رفتن به مطلب

زمان انتظار برای ایندکس شدن در گوگل

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من قبلا دامنه سایتم روی فروشگاه ساز دیگه ای بود، که به تازگی به فروشگاه ساز پرستاشاپ 1.6 انتقالش دادم (همه شاخه ها و محصولات و ...)

تو فروشگاه ساز قبلی حدود 1400 صفحه ایندکس شده داشتم که وقتی به پرستا منتقل کردم همه جستجوهای کاربران not found میشد(از طریق مشاهده بخش آمار)

همونطور که خودتون می دونید وقتی کاربران یا مشتریان همچین مشکلی داشته باشند خیلی نتایج منفی داره (بعد از تحقیقات تصمیم گرفتم از اول ایندکس گذاری رو واسه سایتم توی پرستاشاپ انجام بدم)

پس اومدم کارهای زیر رو انجام دادم:

1- از وبمستر تولز که قبلا عضو بودم اومد توی منوی Remove Urls کل دامنه سایت رو گذاشتم حذف بشه که همه صفحات ایندکس شده از بین برن که بعد از وضعیت Pending که چند ساعتی طول داد به وضعیت Removal در اومد

که زیرش این دکمه(Reinclude) هست که میدونم اگه روش کلیک کنم باز همون ایندکسهای قبلی برگردونده میشن

(بعدش توی جستجوی گوگل تست کردم و دیدم بدرستی همه ایندکسهام حذف شده به طور کامل)

2- بعدش اومدم توی مدیریت پرستا فایل روبوت رو ساختم و نقشه رو هم به وبمستر تولز معرفی کردم

3- از منوی Crawl گزینه Fetch as google رو انتخاب کردم و بعد گزینه Fetch And Render رو برای دامنه ام رو زدم(برای حالت دسکتاپ) و بعد از مرحله Pending درخواست ایندکس کردن تمام صفحاتم رو دادم که الان هم نوشته Partial که تیک خورده و سبز شده و جلوش هم نوشته Indexing requested for URL and linked pages

4- بعد از این کارها بازم به منوی Remove Urls رفتم، همچنان همون حالت قبلی خودش هس یعنی وضعیت Removal که زیرش دکمه(Reinclude) هست

حالا دو تا سوال دارم:

1- آیا من برای حل مشکلم باید همین کار رو انجام میدادم؟؟ یا شما راه حل بهتری دارید تا زودتر ایندکسهای سایت روی فروشگاه ساز جدیدم (پرستاشاپ) به گوگل معرفی بشن؟ اگه کار دیگه باید انجام میدادم راهنمایی کنین لطفا...

2-چقد زمان می بره تا ایندکس هام شناخته بشن مثل قبلا؟

ببخشید طولانی شد خواستم کامل توضیح داده باشم، ممنون میشم اساتید و دوستان راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

راهکارهایی وجود داره که از htaccess یا از طریق php (بسته به نوع نرم افزار قبلی) آدرس های قبلی سایت به آدرس های جدید به صورت همسان (یعنی هر محصول به آدرس جدیدش منتقل شود) ریدایرکت شود و رتبه و جایگاه شما در گوگل حفظ شود.

البته این کار شرایطی دارد که باید پیش از انتقال محصولات انجام شود.

در حال حاضر سایت شما از نظر گوگل به یک سایت جدید تبدیل شده و باید منتظر باشید تا لینک های جدید ایندکس شوند. معمولا کمتر از یک هفته باید همه لینک های جدید ایندکس بشن

لینک به دیدگاه

سلام

راهکارهایی وجود داره که از htaccess یا از طریق php (بسته به نوع نرم افزار قبلی) آدرس های قبلی سایت به آدرس های جدید به صورت همسان (یعنی هر محصول به آدرس جدیدش منتقل شود) ریدایرکت شود و رتبه و جایگاه شما در گوگل حفظ شود.

البته این کار شرایطی دارد که باید پیش از انتقال محصولات انجام شود.

در حال حاضر سایت شما از نظر گوگل به یک سایت جدید تبدیل شده و باید منتظر باشید تا لینک های جدید ایندکس شوند. معمولا کمتر از یک هفته باید همه لینک های جدید ایندکس بشن

ممنون دانوش جان که جواب دادین

باشه پس باید صبر کنم تا یک هفته! البته بعد از دو روز هنوز هم حتی اسم سایتم یا آدرسش که توی گوگل سرچ میکنم هیچ ایندکسی براش بوجود نیومده...

ولی اگه روی دکمه Reinclude  که کنار Removal هست کلیک کنم نتایج قبلی حتما برمیگردن که من اینطور نمی خوام.

حالا که من از طریق htaccess و php عمل نکردم، (چون بعضی شاخه و محصولات تغییرات اساسی داشتن و میخواستم از اول ایندکس گذاری انجام شه)

1- آیا اون مراحلی رو که گفتم درست رفتم؟

2- اگه بعدا تعدادی شاخه و زیرشاخه جدید به سایتم اضافه کنم، بازم باید فایل نقشه رو از اول به وبمستر معرفی کنم یا همون یکبار که روی حالت بروزرسانی (روزانه-daily) گذاشتم کافیه؟

لینک به دیدگاه

کاری که شما کردید در پاک کردن ایندکس های قدیمی بی تاثیره

در این لینک که میذارم از راهنمای گوگل، نوشته شده که از این ابزار برای پاک کردن صفحاتی که ۴۰۴ شده به خاطر تغییرات سایت استفاده نکنید.

