رفتن به مطلب

ارتقای پرستا شاپ به نسخه های بالاتر

پست های پیشنهاد شده

مهم: این آموزش قدیمی است. برای استفاده از روش جدید روی لینک کلیک کنید:

آموزش ارتقا پرستاشاپ به نسخه های ۱.۶ و بالاتر

با سلام دوستان

همونطور که قول داده بودیم امروز آموزشی رو آماده کردم جهت ارتقای فروشگاه های پرستا شاپی به نسه های بالا تر

نکته مهم: این آموزش برای نسخه های قبل از ۱.۵ پرستاشاپ هست و برای نسخه ۱.۵ به بالا کارایی ندارد

برای دریافت آموزش به صورت پی دی اف اینجا کلیک کنید

نکته: لطفا تمامی مراحل را به دقت مطالعه کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل از ادامه‌ی کار خودداری کرده و ابتدا مشکل خود را رفع کنید!

مراحل ارتقا:

• ابتدا از تمامی فایل های خود و همچنین پایگاه داده یک نسخه‌ی پشتیبان سالم تهیه کنید. انجمن پشتیبانی هیچگونه مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات شما را نمی پذیرد! در صورتی که این کار را انجام ندهید ممکن است تمام اطلاعات فروشگاه خود را از دست بدهید!
  • آخرین نسخه‌ی موجود پرستا شاپ پارسی را از این انجمن دریافت کنید (نسخه‌ی فعلی: پرستا شاپ 1.4.6.2 دوجهته) و به محلی که نسخه‌ی قبلی پرستا شاپ شما قرار دارد انتقال دهید
  • فروشگاه خود را از قسمت مدیریت » سربرگ تنظیمات » فعال بودن فروشگاه غیر فعال کنید و آی پی خود را در کادر زیر آن وارد نمایید

1.png

• تمامی فایل ها و پوشه های قدیمی خود را به یک پوشه به نام old منتقل کنید
  • فایل فشرده نسخه‌ی جدید را از حالت فشرده خارج (ٍExtract) کنید

2.png

• پوشه های img، download و upload را از پوشه‌ی old منتقل کرده و روی پوشه های نسخه‌ی جدید بریزید
  • در صورتی که ماژول خاصی را در نسخه‌ی قبل داشته اید و یا پوسته‌ی خاصی را از نسخه‌ی قبل نیاز دارید آن ها را نیز به پوشه های نسخه‌ی جدید انتقال دهید
  • اگر ایمیل های خود را شخصی سازی کرده اید و یا متن پیشفرض آن ها را تغییر داده اید پوشه‌ی mails را با پوشه‌ی نسخه‌ی جدید جایگزین کنید
  • فایل settings.inc.php را از پوشه‌ی config نسخه‌ی قبل به پوشه‌ی config نسخه‌ی جدید انتقال دهید

3.png

• اگر در لوکال کار بروز رسانی را انجام میدهید فایل Modules.php را از پوشه‌ی classes نسخه‌ی قبل به نسخه‌ی جدید انتقال دهید و پس از اتمام نصب دوباره Modules.php نسخه‌ی جدید را جایگزین کنید
  • برای شروع به‌روز رسانی به آدرس http://yourdomain.com/installمراجه کنید
  • در صفحه‌ی باز شده زبان پارسی را انتخاب کنید و گزینه‌ی "می خواهم پرستا شاپ خود را به نسخه‌ی جدیدتر به‌روز رسانی کنم" را انتخاب کنید.
  • زیر جعبه‌ی توافق نامه گزینه‌ی "من شرایط و ضوابط بالا را قبول می کنم" را انتخاب کنید تا کلید "بعدی" فعال شود و روی کلید "بعدی کلیک کنید.

4.png

• در این صفحه گزینه‌ی "من تایید می کنم که از فایل های کاربردی و پایگاه داده ها پشتیبان تهیه کرده ام. تمام مسئولیت های از بین رفتن اطلاعات و یا خسارت های مربوطه را برای این به‌روز رسانی به عهده میگیرم" را انتخاب کنید و روی کلید بعدی کلیک کنید

5.png

• در این صفحه باید تمامی گزینه ها تیک سبز داشته باشند. در صورتی که هر یک از گزینه‌ها تیک ندارند مشکل را ردیابی و برطرف کنید سپس روی "بعدی" کلیک کنید

