رفتن به مطلب

ایجاد محدودیت دوگانه حامل

پست های پیشنهاد شده

سلام

من تو بخش حاملها به یه مشکلی خوردم

بعضی از اقلام فروشگاهم وزن زیادی دارن و هزینه پستی برای این اقلام خیلی زیاد میشه

حاملهام رو بر اساس قیمت تعریف کردم

حالا میخوام کاری کنم که اگه وزن سفارش از یه مقداری بالاتر رفت حاملهای مورد نظرم غیر فعال بشن

آیا این امکان وجود داره؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اولین راهی که به ذهن من میرسه اینه که موقع تعریف اون کالای خاص که وزنش زیاده در تب " ارسال" فقط حامل مورد نظرتون را تعیین کنید تا سایر حامل ها برای اون کالا غیر فعال بشن .

لینک به دیدگاه

خوب حالا اگه کالایی وزنش کم باشه مثلا نیم کیلو یا 250 گرم و یه مشتری ازش 5 یا 10 عدد سفارش بده اینکار دیگه فایده ای نداره

هزینه پست پیشتاز کالایی با 2 کیلو وزن حدود 20 تومن میشه برای استانهای غیر همجوار

و اگه اون 2 کیلو ارزشش 100 تومن باشه طبق تعریف خیلی از سایتها ارسال رایگان میشه

و حالا به فرض سود 30-40% تقریبا نصف سود از بین میره

ماژولی چیزی نیست برای اینکار؟

لینک به دیدگاه

خوب این شاید باعث فراری دادن مشتری بشه

من فقط میخوام زمانی که کسی وزن سفارشش بیشتر از 800-900 گرمه حامل پیشتاز و سفارشی رو نشون نده و حاملها به باربری و پیک موتوری و پیک فروشگاه ختم بشه

سفارشات سنگین خیلی هزینه سنگینی داره ارسالش

لینک به دیدگاه

خوب خیلیا براشون 5-6 روز زمان خیلیه

بخاطر همین مشتری برباد میره

باربری یکروزه میرسه دستش

بعلاوه اینکه من کالای 6-7 کیلویی هم دارم و برا اون دیگه واقعا نمیشه کاری کرد

لینک به دیدگاه

شما ارسال رایگان رو فقط سفارشی انجام بدید

من هم همین مشکل رو دارم و نمیدونم چطوری حل کنم

که فقط حامل سفارشی رو رایگان نشون بده .

سلام

آقا وحید مشکل شما یه راه حل شدنی و ساده داره .

شما اول به منو " ارسال / تنظیمات " برید و جلوی گزینه " حمل رایگان شروع شود از " عدد صفر را قرار بدین تا حمل رایگان از این بخش غیر فعال بشه .

حالا به منو " قوانین قیمت گزاری / قوانین سبد خرید " برید و " افزودن تخفیف جدید" را بزنید .

در تب " وضعیت ها " در مقابل فیلد " بیشترین میزان " مبلغی که حمل رایگان از اون به بعد آغاز میشه را وارد کنید .

حالا در پایین همین بخش گزینه " انتخاب حامل " را تیک بزنید .

از بخش باز شده در بخش " حامل های انتخاب شده " همه حامل ها به جز حامل پست سفارشی را حذف کنید .

به تب" عملیات " برید و گزینه حمل رایگان رو فعال کنید .

صفحه را ذخیره کنید و تمام .

امیدوارم متوجه شده باشید مراحل رو و کمکتون کنه .

خوب حالا اگه کالایی وزنش کم باشه مثلا نیم کیلو یا 250 گرم و یه مشتری ازش 5 یا 10 عدد سفارش بده اینکار دیگه فایده ای نداره

هزینه پست پیشتاز کالایی با 2 کیلو وزن حدود 20 تومن میشه برای استانهای غیر همجوار

و اگه اون 2 کیلو ارزشش 100 تومن باشه طبق تعریف خیلی از سایتها ارسال رایگان میشه

و حالا به فرض سود 30-40% تقریبا نصف سود از بین میره

جناب امیرجانی در مورد ماژول که باید از بخش پشتیبانی تیکت بزنید تا براتون نوشته بشه چون ماژول آماده ای در این زمینه من ندیدم .

ولی اگه شما با پست کار میکنید چرا این دو حامل رو بر اساس قیمت تعریف کردین ؟ ! پست بر اساس وزن کار میکنه بهتره شما هم بر اساس وزن تعریف کنید . اینطور شاید بشه بدون ماژول هم مشکلون رو حل کرد .

لینک به دیدگاه

شما ارسال رایگان رو فقط سفارشی انجام بدید

من هم همین مشکل رو دارم و نمیدونم چطوری حل کنم

که فقط حامل سفارشی رو رایگان نشون بده .

