رفتن به مطلب

نصب روی سرور مجازی

پست های پیشنهاد شده

عرض ادب و احترام به همه اساتید

من نزدیک 2 ساله دارم از پرستا 1.3 استفاده میکنم و فروشگاهم خیلی بزرگ شده در حدود 800 محصول دارم و 920 صفحه در کل ..

الان یه مشکلی ایجاد شده , 1 ورژن پرستا من دیگه قدیمی به حساب میاد و باید به ورژن 1.4.9 آپدیت کنم اما قبل از اون مشکلی مهم تری که هست اینه که فروشگاه خیلی سنگین شده و به خاطر آمار بالای بازدید هام حدود 6000 در روز فشار سنگینی روی سرور هایی که هاستم روشون هست میاد

تا به حال هم 3-4 هاست گرفتم از ایران سرور | پارس دیتا | هاست ایران | که سرویس دهنده های خوبی هستند اما همه یک نظر مشترک داشتند اون هم این بود که سایت من بیش از حد از سی پی یو و رم سرور استفاده می کنه

حالا می خوام بدونم اگر سرور مجازی بگیرم با هزینه ایی حدود ماهی 70 هزار تومان چه چیز هایی تفاوت خواهد کرد ؟

سرعت لود بیشتر میشه ؟ امنیت سایت بالاتر میره ؟ اون بحث استفاده از رو م سی پی یو دیگه مطرح نمیشه ؟

و در کل ارزش داره یا خیر ؟

آیا با ارتقاء از 1.3 به 1.4.9 این مشکل ممکن هست کل بشه و نیازی به سرور مجازی نباشه ؟

ممنون میشم اگر دوستان پاسخ بدید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

والله به نظرم نسخه فروشگاه اونقدرها نمی تونه تاثیر گذار باشه روی پهنای باند هاست و همچنین تعداد بازدید های سایت شما / اینکه می گن شما زیاد از سی پی یو هاست استفاده می کنید معنی اش اینه که شما فایل زیاد روی سرور دارید و کاربران شما دانلود هم می کنند یا عکس های زیادی را فروشگاهتون داره

راستی چه فروشگاهی دارید که اینهمه طرفدار داره؟؟؟؟؟ :) آدرسش را می ذارید؟

ضمنا VPS داریم تا VPS.... ولیکن قیمت کمتر از 70 تومن هم پیدا میشه

یا حق

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هر سایتی وقتی بزرگ میشه نیاز به سرور مجازی پیدا میکنه و ربطی هم به ورژن زیاد نداره ، مثلا اگه افراد آنلاینتون 20 نفر میشه بعضی وقتا ، باید برین به سرور مجازی

البته تاثیر هم داره تغییر ورژن ، مخصوصا اینکه ورژن 1.4.9 خیلی کم تر منابع مصرف میکنه

لینک به دیدگاه

سلام

من تو سایت اصلی در رابطه با 1.4.9 خوندم که منابع کمتری از cpu و ram نسبت به ورژن های قبلی استفاده میکنه

البته در مورد 1.5 هم باید همینطور باشه

ولی پهنای باند مصرفی فکر نکنم فرقی بکنه

لینک به دیدگاه

والله به نظرم نسخه فروشگاه اونقدرها نمی تونه تاثیر گذار باشه روی پهنای باند هاست و همچنین تعداد بازدید های سایت شما / اینکه می گن شما زیاد از سی پی یو هاست استفاده می کنید معنی اش اینه که شما فایل زیاد روی سرور دارید و کاربران شما دانلود هم می کنند یا عکس های زیادی را فروشگاهتون داره

راستی چه فروشگاهی دارید که اینهمه طرفدار داره؟؟؟؟؟ :) آدرسش را می ذارید؟

ضمنا VPS داریم تا VPS.... ولیکن قیمت کمتر از 70 تومن هم پیدا میشه

یا حق

اتفاقا واسه فروشگاه ها خیلی هم فرق میکنه !! :D

منظور از استفاده زیاد از منابع سرور مثل سی پی یو و رم ، منظور اینه بازدیدکننده زیاده و افراد آنلاین و هر بازدیدکننده یه مقدار از رم و سی پی یو رو مصرف میکنه .

شما حساب کنید هر بازدیدکننده که وارد سایت میشه 1 مگابایت از رم سرور و یه درصدی از سی پی یو اشغال میشه . حالا اگه 100 نفر وارد سایت بشن ، مشکل پیدا میشه دیگه ، چون تو سرورهای اشتراکی هر سایت تا حدی میتونه از این منابع استفاده کنه .

اصلا هم ربطی به میزان فایل روی هاست نداره ، چه دو مگابایت باشه چه یک ترابایت !! اگه قرار باشه سی پی یو مصرف بشه میشه و به تعداد بازدیدکننده و افراد آنلاین بستگی داره

بازدید شما برای یک فروشگاه در ایران بسیار خوب و بالاست ، بنابراین برای بازدید 6000 نفر در روز اصلا سرور مجازی هم شاید کم بیاره چه برسه به سرور اشتراکی !!

شدیدا توصیه میشه سرور مجازی بگیرین ، با 30 تومن هم در ماه میتونید یک سرور مجازی بسیار خوب داشته باشین .

