رفتن به مطلب

چند سوال پیشرفته سئو

jabera

پست های پیشنهاد شده

سلام

من چنتا مشکل عجیب دارم

که به ترتیب شرح میدم:

1)سایت من چند ماهه توی گوگل ایندکس نمیشه

نمیدونم چشه:دی

100بار در گوگل ثبتش کردم-میگه به زودی ثبت میکنیم ولی خبری نمیشه!

سابقه نداشته این اتفاق برایم

گوگل آنالیز

وبمستر

همه جا هم ثبتش کردم!-توی اونا اکی هست

توی یاهو و بینگ و... راحت ایندکس شده

2)خیلی از سایتهایی که وبسایتها را آنالیز میکنند میزنم،میگه سایت شما down هست.

در صورتی که سایت سور و مور و سالم فعاله:دی

3)100تا ارور توی یکی از سایتهای آنالیز بهم داده-چرا؟!:

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.33pol.net

4)عکس پیوست شده را مشاهده کنید!

url آشنا فعاله ولی این پیغام را برایم زده-در صورتی که در محصولات ازش استفاده کرده ام!

و نظرتون در مورد گزینه ها چیه!؟

بومی خاموش باشه یا روشن؟!

غیرفعال کردن apache multiviews چی!؟

ببخشید زیاد شد-مسئله مهمیه آخه

post-1367-14373019448585_thumb.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 : سیاست گوگل هست دیگه کاریش نمیشه کرد ! همین که 100 بار توی گوگل ثبت کردید اینجوری شده دیگه نباید همینجور به گوگل فشار بیارید که زودتر فروشگاهتون ایندکس بشه مثل این می مونه میخواهید با یه نفر دوست بشید شما اصرار دوستی دارید ولی اون قبول نمیکنه شما هم همینجور اصرار به دوستی گرفتی ! اینقدر یه ریز به گوگل گیر ندید ! :D

2 : این مشکل ممکنه در بعضی مواقع برای هاست شما بوجود بیاد . از هاست های معتبر استفاده کنید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشید .

3 : چیز خیلی مهمی نیست شما دی جی کالا رو بزن 314 تا ارور میده ! :)

4 : اون پیغام زرد واسه همه هست . فقط یه نکته هست نه اخطار . تنظیمات خودش درسته نیازی به دستکاری نیست . Url بومی اگه شما از کلمات فارسی برای آدرس استفاده میکنید باید این گزینه روشن باشه اما اگه استفاده نمیکنید و کلمات رو بصورت انگلیسی وارد میکنید خاموش کنید .

لینک به دیدگاه

1 : سیاست گوگل هست دیگه کاریش نمیشه کرد ! همین که 100 بار توی گوگل ثبت کردید اینجوری شده دیگه نباید همینجور به گوگل فشار بیارید که زودتر فروشگاهتون ایندکس بشه مثل این می مونه میخواهید با یه نفر دوست بشید شما اصرار دوستی دارید ولی اون قبول نمیکنه شما هم همینجور اصرار به دوستی گرفتی ! اینقدر یه ریز به گوگل گیر ندید ! :D

2 : این مشکل ممکنه در بعضی مواقع برای هاست شما بوجود بیاد . از هاست های معتبر استفاده کنید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشید .

3 : چیز خیلی مهمی نیست شما دی جی کالا رو بزن 314 تا ارور میده ! :)

4 : اون پیغام زرد واسه همه هست . فقط یه نکته هست نه اخطار . تنظیمات خودش درسته نیازی به دستکاری نیست . Url بومی اگه شما از کلمات فارسی برای آدرس استفاده میکنید باید این گزینه روشن باشه اما اگه استفاده نمیکنید و کلمات رو بصورت انگلیسی وارد میکنید خاموش کنید .

ممنون

1)هر روز که اینکار را نکردم

هر به یک هفته که نتیجه ای دریافت نکردم-آخه سابقه نداشته

سایتهای زیادی ثبت کردم

ولی این سری...

2)من 5-6تا سایت دارم

2تاش اتفاقا پرستاشاپه-اولی موردی نداره-ولی این یکی را میگه داوون هست

درصورتی که آپتایم قطعا بالای 99.9 هست

3 و 4)پس اینا مهم نیست و درسته!؟

چرا به >< اینقدر گیر داده!؟

لینک به دیدگاه

هر یه هفته هم نباید این کار میکردید شما نباید این کار رو مرتب تکرار کنید چون ممکنه برید توی لیست سیاه !

