رفتن به مطلب

لود شدن بسیار طولانی سایت

emzziper

پست های پیشنهاد شده

[attach=1200]سلام

اساتید گرامی بنده دچار مشکل لود شدن طولانیه فروشگاه هستم.. از اینترنت 1 Mbps استفاده می کنم و وقتی سایت رو باز می کنم چیزی حدود 6-7 ثانیه طول میکشه.. گفتم اگر برای من انقدر هست پس برای کسانی که سرعت پایین دارن قطعا بالای 20 ثانیه شاید طول بکشه کامل لود بشه.. از اینترنت یکی از دوستانم که از اینترنت 512 استفاده میکنه تست کردم چیزی حدود 30 ثانیه طول کشید! داخل انجمن جستجو کردم و یک سری مسائلی که باعث بالا رفتن سرعت لود سایت میشه رو انجام دادم ولی تاثیر بسیار کمی داشته.. از سایت http://gtmetrix.com سایتم رو آنالیز کردم و یک سری نکاتی رو نشون داده که سر در نمیارم.. البته در عکس شماره 3 زمان لود شدن بخشهای مختلف رو نشون داده که فقط اون رو فهمیدم..در عکسی که Timeline رو نشون داده قسمتی به شکل قرمز هست که حروف بی معنی داخل لینکش هست.. میشه بفرمائید اونها چی هستن ؟ اگر یکی از اساتید عکس ها رو نگاه کنن و بهم بگن چه طور می تونم مشکل لود شدن سنگین رو حل کنم بی نهایت ممنون میشم.. اگر فکر می کنید مشکل از هاست هست لطفا بفرمائید برای پرستاشاپ چه هاستی مناسب هست.. الان از مهرهاست سرویس می گیرم..

با سپاس

post-2615-14373018698457_thumb.png

post-2615-14373018699384_thumb.png

post-2615-14373018700292_thumb.png

post-2615-14373018701301_thumb.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اول اینکه حجم صفحه اول سایت شما بسیار زیاده ! حدود 2.66 مگابایت !

با سرعت 128 که تقریبا 90 درصد کاربران خانگی دارند حدودا با این حجم صفحه بالای یک دقیقه زمان لود خواهد بود ( در هر ثانیه با سرعت 128 معمولی فوقش 25 کیلوبایت میتونه لود بشه )

دلیل حجم بالای صفحه اصلی هم اینه که عکس هایی با پس زمینه شفاف گذاشته این که یک راه کار مناسب دارم واستون .

چون پس زمینه سایتتون سیاهه نیاز نیست فرمت عکس ها png باشه ! میتونید با فرمت jpg و پس زمینه سیاه خود سایت ، عکس ها رو بذارین که هیچ تفاوتی با اینی که الان گذاشتین نخواهد کرد از نظر ظاهری ، اما از نظر حجم حدودا یک چهارم کم میشه ! یعنی الان 1200 کیلوبایت فقط حجم عکسای صفحه اوله ! که با گذاشتن فرمت jpg با پس زمینه سیاه حجم عکس ها میشه حدودا 280 یا 300 کیلوبایت !!

مسئله بعدی تعداد محصولات تو صفحه اصلی هست که سعی کنید کمتر بذارید . پیشنهاد من اینه که از 5 سطر بیشتر نذارید . اینم تاثیر میذاره .

تا اینجا سرعت لود سایتتون تقریبا دو برابر میشه و حجم سایتتون به زیر یک و نیم مگا کاهش پیدا میکنه .

و اما یه کاری کردین که قابل تامله !! :D

دو تا اسلاید گذاشتین تو صفحه اصلی حدود 1 مگابایت فقط حجم اون دو تاست !!

در حالی که میتونید :

این دو تا عکس رو در فتوشاپ باز کنید

از منوی فایل گزینه save for web رو بزنید .

فرمت رو jpg انتخاب کنید .

کیفیت روی 60 درصد بذارید .

ذخیره کنید !

بدون افت کیفیتی که چشم قادر به درک اون باشه حجم دو تا عکس جمعا میشه 200 کیلوبایت !!! :D یعنی یک پنجم حجم اولیه .

همیشه به یاد داشته باشین :

برای عکسایی که بزرگ هستند و منظره توشون هست و رنگهای زیادی توشون استفاده شده فرمت jpg بهترین کیفیت با کمترین حجم رو میده .

برای عکسایی که کوچک هستند مثلا زیر 100*100 پیکسل فرمت png مناسبه .

برای عکسای زیر 10*10 پیکسل فرمت gif مناسب تره و کمترین حجم رو میده .

با رعایت این موارد که گفتم حجم کلی صفحه اول سایتتون به زیر 500 کیلوبایت میرسه . 500 کیلوبایت کجا 2600 کیلوبایت کجا !

