رفتن به مطلب

خرید قالب خارجی یا طراحی قالب ایرانی

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان

من جدیدا در حال راه اندازی فروشگاهی با پرستا شاپ هستم

برای قالب می خواهم یک قالب خارجی خریداری کنم و بدهم شخصی آن را فارسی سازی و بومی سازی کند.

آیا این کار بهتر است یا اینکه سفارش ساخت یک قالب به کسی بدهم ؟

مزایا و معایب هر کدوم چیه ؟

لطفا دوستان راهنمایی کنند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام. خوش اومدید دوست من

این یک بحث سلیقه ای هست. مزایای برخی قالبای خارجی شاید امکانات بیشتر اون ها باشه ولی معایبش به مراتب بیشتره:

1. بحث قیمت اون هست که باید هزینه ی زیادی با توجه به قیمت ارز پرداخت کنید

2. میتونید تقریبا با قیمت مشابه یک قالب اختصاصی ایرانی تهیه کنید اما قالب های اختصاصی خارجی هزینه ای بالغ بر 1000 دلار دارند (شرکت های معروفی مثل تمپلیت مانستر)

3. اگر قالب خارجی خریداری کنید فقط در مورد مشکلات بومی سازیش پشتیبانی از ایران دریافت می کنید و برای بقیه موارد و مشکلات قالب و ... باید از طراح خارجی پشتیبانی بگیرید در نتیجه باید زبان انگلیسیتون خوب باشه

4. و ... :)

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

سلام. خوش اومدید دوست من

این یک بحث سلیقه ای هست. مزایای برخی قالبای خارجی شاید امکانات بیشتر اون ها باشه ولی معایبش به مراتب بیشتره:

1. بحث قیمت اون هست که باید هزینه ی زیادی با توجه به قیمت ارز پرداخت کنید

2. میتونید تقریبا با قیمت مشابه یک قالب اختصاصی ایرانی تهیه کنید اما قالب های اختصاصی خارجی هزینه ای بالغ بر 1000 دلار دارند (شرکت های معروفی مثل تمپلیت مانستر)

3. اگر قالب خارجی خریداری کنید فقط در مورد مشکلات بومی سازیش پشتیبانی از ایران دریافت می کنید و برای بقیه موارد و مشکلات قالب و ... باید از طراح خارجی پشتیبانی بگیرید در نتیجه باید زبان انگلیسیتون خوب باشه

4. و ... :)

پیروز باشید

ممنون از راهنمایی تون.

اما تو سایت تم فارست هر فالب راه حدود 50 تا 65 دلار قیمت گذاری کرده که حدود 150 تا 200 هزار تومن بیشتر می شه.در صورتیکه اگه بخوام سفارش یه قالب اختصاصی بدهم حدود 600 هزار تا 1 میلیون باید پول بدم.

لینک به دیدگاه

بله 50 تا 60 دلار برای یک قالبی که اشتراکی هست و به هزاران نفر فروخته میشه. خب حدودا 150 تا 200 هزار تومان میشه (البته اگه قالب اختصاصی خارجی بخواین هزینه مازاد بر 1000 دلار خواهد بود). بعلاوه این که هزینه بومی سازی قالب و پارسی سازی هم بهش اضافه میشه و این شد تقریبا دو سوم هزینه طراحی قالب اختصاصی ایرانی!

هزینه طراحی قالب اختصاصی ایرانی رو از کجا گرفتید دوست من؟ بهتون اشتباه قیمت دادن. در صورت تمایل با بازارچه در تماس باشید تا قیمت رو بهتون اعلام کنیم. هزینه پایه طراحی قالب اختصاصی خیلی کمتر از اون رقم هست :)

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

بله 50 تا 60 دلار برای یک قالبی که اشتراکی هست و به هزاران نفر فروخته میشه. خب حدودا 150 تا 200 هزار تومان میشه (البته اگه قالب اختصاصی خارجی بخواین هزینه مازاد بر 1000 دلار خواهد بود). بعلاوه این که هزینه بومی سازی قالب و پارسی سازی هم بهش اضافه میشه و این شد تقریبا دو سوم هزینه طراحی قالب اختصاصی ایرانی!