همچنین اگر reinclude رو نزنید به مدت ۹۰ روز در نتایج ظاهر نخواهد شد

https://support.google.com/webmasters/answer/1663419?hl=en

لینک به دیدگاه

کاری که شما کردید در پاک کردن ایندکس های قدیمی بی تاثیره

در این لینک که میذارم از راهنمای گوگل، نوشته شده که از این ابزار برای پاک کردن صفحاتی که ۴۰۴ شده به خاطر تغییرات سایت استفاده نکنید.

همچنین اگر reinclude رو نزنید به مدت ۹۰ روز در نتایج ظاهر نخواهد شد

https://support.google.com/webmasters/answer/1663419?hl=en

ممنون

من هم ترجمه کردم و خوندمش و متوجه شدم کاری که من کردم باعث میشه فقط نتایج جستجو و ایندکسها تا مدت 90 روز بلاک یا مخفی بمونه.

ظاهرا بهتره reinclude  رو بزنم تا ایندکس ها برگرده و بطور طبیعی خزنده های گوگل تغییرات رو آپدیت کنند ایندکس گذاری ها هم به مرور عوض شه.

آقا دانوش بنظر شما راه بهتری نیس (با توجه به انتقالاتی که از فروشگاه ساز قبلی به پرستاشاپ داشتم) ایندکس گذاری هام از صفر شروع بشه؟

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

سلام...

با توجه به مشکلی که اول تاپیک توضیح دادم(انتقال از فروشگاه ساز دیگری به پرستاشاپ و تغییرات اساسی نسبت به قبل)، آقا دانوش گفتن:

ظاهرا بعضی از آدرسهای جدیدم هم ایندکس شدن اما الان بعد از گذشت بیشتر از یکماه بازدیدم روزی شاید یک نفر هم نباشه که اونهم توی آمارها -  مراجعین آنلاین که نگاه می کنم: (صفحه جاری: pagenotfound) بوده(بخاطر ایندکسهای فروشگاه ساز قبلی) و طبق بررسی هایی که داشتم ایندکسهای فروشگاه ساز قبلی که زیاد هم هستن هنوز وجود دارن، منم که نمی تونم 1400 تا ایندکس از فروشگاه ساز قبلی رو،  دونه دونه پیداشون کنم و از طریق وبمسترRemove URL حذفشون کنم

فکر کنم بخاطر pagenotfound های کاربران از طریق جستجوی گوگل، منفی گرفتم و رتبه سایتم خیلی اومده پایین

آخه تو فروشگاه ساز قبلی کلی بازدید و مشتری داشتم :(

طبق گفته دانوش جان منتظر موندم گوگل کم کم ایندکسهای قیلی رو حذف کنه، و آدرس های جدید بجای فروشگاه ساز قبلی ثبت بشن، همه کاری هم انجام دادم: ایجاد برچسبهای جدید، ساخت فایل روبات و نقشه و معرفی به وبسمتر ، کار با کراول ها و  Fetch as Google برای کل سایت و .... اما بعد از گذشت بیشتر از یکماه نتیجه ای نگرفتم

حتی هروقت از طریق گوگل آنالیز هم چک میکنم بازدیدی ندارم دیگه :-/

دیگه نمیدونم باید چیکار کنم، آیا باید بازم صبر کنم؟

اگه کسی از دوستان و اساتید گرامی، تجربه ای داره اعلام کنه یا راهنمایی کنه تا بازدید سایت من که از فروشگاه ساز دیگه ای  به پرستا شاپ منتقل شده بره باالا و ایندکسهای فروشگاه ساز قبلی زودتر حذف بشن!!

ممنون...

لینک به دیدگاه

شما پیش از انتقال باید بررسی میکردید که چطور ارزش لینک ها و بازدیدهای خودتون رو حفظ کنید. میتونستید قبل انتقال مشاوره بگیرید

در حال حاضر هم میتونید از بخش تیکت درخواست ثبت کنید و از خدمات ما استفاده کنید شاید بشه برخی لینک ها رو با ترفندهایی حفظ کرد شاید موثر باشه

لینک به دیدگاه

شما پیش از انتقال باید بررسی میکردید که چطور ارزش لینک ها و بازدیدهای خودتون رو حفظ کنید. میتونستید قبل انتقال مشاوره بگیرید

در حال حاضر هم میتونید از بخش تیکت درخواست ثبت کنید و از خدمات ما استفاده کنید شاید بشه برخی لینک ها رو با ترفندهایی حفظ کرد شاید موثر باشه

ممنون

دانوش جان همونطور که گفتم سایت من تغییرات اساسی زیادی داشت و اون لینکهای قبل (شاخه ها و مصولاتشون) دیگه برای من اهمیتی نداشت که بخوام حفظ بشن، کاش واسه همیشه حذف میشدن از گوگل و ایندکسهای جدیدم فقط به گوگل اضافه میشد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...