اگه هر دو رو از یک هاست استفاده کردید نباید مشکلی داشته باشه اگه مشکل داره به هاستتون تیکت بزنید یا اینکه تنظیمات بخش مدیریت رو چک کنید نسخه پرستاشاپ و قالب چک کنید و . . . ببینید مشکل چی هست . بررسی کنید .

بله درسته . اون یعنی موقعیتی که در اون خطا تشخیص داده شده که گفتم مهم نیست . همش بخاطر وسواسی هست ! ;)

لینک به دیدگاه

اصلن مگه ممکنه صد بار ثبت کنید؟ گوگل وب مستر هر سایت رو یک بار ثبت میکنه نه صد بار و صدبار هم ثبت کنید آمار و اطلاعات رو نگه میداره حتی اگه با صدتا اکانت ثبت کنید.

معلوم هست شما سایتتون رو کجا ثبت کردید؟ اگر از چندین سایت به سایتتون دسترسی ندارید یعنی از یکی از سروهای کم کیفیت ایرانی استفاده میکنید

لینک به دیدگاه

اصلن مگه ممکنه صد بار ثبت کنید؟ گوگل وب مستر هر سایت رو یک بار ثبت میکنه نه صد بار و صدبار هم ثبت کنید آمار و اطلاعات رو نگه میداره حتی اگه با صدتا اکانت ثبت کنید.

معلوم هست شما سایتتون رو کجا ثبت کردید؟ اگر از چندین سایت به سایتتون دسترسی ندارید یعنی از یکی از سروهای کم کیفیت ایرانی استفاده میکنید

توی وبمستر که همون اول ثبت کردم-همه چیش هم اکی هست

توی سرچ گوگل ثبت نمیشه:دی

گفتم-روی سرورم 4-6تا سایت دیگه هم هست-بدون ایراد دارند کار میکنند!

من خودم یه احتمال میدم:

دامنه ای که من ثبت کردم حدس میزنم قبلا یکی ثبت کرده،1سال ازش اسافتده کرده و دیگه تمدید نکرده

یعنی حدود 6ماه داون بوده

بعدش من ثبت کردم

و هنوز گوگل به این دامنه سر نمیزنه!

نمیدونم والا....

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام

یه سوال:

من همه چی سایتم در وبسمتر اکی هست-ولی یه ایراد به وجود اومده

در قسمت crawl errors:

مینویسه 950تا صفحه نات فوند وجود داره

آدرسها را که میبینم،من اصلا همچین صفحاتی ندارم

مثلا http://.../news/46-internet-news/132-lenovo-tech.html

من اصلا نمیدونم اینا را گوگل از کجا درآورده اصلا:دی

شاخه ای بنام news ندارم

یا اصلا من اسمی از lenovo توی سایتم نیست!

2راهکار بهم بگید:

1)اصلا اینا را چطوری از خودش درآورده؟!

2)چطوری صفحات نات فوند سایت را کم کنم!؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام

یه سوال:

من همه چی سایتم در وبسمتر اکی هست-ولی یه ایراد به وجود اومده

در قسمت crawl errors:

مینویسه 950تا صفحه نات فوند وجود داره

آدرسها را که میبینم،من اصلا همچین صفحاتی ندارم

مثلا http://.../news/46-internet-news/132-lenovo-tech.html

من اصلا نمیدونم اینا را گوگل از کجا درآورده اصلا:دی

شاخه ای بنام news ندارم

یا اصلا من اسمی از lenovo توی سایتم نیست!

2راهکار بهم بگید:

1)اصلا اینا را چطوری از خودش درآورده؟!

2)چطوری صفحات نات فوند سایت را کم کنم!؟

ممنون

دوستان کسی نمیدونه راه حل چیه!؟!؟

بذارید بیشتر توضیح بدم-مثلا آدرس را میزنیم و الکی یه چیزی تایپ میکنیم:

http://www.domain.com/nokia/sdfklfhsdfhsdfjk

در این صورت صفحه نات فوند نمایش داده میشه ولی همیی لینک بالا میمونه

لینکه به نات فوند تبدیل نمیشه

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

دوست گرامی منظور شما رو از ایندکس نشدن توی گوگل نفهمیدم

تعریف ایندکس از نظر من: لینک سایت با عنوان و اطلاعات متا قرار داده شده در صفحه سایت در گوگل ثبت شده باشد

طریقه اطلاع از صفحات ایندکس شده در گوگل:

1. سایت گوگل رو باز کنید

2. این متن رو عیناً در فیلد جستجو وارد کنید (بدون فضای خالی اسپیس و بدون وارد کردن www یا http)

site:33pol.net

3. در نهایت تمامی نتایج لینک های ایندکس شده از دامنه وارد شده میباشد مانند این لینک

