رفتن به مطلب

مشکل پس زمینه سفید پس از اسکرول کردن و خرابی در اکسپلورر

emzziper

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض خسته نباشید

بنده دیروز به چند غلط املائی در پرستاشاپ برخورد کردم و به ماژول مربوطه رفتم و ویرایش کردم. متاسفانه بعد از اینکه سایت رو لود کردم دیدم بالای هدر سایت یعنی نوک سایت یک مستطیل کوچک سفید اومده و وقتی اسکرول کردم به پایین دیدم وقتی از چهارچوبی که قبل از اسکرول کردن قابل نمایش هست وقتی به پایین اسکرول میکنم بقیه صفحه زمینش سفید شده.. Css چک کردم دیدم حالت Repeat بک گراند درسته و مشکلی نیست و هرچی گشتم مشکل رو پیدا نکردم.. میدونم که به تغییر ترجمه یک ماژول مربوط نیست و خودم هم تعجب کردم.. البته قبل از اینکار به قسمت ماژول ها و جایگاه ها رفتم و کمی برای تست جاهارو جابجا کردم ولی ذخیره نکردم به هیچ وجه و صفحه رو بستم و بعد از اون هم سایت روکه باز میکردم هیچ مشکلی نبود.. حتی وقتی با کلیک Ctrl روی صفحه سایت زوم رو به عقب میبرم و صفحه کوچک میشه میبینم که بک گراند اصلی با کم کردن زوم کامل تر نمایش داده میشه ولی بازهم نصف سایت یعنی دقیقا از وسط صفحه به پایین سفیده.. در کل نصف سایت سفیده و نصفش مشکی !!!!!!!! در ضمن کلا سایت هم در اینترنت اکسپلورر به هم ریخته و هیچ چیز سر جاش نیست..

VstBase.ir

لطفا راهنمایی بفرمائید

با سپاس

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

الان باید کل صفحه مشکی باشه یا سفید؟

درست کردنش کاری نداره. مورد بالا رو بفرمایید تا راهنماییتون کنم

ببهم ریختگی در اینترنت اکسپلورر هم مربوط به طراحی قالبه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

بکاپی اگه از قالب دارین جایگزین کنید درست میشه ، تغییراتی در قالب اعمال شده که غیرطبیعیه تو سورسش که نگا میکنم . کلا اگه میخواین امکانی به قالب اضافه کنید بهتره بدین یه فردی که آشنایی کافی داره اینکارو انجام بده . ابتدا هم ماژول های اضافی مثل پشتیبانی و تبلیغات بالا سمت چپ رو هم خاموش کنیدو

لینک به دیدگاه

الان باید کل صفحه مشکی باشه یا سفید؟

درست کردنش کاری نداره. مورد بالا رو بفرمایید تا راهنماییتون کنم

ببهم ریختگی در اینترنت اکسپلورر هم مربوط به طراحی قالبه

موفق باشید

مشکی هست دوست من

اینترنت اکسپلورر هم تا قبل از این مشکلی که الان پیش اومده سالم بود ولی الان بهم ریخته شده

بکاپی اگه از قالب دارین جایگزین کنید درست میشه ، تغییراتی در قالب اعمال شده که غیرطبیعیه تو سورسش که نگا میکنم . کلا اگه میخواین امکانی به قالب اضافه کنید بهتره بدین یه فردی که آشنایی کافی داره اینکارو انجام بده . ابتدا هم ماژول های اضافی مثل پشتیبانی و تبلیغات بالا سمت چپ رو هم خاموش کنیدو

قسمت پشتیبانی یک کد کوچک هست داخل Footer قرار دادم 2 روز پیش تا

امروز مشکلی نداشت دوست من.. تبلیغات بالا سمت چپ هم 1 هفته ای هست که روی سایت هست

و مشکلی نبوده.. طبق فرمایش شما این 2 مورد رو غیرفعال کردم ولی مشکل

پابرجاست.. تنها راه به نظرتون جایگزینی قالب بک آپ هست ؟ چون گویا برای سرعت دادن به لود سایت کمی تغییرات دادین داخلش.. اونها رو چه کار کنم ؟

بنده تنها کاری که داخل قالب انجام دادم این بود که از قسمت تغییر زنده جایگاه ماژول ها محصولات پر طرفدار رو به تبلیغات زیر اسلاید دادم و مجددا برگردوندم سره جاش و چیزی رو ذخیره نکردم..

