رفتن به مطلب

تفاوت پرستاشاپ با توماتوشاپ

jabera

پست های پیشنهاد شده

سلام

اول از همه بگم انتخاب من پرستا بوده و از این انتخابم خوشحال هم هستم.

ولی میخواستم بدونم مزیت و عیب پرستا نسبت به توماتو چیه!!!

و به زبان ساده تر:

چرا باید پرستا را ترجیح داد!؟!؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چرا باید پرستاشاپ ر و ترجیح داد ؟! چون از نظر امکانات برتره ، به عنوان برترین فروشگاه ساز در سال 2011 انتخاب شده ، کاربران بیشتری داره ، انجمن قوی تری داره ، قصد من تعریف بیش از حد از یک اسکریپت نیست ، آمار جهانی نشون میده پرستاشاپ امکانات بیشتری نسبت به فروشگاه ساز مد نظر شما داره .

لینک به دیدگاه

تنها چیزی که می تونم بگم که شما که این سوال رو پرسیدید بهتره به این سوال جواب بدید

مزیت توماتو نسبت به پرستا چیه که پرستا قابل برآورده کردن نیست

این سوال فکر کنم بهتره که شما شاید کار کرده باشی با توماتو و در این انجمن که مخصوص پرستاست سوال پرسیدی بهتر می تونه دید روشنی برای دوستان بده

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام

اول از همه بگم انتخاب من پرستا بوده و از این انتخابم خوشحال هم هستم.

ولی میخواستم بدونم مزیت و عیب پرستا نسبت به توماتو چیه!!!

و به زبان ساده تر:

چرا باید پرستا را ترجیح داد!؟!؟

به همون دلیل که از بین ژیان و بنز باید بنز رو انتخاب کرد

اصلا قابل قیاس نیست

توماتو چیزی نداره

یک سر به امکانات و افزونه هاش بزنید

لینک به دیدگاه

بزرگ ترین مزیت توماتو نسبت به پرستا بخش مدیریت ساده و کاربردی که داره هست

بنده یه فروشگاه با توماتو راه اندازی کردم ، داره فعالیت میکنه یه سری محدودیت ها داره که برای من که خودم برنامه نویس هست احساس نمیشه ، البته همین محدودیت ها باعث شد بنده که تعریف از پرستا زیاد شنیده بودم برای فروشگاه جدیدم که میخوام راه بندازم بیام سراغ پرستا ولی یه سری مشکلات دودلم کرده

1. بخش مدیریت سخت ، سرعت لود پائین

2. قالب دارچینا را برای شروع کار نصب کردم مشکلی که هست سرعت پائین شاپ هست البته ربطی به قالب نداره با قالب پیش فرض هم سرعت لود پائینه

این دو مشکل اولی بود که بنده در شروع کار با پرستا باهاش برخوردم

لینک به دیدگاه

بزرگ ترین مزیت توماتو نسبت به پرستا بخش مدیریت ساده و کاربردی که داره هست

بنده یه فروشگاه با توماتو راه اندازی کردم ، داره فعالیت میکنه یه سری محدودیت ها داره که برای من که خودم برنامه نویس هست احساس نمیشه ، البته همین محدودیت ها باعث شد بنده که تعریف از پرستا زیاد شنیده بودم برای فروشگاه جدیدم که میخوام راه بندازم بیام سراغ پرستا ولی یه سری مشکلات دودلم کرده

1. بخش مدیریت سخت ، سرعت لود پائین

2. قالب دارچینا را برای شروع کار نصب کردم مشکلی که هست سرعت پائین شاپ هست البته ربطی به قالب نداره با قالب پیش فرض هم سرعت لود پائینه

این دو مشکل اولی بود که بنده در شروع کار با پرستا باهاش برخوردم

طبیعتا امکانات بیشتر = مدیریت سخت تر و پیچیده تر + سرعت کمتر

این قانون اجتناب ناپذیره و باید کم کم بهش عادت کنید . وقتی از یک مدیریت ساده به مدیریت گسترده و پیچیده مهاجرت میکنید خوب طبیعیه واستون سخت میشه . اما اگه اول با پرستاشاپ آشنا میشدین بعد میرفتین به توماتو ، اون موقع خیلی فرق میکرد ! ;)

در مورد سرعت باید بگم بستگی زیادی به ماژول های مورد استفاده داره ، مثلا ماژول کم استفاده کنید سرعت به همون مقدار بیشتر میشه . این تو وردپرس و جوملا هم صادقه چه برسه به فروشگاه ساز .

البته پرستاشاپ بهینه سازی هایی هم داره که اگه هاستتون پشتیبانی کنه سرعتش بیشتر از سایر فروشگاه ساز ها میشه .

شما باید از مدیریت/تنظیمات/کارایی ها کش و بهینه سازی ها رو فعال کنید . و بعد از فعال کردن به قسمت مدیریت/ابزارها/مولدها برین و تیک لینک آشنا و بهینه سازی رو بزنید و روی ایجاد دوباره فایل htacssess کلیک کنید ، با این کار سرعت سایت شما چند برابر خواهد شد و به صورت محسوس احساس خواهید کرد . البته اگه هاستتون قابلیت gzip رو پشتیبانی کنه و هاست لینوکس بر پایه آپاچی باشه .

در کل از هر 10 نفر تازه وارد به پرستاشاپ 9 نفر این تنظیمات رو انجام نمیدن ، چون بنده به مدیریت اکثر صاحبان فروشگاه هایی که از پرستاشاپ استفاده میکنند دسترسی دارم ( به واسطه مشتری بودن اونا ) همیشه میبینم که این موارد رو انجام نمیدن . :D

تازه چندین گزینه کش و افزایش سرعت داره که 90 درصد هاست ها پشتیبانی نمیکنند !! که اگه هاستتون پشتیبانی کنه و مجازی باشه که بتونید موارد دلخواه رو نصب کنید سرعت سایتتون مانند سرعت باز شدن پوشه های کامپیوترتان خواهد بود :cool:

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

شما باید از مدیریت/تنظیمات/کارایی ها کش و بهینه سازی ها رو فعال کنید . و بعد از فعال کردن به قسمت مدیریت/ابزارها/مولدها برین و تیک لینک آشنا و بهینه سازی رو بزنید و روی ایجاد دوباره فایل htacssess کلیک کنید ، با این کار سرعت سایت شما چند برابر خواهد شد و به صورت محسوس احساس خواهید کرد . البته اگه هاستتون قابلیت gzip رو پشتیبانی کنه و هاست لینوکس بر پایه آپاچی باشه .

در کل از هر 10 نفر تازه وارد به پرستاشاپ 9 نفر این تنظیمات رو انجام نمیدن ، چون بنده به مدیریت اکثر صاحبان فروشگاه هایی که از پرستاشاپ استفاده میکنند دسترسی دارم ( به واسطه مشتری بودن اونا ) همیشه میبینم که این موارد رو انجام نمیدن . :D

تازه چندین گزینه کش و افزایش سرعت داره که 90 درصد هاست ها پشتیبانی نمیکنند !! که اگه هاستتون پشتیبانی کنه و مجازی باشه که بتونید موارد دلخواه رو نصب کنید سرعت سایتتون مانند سرعت باز شدن پوشه های کامپیوترتان خواهد بود :cool:

بنده مورد اول را انجام دادم ولی تغییر محسوسی در فروشگاه ایجاد نشد ، میخواستم بدونم این روش های که در آخر پاسختون عنوان کردید چه روش های هستن و اینکه لطف کنید بیشتر در مورد افزایش سرعت بارگذاری فروشگاه توضیح بدید
لینک به دیدگاه

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...