رفتن به مطلب

افزایش فضای استفاده شده هاست

پست های پیشنهاد شده

سلام

چرا فضای هاستی که پرستاشاپ روش نصب شده خود به خود افزایش پیدا میکنه؟

من هاست 500 مگ دارم ؛ ماه قبل 400 مگ از فضا استفاده شده بود و الان شده 448 مگ و هر روز هم مقداری بهش اضافه میشه

چطور میشه فایل های اضافی که پرستاشاپ تولید می کنه رو حذف کرد تا فضا خالی بشه؟

من پارسال رو هاست 100 مگ بودم که منتقل کردم به 500 مگ حالا دوباره مجبورم ارتقا بدم.

خواهشا اگه راهی داره بفرمایید.

البته اینم بگم که من هر ماه لاگ های سرور رو پاک می کنم.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست من پرستاشاپ بعد از خروج از حالت فشرده نزدیک به ۶٠ مگابایت هست

شما چند محصول که اضافه کنید و با فایل های کش که پرستا برای بهینه سازی سایتتون میسازه بلافاصله نزدیک به ۲٠٠ مگابایت اطلاعات خواهید داشت. پس هاست رو ابتدا اشتباه انتخاب کردین

اضافه کردن هر محصول حداقل ۵ ـ ۶ عدد عکس برای هر یک عکسی که شما اضافه کنید میسازه و اگر هر محصول شما بیش از یک عکس داشته باشه حجم عکس ها به صورت تصاعدی بالا میره

به طور کل سایت فروشگاهی که در واقع سایت کاتالوگ آنلاین هستند حجم تصاویر زیادی خواهد داشت.

حداقل فضایی که ما توصیه میکنیم برای فروشگاهی با حدود ۱٠٠ محصول ۱٠٠٠ مگابایت هست و زیر اون مقدار شما رو مجبور میکنه بارها هاست رو ارتقا بدید

در زمان فعلی ۵٠٠ مگابایت فضا با صفر مگابایت فضا تفاوتی نداره و امروزه هاست های مطرح دنیا فضای بی نهایت در اختیار کاربران قرار میدن و سایر منابع رو محدود میکنن

مورد دیگه ای که ممکنه باعث افزایش اشغال فضا بشه فایل های لاگ سرور هست که میتونید اون ها رو با گذشت زمان پاک کنید

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون

متاسفانه وضعیت دنیا با ایران خیلی فرق داره ؛ الان واسه همین 500 مگ سالی 100 تومن میدم :(

ببینید زمانی که محصول اضافه می کنم و یا تغییری روی پرستا ایجاد می کنم فایل های جدیدی ایجاد میشه و این کاملا طبیعیه.

ولی در حالت عادی هم که هیچ تغییری روی سایت اعمال نشده بازهم ایننطوری میشه و دائم فضای هاست کمتر و کمتر میشه.

من فکر می کنم که این به خاطر فایل های کشی هستش که هر روز پرستاشاپ ایجاد میکنه

ممنون میشم توضیح بدین که چطور می تونم این فایل های اضافی رو حذف کنم

با تشکر از شما.

لینک به دیدگاه

شما روت اصلی فروشگاهتون رو یه نیگا بکنید . ببینید فایلی به اسم error_log هست و اگه هست حجمش چقدره . بعضی وقتا ماژول هایی که رو سایتتون فعالن یا از جایی دانلود کردین و یا ... ممکنه خطا داشته باشن و این خطاها با هر بازدید تو این فایل ذخیره میشه . بعضی فروشگاه ها رو دیدم این فایل نزدیک 500 مگ هم شده بود .

در ثانی اگه هر روز پرستاشاپ کش ایجاد میکنه ، چرا حجم فروشگاه من بالا نمیره ؟ حجمش همونی هست که یک ماه پیش بود . شما میتونید فایل های کش پرستا رو از مدیریت / پارامترهای پیشرفته / کارایی حذف کنید . اما فکر نکنم تاثیر زیادی داشته باشه .

لینک به دیدگاه

هاست های مناسبی هستند که با قیمت کمتر از صدهزار تومان حتی ۵٠ گیگابایت فضا میدن. اگر فضا براتون مهمه هاست رو تعویض کنید

البته بعضی هاست ها پایداری و امنیت و تخصص بیشتری دارن و قیمت بیشتر.