مشکل دیگری هم دارم راهنمایی کنید ممنون میشم.. بر روی هاستی که در حال حاضر دارم 2 دامین قرار داره.. خیلی از اوقات سایت فروشگاه Down میشه و باز نمیشه ولی دامین دیگرم مشکلی نداره و با سرعت عالی باز میشه.. این مشکل رو 1 ماهی هست دارم با پشتیبانیه سرویس دهنده در تماس بودم گفتن مشکلی وجود نداره.. به نظرتون میتونه مشکل از پرستا باشه ؟

-------------------------------------------------

ویرایش :

قالب رو جایگزین کردم ولی هنوز همون مشکل وجود داره دوست من

لینک به دیدگاه

اشتباه کردین جایگزین کردین ، چون مشکل از قالب نیست ، کمی صبر میکردین ، من گفتم اگه بکاپ دارین برگردونید ، وقتی ندارین چرا قالب قبلی رو برگردوندین ، اونو خیلی روش کار کرده بودم تا بهینه تر بشه .

حالا بکاپ اگه گرفتین قبل از برگردوندن ایرادی نداره ولی اگه نگرفتین که واویلاست :D

اینجا رو ببینید کلا ساختار لود اشتباهه که فکر کنم از یه مشکلی اینجوری میشه که به قالب مربوط نمیشه چون قالب رو بررسی کردم درست بود :

post-366-1437301871525_thumb.jpg

دوستانی که صاحب نظر هستند میتونن بگن این مشکل از چی ناشی میشه ؟

لینک به دیدگاه

اشتباه کردین جایگزین کردین ، چون مشکل از قالب نیست ، کمی صبر میکردین ، من گفتم اگه بکاپ دارین برگردونید ، وقتی ندارین چرا قالب قبلی رو برگردوندین ، اونو خیلی روش کار کرده بودم تا بهینه تر بشه .

حالا بکاپ اگه گرفتین قبل از برگردوندن ایرادی نداره ولی اگه نگرفتین که واویلاست :D

اینجا رو ببینید کلا ساختار لود اشتباهه که فکر کنم از یه مشکلی اینجوری میشه که به قالب مربوط نمیشه چون قالب رو بررسی کردم درست بود :

دوستانی که صاحب نظر هستند میتونن بگن این مشکل از چی ناشی میشه ؟

نگران زحمتی که کشیدی نباش دوست من .. اول یک کپی از قالبی که نصب بود گرفتم جای دیگه بعد قالب بک آپ رو جایگزین کردم :shy:

چون با پرستا هنوز کامل آشنا نشدم نمیدونم بک آپی که از مدیریت فروشگاه گرفته میشه وقتی Restore بشه محصولاتی که از اون تاریخ اضافه کردم پاک میشن ؟ بک آپی که دارم 100 کیلوبایت حجمشه که از مدیریت و از منوی پارامترهای پیشرفته->پشتیبان پایگاه داده گرفتم

لینک به دیدگاه

ذخیره موقعیت ها اگر در ویرایش زنده باشه ذخیره نمیشه ولی در خود بخش موقعیت ها جابه جایی بلافاصله ذخیره میشه.

ساختار بندی تم خیلی عجیبه و فکر میکنم قالبتون نمونه برداری شده هست. به نظر مشکلات زیادی داره و از طریق آدرس سایت نمیشه دلیل اصلی رو فهمید

لینک به دیدگاه

ذخیره موقعیت ها اگر در ویرایش زنده باشه ذخیره نمیشه ولی در خود بخش موقعیت ها جابه جایی بلافاصله ذخیره میشه.

ساختار بندی تم خیلی عجیبه و فکر میکنم قالبتون نمونه برداری شده هست. به نظر مشکلات زیادی داره و از طریق آدرس سایت نمیشه دلیل اصلی رو فهمید

ممنون از پاسختون.. راستش تا به امروز اصلا مشکلی نداشته و خیلی خوب بود.. ولی از دیشب بدون اینکه دلیلشو بدونم به این شکل در اومد و بهم ریخت..همون لحظه ای که این اتفاق افتاد بلافاصله چک کردم چه کارایی انجام دادم ولی در کل کاره خاصی انجام نداده بودم و همین 2 موردی بود که ذکر کردم و فکر نمیکنم به اینها مربوط بشه چون همه تنظیماتو چک کردم و حتی ترجمه هایی رو که از ماژول ها تصحیح کردم رو به حالت اول برگردوندم گفتم شاید چیزی رو اشتباها تغییر دادم.. ولی امروز به فرمایش جناب بهمن عزیز قالب بک آپ رو جایگزین کردم به همراه ماژول هاش ولی اصلا فایده ای نداشت که به احتمال زیاد مشکل از خوده سیستم اصلی هست که بنده اصلا دستکاری درش انجام ندادم و همونطور که جناب بهمن فرمودن به نظر من هم مشکل از قالب نیست.. چه کاری انجام بدم که این مشکل حل بشه ..

