رفتن به مطلب

راه حلی برای تعریف هزینه پست

پست های پیشنهاد شده

ممنون از armanb2013 که احتمالن اسمشون آرمان هست

راه درست همینه ولی با یک تفاوت که شما نیاز ندارید تمام استان ها رو به منطقه هم تبدیل کنید

یه سری از استان ها به طور مثال از تهران دارای مسافت برابر در نظر گرفته میشن و همه این استان ها رو میتونید به یک منطقه متصل کنید

Sent from my Xperia using tapatalk 4

بله کاملا حرف دانوش عزیز درسته ، شما اگر دقت کرده باشید هزینه پستی بر اساس : 1- شهری 2 - درون استانی 3- برون استانی همجوار 4 - برون استانی غیر همجوار هست ، پس بهتر و منطقی تر اینه که در مرحله 2 به جای تک تک استان ها این 4 تا منطقه ای رو که در بالا اشاره کردم رو اضافه می کنیم .

و در مرحله 3 و 4 و 5 هم میاییم می بینییم خراسان رضوی نسبت جایی که فروشگاه ما وجود داره (فرضا تهران باشیم) چه وضعیتی داره ، میشه غیرهمجوار بنابراین در اون مراحل هم ما غیر همجوار رو انتخاب می کنیم .

متشکرم ، شاد باشید :shy:

سلام

میشه در این مورد توضیح بدین لطفا

"1- شهری 2 - درون استانی 3- برون استانی همجوار 4 - برون استانی غیر همجوار هست"

- پرستا شاپ این موارد رو از کجا تشخیص میده ؟

پی یعنی هم باید شهر مبدا (شهر محل فروشگاه) و هم شهرهای دیگه باشن که همجوار و غیر همجوار و یا شهری و دورن استانیشون معلوم بشه دیگه ، درسته !

من ایجاد حامل ها رو یاد گرفتم ولی این جوریش برا م هنوز سخته :)

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

باید به جای شهر از استان استفاده کنید. هزینه پست در فروشگاه آنلاین رو باید نسبی در نظر بگیرید. به طور مثال ۳٠٠٠تومان با ۳۵٠٠ تومان خیلی فرق نداره

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

• 5 weeks later...

آقا ما که از شرکت وابسطه پستی استفاده می کنیم چطوری باید این مشکل رو حل کنیم (سرویس پستی سفیر استفاده می کنم)

متاسفانه می زنه رایگان نمی دونم باید چکار کنم

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام

شما انجمن پشتیبانی هستید این سوالها که عمومی هست را تو انجمن جواب بدید تا مشکلات بچه ها هم حل بشه

با تشکر از شما

خوب چرا میزنید اینجا جواب میدیم :s

تعیین هزینه پست برای هر استان ممکن نیست و فقط شما

میتونید برای هر کشور یا منطقه اینکار رو بکنید. در ضمن اختلاف هزینه پست استانها

فکر نکنم بیشتر از 2 الی 3 درصد باشه و برای اینکه ضرر نکنید شما میتونید میانگین رو تعیین کنید

ولی میشه یه کاری کرد . شما میتونید براساس وزن قیمت

گذاری کنید واسه پست پیشتاز و سفارشی

برای اینکار ابتدا 5 تا حامل پست سفارشی با نام های

:

پست سفارشی 1

پست سفارشی 2

و ...

و 5 تا حامل دیگر پست پیشتاز به همین روال ایجاد

کنید

بعدش برید تو محدوده وزن و برای هر پست سفارشی و

پیشتاز یک محدوده وزن تعیین کنید

مثلا برای پست سفارشی 1 محدوده 10 الی 50

گرم

برای پست سفارشی 2 محدوده 51 الی 100 گرم و

...

بعدش برید تو صفحه حمل و نقل و قیمت هر حامل رو

تعیین کنید

مثلا پست سفارشی 1 میشه 1500 تومان ( که بین 10 الی

50 گرم هستش )

و همینجوری واسه هر حامل قیمت تعیین کنید

این یک راهش بود ..

