رفتن به مطلب

اهمیت توضیحات در پرستا

payamkh59

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان

من تازه امروز متوجه شدم که قسمت "توضیحات" در پرستا که به صورت "اطلاعات بیشتر" در front end نشون داده می شه و کلی هم برای نوشتن اون زمان گذاشتم توی google ایندکس نمی شه یعنی اگر من توی گوگل اسم فروشگاه رو بزنم و بعد یک کلمه یا یک جمله از مطالب مربوط به "توضیحات" ، نتایجی که می یاره بی ربط هستش به طور مثال اگه بزنم "خرید didokharid galaxy s5 " به جای اینکه توی نتایج کلمه خرید رو از توضیحات انتخاب کنه از مثلاً عبارت "سبد خرید" انتخاب می کنه و به نظرم این به معنی این هست که کلاً گوگل قسمت توضیحات رو ندیده می گیره

آیا مشکل از سمت من هست یا واقعاً این قسمت مشکل داره؟؟ با توجه به تاکید بر روی ایجاد محتوا پس توی کدوم قسمت باید توضیحات نوشته بشه؟؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دوست عزیز این مشکل وجود نداره

مثال : https://www.google.com/search

مثال : https://www.google.com/search

موفق باشید

البته لینک هایی که به عنوان مثال گذاشتید به صورت کامل مشخص نبود چون با کاراکتر های نامفهوم نشون می داد ولی فکر کنم شما متوجه منظور من نشدید.

چون اون قسمتی از متن که شما توی سرچ گوگل ازش استفاده کردید مربوط به توضیخات کوتاه هستش که در کنار عکس محصول نشون داده می شه و شامل مشخصات خود محصول هست ..... منظور من قسمت اطلاعات بیشتر هست که در پایین صفحه نشون می ده و عکسشو به پیوست ارسال می کنم

با تشکر

post-1942-14373019854896_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

مثال : Link

مثال : LINK

اکر در برخی از صفحات این مشکل وجود داره، میتونید از طریق وبمستر گوگل، fetch کنید تا دوباره ایندکس و بررسی بشه. البته نظر دقیق رو باید متخصصان سئو بدن و این نظر شخصیه بنده است و ممکنه اشتباه باشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با درود

من این چند روز داشتم بابت این مشکل بررسی می کردم

یکی از دوستان نظرش این بود که کلاً نشان دادن مشخصات و سایر موارد با استفاده از ساختار تب زیاد جالب نیست چون گوگل فقط اون تب پیش فرض رو می یاد ایندکس می کنه و به سایر تب ها کاری نداره البته این موضوع تا حدودی درسته چون من چند تا سایت با رتبه بالا و سایت هایی که توی نتایج اول گوگل می یان رو که بررسی کردم (نمونه بارزش دیجیکالا) از ساختار تب استفاده نکردن و تمامی مطالب داخل یک صفحه و پشت سر هم قرار داره ولی از طرفی سایت هایی هم بودن که در صفحه محصول از ساختار تب استفاده کردن ولی همه تب ها توی گوگل ایندکس می شه

حالا سوال اینه که چرا توی فروشگاه من didokharid.com این اتفاق نمی افته و فقط تب پیش فرض ایندکس می شه؟؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

وب دوست عزیز ، تب پیشفرض رو توضیحات بذارن یا اینکه ساختار رو عوض کنید که زیر هم نشون بده ( تو ایران زیر هم بیشتر جواب میده و کاربران هم راحت ترند )

لینک به دیدگاه

وب دوست عزیز ، تب پیشفرض رو توضیحات بذارن یا اینکه ساختار رو عوض کنید که زیر هم نشون بده ( تو ایران زیر هم بیشتر جواب میده و کاربران هم راحت ترند )

مهندس عزیز من می خوام بدونم مشکل چیه که بقیه فروشگاه ها که ساختار تب دارن ، همه تب ها ایندکس می شه ولی فروشگاه من فقط تب پیش فرض ایندکس می شه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز عبارت

didokharid.com "قالیت برداشتن نوت"
رو در گوگل سرچ کنید. غلط املایی هم داشتید در اینجا و میبینید که تب اطلاعات بیشتر ایندکس شده.