بازهم پیشاپیش ممنونم

لینک به دیدگاه

احتمالا سایتتون از قبل هم این مشکل براش بوجود اومده در اثر یه تغییر دیگه اما شما به خاطر کش مرورگرتون تغییری رو مشاهده نکردید!

البته من دائما کش مرورگر رو به خاطر کارهای دیگرم و همینطور بعد از هر تغییر در فروشگاه پاک می کنم و از 3 مرورگر استفاده میکنم که خوشبختانه مطمئنم این مشکل دقیقا پریشب به وجود اومده
لینک به دیدگاه

همانطور که گفتم قالب در تی پی ال ساختارش درسته ، اما وقتی کامپایل میشه و نشون داده میشه به این شکلی درمیاد که در بالا عکسش موجوده !!! یعنی مشکل از قالب نیست ، مشکل از یه چیز دیگس که باعث میشه کد ها در هم نشون داده بشن . به نظرم رو همین هاست یک پرستاشاپ دیگه نصب کنید و قالب رو از طریق ماژول واردسازی قالب اکسپورت کنید و از همون طریق هم تو فروشگاه جدید ایمپورت کنید . اگه دیدین مشکلی وجود نداره ( 100 درصد همینطوره و مشکلی نخواهید دید ) فقط میتونه مشکل از فایلهای خود پرستاشاپ باشه .

البته یک احتمال رو هم در نظر بگیرین و ببینید که هاستتون رو تغییراتی توش ندادن ؟! ممکنه ازتقا داده باشن یا برخی امکانات و ایتم هاشو عوض کرده باشن ، البته احتمالش ضعیفه ولی باید در نظر گرفت

لینک به دیدگاه

همانطور که گفتم قالب در تی پی ال ساختارش درسته ، اما وقتی کامپایل میشه و نشون داده میشه به این شکلی درمیاد که در بالا عکسش موجوده !!! یعنی مشکل از قالب نیست ، مشکل از یه چیز دیگس که باعث میشه کد ها در هم نشون داده بشن . به نظرم رو همین هاست یک پرستاشاپ دیگه نصب کنید و قالب رو از طریق ماژول واردسازی قالب اکسپورت کنید و از همون طریق هم تو فروشگاه جدید ایمپورت کنید . اگه دیدین مشکلی وجود نداره ( 100 درصد همینطوره و مشکلی نخواهید دید ) فقط میتونه مشکل از فایلهای خود پرستاشاپ باشه .

البته یک احتمال رو هم در نظر بگیرین و ببینید که هاستتون رو تغییراتی توش ندادن ؟! ممکنه ازتقا داده باشن یا برخی امکانات و ایتم هاشو عوض کرده باشن ، البته احتمالش ضعیفه ولی باید در نظر گرفت

بهمن عزیز ، پرستاشاپ رو روی ساب دامین جدید نصب کردم و ایمپورت کردم قالب رو... مشکلی نداشت بدون مشکل داره کار میکنه..البته از طریق ماژولی که فرمودید می خواستم اکسپورت کنم که وقتی اکسپورت کردم یک صفحه باز شد و کدهای بهم ریخته داخلش بود.. برای همین قالب بک آپ رو ایمپورت کردم و از دامین اصلیه فروشگاه قالبی که روش نصب بود رو فایل هاشو جایگزین قالب ساب دامین تستی کردم.. الان به نظر شما چه کاری انجام بدم روی دامین اصلی.. چون به هیچ وجه نمیخوام کاری کنم که محصولات پاک بشه.. الان که کاملا مشخص شد مشکل از قالب نیست و مطمئنم هیچ تغییری روی سیستم اصلی نداده بودم که مشکل پیش بیاد.. من فقط قسمت های قالب رو کمی ویرایش کرده بودم و اون رو هم برگردونه بودم به حاات اول..