تا اونجایی که من نگاه کردم حدود 203 نتیجه مفید از سایت شما در گوگل ایندکس شده

اگر منظورتون این هست که در جملاتی که در گوگل جستجو میکنید سایت خودتون رو در صفحه اول گوگل نمیبینید باید بگم که این مطلب برمیگرده به سئو محتوا و خیلی جای بحث داره اما من چند نکته که دیدم رو بهتون میگم

1. عنوان صفحات بسیار بد انتخاب شده مانند فروش مموری،فلش،هارد - فروشگاه سی و سه پل

اولین مورد این هست که اصلاً امکان داره از کلماتی که شما استفاده کردین اصلاً توسط کاربرها در گوگل جستجو نشه و به اصطلاح بر روی کلمات بی ارزشی سرمایه گذاری کرده باشید دومین مورد در لینک بالا بین مموری،فلش،هارد شما از ویرگول های فارسی استفاده کردین و بین این علامت های ویرگول و کلمه هیچ فاصله ای قرار ندادین باید خدمت تون عرض کنم که گوگل قادر به تشخیص درست ویرگول فارسی از متن نیست (حداقل تا جایی که من تحقیق کردم و دیدم بسیار تفاوت بین این دو قائل میشه) و وقتی شما همه اینا رو بهم چسبیده نوشتین میشه گفت گوگل فقط دو کلمه شناسائی کرده یکی فروش و دیگری مموری،فلش،هارد اگر شما عین جمله فروش مموری،فلش،هارد رو جستجو کنید میبینید که در نتایج صفحه اول گوگل قرار دارید یا اگر فقط مموری،فلش،هارد رو جستجو کنید مشاهده میکنید که در نتایج صفحه دوم گوگل قرار دارید

نتیجه اخلاقی: خودتون رو جای کاربر قرار بدین و با استفاده از ابزاری های داخل وب مانند گوگل پلنر بهترین جمله ای که توسط کاربران بیشترین جستجو رو داشته قرار بدین

2. شما از توضیحات متا در قسمت سئو محصولات استفاده نکردین (حداقل در صفحاتی که من بررسی کردم اثری ازش ندیدم یا بسیار ضعیف کار شده بود) شما باید در این قسمت از جملات پرکاربرد دیگری هم که توسط کاربران جستجو میشه رو قرار بدین مانند این لینک

3. در برخی از دسته بندی ها که من بررسی کردم محتوایی برای اینکه گوگل اونا رو ببینه و رتبه بده به سایت شما وجود نداشت مانند این لینک

و در آخر اگر امکان داره که دامنه شما قبلاً ثبت شده بوده و داون شده حالا شما خریداری کردین باید یا برای لینک های 404 به وجود اومده محتوای جایگذین تهیه کنید و با ریدایرکت 301 به محتوای جدید لینک کنید یا اینکه کلاً از داخل گوگل وب مستر اونها رو حذف کنید

دقت کنید که در این صورت دامنه جریمه شده (به دلیل داون شدن و محتوای 404) و در مدت زمانی امکان داره محتوای شما نسبت به کاری که کردین ارزش کمتری برای گوگل داشته باشه (مدت زمان هم مشخص نیست یه جورایی عشقی هست برای گوگل)

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

دوست گرامی منظور شما رو از ایندکس نشدن توی گوگل نفهمیدم

تعریف ایندکس از نظر من: لینک سایت با عنوان و اطلاعات متا قرار داده شده در صفحه سایت در گوگل ثبت شده باشد

طریقه اطلاع از صفحات ایندکس شده در گوگل:

1. سایت گوگل رو باز کنید

2. این متن رو عیناً در فیلد جستجو وارد کنید (بدون فضای خالی اسپیس و بدون وارد کردن www یا http)

site:33pol.net

3. در نهایت تمامی نتایج لینک های ایندکس شده از دامنه وارد شده میباشد مانند این لینک

تا اونجایی که من نگاه کردم حدود 203 نتیجه مفید از سایت شما در گوگل ایندکس شده

اگر منظورتون این هست که در جملاتی که در گوگل جستجو میکنید سایت خودتون رو در صفحه اول گوگل نمیبینید باید بگم که این مطلب برمیگرده به سئو محتوا و خیلی جای بحث داره اما من چند نکته که دیدم رو بهتون میگم

1. عنوان صفحات بسیار بد انتخاب شده مانند فروش مموری،فلش،هارد - فروشگاه سی و سه پل