دوست شما هم کاملا اشتباه کرده و روبات گوگل اصلا توان تشخیص تب رو نداره و هیچ فرقی هم براش نمیکنه که نوشته شما در تب قرار بگیره یا زیر هم باشه. این رابط کابریه و فقط برای راحتی کاربر ایجاد میشه.

شاید بعد از ایندکس شدن صفحات، شما بخش اطلاعات بیشتر رو اضافه کردید و اون تغییرات هنوز در گوگل ثبت نشده

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز عبارت

didokharid.com "قالیت برداشتن نوت"
رو در گوگل سرچ کنید. غلط املایی هم داشتید در اینجا و میبینید که تب اطلاعات بیشتر ایندکس شده.

دوست شما هم کاملا اشتباه کرده و روبات گوگل اصلا توان تشخیص تب رو نداره و هیچ فرقی هم براش نمیکنه که نوشته شما در تب قرار بگیره یا زیر هم باشه. این رابط کابریه و فقط برای راحتی کاربر ایجاد میشه.

شاید بعد از ایندکس شدن صفحات، شما بخش اطلاعات بیشتر رو اضافه کردید و اون تغییرات هنوز در گوگل ثبت نشده

موفق باشید

مهندس جان خیلی ممنون از پیگیری شما

حق با شماست ظاهراً این متن ها داره ایندکس می شه ولی 2 تا مشکل مهم

1-چرا وقتی متنی از "اطلاعات بیشتر" توی گوگل سرچ می شه (مثل همون متنی که شما تو پست قبلی سرچ کردید ) توی متن نتایج گوگل که زیر لینک قرار داره اون متن سرچ شده رو نشون نمی ده مثلاً همون متنی که شما گذاشتید اگه توی نتایج گوگل دقت کنید اون متنی که آورده اون متنی نیست که شما نوشتید. (print Screen مربوطه به پیوست ارسال می شه)

2-اگر یک کلمه از اون متن مثلاً "خرید" که سعی شده توی تب "اطلاعات بیشتر" محصولات لحاظ بشه ، سرچ بشه ، کلمه خرید رو از سایر متن ها مثلاً متن "سبد خرید" میاره و برای همین با جستجوی متن

didokharid.com خرید

هیچ محصولی رو نمیاره در صورتی که این کلمه توی تب "اطلاعات بیشتر" این محصولات وجود داره

http://didokharid.com/tablet/samsung/94-samsung-galaxy-tab-4-101-16gb-3g.html

http://didokharid.com/mobile/sony/92-sony-xperia-z2.html

.

.

.

غلط املایی رو هم درست کردم (-:

به نشظر شما مشکل چیه؟؟؟

با تشکر

post-1942-14373019866095_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

خب اون متن زیر ، همون توضیحات متای هر صفحه است و طبیعیه که نیاره.

در مورد ایندکس نشدن هم عرض کردم، احتمالا ابتدا آدرسهاتون ایندکس شده و سپس این اطلاعات رو ثبت کردید. میتونید برید به وبمستر گوگل و صفحات رو بصورت دستی fetch کنید تا دوباره سازی بشه

البته بهتره با یه متخصص سئو مشورت کنید . اطلاعات من ممکنه اشتباه باشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

خب اون متن زیر ، همون توضیحات متای هر صفحه است و طبیعیه که نیاره.

در مورد ایندکس نشدن هم عرض کردم، احتمالا ابتدا آدرسهاتون ایندکس شده و سپس این اطلاعات رو ثبت کردید. میتونید برید به وبمستر گوگل و صفحات رو بصورت دستی fetch کنید تا دوباره سازی بشه

البته بهتره با یه متخصص سئو مشورت کنید . اطلاعات من ممکنه اشتباه باشه

موفق باشید

درسته حق با شماست و متن اون قسمت مربوط به توضیحات متا هستش و طبیعیه که با اون متنی که سرچ می شه متفاوت باشه حالا من یک سوال داشتم و اونم اینکه من اولین محصولی که توی فروشگاه گذاشتم (تقریباً یک سال پیش) آدرسش اینه