ساب دامینی که روش فروشگاه تست رو نصب کردم این هست : http://base.vstbase.ir/prestashop

لینک به دیدگاه

خوب یه کار میشه کرد ،

اونم اینکه از کل سایت اصلی یه بکاپ بگیرین . بعد به جز پوشه ها و فایل های

زیر همه فایل ها و پوشه ها رو از بسته زیپ پرستاشاپ جایگزین کنید :

config

themes

modules

admin

img

فقط

توجه کنید این پوشه ها رو نباید جایگزین کنید . بقیه رو جایگزین کنید اگه

حل شد که هیچ ، نشد دیگه نمیدونم والا از چی میتونه باشه ، از دیتابیس که

نمیتونه باشه ...

حالا یه تستی بکنید اگه حل نشد اگه بکاپ از دیتابس

دارین تو سی پنل وارد کنید ، بازم نشد خوب موردی نداره از طریق پیام خصوصی

اطلاع بدین تا بررسی بیشتری بشه .

لینک به دیدگاه

خوب یه کار میشه کرد ،

اونم اینکه از کل سایت اصلی یه بکاپ بگیرین . بعد به جز پوشه ها و فایل های

زیر همه فایل ها و پوشه ها رو از بسته زیپ پرستاشاپ جایگزین کنید :

config

themes

modules

admin

img

فقط

توجه کنید این پوشه ها رو نباید جایگزین کنید . بقیه رو جایگزین کنید اگه

حل شد که هیچ ، نشد دیگه نمیدونم والا از چی میتونه باشه ، از دیتابیس که

نمیتونه باشه ...

حالا یه تستی بکنید اگه حل نشد اگه بکاپ از دیتابس

دارین تو سی پنل وارد کنید ، بازم نشد خوب موردی نداره از طریق پیام خصوصی

اطلاع بدین تا بررسی بیشتری بشه .

بهمن جام درست شد.. ولی طبق گفته شما وقتی فولدرهایی که ذکر کردی جایگزین نشه رو جدا کردم درست نشد.. به ذهنم رسید شاید از یک ماژول باشه ایراد.. از فولدر ماژولها یک کپی گرفتم و فولدر ماژولهای جدید رو جایگزین کردم درست شد.. از کجا بفهمم کدوم ماژول ایراد داره چون ماژول جدیدی نصب نکرده بودم
لینک به دیدگاه

یکی یکی ماژول ها رو غیرفعال کن . هر ماژول رو که غیرفعال میکنی یک بار سایت رو رفرش کن بعد دیدی مشکل پابرجاست برو سراغ ماژول بعدی . ( البته غیرفعال کن نه حذف نصب ! چون حذف کنی همه چی به هم میریزه ، فقط غیرفعال )

لینک به دیدگاه

بهمن جان مشکل از ماژول تولیدکننده ها هستش.. وقتی با ماژول تولیدکننده هایی که از پرستاشاپی که جدید نصب کردم جایگزینش کردم بازم خراب میکنه سایت رو.. نکته ای که برام سواله اینه که مگه این ماژول به بخش تولیدکننده های سایت ارتباط نداره ؟ چون وقتی غیر فعالش میکنم بازهم تولیدکننده ها رو داخل سایت نشون میده و سایت سالمه.. میشه توضیح بدین ؟ آیا این ماژول کارش ساختنه بلوک جداگانه هست و روی صفحه تولیدکننده ها تاثیری نداره ؟ لطفا یه توضیحی راجع به این بده ممنون میشم... در کل ماژول تولیدکننده ها رو غیرفعال کردم و سایت مشکلش حل شد و صفحه تولیدکننده ها هم کار میکنه.. الان فقط می خوام بدونم که این ماژول رو غیر فعال کردم چه مشکلی پیش میاد چون نمیشه فعالش کرد

ممنون

لینک به دیدگاه

اگه مشکل از اونه غیرفعال کنید با خیال راحت ، اون فقط یه بلوک سمت راست ایجاد میکنه چند تا از تولیدکننده ها رو نشون میده که مهم هم نیست زیاد . پ سبا خیال راحت غیرفعال کنید چون به صفحه تولیدکننده ها ربطی نداره .

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد از یک ماژول هست که در هدر هوک شده باشه

تا به حال چنین چیزی ندیدم

با این حال شما فولدر کش قالب رو خالی کنید شاید پرستا در پاک کردن کش ناتوان هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...