سلام

امیدوارم متوجه شده باشید مراحل رو و کمکتون کنه .

جناب امبرجانی در مورد ماژول که باید از بخش پشتیبانی تیکت بزنید تا براتون نوشته بشه چون ماژول آماده ای در این زمینه من ندیدم .

متاسفانه یا خوشبختانه با پست کار نمیکنم

یعنی با واسطها کار نمیکنم

اگه مشتری بخواد از طریق پست پیشتاز و سفارشی براش ارسال میکنم و تو این حالت چون به پنل واسطها وصل نیستم هزینه پستی رو یه مبلغ ثابت در نظر گرفتم

حالا اگه مشتری برای یه سفارش 4 کیلویی گزینه پست پیشتاز رو بزنه، با توجه به اینکه احتمال داره اون 4 کیلو 70-80 تومن پولش بشه و من برای این مبلغ خرید هزینه پستی ناچیزی در نظر گرفتم در نتیجه تمام سود فروش رو باید به پست پرداخت کنم

و دقیقا مشکلم سر همین داستانه

لینک به دیدگاه

یه سوال جناب امیرجانی .

شما حامل های پستتون رو برای تمامی سفارش ها یک مبلغ ثابت تعریف کردین یا برای هر بازه ی قیمتی متفاوت هست ؟

نه مبالغ متفاوته و از 100 هزار تومن به بالا رایگان میشه

لینک به دیدگاه

پس اگر مختلف هست من کمکی نمیتونم بهتون بکنم چون چیزی به ذهنم نمیزسه مگر اینه حاملاها را براساس وزن محصول کنید که برای این کار احتیاجی هم نیست از واسطه ها استفاده کنید و به پنلشون متصل بشید . کافیه اموزش های تنظیم حامل پست را توی انجمن مطالعه کنید و طبق اونها هزینه ها رو براساس وزن کالا و منطقه مشتری تعریف کنید ودر اونصورت بدون ماژول میشه نیاز شما رو اجرایی کرد در پرستا .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

پس اگر مختلف هست من کمکی نمیتونم بهتون بکنم چون چیزی به ذهنم نمیزسه مگر اینه حاملاها را براساس وزن محصول کنید که برلی این کار احتیاجی هم نیست از واسطه ها استفاده کنید و به پنلشون متصل بشید . کافیه اموزهای تنظیم حامل پست را توی انجمن مطالعه کنید و طبق اونها هزینه ها رو براساس وزن کالا و منطقه مشتری تعریف کنید ودر اونصورت بدون ماژول میشه نیاز شما رو اجرایی کرد در پرسا .

موفق باشید .

به این گزینه فکر کردم اما خوب متاسفانه با توجه به اقلام فروشگاه امکانپذیر نیست

وزنها و قیمتها خیلی متفاوتن

پیش میاد کالایی که وزنش 1 کیلوگرمه و قیمتش 5000 تومن و پیش میاد جنسی باشه 1 کیلو و 2 میلیون تومن

فکر میکنین ماژولی بشه نوشت؟

اگه بشه درخواستش رو میدم به دوستان بازارچه

بازم ممنون از همراهیتون

شاد باشین

لینک به دیدگاه

سلام

اگه از نسخه نهایی استفاده میکنید میتونید برای وزن خارج از محدوده ، حامل رو غیر فعال کنید (بصورت پیشفرض روی "بالاترین قیمت" قرار دارد) و نیازی به ماژول دیگه ندارید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

اگه از نسخه نهایی استفاده میکنید میتونید برای وزن خارج از محدوده ، حامل رو غیر فعال کنید (بصورت پیشفرض روی "بالاترین قیمت" قرار دارد) و نیازی به ماژول دیگه ندارید

موفق باشید

بله ولی متاسفانه ایشون اصرار دارند که حاملهاشون بر اساس قیمت تنظیم شده باشه نه وزن و در عین حال میخوان حاملی که بر اساس قیمت تعریف شده رو برای وزن خاصی محدود کنند.

لینک به دیدگاه

ویژوال بیسیک بود یه دونه if میذاشتیم توش حل میشدا (:

میدونین داستان اینه که تو اقلام فروشگاه من وزن کالا قیمتش رو بالا نمیبره که بخوام براساس وزن هزینه حمل تعیین کنم

یعنی داستان اینه که من میخوام هرکی مبلغ خریدش بیشتر باشه هزینه حمل کمتری بده اما اگه حامل رو براساس وزن تعریف کنم از این امکان که بابت خرید بیشتر تخفیف بیشتری بدم باز میمونم

حالا فعلا علی الحساب برای اجناس ارزون قیمت و سنگین دارم حاملها رو محدود میکنم تا ببینیم درآینده ماژولی ایجاد میشه یا نه

ممنون از دوستان عزیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...