما (به نظر من) این جمله توضیح این کلمه در فارسی هست و خود کلمه مفهومی ئه که توی ذهن ما الان شکل گرفته، شاید نشه گفتش!! (؟)

پ.ن: کلمه های لاتین واقعن ریتم های قشنگی دارن!

پ.ن2: توروخدا نیاین چارتا کلمه زمخت و نچسب جای این کلمه زیبا استفاده کنیدااا. چه میدونم فراهم کننده فروشگاه، فروشگاه گستر آریا فراهم و از این کلمه های سه تا صد تومنی ..:) .

لینک به دیدگاه

با سلام،

بحث جالبیه

لغت Presta یه لغت اسپانیایی هست به معنای فراهم کننده.

شاید هدف طراحان ازاین ترکیب و نام گذاری، "فروشگاه ساز" باشه که هم یک برند ساخته باشن هم منظورشون رو رسونده باشن.

لینک به دیدگاه

جالبه که این کلمه ریشش اسپانیاییه. آخه آقای کریستوف کریمر (مدیر شرکت پرستا شاپ فرانسه) خودشون اصالتا فرانسوی هستن (تا جایی که بنده در جریان هستم) و این که ایشون یک نام اسپانیایی برای شرکتشون انتخاب کردن خیلی جالبه!

اینم ویدئویی از مصاحبه با آقای کریمر البته به زبان فرانسوی:

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CFwQtwIwBA&url=http%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2Fxl1gat_christophe-cremer-prestashop_news&ei=oSz4T8HsFM7htQbj2J28BQ&usg=AFQjCNFfiB0m5g5cTyq6KonaLTqSQRwxvA&sig2=qvWtKtwFhHdY_t7P1bYDMA

موفق باشید

لینک به دیدگاه

پ.ن2: توروخدا نیاین چارتا کلمه زمخت و نچسب جای این کلمه زیبا استفاده کنیدااا. چه میدونم فراهم کننده فروشگاه، فروشگاه گستر آریا فراهم و از این کلمه های سه تا صد تومنی ..:) .

دوست عزیز توضیحاتتون خوب بود ، ولی آخرش خراب کردین :D

هدف من از زدن این تاپیک فقط بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد ریشه کلمه پرستاشاپ بود و اینکه کاربرها بیان و یکمی تحقیق کنن رو این موضوع نه اینکه بخوایم نام پرستاشاپ رو عوض کنیم و یه کلمه معادل براش بسازیم!!! پرستاشاپ یکی یدونست و اینجا انجمن پشیبانی اونه و مثل خیلی از شرکت های دیگه نیست که میان یه اسکریپت خارجی رو فارسی میکنند و یکم تغییر میدن بعد به یه اسم دیگه میدن بیرون !! ( نام نمیبرم خودتون میدونید )

تا اینجا توضیحات شما و آقا مهرشادخیلی مفید بوده و اطلاعات خوبی به اشتراک گذاشتین .

از دوستان دیگه کسی هست اطلاعات بیشتری بده؟

کسی قالب رایگان نمیخواد؟!! :)

لینک به دیدگاه

اگه معنی و جایگزین بخواین که همون فروشگاه ساز میشه

اگه نه که پرستا شاپ یعنی پرستاشاپ

به نظرم دیگه از اسمش مشخصه که کارش چیه

اینا اسمن پس دیگه ترجمه نمیخوان

مثل دلفی-دات نت و....مثل بلوتوث که رو بعضی فارسی ساز ها زدن دندان آبی فقط به درد خنده میخوره این دندان آبی

لینک به دیدگاه

حالا که این بحث رو شروع کردی میشه به دنبال یک اسم خوب بود که زیر نام پرستاشاپ به عنوان شعار استفاده کنیم.

یک اسم خوب هم که بی معنی با پرستا نیست دارم که نمیگم شاید دوستان گفتن و شاید بهمن هم خوشش اومد و قالب رو داد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...