با سلام من از پرستاشاپ 1.6.6 استفاده میکنم این مراحل رو رفتم ولی قیمتی رو که تو قسمت تنظیمات(منوی ارسال) ست شده رو با قیمت این حامل جمع میکنه و من نمیخوام اینجوری بشه چون هم اون قیمت ست شده در قسمت تنظیمات رو لازم دارم و هم این یکی رو میشه بگید چیکار باید کرد؟
لینک به دیدگاه

سلام من مراحل فوق را طي كردم.

هنگام تعريف محصول، وزن ان را از ويژكي ها تعيين كردم. حالا قيمت حامل بر اساس استان هاي متفاوت تغيير ميكند ولي بر اساس وزن هاي متفاوت تغيير نمي كند.

سلام شما باید وزن ها رو از قسمت حمل و نقل که توی ویرایش محصول هست ست کنید نه از طریق ویژگی. یا موقع ثبت محصول جدید تو قسمت حمل و نقل وزنش رو هم وارد کنید.

لینک به دیدگاه

• 3 months later...
  • 6 months later...

با سلام

بنظر مياد تنظيم از طريق ايجاد چهار منطقه (شهري، درون استاني، برون استاني، و غير همجوار) با مشکل کشور رو به رو ميشه، چون که کشور ايران را مي توان فقط به يک منطقه اختصاص داد،درواقع يعني اين امکان وجود داره که مثلا کشور ايران در ناحيه آسيا باشد، و استان زيرمجموعه آن يعني خراسان رضوي در ناحيه مثلا برون استاني باشد؟ و اين روش عمليه؟ قاعدتا بايد براي ساير مناطق با پيغام "حاملي براي اين آدرس وجود ندارد" روبه رو شويم.

ظاهرا فقط تنظيم بر اساس وزن رو ميشه اعمال کرد،آيا راهي براي تنظيم هزينه ارسال بر اساس مسافت پيدا نشده؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

شما این کار رو انجام دادین و با مشکل مواجه شدین یا حدس میزنید با مشکل برخورد کنید ؟!

شما مناطق رو ایجاد و همه کارها رو انجام بدین مشکل کشور هم پیدا نخواهید کرد .

الان هم من و هم خیلی دیگه از دوستان دارن از این روش استفاده میکنند برا پست .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

شما این کار رو انجام دادین و با مشکل مواجه شدین یا حدس میزنید با مشکل برخورد کنید ؟!

شما مناطق رو ایجاد و همه کارها رو انجام بدین مشکل کشور هم پیدا نخواهید کرد .

الان هم من و هم خیلی دیگه از دوستان دارن از این روش استفاده میکنند برا پست .

سلام. حق با شماست، البته من چون روي فروشگاه محصولات مجازي کار مي کردم نيازي به اين گزينه نداشتم، ولي خوب اين سوال برام پيش اومد و مطرحش کردم، بنابراين مي توان گفت اين موضوع يک نقطه ضعف در طراحي پرستاشاپ بوده که به نفع کاربرانش شده، اگر وقت کردم خودم هم تست مي کنم. ممنون از پاسخ شما
لینک به دیدگاه

• 5 months later...

خیلی سادس ، نمیدونم یا دوستان دقت نمیکنند یا از نظر من ساده هستش این موارد

1 - به بخش ارسال/حامل ها برین و یک حامل به اسم پست پیشتاز بسازید

2 - به بخش ارسال/محدوده وزن برین و برای مثال 5 تا محدوده وزن ایجاد کنید :

- 0 تا 0.5 کیلوگرم

- 0.5 تا 1 کیلوگرم

- 1 تا 1.5 کیلوگرم

- 1.5 تا 2 کیلوگرم

- 2 تا 2.5 کیلوگرم

البته میتونید خودتون تعیین کنید و اینا رو برای مثال نوشتم من ، میتونید هر 100 گرم 100 گرم پیش برین یا بیشتر و یا هر چند تا محدوده که میخواین ایجاد کنید برای پست پیشتاز

3 - به بخش ارسال/ارسال برین و پایین صفحه حامل پست پیشتاز رو انتخاب کنید . حالا محدوده ها رو میاره . به راحتی زیر هر محدوده قیمت پستی اون محدوده رو وارد کنید . مثلا برای 0 تا نیم کیلوگرم 5000 تومن و الی آخر ...

