رفتن به مطلب

ارتقای 1.3 به 1.4

پست های پیشنهاد شده

البته قابل ذكره اين رو بگم كه پايه 1.3 با 1.4 فرق اساسي و كلي داره و نمي تونيد از نظر امنيتي اين دو رو مقايسه كنيد

عين اينكه موردي كه در هك 1.4 رخ داد و باعث شد 1.4.4.1 عرضه شه اونم براي هكي كه اعمال شد و اين حفره اصلا توي 1.3 نبود

عين اين مي مونه شما پرتقال و سيب رو با هم مقايسه كنيداز نظر گردي ولي دو چيز متفاوتيه

دوست عزیز، اینکه حرف من رو مصداق مقایسه ی سیب و پرتقال می دونین، نظر لطفتونه!

اما اگه یه کمی با دقت پست من رو می خوندین، متوجه می شدین که بحث من اصلاً در مورد نگارش های پرستا نبود (چه 1.3 چه 1.4). من به طور کلی در مورد CMS ها توضیح دادم و اینکه بحث امنیت یکی از مهمترین مسائل در مورد ارائه ی نسخه های جدید CMS های اپن سورسه، و این نکته رو هم باید در مقایسه ی نگارش های مختلف از یک CMS اپن سورس در نظر داشت.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 54
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

باید بگم که ارایه‌ی این نسخه سخت تر از اون چیزی بود که تصور میشد. این کار به تعویق افتاده و معلوم نیست کی ارایه بشه.

اما توضیح این که می‌تونید با نسخه فعلی هم به روز کنید اما بعضی از بخش‌ها انگلیسی خواهند بود و سربرگ‌ها نیمی با ترجمه‌ی قبلی و نیمی هم به صورت انگلیسی خواهند بود.

لینک به دیدگاه

مشکل اصلی حذف نشدن محصولات و ماژول ها هست ، حالا بعضی قسمت ها مدیریت فارسی نباشه چیز مهمی نیست ،

یا جریان فاکتور که ظاهرن اصلاح شده ، یا مسئله مهمتر تنظیمات ارسال خبرنامه و ایمیل های وضعیت سفارش هست ،

اینها چیز هایی هست که جریان اصلی یه فروشگاهه و مشکل در هر قسمت کار فروشگاه رو ناقص میکنه.

و اینکه مشتری به هیچ عنوان در روند سفارش با مشکلی برخورد نکنه که اگر کوچکترین مشکلی حس کنه ممکنه منصرف بشه از سفارش ،

مخصوصن که جو بدی نسبت به خرید آنلاین وجود داره.

لینک به دیدگاه

salam.bebakhshid payamhaye moshtari tu parasta shop tu bakhsh modiriat hazf nemishe bayad chekar kard? vase man 1.3.1

[email protected]

دوست عزیر لطفاً فقط فارسی تایپ کنید.

سؤال خودتون رو در قسمت مربوط به خودش بپرسید در غیر این صورت هیچ جوابی نمی‌گیرید.

در این انجمن هیچ جوابی در ایمیل داده نمیشه

لینک به دیدگاه

سلام این نسخه ارتقا کی آماده میشه ما که بی صبرانه منتظریم

دوست عزیز قبلاً هم اعلام کردیم. فعلاً این نسخه ارایه نمیشه. به علت وقت گیر بودن و تأخیر در انجام سایر اهداف. باید بیشتر صبر کنید.

لینک به دیدگاه

سلام این نسخه ارتقا کی آماده میشه ما که بی صبرانه منتظریم

دوست عزیز قبلاً هم اعلام کردیم. فعلاً این نسخه ارایه نمیشه. به علت وقت گیر بودن و تأخیر در انجام سایر اهداف. باید بیشتر صبر کنید.

راه دیگه ای وجود نداره که بشه ارتقا داد و محصولات رو انتقال داد به نسخه جدید؟

لینک به دیدگاه

توی تست‌هایی که ما داشتیم میشه ارتقا داد و مشکلی از نظر نمایش محصولات وجود نداشت. فقط مشکلاتی در نمایش سربرگ‌ها هست و بیشتر مشکلات مربوط به ترجمه‌های داخل دیتابیس بود.

با این حال این یک نسخه‌ی رسمی نیست و ما پیشنهاد نمیکنیم که این کار رو انجام بدید.

بهترین روش اینه که شما یک کپی از سایتتون روی لوکال پیاده کنید و روی لوکالل تست کنید تا ارتقا بدون مشکل انجام میشه یا . تمام بخش ها رو تست کنید و اگر مشکلی نبود با گرفتن یک بکاپ از فایل و دیتابیس ارتقا روی سایت رو انجام بدید.

لینک به دیدگاه

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

كسي امتحان كره براي بروز رساني من با 3تا مشكل مواجه شدم .

