رفتن به مطلب

مشکل با بک آپ دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام

من از فروشگاهم بک آپ گرفتم و روی یه هاست دیگه نصب کردم بعد به پرستاشاپ 1.5 ارتقا دادم وقتی وارد سایت شدم، قیمت و ترکیبات محصولات جدیدی که تو سایت گذاشته بودم حذف شده بود. مثل اینکه بک آپ دیتابیسم ناقص باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارتقا رو بیخیال شدم. روی هاست جدید پرستاشاپ 1.5 رو از اول نصب کردم. تازه فهمیدم تمام مشکلاتم از ارتقا بوده چون فضای الان بخش مدیریت با فضای بعد از ارتقا کلی با هم فرق میکنه!! محصولاتمو که دوباره میزارم فقط اطلاعات مشتریان رو چه جوری به این هاست منتقل کنم؟ با توجه به اینکه روی هاست قبلیم 1.4 نصبه و روی این هاست 1.5

فقط لطفا یه جوابی بدین مثلا بگین نمیشه!! از این که هیچی نگین که بهتره

لینک به دیدگاه

سلام

جداول مهم و اصلی مربوط به مشتریان، ps_customer_thread و ps_customer_group هستند که ظاهرا ساختارشون تغییری در نسخه جدید نداشته.

پس میتونی این دو جدول رو از 1.4 کپی و به 1.5 منتقل کنی

من اینو خودم تست نکردم. قبلش حتما بک آپ از هر دو تا بگیر که اگه کار نکرد بتونی برگردونیش.

لینک به دیدگاه

ramtin2025 عزیز ممنون از پاسختون

من جدول "ps_customer" رو از دیتابیس جدید حذف کردم و جدول دیتابیس قبلی رو جایگزین کردم که اطلاعات مشتریان منتقل شد.

اما در موارد دیگر مثل جدول مربوط به شاخه ها که در دیتابیس 1.5 به جدول "ps_category" ستون های جدید اضافه شده میشه کاری کرد که فقط داده های دیتابیس قدیمی منتقل بشه.

مثلا در مورد همین جدول "ps_category" من به این صورت عمل کردم: در دیتابیس قدیمی که 1.4 نصب بود از جدول "ps_category" با تنظیمات زیر Export گرفتم:

post-1632-14373018534296_thumb.jpg

و داخل جدول"ps_category" در دیتابیس جدید ایمپورتش کردم. با اینکه نوشت عملیات با موفقیت انجام شد ولی در قسمت مدیریت سایت، هیچ شاخه ای اضافه نشد و قسمت شاخه همچنان خالی بود.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

ساختار جدول شاخه ها در ورژن جدید عوض شده

با این حال شما از جدول ps_category_lang بکاپ بگیرید و منتقل کنید

دو جدول دیگه با پیشوند category رو هم امتحان کنید

لینک به دیدگاه

تمام 4 جدول با پیشوند category را با روش گفته شده منتقل کردم. بازم قسمت شاخه در بخش مدریت خالی بود. مگه اطلاعات شاخه ها در دیتابیس ذخیره نمیشه؟ خوب من که تمام اطلاعات رو منتقل کردم پس چرا نمایش داده نمیشه؟!

لینک به دیدگاه

سلام

همون طور که رامین جان اشاره کردند، ساختار جدول شاخه ها عوض شده.

در 1.4 لایه 1 مربوط به خانه و 2 مربوط به شاخه های اصلی و ....

اما در 1.5 لایه 1 مربوط به فروشگاه است که برای چند فروشگاهی استفاده میشه و لایه 2 مربوط به خانه و ....

بنابراین به این سادگی نمیتونی اطلاعات رو انتقال بدی

لینک به دیدگاه

درسته

باید ارتقا بدید ولی توجه کنید ارتقا فعلا از طریق نسخه این انجمن ممکن نیست.

از ماژول هم که ارتقا میدین باید فایل های نسخه این انجمن به جز پوشه تصاویر و دانلود و نصب رو بعد از ارتقا به هاستتون منتقل کنید و جایگزین کنید.

لینک به دیدگاه

درسته

باید ارتقا بدید ولی توجه کنید ارتقا فعلا از طریق نسخه این انجمن ممکن نیست.

از ماژول هم که ارتقا میدین باید فایل های نسخه این انجمن به جز پوشه تصاویر و دانلود و نصب رو بعد از ارتقا به هاستتون منتقل کنید و جایگزین کنید.

منظورتون از ارتقا اینه که با ماژول "1 click upgrade" به نسخه انگلیسی پرستاشاپ 1.5 ارتقا بدم و بعد فایل های نسخه فارسی به جز اون سه تا پوشه رو جایگزین کنم؟ درست فهمیدم ؟! :s

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...