رفتن به مطلب

ارتقای 1.3 به 1.4

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید ،

برای ارتقای 1.3x به 1.4x روش بی نقصی وجود داره ؟

یا باید از اول نصب بشه ؟

مشکل انتقال قالب و ماژول ها و محصولات اگر بخاد خیلی وقت گیر باشه ،آدم ترجیح میده از ابتدا نصب کنه !!

ممنون.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 54
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

سلام دوست عزیزم. ورودتون رو خوش آمد میگم. فکر کنم شما همون mylady باشین که توی انجمن قبلی هم بود. در مورد سوالتون باید بگم که ارتقا برای زبان فارسی زیاد جالب جواب نمیده ولی ما در حال تست روش های مختلف هستیم تا ببینیم میشه این مشکل رو حل کرد یا نه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

این ارتقا واقعن معضلی شده و خواهد شد !

ینی برای ارتقا به 1.5 هم بازم این مشکل خاهد بود !

مخصوصن 1.5 که مولتی شاپ هم بهش اضافه شده !

باید فکر اساسی براش کرد .

من خودم بخاطر این مشکل و یه مسئله دیگه دارم کم کم از پرستا ، البته پرستای فارسی ،صرف نظر میکنم !!

لینک به دیدگاه

من غیر از پرستاشاپ یک سایت جوملا هم دارم . بسیار راحت ارتقا پیدا میکنه اما در زمینه فروشگاه سازش معضلات عین پرستا شاپ است چون ویرچومارت دیگر از 1.5 به بالا دیگر رایگان نیست . و ... به هر حال ایرانی ... هستیم دیگه تحریم شوخی نداره باهامون!!!

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنون حمید جان. دوست خوبم MyLady جان وقتی ارتقا دادید خبرمون کنید تا ببینیم اگه این روش جواب میده به دوستان آموزش بدیم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

قبل از ارتقا از فایل ها و پایگاه داده ها پشتیبان گیری کنید. ارتقا مشکلی نداره اما ممکنه مشکلاتی با زبان سایت داشته باشید. یعنی محصولات به جای نمایش در زبان فارسی در زبان دیگه ای در دسترس باشن. چون ما تست نکردیم مطمئن نیستیم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم به زودی یه نسخه ویژه ی کسایی میدیم که میخوان فروشگاهشون رو از 1.3 به 1.4 ارتقا بدن. لطفا تا اون موقع منتظر بمونید. داریم روش کار میکنیم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

این پیام رو میذارم که پست هر وقت آپدیت شد مطلع بشم. ضمنا آیا روش که یکی از دوستان چند پست قبل به صورت PDF گذاشته بود جواب میده؟ یا اینکه بهتره صبر کنم؟

لینک به دیدگاه

بله جواب میده من خودم از همون روش یه بار واسه ارتقا انجام دادم و به درستی هم کار کرد ولی 100 درصد این روش رو پیشنهاد نمیکنم.چون بعضی مواقع ممکن مشکل ساز بشه

لینک به دیدگاه

بله جواب میده من خودم از همون روش یه بار واسه ارتقا انجام دادم و به درستی هم کار کرد ولی 100 درصد این روش رو پیشنهاد نمیکنم.چون بعضی مواقع ممکن مشکل ساز بشه

ممنونم. پس صبر میکنم تا آپدیت آماده بشه

لینک به دیدگاه

دیتابیس من حجمش بیشتر از 2 مگابایت هست. تو لوکال که خاستم تست کنم واسه ارتقا از 1.3 به 1.4 با اطلاعات فعلی وب سایتم، این اشکال رو می گرفت که به دلیل حجم زیاد دیتابیس نمی تونید ایمپورت کنید.

از چه روشی میشه این کار رو به درستی انجام داد؟

(ضمن ااینکه روش ارتقاء من طبق روشی هست که تو فیلم آموزشی که خود پرستاشاپ تو سایتش قرار داده صورت گرفته)

لینک به دیدگاه

دیتابیس من حجمش بیشتر از 2 مگابایت هست. تو لوکال که خاستم تست کنم واسه ارتقا از 1.3 به 1.4 با اطلاعات فعلی وب سایتم، این اشکال رو می گرفت که به دلیل حجم زیاد دیتابیس نمی تونید ایمپورت کنید.

از چه روشی میشه این کار رو به درستی انجام داد؟

(ضمن ااینکه روش ارتقاء من طبق روشی هست که تو فیلم آموزشی که خود پرستاشاپ تو سایتش قرار داده صورت گرفته)

فایل ای که می خواید ایمپورت کنید در فولدر your admin name/import

بدید

سپس به

tools->import

برید و فایل رو اون جا مشاهده می کنید

لینک به دیدگاه

ظاهرا شما از طریق پرستاشاپ توضیح دادین، یعنی بعد از نصب دیتابیس رو ایمورت کنم. اما سر صحبت من درباره هنگام ارتقا هست به طور مستقیم. در حال حاضر مشکل انه که دیتابیس من بیش از 2 مگابایت آپلود نمیکنه در صورتی که تو این فایل پی دی اف که تو انجمن قرارداده شده دیتابس رو تا 8 مگابایت میتونه آپلود کنه.

اگر در این مورد توضیح بدین ممنون میشم.

