رفتن به مطلب

ماژول تایید سفارش

davood.jafari

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید

من ماژول فیش بانکی رو به "تایید سفارش نهایی" تغییر دادم تا مشتری بعد از کلیک روی این گزینه متوجه بشه که مراحل خریدش به پایان رسیده و باید منتظر ارسال فاکتور نهایی باشه. حالا می خوام فاکتور نهایی رو براش بفرستم و توی فاکتور نهایی، قیمت و کرایه حمل نهایی رو بیارم (یعنی می خوام قبل از اینکه مشتری پولی پرداخت کنه، هم از موجودی و مبلغ کالا مطمئن بشم هم کرایه حمل رو بر اساس وزن و حجم کالایی که انتخاب می کنه بهش اعلام کنم ) و لینک پرداخت بانک رو هم توی این فاکتور بذارم تا با کلیک روی اون به درگاه بانک منتقل بشه. کسی می تونه راهنمایی کنه چطور می تونم این کار رو انجام بدم.

با تشکر

موفق باشید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

عجب کارها ! :) فیش بانکی کجا تایید سفارش کجا ! شما چرا میخواهید این کارا رو انجام بدید ؟ اگه اصرار بر این کار داری که میتونی یه ایمیل بهش بدی از طریق خود پرستا و هر چی نیاز داری برای مشتری بفرستی تا پرداخت رو انجام بده . در غیر اینصورت هم اگه نیاز به یه ماژول پیشرفته دارید میتونید توضیحات خودتون رو بصورت کامل و صریح به صفحه تماس با ما بازچه بفرستید تا برآورد هزینه بشه . موفق باشید .

لینک به دیدگاه

آخه چه جوری؟ قبل از اینکه مشتری سفارش بده که نمی تونم چیزی براش بفرستم؟ میشه لطفا اگه راه حلی دارین کامل توضیح بدین. ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

شما مگه خودتون نمیگید ماژول فیش بانکی رو به تایید سفارش نهایی تغییر دادید ؟ حالا هر جوری این کارو انجام دادید من نمیدونم اما طبق گفته ی شما :

مشتری وقتی سفارش میده از این روش استفاده میکنه سپس شما که میخواهید سفارش رو تایید کنید از قسمت سفارش ها ایجاد یک پیام به مشتری کلیک کنید بعد هر چیزی که میخواهید واسش بفرستید رو ارسال کنید مشتری هم اگه خواست میتونه پرداخت کنه طبق اطلاعاتی که شما دادید .

لینک به دیدگاه

منظور از تغییر، تغییر ترجمۀ ماژوله نه نحوۀ کارکردش. بعد از اینکه مشتری تایید نهایی می کنه دیگه کاری نمیشه کرد. ببینید من می خوام وقتی مشتری سفارش میده اول از موجودی و قیمت و کرایه حملش مطمئن بشم بعد براش از طریق راهی که شما گفتید یه پیام براش بفرستم و قیمت نهایی رو بهش اعلام کنم و همزمان لینک درگاه بانکی رو هم براش بفرستم تا بتونه پرداختشو انجام بده. فروشگاه من یه فروشگاه لوازم خانگیه و چون بعضی از کالاها حجمش زیاده کرایه حملش زیاد میشه بنابراین مشتری نمیتونه موقع خرید وجه رو پرداخت کنه و اول باید برآورد هزینه بشه. حالا من می خوام تو مرحله آخر به جای درگاه، یه گزینه ای مثل تایید نهایی سفارش یا ایجاد سفارش بذارم تا مشتری اول سفارشش رو بذاره و من بررسی کنم و هزینه نهایی به همراه لینک درگاه رو براش بفرستم و بعد اون بتونه پرداخت کنه. خیلی ممنون میشم اگه کسی تا حالا این کار رو کرده یا راه حلی به ذهنش میرسه راهنماییم کنه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

شما بجای این کارها بیایید هزینه حمل ، محدوده های قیمت و وزن رو برای هر کالا تعیین کنید بعد واسطه های حملی رو بسازید تا دیگه نخواهید همه چیز رو بپیچونید! :D این بهترین راه است.

میتونید در کنار اینها از ماژول برآورد هزینه حمل هم استفاده کنید تا مشتری هم قبل از سفارش بفهمه هزینه ارسالش چقدر میشه :)

لینک به دیدگاه

نه نمیشه واسطه حمل و محدوده تعیین کرد برای ایشون ، چون یک کالاشون 1 کیلو و دیگری شاید 100 کیلو باشه !! و دیگری 200 کیلو و شایدم بیشتر . هزینه حمل هم استان به استان فرق میکنه شهر به شهر فرق میکنه و با این اوصاف ضرر میکنن اگه بخوان محدوده تعیین کنن .

میدونم چی میگن و منظورشون چیه . برای ایشون نیازه یک ماژول نوشته بشه که بتونن بعد از پرداخت هزینه حمل رو ویرایش کنن و یک لینک پرداخت به ایمیل مشتری ارسال کنن ، مشتری کلیک کنه و به درگاه وارد بشه و پرداخت کنه و ایشون هم کالا رو ارسال کنه . تخصص من ماژول نیست ، دوستان ماژول نویس انجمن میتونن براتون ردیف کنن حتما .