سرور مجازی باعث میشه هم سرعت سایتتون در حد محسوسی بالاتر بره . چون وقتی تو سرور اشتراکی افراد آنلاین زیادی داشته باشین به تعداد اون افراد درصدی از سرعت سایت کم میشه . اما تو سرور مجازی این محدودیت وجود نداره یا خیلی کمتره .

البته سرور مجازی باید خوب کانفیگ بشه و موقع خریداری باید بدین یه نفر کاربلد واستون کانفیگ کنه که مشکلات امنیتی نداشته باشین . البته خیلی از هاست ها خودشون اینکارو میکنن موقع تحویل به شما .

لینک به دیدگاه

من متوسط بازدید کننده های آنلاینم روی 35 تا 60 نفر هست .. روزای ما قبل تعطیلی به 75 هم میرسه ..

میشه چند جارو معرفی کنید ؟ (( من از فروشگاه Presta Store ماژول درگاه پرداخت پارسیانم رو گرفتم )) به علت عدم پشتیبانی !!! مجبورم از اون موقع تا الان روی سرور های ایران باشم چون نشد ماژول رو آپدیت کنم (( اطلاعات بیشتر رو در صورت نیاز بفرمائید عرض کنم ...))

حالا قصد تهیه سرور مجازی دارم ممنون میشم بهم بهترین هارو معرفی کنید هزینه هم تا ماهیانه 70 هزار تومان مشکلی نیست + سرور مجازی ایران بگیرم یا خارج از ایران ؟

-- کسی هست بتونه ماژول پرداخت پارسیان رو درست کنه ؟

لینک به دیدگاه

مشکلی نداره سرور ایران باشه یا سرور خارج از کشور .

ما اینجا نمیتونیم پیشنهاد شرکت خاصی رو بدیم به شما ، شمابا جستجو در گوگل میتونید بهترین شرکت هار و پیدا کنید با توجه به نظراتی که مشتری ها میدن در مورد آنها .

لینک به دیدگاه

توي نسخه 1.4 ماژول پارسيان با دو خروجي كار مي كند كه مشكل سرور ايران و يا خارجي رو تا جايي كه مي دم حل كرده

نظر من روي هاسته و سرور مجازي توصيه نمي كنم مخصوصا توابعي كه پرستا بهش نياز داره بعدا براي ست كردنش به مشكل مي خوريد و هاستي كه نتونه سايت شما رو ميزبانش باشه به فكر هاستي ديگر بايد باشيد كه از توان ، قدرت و سازگاري بالايي برخوردار باشه

لینک به دیدگاه

توي نسخه 1.4 ماژول پارسيان با دو خروجي كار مي كند كه مشكل سرور ايران و يا خارجي رو تا جايي كه مي دم حل كرده

نظر من روي هاسته و سرور مجازي توصيه نمي كنم مخصوصا توابعي كه پرستا بهش نياز داره بعدا براي ست كردنش به مشكل مي خوريد و هاستي كه نتونه سايت شما رو ميزبانش باشه به فكر هاستي ديگر بايد باشيد كه از توان ، قدرت و سازگاري بالايي برخوردار باشه

وقتی میگه 35 نفر آنلاین دارم و گاهی هم 70 نفر و بازدید روزانه 6000 نفر ، خوب دیگه این مسلمه که باید هاست مجازی بگیرن ، هاست اشتراکی هر چقدر هم خوب باشه نمیتونه این مقدار رو جواب بده و اصلا هم ربطی به شرکت ارائه کننده هاست نداره که کیفیت یا کمیتش خوب باشه یا نباشه .

دوست عزیز شما با خیال راحت هاست مجازی لینوکس بگیرین و خوب کانفیگ کنید ، به مشلکی برنمیخورید ، فوقش یه 50 یا 60 تومن میدین یه نفر واستون هاست مجازی رو پیکربندی میکنه که توابعی که پرستاشاپ نیاز داره روش تنظیم و پیکربندی میشه . سرور مجازی همه چیزش دست خودتونه و به دلایل امنیتی برخی چیزا که تو هاست های اشتراکی غیرفعال میکنن یا برعکس ، تو هاست مجازی کاملا مختار هستین که فعال کنید یا غیرفعال .

دوستان ، دوست عزیزمون رو نترسونید بذارید بره مجازی بخره حال کنه . :D

لینک به دیدگاه

وقتی میگه 35 نفر آنلاین دارم و گاهی هم 70 نفر و بازدید روزانه 6000 نفر ،

خوب دیگه این مسلمه که باید هاست مجازی بگیرن ، هاست اشتراکی هر چقدر هم

خوب باشه نمیتونه این مقدار رو جواب بده و اصلا هم ربطی به شرکت ارائه

کننده هاست نداره که کیفیت یا کمیتش خوب باشه یا نباشه .

بنده بر روي سايت هايي كه ميزبانشون هستم در بسته طلايي خدمات هاست بيشتر از اين اعدادي كه نوشتن سرويس دارم مي دم و اين اعداد براي بسته طلايي اعداد معمولي به شمار مي رن

بهمن جان من كسي رو نمي ترسونم و راهنمايي خودمون رو مي كنيم و هدف بنده كم خرج شدن كار شما و اشتراك تجربم هست نه ترسوندن كسي و انتخاب نهايي با شماست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...