حالا بازم میگین که چرا سرعت پایینه ؟!!! :shy:

وجود یک اشکال کوچک هم تو تنظیمات یا سایت هم پیش بینی میکنم هست که یه چند ثانیه ای هم بیشتر وقت میبره لود بشه ، که برای اون هم اطلاعات هاست و مدیریت رو برام ایمیل کنید یا پیام خصوصی بدین واستون یه نگاهی بندازم .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون

بله با Save for Web آشنا هستم ولی کیفیت عکسی که بعد از 50-60% میده جالب نبود برام.. ولی چاره ای نیست درست میفرمائید. محصولات صفحه اول که فرمودین زیاد هست به این خاطر زیاد گذاشتم که محصولات جدید تر هم نشون داده بشه در پایین.. چون محصولات قدیمی میاد بالا و جدیدا میره پایین.. قسمت دیگری در انجمن پرسیده بودم فرموده بودن چیدمان رو عوض کنم درست میشه ولی پیدا نکردم..

به جز این مواردی که فرمودید آیا هاست من مناسب هست ؟ داخل عکس هایی که گذاشتم یه چیزایی در رابطه با سرور هم گذاشته بود اگر اشتباه نکنم.. به نظرتون هاست خوبه ؟ به جز این عکس ها چه راهه دیگه ای هست که سرعت بالاتر بیاد.. البته ماژول های اضافه رو حذف نصب کردم که بهتر بشه ولی تاثیر کمی گذاشت..ماژول آمار رو هم حذف نصب کردم چون گفته بودن توی قسمت دیگه ای از انجمن که بسیار سنگینه

لینک به دیدگاه

در تایم لاین حدود 20 ثانیه صرف لود محتوایی که وجود نداره شده و خطای 404 داده

لینک ها هم فارسی هستند. از تایم لاین فایرباگ یا کروم استفاده کنید تا لینکشون درست ببینید.

لینک به دیدگاه

نه راه دیگه ای نیست . هاستتون میتونه تاثیر داشته باشه ولی نه اونقدر ، فوقش دو سه ثانیه .

حرف شما مثل این میمونه که یک تانکر آب دارین ، حالا انتظار دارین آب این تانکر رو یه نفر با نی نوشابه در مدت 5 ثانیه بخوره !!

وقتی نی نوشابه ظرفیت عبور ابش محدوده مگه میشه راه دیگه ای هم باشه ؟!

اینترنت کاربرا هم محدوده و همانطور که گفتم در هر ثانیه حداکثر 25 کیلوبایت میتونن دانلود کنن . حالا مگه ممکنه بدون کاهش حجم تصاویر و حجم کلی سایتتون کاربرا بتونن زودتر سایت رو باز کنن ؟!

بسیار غیر منطقی هستش و تنها راهتون کاهش حجم صفحاته همین .

یه راه دیگه هم دارین اونم اینکه تو سایت بنویسین کاربرا از اینترنت 2 مگا استفاده کنند :)

ضمن اینکه همانطور که قبلا هم گفتم در بالا ، مطابق حرف دانوش مدیر عزیز ، یه خطایی هست که باعث لود اضافه میشه ، که اطلاعات رو فرستادین واسم ، بررسی میکنم تو پیام خصوصی نتیجه رو بهتون اعلام میکنم . موفق باشید . :shy:

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

سلام خدمت دوستان واساتید گرامی و آقایان بهمن عزیز:

مدت زیادی از راه اندازی فروشگاهم نمیگذره

اما همه ی قریب به اتفاق بازدید کنندگان فروشگاهم میگن خیلی دیر لود میشه و صفحات سنگینه؟

میخاستم ببینم مشکل از کجاست؟

www.ztcmobile.ir

ممنون میشم اساتید گرامی نظر بدن و بنده رو راهنمایی کنند

با تشکر

لینک به دیدگاه

خوب نیاز به مطرح کردن این پرسش نبود ، این همه اطلاعات من بالا نوشته ام که چرا سرعت لود پایینه . سایت شما هم دقیقا همون مسائل سایت بالایی رو داره و حجم صفحه اول دو مگابایته . طبیعیه دیر لود بشه . حجم صفحه که از 600 کیلوبایت رد شد به صورت تصاعدی دیر لود میشه .

مثلا این چیه گذاشتین برای پس زمینه ؟!!

http://ztcmobile.ir/modules/changebackground/background_custom.jpg

یه عکس 400 کیلو بایتی رو که نمیذارن برای پس زمینه ، فوقش 50 کیلوبایت باید باشه که اونم توصیه نمیشه، خیلی راحت میتونستین این عکس رو در فتوشاپ کم حجم کنید و یا از پترن استفاده کنید و 350 کیلو بایت فقط با همین یک تغییر کوچک کم کنید از حجم سایتتون !

کل تبلیغات و عکسایی هم که در ستون ها و اسلایدر گذاشتین بهینه نیستن و با استفاده از گزینه save for web در فتوشاپ حدود 300 کیلوبایت هم جمعا ازا ین عکس میتونید کم کنید .

