رفتن به مطلب

چقدر مفهوم این ماژول ها گیج کننده است.درخواست کمک

yaser1

پست های پیشنهاد شده

سلام

من با جوملا و دات نت نیوک کار می کردم قبلا

مفهوم ماژول ها و شیوه درج و نمایش شون توی سایت خیلی ساده بود

اینجا خیلی گنگ هست

تمام سوالات مشابه انجمن رو خوندم ولی بازم ابهام دارم

منبعی ترجیحا فارسی( و اگه نبود انگلیسی) سراغ دارید؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

منم مثل شما همین مشکل رو داشتم . با جوملا کار میکنم اما مجبور شدم یک فروشگاه پرستا نصب کنم

برای مدیریت ماژول ها از پنل سمت راست ماژول ها رو داری

اما برای موقعیت هاش یکم کار پیچیدست! باید طبق قالب بدونی چه موقعیت هایی داری و اینکه چه ماژول هایی توی چه موقعیت هایی قرار میگرن یا قرار نمیگیرن ! مثلا ماژول powatag توی صفحه اصلی نمیاد اصلا!

برای پیدا کردن موقعیت ها و کار با موقعیت ها انگلیسی سرچ کن

لینک به دیدگاه

سلام

1- نمیتونم یک ماژول رو در دو هوک داشته باشم. نمیدونم این خاصیت پرستا هست یا بی اطلاعی منه

2- در این همه هوک از actionAttributeDelete گرفته تا header

1-2- خیلی زیادند، چطور میشه فهمید هر کدوم توی کجای صفحه دیده خواهد شد؟

2-2- توی همه ی این هوک ها نوشته حداقل یک ماژول موجوده.اصلا هوک خالی ندیدم. مگه میشه؟ پس کجان این ماژول ها؟

3- وقتی یک ماژول رو از یک موقعیت رها می کنم، برگردوندنش با خداست!

1-3- اجرای ویرایش زنده درست کار نمی کنه. علیرغم ذخیره کردن نتیجه

2-3- چرا نمیشه از همینجا یک ماژول رو به موقعیت دلخواه اضافه کرد؟ مثلا توی یک موقعیت که دارم می بینم بشه براحتی ماژول اضافه کرد

3-3- وقتی دکمه ی نشاندن ماژول رو میزنم، پیدا کردن موقعیت دلخواه از توی اون لیست بسیار بلندبالا خیلی سخته

لینک به دیدگاه

در کل تمام سوالاتون یکی بودند ولی خب به مرور جایگاه ها دستتون میان .

برای اینکه یک ماژول را به یک هوک انتساب بدین که خب همونطور که خودتون گفتید باید از دکمه نشاندن یک ماژول استفاده کنید

در مورد اینکه چطور بین اون لیست بلند هوک مورد تظر رو پیدا کنید خب باید یه مدت کار کرده باشید که هوک ها دستتون بیاد . ولی در کل با چند دسته هوک شما کاری نداشته باشید ، نه چیزی بهشون اضافه کنید و نه رها کنید . یکی هوک هایی که کلمه admin و یا backoffice توشون هست و یکی هوک هایی که با action شروع میشند چون این دسته هوک ها مربوط به رابط کاربری سایتتون نیست . بلکه مربوط به مدیریت و فعالیت های ماژول ها میشند .

بقیه هوک ها را به مرور از اسمشون میشناسیدشون .

یه نکته ای که هست گاهی شما یک ماژول را در ستون سمت راست صفحه شاخه ها میبینید ولی صفحه اصلی نیست خب این جور مواقع باید در بخش جایگیری ها شما هوک مورد نظر و ماژول را پیدا کنید و ویرایش را بزنید و در فیلد اول استثناها اگر اسم صفحه مورد نظر هست اونو پاکش کنید و ذخیره کنید .

درمورد کار نکردن ویرایش زنده هم نظری ندارم .

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون

ولی برخی اوقات ماژول در هوکی که انتخاب می کنم نمایش داده نمیشه

مثلا ماژولی بنام HTMLBOX که در انجمن معرفی شده بود رو نصب کردم در همهی موقعیت هایی که توش معرفی شده بود غیر از پنل راست و چپ می اومد غافل از اینکه من همون دو هوک ستون راست و چپ رو میخواستم!

هیچ استثنایی هم براش تعیین نشده بود. حالا چه کنم!؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...