ضمن اینکه آیا این روشی که شما گفتین با چیزی که من گفتم یکی هست؟ یعمی در نهایت نتیجه هر دو یکسان هست؟

لینک به دیدگاه

ظاهرا شما از طریق پرستاشاپ توضیح دادین، یعنی بعد از نصب دیتابیس رو ایمورت کنم. اما سر صحبت من درباره هنگام ارتقا هست به طور مستقیم. در حال حاضر مشکل انه که دیتابیس من بیش از 2 مگابایت آپلود نمیکنه در صورتی که تو این فایل پی دی اف که تو انجمن قرارداده شده دیتابس رو تا 8 مگابایت میتونه آپلود کنه.

اگر در این مورد توضیح بدین ممنون میشم.

ضمن اینکه آیا این روشی که شما گفتین با چیزی که من گفتم یکی هست؟ یعمی در نهایت نتیجه هر دو یکسان هست؟

احتمالا این محدودیت مربوط میشه

upload_max_filesize =2M

در فایل php.ini

در لوکال این عدد رو به اندازه ای که می خواین تغییر بدین و دوباره سعی کنین

اگر موفق شدین

باید از سرویس دهنده ی هاستتون بخواید این عدد رو واسه شما افزایش بده

این دو روش باید به نتایج یکسانی منتج بشن ! ولی من در مورد روشی که ذکر کردم ضمانتی نمیکنم

چون خودم اون رو تست نکردم ولی به طور منطقی باید جواب بده

لینک به دیدگاه

شما برای ارتقا به دیتابیس نیاز ندارید! اون پشتیبانی که از پایگاه داده میگیرید فقط برای اینه که اگه مشکلی پیش اومد دوباره فروشگاه رو به حالت اول برگردونید. در ارتقا دیتابیس محصولات شما تغییری نمیکنه و اگر بعد از ارتقا دوباره دیتابیس رو برگردونید دوباره به ورژن قبلی بر میگردید!

لینک به دیدگاه

[justify]با سلام با توجه به انتشار آخرين نسخه و مطرح كردن اين مسئله كه به علت عدم

استاندارد بودن فارسی سازی نسخه های قبلی(1.3.1) بعد از به‌روز رسانی مشکلاتی وجود

خواهد داشت. تا زمان ارایه‌ی راهکار به‌روز رسانی، از ارتقا به نسخه‌ی جدید خودداری

کنید.

در مورد این نکته چه پیشنهادی می کنین؟ به روز رسانی رو انجام بدیم یا منتظر نسخه ی

مخصوص این به روز رسانی باشیم؟ چه مدتی طول می کشه تا این نسخه آماده شه؟‬

اگر با همین فایل حاضر به روز رسانی رو انجام بدیم، چه مشکلات احتمالی وجود داره؟‬

با تشكر از فعاليت ارزنده شما دوستان[/justify]

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم حداکثر تا یه هفته ی دیگه (شایدم کمتر) همزمان با ارائه ی ویرایش سوم نسخه ی ویژه کاربرانی که قصد ارتقا دارند رو هم منتشر می کنیم. تا اون موقع صبر کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

یک سوال ..

من واقع مایلم بدونم آیا ارتقاء دادن ارزشش رو داره یا خیر ؟

من از نسخه 1.3 استفاده می کنم بدون مشکل .. با توجه به نکات مثبت ورژن جدیدی که دوستان زحمت ویرایشش رو گرفتن خواستم بدونم این ارتقا واقعا نیاز هست ؟

باعث بهبود عملکرد چشمگیر 1.3 میشه ؟ :huh:

لینک به دیدگاه

براي من نوعي چيز خاصي نداره نسخه 1.4 كه در نسخه 1.3 نباشه كه نياز مدير رو رفع نكنه

امكانات اضافه شده بيشتر تغيير ظاهر مديريتي ، مرتب سازي ، و چند امكاني كه براي كارهاي حرفه اي هست و من به شخصه چيزي نمي بينم كه احساس به ارتقا پيدا كنم

لینک به دیدگاه

یک سوال ..

من واقع مایلم بدونم آیا ارتقاء دادن ارزشش رو داره یا خیر ؟

من از نسخه 1.3 استفاده می کنم بدون مشکل .. با توجه به نکات مثبت ورژن جدیدی که دوستان زحمت ویرایشش رو گرفتن خواستم بدونم این ارتقا واقعا نیاز هست ؟

باعث بهبود عملکرد چشمگیر 1.3 میشه ؟ :huh:

درود،

البته بحث عملکرد چشمگیر یه طرف قضیه است و بحث امنیت یه طرف دیگه (ممکنه بحث امنیت زیاد جدی گرفته نشه).

خیلی وقت ها نگارش های جدیدی از CMS های مختلف اپن سورس عرضه میشن، بدون اینکه کوچکترین تغییری در ظاهرشون ایجاد شه. تنها به دلایل امنیتی. این موردیه که می تونه توی مقایسه ای که کردین لحاظ شه.

موفق باشین

لینک به دیدگاه

البته قابل ذكره اين رو بگم كه پايه 1.3 با 1.4 فرق اساسي و كلي داره و نمي تونيد از نظر امنيتي اين دو رو مقايسه كنيد

عين اينكه موردي كه در هك 1.4 رخ داد و باعث شد 1.4.4.1 عرضه شه اونم براي هكي كه اعمال شد و اين حفره اصلا توي 1.3 نبود

عين اين مي مونه شما پرتقال و سيب رو با هم مقايسه كنيداز نظر گردي ولي دو چيز متفاوتيه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...