رفتن به مطلب

افزایش سرعت با حافظه کش مرورگر

پست های پیشنهاد شده

.

سلام به تمام کاربران پرستاشاپی در آموزش ششم شما رو با آموزش افزایش سرعت سایت و فروشگاه با استفاده از حافظه کش مروگر آشنا میکنیم . امیدواریم مورد پسند واقع بشه

استفاده از حافظه کش مرورگر

حافظه کش مرورگر چیست؟

افزایش سرعت بارگزاری صفحات بوسیله ذخیره فایلهای پراستفاده بر روی مرورگر کاربران را حافظه کش مرورگر Browser Caching مینامیم. هربار که مرورگر شما صفحه ای را لود میکند تمامی فایلهای موجود در آن صفحه را نیز دانلود میکند که شامل فایلهای CSS، HTML، javascript و تصاویر میشود. بعضی از صفحات فایلهای کمی در خود دارند و حجم آنها از چندیدن کیلوبایت تجاوز نمیکند ولی صفحاتی هستند که با توجه به محتوای خود فایلهای زیادی را شامل میشوند و ممکن است تا چندیدن مگابایت از پهنای باند را مصرف کنند، بطور مثال Twitter.com بیش از ۲ مگابایت است. استفاده از حافظه کش مرورگر راهی برای مقابله با این مشکل است.

دو نکته در اینجا مورد توجه است:

۱- بعضی از این فایلها زمان زیادی برای دانلود نیاز دارند و برای سرعت های پایین اینترنت عذاب آور هستند.

۲-هر فایل برای دانلود یک درخواست جداگانه به سرور ارسال میکند که موجب فشار بیشتر به سرور و کاهش سرعت سایت شما میشود.

با استفاده از حافظه کش مرورگر میتوانید بعضی از این فایلها را بر روی مرورگر کاربران ذخیره کنید. اولین بازدید کاربران از سایت شما به اندازه واقعی از آنها زمان میگیرد ولی زمانیکه برای بار دوم به سایت شما مراجعه میکنند یا از صفحه ای به صفحه دیگر میروند بخش زیادی از فایل ها را در حافظه کش مرورگر خود دارند. درنتیجه حجم فایل های دانلودی توسط مرورگر و تعداد درخواست های ارسالی به سرور شما کاهش می یابد که موجب افزایش سرعت بارگزاری سایت شما میگردد.

چرا استفاده از حافظه کش مرورگر اهمیت دارد؟

دلیل اصلی استفاده از این ابزار کاهش سرعت بارگزاری صفحات و جلب رضایت بازدیدکنندگان است علاوه براین استفاده از حافظه کش مرورگر امتیاز بیشتری برای شما در سایتهایی مانند Google page speed و GTmetrix بهمراه خواهد داشت.

چگونه از حافظه کش مرورگر استفاده کنیم؟

برای فعال کردن حافظه کش مرورگر باید فایل های هدر HTTP خود را تغییر داده و برای فایلهای خود تاریخ انقضا تعریف کنید.

فایل htaccess. خود را در ریشه اصلی هاست پیدا کنید، شما میتوانید آن را بوسیله نوت پد یا هر ویرایشگر متن دیگری تغییر دهید. در این فایل پارامترها را بگونه ای معرفی میکنیم که مرورگر تشخیص دهد چه فایلهایی را و تا چه مدت در حافظه کش خود نگه دارد. (منبع کد)

## EXPIRES CACHING ##

ExpiresActive On

ExpiresByType image/jpg “access 1 year”

ExpiresByType image/jpeg “access 1 year”

ExpiresByType image/gif “access 1 year”

ExpiresByType image/png “access 1 year”

ExpiresByType text/css “access 1 month”

ExpiresByType application/pdf “access 1 month”

ExpiresByType text/x-javascript “access 1 month”

ExpiresByType application/x-shockwave-flash “access 1 month”

ExpiresByType image/x-icon “access 1 year”

ExpiresDefault “access 2 days”

## EXPIRES CACHING ##

با توجه به نوع فایل و زمان تغییر در آن میتوانید تاریخ انقضا را مشخص کنید، برای فایلهایی که بیشتر آپدیت و تغییر دارند تاریخ انقضای کمتری در نظر بگیرید.

پیشنهاد میشود که تاریخ تعیین شده را بیشتر از یک سال و کمتر از یک ماه قرار ندهید مگر برای فایلهای خاص با تغییرات هفتگی.

برای درک بهتر تاثیر استفاده از حافظه کش مرورگر و این چند خط کد ساده، گزارش سایت GTmetrix از وبسیما را برای دو حالت قبل و بعد از بکارگیری حافظه کش مرورگر را در اینجا قرار میدهیم. همانطور که مشاهده میشود تاثیر این کار بر سرعت سایت بسیار زیاد است. منبع

قبل از استفاده از حافظه کش مروگر

http://www.uploadtak.com/images/w1975_1111.jpg

بعد از استفاده از حافظه کش مروگر

http://www.uploadtak.com/images/z5615_2222.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با تشکر از اقا جواد ، اما دوستا ن اینکارو نکنید اصلا . چون نیازی نیست در پرستاشاپ . وقتی بهینه سازی ها رو از بخش پارامترهای پیشرفته / کارایی ها ، روشن میکنید خودش در فایل .htacsess این موارد رو اضافه میکنه . پس نیازی نیست خودتون اینکارو انجام بدین .

لینک به دیدگاه

• 4 months later...

با تشکر از اقا جواد ، اما دوستا ن اینکارو نکنید اصلا . چون نیازی نیست در پرستاشاپ . وقتی بهینه سازی ها رو از بخش پارامترهای پیشرفته / کارایی ها ، روشن میکنید خودش در فایل .htacsess این موارد رو اضافه میکنه . پس نیازی نیست خودتون اینکارو انجام بدین .

ببخشید استاد منظورتون بهینه سازی آپاچیه ؟

یه سوالی هم در رابطه با مم کش وقتی فعال میکنم ارور میده

ممنون میشم راهنمایی فرمائید

لینک به دیدگاه

اون گزینه های کش تو هاست های اشتراکی نمیتونید فعال کنید . بیخیال

ممنون از جوابتون ...

ببخشید پاسخ سوال اولم رو نداید بهینه ساز آپاچی رو فعال کنم ؟

البته من آپاچی رو فعال کردم احساس سرعت لود بیشتر شده

ممنون میشم اگر موردی درباره افزایش سرعت هست که کلی هست و باید رعایت کنم راهنمایی فرمائید هر وقت وارد سایت میشم اسلاید شو عکسهاش کل سایت رو میگیره ( البته برای یک ثانیه ) و دوباره درست میشه من از ورژن 1.5.4.1 استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

ممنون از جوابتون ...

ببخشید پاسخ سوال اولم رو نداید بهینه ساز آپاچی رو فعال کنم ؟

البته من آپاچی رو فعال کردم احساس سرعت لود بیشتر شده

ممنون میشم اگر موردی درباره افزایش سرعت هست که کلی هست و باید رعایت کنم راهنمایی فرمائید هر وقت وارد سایت میشم اسلاید شو عکسهاش کل سایت رو میگیره ( البته برای یک ثانیه ) و دوباره درست میشه من از ورژن 1.5.4.1 استفاده میکنم

سایت من هم دقیقا همین مشکل رو داره. لطفا اگر تونستین این مشکلو حل کنید راه حلشو به بنده هم بگین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...