http://didokharid.com/mobile/apple/8-iphone-5-black-16gb.html

و ازهمون روز اول هم براش توضیحات متا گذاشتم که متنش اینه "گوشی آیفون 5 با ظرفیت 16GB " که این توضیحات هم از همون یک سال پیش توی محصول اضافه شده ولی وقتی توی گوگل سرچ می کنم مثلاً "didokharid.com iphone 5" علاوه بر توضیحات متا یک سری جملات و کلمات دیگه هم از توی اون صفحه رو میاره و اون زیر نشون می ده که خیلی بی ربطه مثل "مشاهده تمام تصاویر" ، "خانه" ، "cancel" ، "پیشنهاد ویژه" که البته این کلمات بی ربط با سرچ های متفاوت و کی ورد های متفاوت ، تغییر می کنه. می شه بگید چرا اینها رو به عنوان توضیحات متا نشون می ده؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه در این زمینه اطلاعی ندارم و هر چی بگم حدس و گمانه پس بهتره منتظر نظر بقیه دوستان بشید و یا با متخصصین سئو مشورت کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

با سلام

دوستان کسی نظری در مورد این مشکل نداره؟؟

من وقتی یک محصول از فروشگاه رو توی گوگل سرچ می کنم در پایین لینک (قسمت توضیحات) یک سری موارد مثل "سبد خرید" ، "ریال" ، "تومان" ، "نوشتن نظر" و... خیلی چیزای بی ربطه دیگه رو هم نشون می ده !!!!!!!!!!!!!!!!! چه جوری می تونم کاری کنم که اینا ایندکس نشن؟؟؟

post-1942-14373019978552_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مهندس خیلی ممنون از جوابتون

ببینید مهندس تا اونجایی که من بررسی کردم اگه واسه محصول توضیحات متا نذارید ، توضیحات کوتاه را به عنوان توضیحات متا در نظر می گیره و همچنین اگه عنوان متا نذارید از اسم محصول برای عنوان متا استفاده می کنه و درست هم هست و وقتی View Page Source رو نگاه می کنم می بینم که مقادیر مربوط به متا درست جا گذاری شده

لطفاً اگر مکانیزم کارکرد پرستا غیر این هست لطفاً بفرمایید...

در ضمن همون طور که توی چند تا پست قبلی گفتم برای چند تا از محصولات توضیحات متا هم قرار داده شده ولی باز اون کلمات بی ربط رو هنگام سرچ در گوگل داخل توضیحات میاره

با تشکر

لینک به دیدگاه

اگه توضیحات متا ننویسید ، گوگل هر چیزی در ابتدای سایت ببینه ، به عنوان توضیحات متا نشون میده . اینم بستگی به چیدمان قالب شما داره نه پرستاشاپ .

لینک به دیدگاه

آقای بهمن به طور مثال این محصول رو در نظر بگیرید

http://www.didokharid.com/video-audio/tv/sony/121-sony-kdl-46w700a.html

من هیچ توضیح متایی ننوشتم ولی وقتی View page Source رو که بزنید می بینید که توضیح متا با توضیحات کوتاه پر شده و در واقع مقدار داره . آیا برای گوگل همین کافی نیست؟؟ به نظر من پرستا برای زمانی که هیچ مقداری برای توضیح متا نمی نویسیم ، خودش یک مقداری بهش می ده

آیا این درست هست؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

ممکنه ایننطور باشه. اگر شما چند محصول رو تست کردید و این اتفاق افتاده باید همین باشه که میگید. تنها راه اطمینان هم بررسی دقیق کد هست

لینک به دیدگاه

با سلام

یک موضوعی که من در مورد فالب متوجه شدم اینکه که الان تگ های H2 توی تک صفحه محصول "ارسال به دوستان" ، "مرور خود را بنویسید" ، "درباره ما" ، "تماس با ما" و... هستش آیا اینا تاثیر توی متن نتایج جستجو داره؟؟؟

اگه داره که به احتمال خیلی زیاد داره چون من توی مقالاتی که توی همین انجمن و سایر انجمن ها خوندم همه گفته بودند که تگ h1 , h2 , h3 خیلی توی سئو تاثیر داره و باید درست انتخاب بشه ، حالا چه جوری می تونم این تگ ها رو تغییر بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

همه این تگ ها در قالب شما و پوشه modules هست که یک سری فایل tpl باید باشه. هرکدام از ماژول ها در این بخش نباشند در خود پوشه modules پیداشون کنید

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...