البته تو پرستاشاپ 1.5 امکان ساخت سفارش وجود داره ، یعنی میشه سفارش رو خود مدیر بسازه و بعد لینک پرداختشو ارسال کنه .

لینک به دیدگاه

در پرستا1.5 شما امکان تنظیم سفارش دستی، ویرایش سفارش و ارسال تفاوت فاکتور رو دارید

یک سفارش رو باز کنید تا دکمه ویرایش رو در بخش های متفاوت ببینید

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

تو چه مرحله ای میشه این تغییرات رو انجام داد؟ اگه سوال ابتدایی من رو خونده باشید عرض کردم که من با تغییر ترجمه، ماژول دریافت فیش بانکی رو به تایید نهایی سفارش تغییر دادم. آیا بعد از اینکه مشتری کلید پرداخت از طریق فیش بانکی (تو نسخۀ من تایید نهایی سفارش) رو زد من می تونم سفارش رو بصورت دستی تغییر بدم؟ در این صورت آیا می تونم لینک پرداخت جدید رو براش بفرستم تا پرداخت کنه؟ ضمن اینکه من نتونستم توضیحاتی که شما داده بودید رو اجرا کنم.

لینک به دیدگاه

خیر بعد از ذخیره سفارش نمیشه لینک پرداخت فرستاد

اما چند راه حل هست

بعد از این که سفارش رو دریافت کردید وضعیتش رو به یک وضعیت نامعتبر تغییر بدید (لغو شده یا هروضعیتی که خودتون میتونید بسازید)

حالا از بخش سفارشات یک سفارش جدید مشابه این سفارش برای مشتری ایجاد کنید (البته نباید روی ایجاد سفارش کلیک کنید بلکه باید روی ارسال لینک پرداخت کلیک کنید)

لینک برای مشتری ارسال میشه که شامل سبد خرید و تنظیمات حامل و غیره است و مشتری اگه پرداخت کنه یک سفارش دیگه ثبت میشه که وضعیتش رو باید معتبر در نظر بگیرید

بدی این روش اینه که همه سفارشات دوبار ثبت میشه و احتمال خطای انسانی هست.

روش دوم اینه که یک ماژول براتون تهیه بشه که به جای ثبت سفارش اطلاعات سفارش رو ذخیره کنه و شما از بخش مدیریت این اطلاعات رو با یک کلیک به سفارش تبدیل کنید

این روش خودکار سازی شده روش بالا خواهد بود و هر سفارش یک بار ثبت میشه

روش بعدی اینه که مرحله حامل رو آخرین مرحله در نظر بگیرید و به سبدهای خرید توجه کنید

سبد خرید میتونه به سفارش تبدیل بشه

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

خیر بعد از ذخیره سفارش نمیشه لینک پرداخت فرستاد

اما چند راه حل هست

بعد از این که سفارش رو دریافت کردید وضعیتش رو به یک وضعیت نامعتبر تغییر بدید (لغو شده یا هروضعیتی که خودتون میتونید بسازید)

حالا از بخش سفارشات یک سفارش جدید مشابه این سفارش برای مشتری ایجاد کنید (البته نباید روی ایجاد سفارش کلیک کنید بلکه باید روی ارسال لینک پرداخت کلیک کنید)

لینک برای مشتری ارسال میشه که شامل سبد خرید و تنظیمات حامل و غیره است و مشتری اگه پرداخت کنه یک سفارش دیگه ثبت میشه که وضعیتش رو باید معتبر در نظر بگیرید

بدی این روش اینه که همه سفارشات دوبار ثبت میشه و احتمال خطای انسانی هست.

روش دوم اینه که یک ماژول براتون تهیه بشه که به جای ثبت سفارش اطلاعات سفارش رو ذخیره کنه و شما از بخش مدیریت این اطلاعات رو با یک کلیک به سفارش تبدیل کنید

این روش خودکار سازی شده روش بالا خواهد بود و هر سفارش یک بار ثبت میشه

روش بعدی اینه که مرحله حامل رو آخرین مرحله در نظر بگیرید و به سبدهای خرید توجه کنید

سبد خرید میتونه به سفارش تبدیل بشه

سلام

منم مسئله مشابهی دارم و جواب تا حدودی متوجه شدم.

حالا موقعی که مشتری می خواد سفارش ثبت بکنه، چیکار کنیم که سفارش ثبت بشه اما قیمت رو اون محصول نباشه، چون بخشی از فروشگاه من ارائه خدمات هست و باید برآورد بشه.

اگه قیمت نذارم، 0 تومان می خوره و سیستم اتومات پرداخت شده در نظر می گیره و البته مشتری هم برداشت درستی نمی کنه.

آیا میشه قیمت حذف کرد اما مشتری سفارش رو ثبت کنه؟

باتشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...