اولین مورد این هست که اصلاً امکان داره از کلماتی که شما استفاده کردین اصلاً توسط کاربرها در گوگل جستجو نشه و به اصطلاح بر روی کلمات بی ارزشی سرمایه گذاری کرده باشید دومین مورد در لینک بالا بین مموری،فلش،هارد شما از ویرگول های فارسی استفاده کردین و بین این علامت های ویرگول و کلمه هیچ فاصله ای قرار ندادین باید خدمت تون عرض کنم که گوگل قادر به تشخیص درست ویرگول فارسی از متن نیست (حداقل تا جایی که من تحقیق کردم و دیدم بسیار تفاوت بین این دو قائل میشه) و وقتی شما همه اینا رو بهم چسبیده نوشتین میشه گفت گوگل فقط دو کلمه شناسائی کرده یکی فروش و دیگری مموری،فلش،هارد اگر شما عین جمله فروش مموری،فلش،هارد رو جستجو کنید میبینید که در نتایج صفحه اول گوگل قرار دارید یا اگر فقط مموری،فلش،هارد رو جستجو کنید مشاهده میکنید که در نتایج صفحه دوم گوگل قرار دارید

نتیجه اخلاقی: خودتون رو جای کاربر قرار بدین و با استفاده از ابزاری های داخل وب مانند گوگل پلنر بهترین جمله ای که توسط کاربران بیشترین جستجو رو داشته قرار بدین

2. شما از توضیحات متا در قسمت سئو محصولات استفاده نکردین (حداقل در صفحاتی که من بررسی کردم اثری ازش ندیدم یا بسیار ضعیف کار شده بود) شما باید در این قسمت از جملات پرکاربرد دیگری هم که توسط کاربران جستجو میشه رو قرار بدین مانند این لینک

3. در برخی از دسته بندی ها که من بررسی کردم محتوایی برای اینکه گوگل اونا رو ببینه و رتبه بده به سایت شما وجود نداشت مانند این لینک

و در آخر اگر امکان داره که دامنه شما قبلاً ثبت شده بوده و داون شده حالا شما خریداری کردین باید یا برای لینک های 404 به وجود اومده محتوای جایگذین تهیه کنید و با ریدایرکت 301 به محتوای جدید لینک کنید یا اینکه کلاً از داخل گوگل وب مستر اونها رو حذف کنید

دقت کنید که در این صورت دامنه جریمه شده (به دلیل داون شدن و محتوای 404) و در مدت زمانی امکان داره محتوای شما نسبت به کاری که کردین ارزش کمتری برای گوگل داشته باشه (مدت زمان هم مشخص نیست یه جورایی عشقی هست برای گوگل)

موفق باشید

ممنون داداش

مخصوصا ویرگول فارسی را حواسم نبود

مورد برچسب:برای هر محصول چند برچسب زدم-ولی خودمم میدونم کمه-ولی خب فعلا اولویتم افزایش کمیت هست

وقتی محصولات وارد شد میرم سراغ کیفیت:دی

مورد ایندکس که برطرف شده-به کارشناس گوگل نامه دادم و برطرفش کرد حدود 1ماه پیش

الان 2پست آخرم سوال بود-مخصوصا نات فوندها!

الان وبمستر بیش از 1000تا نات فوند داده-نمیشه که تک تک درستش کرد!

یه راه کار کلی بگید برای برطرف کردنش!

مشکل اصلی همینه-مثلا http://www.domain.com/nokia/sdfklfhsdfhsdfjk هم میزنم میره صفحه نات فوند

در صورتی که سایت باید جوری باشه وقتی لینک ناشناس یا همون چرت و پرت میزنیم بره به صفحه اصلی:دی

میشه!؟

ممنون

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

در گوگل وب مستر امکان حذف URL ها به صورت تک تک وجود داره اما در چند ماه اخیر دیدم که حتی حذف یک directory رو هم به صورت یکجا قرار داده من تست کردم کار نکرد (البته هرچقدر ایندکس ها بیشتر باشه چون حذف URL ها باعث استفاده از منابع گوگل میشه به مرور زمان براتون انجام میده شاید هم به دلیل زیاد بودن من خیلی عجله کردم و منتظر پاسخ نشدم)

یکی دیگر از روش های حذف 404 ها از گوگل استفاده از robots.txt هست

حالا 2 حالت برای شما پیش میاد

1. صفحات 404 با لینک صفحات داخلی مخلوط شده باشه یعنی همه لینک های تولیدی مربوط به دامنه اصلی باشه