1- فايل پي دي اف مشكل داشت

2- قسمت ماژولها درست كار نميكرد

3-وقتي سفارش رو تكميل ميكردي ارر ميداد و از قسمت pdf ايراد ميگرفت و ديگه كامل لود نميشد

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

آموزش اپدیت کردن پرستا هستش

امید وارم به دردتون بخوره

http://doc.prestashop.com/display/PS14/Updating+PrestaShop#UpdatingPrestaShop-Ifupgradingfromaversionbetweenv1.3.xandv1.4.3

من طبق همین روال فایلهای پرستای فارسی 1.4.6.2 رو گرفتم و جایگزینی های لازم رو انجام دادم ، توی صفحه نصب اجازه ارتقا نمیده چون ورژن نصب شده قبلی رو تشخیص نمیده ! و میگه آخرین نسخه 1.4.6.2 هست !

کجا رو اشتباه رفتم ؟؟

من فولدر فروشگاهم به نام /shop هست ، فولدر نصب هم طبق توضیحات prestashop هست ؛ بعد از انجام کپی کاری های لازم نهایتن از طریق کدوم فولدر باید نصب انجام بشه ؟ تو مورد من از طریق /shop یا prestashop ؟

بیشتر منظورم قسمت مربوطه به ادیت فایل config/settings.inc.php که در قسمت PS_BASE_URI کدوم فولدر رو باید قرار بدم ؟

هر دو راهو امتحان کردم ، هم با پاک کردن محتویانت فولدر قدیمی و هم بدون اون.

البته فولدر install که در هر حالت توی فولدر جدید هست .

لینک به دیدگاه

شما پوشه پرستاشاپ قبلی خودتون رو تغییر نام بدید و پرستاشاپ جدید رو باید به همون نام پرستاشاپ 1.3 قرار بدید. یعنی در مورد شما پوشه پرستا 1.4 شما باید shop باشه و فایل setting رو هم از نسخه قبلی به نسخه جدید بیارید.

لینک به دیدگاه

ینی محتویات پوشه 1.3 رو پاک نکنم !؟

من در مورد فولدر مربوطه به 1.4 همین کار رو کردم ، کل محتویاتش رو بعد از انتقال های لازم از 1.3 به shop تغییر دادم ، و از همین فولدر رفتم برای نصب/ارتقا ،

چیزی که متوجه نمیشم اینه که کلن از کجا میخاد متوجه نسخه قبلی بشه ؟ فولدر 1.3 رو که داریم تغییر نام میدیم ، از روی دیتابیس بخاد نسخه قبلی رو بخونه که نباید پیغام بده نسخه قدیمی پیدا نشد !

لینک به دیدگاه

پوشه قبلی رو به oldshop تغییر دادم و پرستاشاپ جدید رو به shop هر دو توی روت هستن ،

مشکلی که هست صفحه نصب لود میشه ، ورژن 1.3 رو هم تشخیص میده ولی صفحه کامل لود نمیشه !! دکمه Next نیست !!

مشکل مثکه باگ هست !!

اینجا توضیح دادن و گفتن که تو نسخه جدید تصحیح شده ، البته نمیدونم اون تاریخ چه نسخه ای اومده بیرون ، بی زحمت خودتون چک کنید.

post-115-14373017598364_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

در مورد تشخیص باید بگم که از روی همون فایل setting تشخیص میده.

در مورد مشکلتون در لینکی که دادید این مشکل رو حل شده اعلام کرده. از نسخه 1.4.2 به بعد هست. بنابراین مشکلی نباید باشه.

شما 2 کار رو انجام بدید:

یک نسخه خام از 1.4.6.2 رو روی هاستتون بریزید و فقط فایل setting رو منتقل کنید و پوشه رو به نام shop کنید و ببینید میتونید نصب کنید یا خیر.

اگر دکمه بعدی رو میبینید حالا پوشه های دانلود - آپلود و تصاویر رو هم منتقل کنید. ببینید بازهم دکمه بعدی هست یا خیر و اگر هست نصب کنید و بعد از پایان ماژول های مورد نظرتون رو هم منتقل کنید.

اگر از ابتدا دکمه بعدی نیست فایل tools.php از نسخه قبلی رو به پوشه classes بریزید و دوباره امتحان کنید. البته بعد از نصب باید tools.php نسخه جدیدی رو جایگزین کنید.

لینک به دیدگاه

مشکل مثکه یکی دوتا نیست ! تو همون باگ ریپورت اگر نگاه کنید ، ریپورت های مشابه تو مراحل بعدی وحتی مشکلات جدی فروشگاه های ارتقا داده شده زیاد هست ،

کلن از خیرش گذشتم ، چون یه مدت دیگه هم 1.5 که بیاد باز همین مشکلات هست .

ممنون از پیگیری.

لینک به دیدگاه

ما چند مورد ارتقا داشتیم و مشکلی نبوده. فقط چند مورد ترجمه هست که باید دستی انجام بشه.