برای پست سفارشی و یا احتمالا موارد دیگر هم میتونید این مراحل رو تکرار کنید

حالا هزینه ارسال با توجه به این قوانینی که خودتون تعیین کردین محاسبه میشه تو سبد خرید !!!

ساده بود :)

دوست عزیز مشکل اینه مثلا 1 کیلو اصفهان با 1 کیلوی بندرعباس متفاوته و گرنه روشی که شما فرمودید رو اکثر دوستان اشراف داشته باشند.!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکل اینه مثلا 1 کیلو اصفهان با 1 کیلوی بندرعباس متفاوته و گرنه روشی که شما فرمودید رو اکثر دوستان اشراف داشته باشند.!

پست کلا هزینه ها رو به 3 بخش تقسیم میکنه .

درون استانی

استان همجوار

استان غیر همجوار

که اگه تاپیک های تنظیم حامل رو مطالعه کرده باشید چندین بار توضیح داده شده که چطور استان ها رو در این سه منطقه قرار بدین .

یادمه خودمم در تاپیکی با عنوان " ماژول محاسبه هزینه پستی " کامل شرح داده بودم .

لینک به دیدگاه

• 3 months later...
  • 5 months later...

سلام

ادرس دقیق این مازول رو میگید ؟ من هر چی گشتم پیداش نکردم .

ماژول " برآورد ارسال و حمل " که به طور پیش فرض تو خود پرستاشاپ وجود دارد هم بایستی فعال بشه .

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام دوستان 

همه سوال ها و راه حل ها در مورد شهرستان و سایر استان ها بود ولی من میخوام این کار رو درون شهر تهران و بر اساس منطقه انجام بدم. آیا راه حلی وجود داره؟

مثلا من فروشگاهم در منطقه نارمک هست اگر توی منطقه نارمک بخواد ارسال بشه هزینه ای نداره ولی اگر بخواد برای طرشت ارسال بشه مثلا 20 تومان هزینه در نظر گرفته بشه.

ممنون از وقتی که میذارید

لینک به دیدگاه

سلام

فرقی نداره.

از منوی بومی سازی >> منطقه ها ، مناطق مورد نظرتون رو ایجاد کنید. مثلا : منطقه1 ، منطقه 2، ...

از منوی بومی سازی >> استان ها، دوباره این مناطق رو ایجاد کنید و به مناطق مربوطه انتساب بدید. استان: نارمک: منطقه 1 و ....

از منوی ارسال >> حامل ها هزینه های حمل رو بر اساس مناطق تعیین کنید.

:exclamation:توجه: اگه ارسالتون فقط برای تهران هست از بویم سازی >> استان ها ، بقیه استان ها رو حذف کنید تا کسی به اشتباه انتخاب نکنه

لینک به دیدگاه

سلام

فرقی نداره.

از منوی بومی سازی >> منطقه ها ، مناطق مورد نظرتون رو ایجاد کنید. مثلا : منطقه1 ، منطقه 2، ...

از منوی بومی سازی >> استان ها، دوباره این مناطق رو ایجاد کنید و به مناطق مربوطه انتساب بدید. استان: نارمک: منطقه 1 و ....

از منوی ارسال >> حامل ها هزینه های حمل رو بر اساس مناطق تعیین کنید.

:exclamation:توجه: اگه ارسالتون فقط برای تهران هست از بویم سازی >> استان ها ، بقیه استان ها رو حذف کنید تا کسی به اشتباه انتخاب نکنه

خیلی ممنونم

فقط اینکه آیا جایی میشه توی مشخصات کاربر بتونه محله خودشو انتخاب کنه یا توی همون استان های میاد محلات؟ و اینکه توی فرم ثبت نام کاربر میشه استان رو به محله تغییر داد یا اینکه فیلد محله رو هم اضافه کرد؟

لینک به دیدگاه

بله.

میشه ترجمه استان رو به محله تغییر داد.

بجای اضافه کردن فیلد محله در فرم ثبت نام ترجمه  فیلدی رو که نیاز ندارید رو  به محله تغییر بدید. راه های اضافه کردن فیلد جدید رو می تونید توی انجمن جستجو کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...