مثلا این عکس چه خبره 150 کیلوبایت : http://ztcmobile.ir/modules/sotewsadds/files/Left

و در نهایت از طریق صفحه پارامترهای پیشرفته / کارایی ها این سه تا گزینه رو پیدا کنید و فعالشون کنید :

حافظه ی موقت هوشمند برای CSS

حافظه ی موقت هوشمند برای JavaScript

فشرده سازی JavaScript درون خطی در HTML

دقت کنید فقط این سه تا و به بقیه کاری نداشته باشین

اینکارا رو انجام بدین سرعتتون در حد لالیگا میشه .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی های ارزنده تون.دارم به ترتیب همه مراحلی که گفتین رو طی میکنم

این قسمت آخری که گفتین رو انجام دادم:

3 هشدار وجود دارد

یعنی چی؟باید به هاست بگم رو سرورش نصب کنه یا چیز دیگه ایی؟یامهم نیست ؟

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

از ورژن 1.4 روی سرور استفاده میکردم

به خوبی کار میکرد

ورژن 1.5 رو روس اوکال نصب و تست کردم

خیلی بهتر و بهینه تر از 1.4 بود

1.4 رو از روی سرور پاک و 1.5 رو نصب کردم

به قدری کنده که حتی شاخه ها رو نتونستم تعریف کنم

لود هیچ صفحه ای کامل نمیشه

نه تو قسمت مدیریت نه فروش

فقط موقع نصب قبل از پاک کزدن ورژن قبلی

یه پوشه رو هاست ایجاد کردم و فایل ها ریختم تو اون بعد ورژن قبلی رو پاک کردم

و فایلهای داخل پوشه رو به روت انتقال دادم

مثلا خاستم چن ساعته ورژن جدید نصب و اطلاعات رو بافایل اکسل انتقال بدم

علت کندی وحشتناک رو ورژنی که هنوز هیچ محصولی هم توش وارد نشده چیه ؟؟

لینک به دیدگاه

روش شما اشتباهه دوست من

آموزش ارتقا به نسخه ۱.۴.۹ وجود داره که با همان روش میتونید نسخه ۱.۴ رو به ۱.۵ ارتقا بدید

Sent from my LT25i using Tapatalk 4 Beta

لینک به دیدگاه

روش شما اشتباهه دوست من

آموزش ارتقا به نسخه ۱.۴.۹ وجود داره که با همان روش میتونید نسخه ۱.۴ رو به ۱.۵ ارتقا بدید

Sent from my LT25i using Tapatalk 4 Beta

هر دو بخش بسیار کند هستش مخصوصا بخش مدیریت

خب من فقط چن تا محصول وارد کرده بودم و بیس را کامل کرده بودم

چون تعداد محصولات خیلی کم بود گفتم به جای بروزکردن ورژن جدید رو نصب کنم

ممکنه بد نصب شده باشه ؟

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

با عرض سلام خدمت دوستان

همیار طرح گرامی تمامی توضیحاتی که با لا اشاره کردید را اجرا کردیم اما هنوز در لود شدن صفحه مشکل داریم با اینترنت 2مگ 20 ثانیه طول میکشه باز بشه لطفا راهنمایی کندید من از عکس های پرحجم استفاده نکردم

www.tehranwifi.ir

لینک به دیدگاه

اینجوری که این سای میگه سرور شما بیشترین مشکل رو ایجاد میکنه

البته استیل های درون صفحه هم بی تاثیر نیست

http://gtmetrix.com/reports/www.tehranwifi.ir/vDdL7XLM

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام

من از ورژن 1.4 استفاده میکردم . به علت مشکل اضافه نشدن محصول به سبد خرید مجبور شدم ورژن 1.5 رو نصب کنم حالا سرعت لود شدن سایت و کلا سرعت سایت با این که تعداد محصولات تفاوتی نداشته نسبت به ورژن 1.4 خیلی پایین اومده لطفا راهنمایی کنید.

آدرس ورژن قدیمی :www.nicpc.ir/shop

آدرس ورژن جدید : www.nicpc.ir/eshop

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

با عرض سلام

فروشگاه هایی که من میسازم اصلان مشکل لود شدن ندارن پون یک سرور اختصاصی هاستینگ ار فرانسه خریدم و با انواع فروشگاه ها هم اوپتیمایز شده بخصوص پرستا با این وجود برای بهتر کردن کارایی فروشگاه را از نظر جی تی بهینه کردم و فروشگاه هایی که محصولشان زیاد است درصد کمتری نصبت به فروشگاه ها با محصولات بیشتر میگیرن در همین راستا یه عکس براتون میزارم ببینم کسی میتونه بگه این ها رو چجوری مشه حل کرد ؟

چون جی تی خودش هیچ راهنمایی یا پیشنهادی نمی کنه

با تشکر

http://upload7.ir/images/03666305388277301585.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 years later...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...