6.png

• در این صفحه باید با یک پیغام سبز رنگ که تایید می کند کار به‌روز رسانی با موفقیت انجام شده مواجه شوید. در صورتی که هرگونه خطایی را دریافت کردید قسمتی از کار را اشتباه انجام داده اید. برای رفع مشکل باید پایگاه داده‌ی خود را که قبلا پشتیبان گرفته بودید با پایگاه داده‌ی فعلی جایگزین کرده و پس از رفع خطاهای گزارش شده دوباره مراحل به‌روز رسانی را طی کنید.
  • پس از اتمام ارتقا پوشه‌ی install را حذف کرده و پوشه‌ی admin را تغییر نام دهید (برای امنیت بیشتر این کار ضروری است)

7.png

• پس از اتمام مراحل ارتقا دوباره فروشگاه خود را از قسمت مدیریت » سربرگ تنظیمات » فعال بودن فروشگاه، فعال کنید

8.png

• تبریک می گوییم هم اکنون فروشگاه شما به نسخه‌ی جدید ارتقا یافته است. عکس های نسخه‌ی جدید پرستا شاپ فارسی دو جهته (1.4.6.2) را می توانید در زیر مشاهده کنید:

admin-persian.png

main-persian.jpg

در صورتی که هرگونه مشکلی داشتید در همین تاپیک اعلام کنید تا برطرف گردد. اگر کار به‌روز رسانی را نمی توانید انجام دهید نگران نباشید. هم اکنون می توانید بسته‌ی به‌روز رسانی را از بازارچه‌ی پرستا شاپ پارسی تهیه فرمایید! (برای دریافت این بسته اینجا کلیک کنید)

موفق و موید باشید
مهرشاد ذاکریان

آموزش به روز رسانی پرستا شاپ به نسخه های بالاتر به صورت پی دی اف در بازارچه قرار گرفت. برای دریافت رایگان این آموزش از بازارچه روی لینک زیر کلیک کنید:

http://bazaar.presta-shop.ir/75-how-to-upgrade-prestashop.html

موفق باشید
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 99
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

سلام و خسته نباشيد

من در حال بروز رساني با اين ارر مواجه شدم

Error during install/upgrade:

You may have to:

1. Fix the error(s) displayed
  2. Put your database backup
  3. Modify the file settings.inc.php to put the old version for the line with _PS_VERSION_
  4. Restart the upgrade process from the begining

لینک به دیدگاه

من رو ي اين دامنه بروز رساني رو انجام دادم ولي قالبم بهم ريخته قالب قبلي هم همون قالب پيش فرض بوده

www.sepandkala.com

lمشكلي هم ديدم همينجا ميگم

لینک به دیدگاه

یک مرحله از کار رو اشتباه انجام دادید که احتمالا مرحله ی یکی مونده به آخر بوده. اگه روی لوکال دارید کار به روز رسانی رو انجام میدید به نکاتی که برای لوکال توضیح دادم توجه کنید. اگر هم روی هاست انجام میدید به این نکته که در متن هم توضیح داده بودم توجه کنید: "در صورتی که هرگونه خطایی را دریافت کردید قسمتی از کار را اشتباه انجام داده اید. برای رفع مشکل باید پایگاه داده‌ی خود را که قبلا پشتیبان گرفته بودید با پایگاه داده‌ی فعلی جایگزین کرده و پس از رفع خطاهای گزارش شده دوباره مراحل به‌روز رسانی را طی کنید."

همینطور دقت کنید که فایل settings.inc.php رو هم از نسخه ی قبل روی نسخه ی جدید جایگزین کنید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

یک مرحله از کار رو اشتباه انجام دادید که احتمالا مرحله ی یکی مونده به آخر بوده. اگه روی لوکال دارید کار به روز رسانی رو انجام میدید به نکاتی که برای لوکال توضیح دادم توجه کنید. اگر هم روی هاست انجام میدید به این نکته که در متن هم توضیح داده بودم توجه کنید: "در صورتی که هرگونه خطایی را دریافت کردید قسمتی از کار را اشتباه انجام داده اید. برای رفع مشکل باید پایگاه داده‌ی خود را که قبلا پشتیبان گرفته بودید با پایگاه داده‌ی فعلی جایگزین کرده و پس از رفع خطاهای گزارش شده دوباره مراحل به‌روز رسانی را طی کنید."

همینطور دقت کنید که فایل settings.inc.php رو هم از نسخه ی قبل روی نسخه ی جدید جایگزین کنید.

موفق باشید

روي هاست اين كارو انجام دادم .اين كارو دوباره انجام دادم و فقط مشكل قالب هست كه نصفش لود نميشه

ستون سمت چپش فكر كنم ايراد از قالب قبلي من باشه

لینک به دیدگاه

شما باید بعد از ارتقا به صورت دستی ماژول های غیرفعال شده را فعال کنید.

اگر موفق نشدید احتمالا پوشه قالب پیش فرض رو از نسخه قبلی به جدید کپی میکنید و این مشکل پیش میاد.