معمولا اشکالات هاست باعث این مشکلات میشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در مورد تشخیص باید بگم که از روی همون فایل setting تشخیص میده.

در مورد مشکلتون در لینکی که دادید این مشکل رو حل شده اعلام کرده. از نسخه 1.4.2 به بعد هست. بنابراین مشکلی نباید باشه.

شما 2 کار رو انجام بدید:

یک نسخه خام از 1.4.6.2 رو روی هاستتون بریزید و فقط فایل setting رو منتقل کنید و پوشه رو به نام shop کنید و ببینید میتونید نصب کنید یا خیر.

اگر دکمه بعدی رو میبینید حالا پوشه های دانلود - آپلود و تصاویر رو هم منتقل کنید. ببینید بازهم دکمه بعدی هست یا خیر و اگر هست نصب کنید و بعد از پایان ماژول های مورد نظرتون رو هم منتقل کنید.

بدون هیچ مشکلی صفحه نصب ظاهر میشه ، فقط فولدر classes رو که از نسخه قبلی اضافه میکنم دیگه کلن صفحه لود نمیشه ، تکلیف این فولدر چی میشه چون بقیه که تاثیری تو روند کار ندارن زیاد.

___________________________________________________________________________________________

مرحله آخر موقع نصب همچین پیغامی میده :

Error during install/upgrade:

You may have to:

Fix the error(s) displayed

Put your database backup

Modify the file settings.inc.php to put the old version for the line with _PS_VERSION_

Restart the upgrade process from the begining

لینک به دیدگاه

پوشه classes رو نمیتونید از نسخه قبلی بیارید.

همینطور پوشه ماژول ها رو

فقط اگر مشکل دارید میتونید فایل tools.php رو از نسخه 1.3 به جدید منتقل کنید و بعد از ارتقا دوباره فایل نسخه 1.4 رو جایگزین کنید.

خطایی که داده به علت ارتقای ناقص هست و باید دیتابیس بکاپ رو برگردونید و دوباره فایل setting رو بریزید و از ابتدا ارتقا بدید.

آموزش ارتقا هم در انجمن موجوده.

لینک به دیدگاه

تولز رو که منتقل میکنم دوباره مشکل اولی ایجاد میشه ، مشکلات بعدی هم که باز هم سرجاش هست ، دیتابیس رو دوباره ایمپورت کردم ، فاییده نداشت.

PHP register global option is off

مشکلی ایجاد میکنه ؟

لینک به دیدگاه

فکر میکنم این گزینه نباید در فرآیند نصب یا آپدیت مشکل ایجاد کنه. به هر حال بی تأثیر نیست و فکر میکنم این گزینه مهم هست چون بعضی از قابلیت های پرستاشاپ رو از دست میدید. البته دقیقا نمیدونم چه امکاناتی رو. با سرویس دهنده تماس بگیرید یا خودتون از طریق تنظیمات سی پنل تنظیم کنید. البته اگه مجوز این کار رو دارید.

لینک به دیدگاه

فکر میکنم این گزینه نباید در فرآیند نصب یا آپدیت مشکل ایجاد کنه. به هر حال بی تأثیر نیست و فکر میکنم این گزینه مهم هست چون بعضی از قابلیت های پرستاشاپ رو از دست میدید. البته دقیقا نمیدونم چه امکاناتی رو. با سرویس دهنده تماس بگیرید یا خودتون از طریق تنظیمات سی پنل تنظیم کنید. البته اگه مجوز این کار رو دارید.

نه احتیاجی به اون گزینه نیست ، باید خاموش باشه.

سیستم های قدیمی مثل oscommerce بیشتر این گزینه رو لازم دارن.

لینک به دیدگاه

تنها کاری که از دستم بر میاد اینه که خودم براتون ارتقا بدم تا ارورها رو کامل ببینم و اگر مشکل جدی هست رفع کنیم.

البته الان سرم شلوغه و باید چند روزی صبر کنید.

فعلا میتونید به نسخه 1.3 برگردید

لینک به دیدگاه

آقا من بعد از بروز رساني به يك مشكل جالب بر خورد كردم وقتي داخل لينك شاخه ها روي شماره صفحات كليك ميكنيد به جاي اينكه بره تو صفه مربوطه ميره توي لينك

http://www.piltanshop.com/-?n=50&p=2

كه مربوط به فراهم كننده ها است

البه اين مشكل با كليك روي لينك توليد كننده هام داشتم ولي وقتي عكس توليد كننده گذاشتم و كد رو اديت كردم اون قسمت درست شد

كسي اين مشكل رو داشته؟

يه چيز ديگه هم اينكه وقتي چيد مان رو بر اساس قسمت يا حروف الفبا هم ميخواي انتخاب كني بازم همين اتفاق مي افته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...