رفتن به مطلب

GTMetrix

ramtin2025

پست های پیشنهاد شده

میشه بیشتر راهنمایی بفرمائید

مثلا Gzip و keep alive رو من از کجا باید فعال کنم ؟

css sprites رو چجوری باید انجام بدم ؟

و اینکه css های استفاده نشده رو اگه پاک کنم مشکلی پیش نمیاد ؟

ممنون

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آره گفته ولی من متوجه نمیشم باید چه کار کنم

به فایل های داخل پوشه کش (cache) گیر میده

ولی پاکش که میکنم بلافاصله دوباره ایجاد میشه ، دقیقا با همون نام قبل http://img4up.com/up2/20124463585562334125.jpg http://img4up.com/up2/76511349179408549068.jpg http://img4up.com/up2/48855480694854126340.jpg

لینک به دیدگاه

اشکال اول و دوم مربوط به سرور هست: gzip خاموشه

در این مورد کاری نمی تونید انجام بدید.

global.css دارای آیتم هایی هست که در برخی صفحات به کار میره و نمیتونید اون ها رو حذف کنید. این خطاها رو باید تا حدی نادیده بگیرید.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز فعال سازی gzip روی هاست خیلی نکته مهمیه که تاثیر زیادی روی سرعت بارگذاری سایت داره.

وارد بخش مدیریت شوید -> 1. ابزارها 2. مولد ها 3. بهینه سازی را تیک بزنید. 4. روی کلید تولید فایل .htaccess کلیک کنید.

با این روش باید gzip روی سرور شما فعال بشه. برای تست فعال سازی، هم از gtmetrix می تونید استفاده کنید هم از آدرس زیر :

http://www.gidnetwork.com/tools/gzip-test.php

لینک به دیدگاه

به نظرم اگر تیم مدیریت وقتی رو برای اصلاح ساختار قالب پیشفرض بذاره و اونو اصلاح کنه خیلی خوب میشه.

اصلا یه قالب پیش فرض به بسته های پرستا اضافه کنه.

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام و تشکر از جواباتون

با گلینا موافقم . ببینید مثلا وقتی که وردپرس رو نصب میکنید ، اگه سرورتون بدون مشکل باشه ، سایت gtmetrix بهش دو تا A میده . ولی بعدا با اضافه کردن افزونه ها کم کم امتیازش پائین میاد و باید بهینه سازیش کنی

اما تو پرستا اینجوری نیست و از همون اول امتیازت کمه .

امیدوارم ورژن 1.5 بهتر باشه

لینک به دیدگاه

قالب پیش فرض خیلی مشکل نداره. دوستان از هاست نامناسب استفاده می کنند و گاهی قالب نامناسب و انتظار نتایج بالایی دارند

پرستا و سیستم های قدرتمند فروشگاهی به سخت افزار وابسته هستند و نمیتونید با وردپرس مقایسه کنید.

فعال کردن کش و فشرده سازی و همینطور بهینه سازی نکته ای هست که بعضی دوستان رعایت نمی کنند و یا به دلیل هاست نامناسب از اون بی بهره میشن. بازارچه پرستا نمونه ای از قالب بهینه شده هست که میتونید نتیجه رو تست کنید.

دوستان عزیز فراموش نکنید این جا انجمن هست و ما تولید کننده پرستا نیستیم. متأسفانه باید اعتراف کنم که انجمن های ایرانی بسیار ضعیف هستند و کاربران فقط مصرف کننده هستند.

لینک به دیدگاه

درسته. شما تولید کننده نیستید ولی خب به این نکته توجه داشته باشید که اگر برای پرستا بیشتر کار کنید می تونید درآمد داشته باشید ازش که خب الآنم هم دارید و نوش جونتون. پول زحمتتون رو میگیرید.

من روی هاستی که پرستا دارم، وردپرس ریختم و دوتا A داد بهش.ولی به پرستا یه E و یه C داد. کش و فشرده سازی هم فعاله.

istgah-tahghigh.ir

خلاصه مطلب اینکه هم شما از بهتر شدن پرستا سود میبرید هم کاربرا. سود شما با بیشتر شدن کاربرای پرستا متناسبه و سود من کاربر با بهتر شدن و قوی تر شدن پرستا.

منطقی نیست؟

به هر حال قالب پیش فرض خیلی جای کار داره و بهترین کار هم طراحی یه قالب ساده و سبک به جای اونه. سایت وردپرس توی سایت خودش یه عالمه قالب رایگان قرار داده که متاسفانه قالب های رایگان پرستا به اندازه انگشتان دست هم نیست.

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

امتیاز سایت من a و b هست!