لینک به دیدگاه

شما روت اصلی فروشگاهتون رو یه نیگا بکنید . ببینید فایلی به اسم error_log هست و اگه هست حجمش چقدره . بعضی وقتا ماژول هایی که رو سایتتون فعالن یا از جایی دانلود کردین و یا ... ممکنه خطا داشته باشن و این خطاها با هر بازدید تو این فایل ذخیره میشه . بعضی فروشگاه ها رو دیدم این فایل نزدیک 500 مگ هم شده بود .در ثانی اگه هر روز پرستاشاپ کش ایجاد میکنه ، چرا حجم فروشگاه من بالا نمیره ؟ حجمش همونی هست که یک ماه پیش بود . شما میتونید فایل های کش پرستا رو از مدیریت / پارامترهای پیشرفته / کارایی حذف کنید . اما فکر نکنم تاثیر زیادی داشته باشه .
ممنون بهمن جان.

[start]یه فایل به نام error_log تو پوشه www هستش که حجمش 88 مگ شده!!!!![/start][start]الان باید چی کار کنم؟این فایلو حذف کنم یا ....[/start][start]راستی من الان از تو قسمت بازدیدها و مراجعین می تونم تعداد بازدیدکننده های دو سال قبل رو هم ببینم که چقدر بوده که اصلا نیازی بهش ندارم این اطلاعات اضافی رو چطور می تونم پاک کنم؟[/start]

[start]

هاست های مناسبی هستند که با قیمت کمتر از صدهزار تومان حتی ۵٠ گیگابایت فضا میدن. اگر فضا براتون مهمه هاست رو تعویض کنیدالبته بعضی هاست ها پایداری و امنیت و تخصص بیشتری دارن و قیمت بیشتر.

متاسفانه اغلب این هاست ها آپتایم خوبی ندارن.ایم هاستی که الان ازش استفاده می کنم آپتایم 99.9 درصد داره.اگه هاست خوب با این مشخصات میشناسی که آپتایم خوب و پشتیبانی مناسب داره ممنون میشم پیام خصوصی بدین[/start]

[start]با تشکر[/start]

لینک به دیدگاه

این فایل رو میتونید پاک کنید . البته باید ریشه یابی کنید که چه خطاهایی وجود داره ، با روشن کردن دیباگ میتونید بفهمید سایتتون چه خطاهایی داره که باعث میشه این فایل ایجاد بشه.

لینک به دیدگاه

فایل error log رو باز کردم بیشتری خطایی که دیدم این بود:

[19-Oct-2014 15:39:20 Asia/Tehran] PHP Warning: preg_replace() [function.preg-replace]: Compilation failed: invalid range in character class at offset 24 in /home/......./public_html/classes/Tools.php on line 1086

ممنون میشم راهنمایی کنید که این خطا مفهومش چیه و چطور برطرف میشه.

لینک به دیدگاه

این خطا مربوط به نسخه پی اچ پی هاست هست ، احتمالا یکی از ماژول هاتون از کد نویسی قدیمی بهره میبره یا هاستتون نسخه php خیلی جدیدی داره :) البته مطمئن نیستم چون تجربه ای ندارم در این مورد ، اما اینطور به نظر میرسه .

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

سلام به همه دوستان

منم مشکل مشابهی دارم!!

اما میخواستم بدونم راهی هست که بشه تعداد فایل های تصویری که پرستا تولید میکنه رو کم کرد؟!؟

وقتی برای تعداد زیادی کالا تصاویر یکسانی داری چطور میشه برای همه اونها از یک تصویر استفاده کنن!!؟؟؟

مثلا 10% از کالاهای توی سایت ام باید یک تصویر داشته باشن، 30% اشون یک تصویر!!

عملا فضایی که در هاست (حدود 200MB) برای تصاویر اشغال شده فقط مربوط به 3 تا 5 تصویر متفاوت است نه بیشتر!!!

متشکر از همه دوستان

post-6339-14373020195688_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

برای محصول تصویر نذارید و یک تصویر پیش فرض هست که نوشته تصویری وجود ندارد

اون عکس رو باید تعویض کنید

فکر میکنم از بخش تنظیمات » قالب میشد

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

این erorr log در کدام فایل هست من هر چی میگردم دنبالش پیدا نمی کنم

فضای هاستم پر شده میخولم پاکش کنم

یه چیز دیگه اینکه هنوز عکس محصولات قبلی بعضی هاشون در هاستم دیدم

کش هم خالی کردم اماهنوز هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...