هزینه طراحی قالب اختصاصی ایرانی رو از کجا گرفتید دوست من؟ بهتون اشتباه قیمت دادن. در صورت تمایل با بازارچه در تماس باشید تا قیمت رو بهتون اعلام کنیم. هزینه پایه طراحی قالب اختصاصی خیلی کمتر از اون رقم هست :)

پیروز باشید

باز هم تشکر

درباره استاندارد طراحی و سئو چی؟

آیا قالب های خارجی در دو گزینه بالا مخصوصا سئو برتری محسوسی نسبت به قالبهای ایرانی دارند یا نه؟

لینک به دیدگاه

دلیل نمیشه حتما یک قالب خارجی سئوی بهتری نسبت به قالب ایرانی داشته باشه. همینطور از نظر استاندارد طراحی. اینا دیگه بستگی به دانش طراح داره و ارتباطی با خارجی یا ایرانی بودنش نداره

و یک مورد که فراموش کردم بهتون بگم اینه که اکثر طراحای خارجی بعد از این که قالبشون رو راستچین کنید دیگه بهتون پشتیبانی نمیدن و میگن چون قالب رو تغییر دادید دیگه پشتیبانی نداره!

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

سلام

بنده هم همیشه به کار ایرانی عقیده دارم و چون خودم بحث تولید و برنامه نویسی رو داشتم و دارم درد ها رو میشناسم ، اما خوب چند قالبی که در بازارچه دیدم از نظر جزئیات و قابلیت ها با قالب های ترجمه شده خارجی موجود در بازار خیلی تفاوت دارند

اول از همه رنگ بندی ها که ساده ترین ویژگی ها هستند ضعیف کار شدند

همین طور چینش متن  در نمای محصولات که مثلا به ازای تغییر طول متن آیکان ها جابجا می شند.

همین طور کمی در بعضی قسمت ها مثل انتخاب آیکان ها حساسیت کم شده

از طرفی هم جزئیات و افکت ها کمتر هستند ، که البته کد کمتری تولید میشه اما خوب باز هم ضعف محسوب میشه

حالا سوال بنده این هست که آیا این ها بنا به درخواست های پیش در این حد بودند و یا شما قابلیت این رو دارید که در حد بزرگان تم های پرستاشاپ مثل لئو  ، قالب بنویسید؟

من به خلاقیت و قدرت ایرانی اعتقاد دارم و مطمئن هستم در حال حاضر یا در آینده به این نقطه خواهید رسید ، اما خوب معمولا زمان حال شخص و طریقه معرفیش ملاک هست.

لینک به دیدگاه

سلام

بله دوست عزیز ، ربطی به توان نداره. شرایط باید مهیا باشه که نیست.

قالبهای خارجی به تمام دنیا عرضه میشوند و قالبهای ما فقط به کشور خودمون که مردمش معتاد به محصولات رایگان و کرک شده هستند و طبیعتا از لحاظ تعداد فروش اصلا قابل مقایسه نیستند ،  پس توجیه اقتصادی هم نخواهد داشت که بیش از اندازه بر روی امکانات قالبها وقت گذاشته شود. با توجه به تعداد فروش ، هر چه امکانات و ماژولهای داخل قالب افزایش پیدا کند ، قیمت آن بالاتر خواهد رفت و از یک حدی بیشتر ، پتانسیل فروش قالب کم میشود . لذا ما حد اعتدال رو در طراحی و امکانات رعایت کردیم که قیمت مناسبی داشته باشیم و مورد استقبال قرار بگیره.

البته همه قالبهای خارجی هم امکانات زیادی ندارند . شما چند قالب پرفروش تم فارست رو اگه ببینید ، مواردی رو پیدا میکنید که با دو سه امکان اضافی در قالب ،  در صدر فروش هستند . قالبهای زیادی هم هستند که با امکانات بسیار زیاد ، فروش چندانی نداشتند.

نکته دیگه در مورد قالبهای خارجی ، عدم تطابق با سلیقه و فرهنگ و سطح دانش عمومی ایرانی است. شاید شما که قالبهای زیادی رو بررسی کردید و با وبسایتهای زیادی سر و کار داشتید ، فلان قالب خارجی رو بپسندید و از دیدنش لذت ببرید ولی تجربه نشون داده که مشتریان عادی فروشگاههای اینترنتی کمتر جذب قالبهای خارجی فروشگاهی تراز اول دنیا میشوند. برای نمونه شما میتونید فروشگاههای برتر ایران مثل دیجی کالا رو  با فروشگاههای برتر جهان مثل آمازون مقایسه کنید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...