ولی 4تا گزینه امتیاز من را بشدت کاهش داده:

Use efficient CSS selectors

Combine images using CSS sprites

و در درجه بعدی اینا هم نیمه امیتاز گرفته:

Optimize images

Specify image dimensions

راهکار برای بهیودش هست!؟!؟

راه حل!؟

ممنون

لینک به دیدگاه

امتیاز سایت من a و b هست!

ولی 4تا گزینه امتیاز من را بشدت کاهش داده:

Use efficient CSS selectors

و در درجه بعدی اینا هم نیمه امیتاز گرفته:

Optimize images

Specify image dimensions

راهکار برای بهیودش هست!؟!؟

راه حل!؟

ممنون

اینا مال قالب هستش و باید قالب بهینه بشه . کار طراح هستش یا اگه تو طراحی دستی دارین میتونید خودتون انجام بدین .
لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

یک گزینه هست بنام:

در اصل داره میگه کلیه عکسهایی که لیست کرده را اگه تبدیل به یک عکس کنی خیلی برای بهینه شدن سایتت مناسبه

با فتوشاپ و.. میشه این عکسها را یکی کرد.

ولی تا درست شد،کدش را باید جایگزین کدهای کدوم فایل کنم!؟!؟

توی فولدر css 10-20تا فایل .css هست!

کدوم را باید ویرایش کنم!؟!؟

ممنون

لینک به دیدگاه

یک گزینه هست بنام:

در اصل داره میگه کلیه عکسهایی که لیست کرده را اگه تبدیل به یک عکس کنی خیلی برای بهینه شدن سایتت مناسبه

ممنون

دوست عزیز css spite نیاز به اشنایی با استایل نویسی پیشرفته داره ، خودتون نمیتونید اینکارو انجام بدین ، یکی دو تا نیست باید کل استایلتون تغییر کنه .

لینک به دیدگاه

یک گزینه هست بنام:

ممنون

دوست عزیز css spite نیاز به اشنایی با استایل نویسی پیشرفته داره ، خودتون نمیتونید اینکارو انجام بدین ، یکی دو تا نیست باید کل استایلتون تغییر کنه .

ممنون بهمن جان

ولی خب اینقدرها هم سخت نیست:دی

بالاخره هر کاری یه راهی داره

این سایت را ببین:

http://spritepad.wearekiss.com/

3سوته برات css spite میسازه-بدون هیچ آشنایی

فقط محل جایگذاری کدها را باید بگید!

لینک به دیدگاه

ممنون بهمن جان

ولی خب اینقدرها هم سخت نیست:دی

بالاخره هر کاری یه راهی داره

این سایت را ببین:

http://spritepad.wearekiss.com/

3سوته برات css spite میسازه-بدون هیچ آشنایی

فقط محل جایگذاری کدها را باید بگید!

مثل اینکه شما نگرفتین من چی میگم ، ساختنش که مهم نیست ، مهم همون جایگیریه که با توجه به قالبتون بین 25 تا 100 جا باید جاگذاری کنید و تغییرات اعمال کنید . یه جای مشخص نداره که بشه گفت اینجا بذارش . باید با کدهای استایل قبلی جایگزین بشه . مثلا اگه هدر یه عکس داشته باشه تو کد مربوط به هدر جایگزین بشه و اگه فوتر و بلوک ها و .. هم عکس داره تو کد مربوط به اونا هم باید جایگذاری بشه . واسه همین آدرس مشخصی نداره و باید خودتون انجام بدین و یک جای مشخصی نداره که کسی بتونه بهتون بگه کجا بذاریدش .

لینک به دیدگاه

• 10 months later...

الان سرعت و تنظیمات فروشگاه شما در حد عالی هست و نیازی نیست کار دیگه ای انجام بدین . دلیل b بودن نمره yslow هم نداشتن cdn برای سایتتون هست که میتونید فراموش کنید چون cdn های خوب همگی پولی هستند و برای ما ایرانی ها قابل دسترس نیستند که به دلار باید ماهانه مبلغی پرداخت کنیم .

لینک به دیدگاه

• 7 months later...

درود

دوست عزیز فعال سازی gzip روی هاست خیلی نکته مهمیه که تاثیر زیادی روی سرعت بارگذاری سایت داره.

وارد بخش مدیریت شوید -> 1. ابزارها 2. مولد ها 3. بهینه سازی را تیک بزنید. 4. روی کلید تولید فایل .htaccess کلیک کنید.

با این روش باید gzip روی سرور شما فعال بشه. برای تست فعال سازی، هم از gtmetrix می تونید استفاده کنید هم از آدرس زیر :

http://www.gidnetwork.com/tools/gzip-test.php

با سلام خدمت دوستان

توی پرستا 1.6 ابزارها و ... وجود نداره از کجا باید جی زیپ رو فعال کنیم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...