بر فرض مثال: لینک اول درسته و لینک دوم 404

http://www.test.com/page-true.html

http://www.test.com/page-false.html

در این حالت باید بگم راهی جز اینکه دونه دونه پاک کنید ندارید

2. صفحات 404 در یک پوشه یا آدرس خاصی وجود دارند

http://www.test.com/wiki/page-false.html

در این حالت شما میتونید کد زیر رو داخل فایل robots.txt سایتت قرار بدین که گوگل از نتایج جستجو حذف کنه (بسته به میزان حجم لینک ها زمان متفاوت خواهد بود)

Disallow: /wiki/
Disallow: /*wiki/

توجه کنید که فرق خط اول و دوم یک * در ابتدای نام میباشد که ما برای اطمینان هر دو حالت رو وارد میکنیم

در همه موارد دقت کنید که لینک ها از داخل فایل sitemap.xml سایت پاک شده باشه که باعث بازگشت دوباره نشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

در گوگل وب مستر امکان حذف URL ها به صورت تک تک وجود داره اما در چند ماه اخیر دیدم که حتی حذف یک directory رو هم به صورت یکجا قرار داده من تست کردم کار نکرد (البته هرچقدر ایندکس ها بیشتر باشه چون حذف URL ها باعث استفاده از منابع گوگل میشه به مرور زمان براتون انجام میده شاید هم به دلیل زیاد بودن من خیلی عجله کردم و منتظر پاسخ نشدم)

یکی دیگر از روش های حذف 404 ها از گوگل استفاده از robots.txt هست

حالا 2 حالت برای شما پیش میاد

1. صفحات 404 با لینک صفحات داخلی مخلوط شده باشه یعنی همه لینک های تولیدی مربوط به دامنه اصلی باشه

http://www.test.com/page-false.html

در این حالت باید بگم راهی جز اینکه دونه دونه پاک کنید ندارید

2. صفحات 404 در یک پوشه یا آدرس خاصی وجود دارند

http://www.test.com/wiki/page-false.html

در این حالت شما میتونید کد زیر رو داخل فایل robots.txt سایتت قرار بدین که گوگل از نتایج جستجو حذف کنه (بسته به میزان حجم لینک ها زمان متفاوت خواهد بود)

Disallow: /wiki/
Disallow: /*wiki/

توجه کنید که فرق خط اول و دوم یک * در ابتدای نام میباشد که ما برای اطمینان هر دو حالت رو وارد میکنیم

در همه موارد دقت کنید که لینک ها از داخل فایل sitemap.xml سایت پاک شده باشه که باعث بازگشت دوباره نشه

موفق باشید

ممنون داداش بابت وقتی که میذاری!

فقط یه مورد دیگه که به نظرم راه کار اصلی همین میتونه باشه

من قبلا در 2سایت این روش را به کار بردم-ولی الان یادم نمیاد چطوری بود-سواتم نم کشیده-خخخخ

هر وقت کلمه های عجق وجق میزنیم ریدایرکت بشه به دامنه اصلی!

مثلا الان من بزنم:

www.test.com/afjgagagahdjgas

منتقل میشه به صفحه نات فوند-جالب اینه آدرس همین آدرس بالا میمونه و تغییر نمیکنه به page-not-fund و....

ولی میخوام جوری بشه وقتی بزنم www.test.com/afjgagagahdjgas

ریدایرکت بشه به دامنه اصلی یعنی www.test.com

اینطوری خود به خود صفحات نات فوند هم حذف میشه!

لینک به دیدگاه

آقا موسی:

بیشتر صفحات نات فوند من مربوط به پوشه news هست

در صورتی که من در فروشگاهم اصلا همچین ساب دامینی ندارم

قسمت تگ هم یه 100تایی ارور داده

این را بیزحمت بگو چطوری حذف کنم!

در داخل روبات کدوم قسمت و چی وارد کنم!؟:

# Private pages

یا

# Directories

یا

# Files

و فقط به این شکل بنویسم!؟!؟

Disallow: /*news/ یا این شکلی!؟: Disallow: /*tag=

لینک به دیدگاه

با سلام

اون قسمت هایی که با # شروع میشه توضیحات هست و هیچ تاثیری روی اجرای فرمان شما نداره

برای پوشه news هم همون حالتی که زدین درسته اما هم با ستارش رو بزنید و هم بدون ستاره (محض احتیاط) مثل مثالی که در تاپیک قبل زدم در مورد تگ ها هم بهتره که چون تعداد کمی هست و 100 تا هست دستی پاک کنید شاید کمتر از نیم ساعت زمانتون رو بگیره چون اگر از کد استفاده کنید تگ های خودتون هم امکان داره پاک بشه

در مورد ریدایرکت هم کار درستی نیست که همه رو بفرستید به صفحه اصلی چون فقط صورت مسئله رو پاک کردین و لینک ها داخل سرور گوگل باقی میمونه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...