لینک به دیدگاه

سعید جان شما همه ی ماژول های قبلی رو کپی نکنید روی نسخه ی جدید! فقط ماژول هایی که نیاز دارید رو بیارید و تست کنید. ممکنه بعضی از اون ها کار کنند و بعضی دیگه کار نکنن ولی ماژول های پیشفرض پرستا رو از نسخه ی قبل به نسخه ی جدید کپی نکنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اگر قرار باشه همه چیز رو از نسخه قبل کپی کنید دیگه چه نیازی به ارتقا دارید؟! بسیاری از ماژول‌ها در نسخه جدید توسعه داده شدن و باگ‌هاشون رفع شدن.

ابتدا ماژول‌های موجود در پرستاشاپ رو فعال کنید و سپس بر اساس نیازتون ماژول‌هایی که قبلاً داشتید انتقال بدید.

لینک به دیدگاه

من منظورم رو بد رسوندم . منظور من اين بود كه ماژولهايي مثل لاك فيس بوك اطلاعت فوتر يا بعضي از ماژولهايي كه توي نسخه 1.3.1 دارم و باهاشون كار ميكنمرو كپي كنم

درسته نيازي به كپي كردن تمامي ماژ.لها نداريم .چنتا ماژول دارم كه خيلي كاربردي هست مثلا پيشنهاد قيمت كمتر . يا تخفيف گيري \ ارسال خبرنامه

به اعضا و غيره

لینک به دیدگاه

از بخش ابزارها -> زبان ها

زبان پیشفرض رو روی پارسی بذارید. توجه داشته باشید که اون بخش زبان های بالا بینشون حتما فارسی علامت خورده باشه.

اگه مدیریت فارسی نشد از بالای بالای صفحه روی "تنظیمات من" کلیک کنید و زبان کاربریتون رو روی فارسی تنظیم کنید. اگه احیانا چپ چین بود بعد فارسی کردن دوباره به: ابزارها -> زبان ها برید و زبان فارسی رو ویرایش کنید و تیک rtl رو برای اون بزنید

در صورتی که زبان فارسی به طور کامل روی فروشگاهتون ریخته نشده باشه کافیه از بخش: ابزارها -> ترجمه ها -> افزودن/به روز رسانی یک زبان از لیست کشویی اون زبان Persian رو پیدا کنید و روی کلید "اضافه یا به روز کردن زبان" کلیک کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام ميشه كمك كنيد كه چطور بايد اين ارر هارو رفع كنم زمان بروز رساني اين ارر به و جود اومده

*ERROR* 2011/12/22 - 02:06:13: PHP error: /* PHP:add_module_to_hook(blockpaymentlogo, header); */

*ERROR* 2011/12/22 - 02:06:13:

*ERROR* 2011/12/22 - 02:06:13: PHP error: /* PHP:add_module_to_hook(blockmanufacturer, header); */

*ERROR* 2011/12/22 - 02:06:13: PHP error: /* PHP:add_module_to_hook(blockadvertising, header); */

*ERROR* 2011/12/22 - 02:06:23: PHP error: /* PHP:add_module_to_hook(authorizeaim, header); */

*ERROR* 2011/12/22 - 02:06:23:

لینک به دیدگاه

سلام

من این ارور رو دریافت میکنم.

چندین بار هم امتجان کردم. فایل Setting قدیمی رو جایگزین جدید کردم و تمام مراحل رو انجام دادم ولی فایده نداشته.

You may have to:

3. Modify the file settings.inc.php to put the old version for the line with _PS_VERSION_

لینک به دیدگاه

سلام

من این ارور رو دریافت میکنم.

چندین بار هم امتجان کردم. فایل Setting قدیمی رو جایگزین جدید کردم و تمام مراحل رو انجام دادم ولی فایده نداشته.

You may have to:

دوست عزیزم یکبار دیتابیستون رو خالی کنید و دوباره فایل بکاپ دیتابیس رو ریستور کنید. همینطور فایل settings.inc.php رو هم از همون نسخه ی قبل دوباره بریزید سپس کار بروز رسانی رو از اول انجام بدید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام

اررور زیر رو باز هم دریافت میکنم.

دیتابیس رو خالی و فایل دیتابیس قدیمی رو ایمپورت کردم و ستینگ رو هم جایزیگن کردم ولی باز هم مشکل پابرجاست.

نظری ندارید؟

لینک به دیدگاه

سلام

تمام مراحل رو به ترتیب و با دقت انجام دادم ولی باز هم مشکل پابرجاست ... بارها تکرار کردم ...

مشکل اصلی من در تاپیک زیر بیان شده است.

http://presta-shop.ir/showthread.php?tid=721

لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...