رفتن به مطلب

فرق پرستا شاپ 1.3 و 1.4

mohammad

پست های پیشنهاد شده

بزودی یه لیست کامل از تفاوت های این دو نسخه با هم تهیه می کنیم اما مهم ترین تفاوتی که در نسخه های جدید هر اسکریپتی وجود داره رفع شدن مشکلات امنیتی و مدیریتی اونه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 5 months later...

سلام

من دارم از اپن کارت به پرستا شاپ کوچ میکنم

خواستم اگه میشه تفاوت این دو رو هم بگید که جمع بندی کنم ببینم کارم درسته یا اشتباه

هرچی گشتم مقایسه ی دقیقی ندیدم

لینک به دیدگاه

امکان مقایسه در نسخه 1.4 از امکانات پرستاشاپ است و ماژول نیست (بخشی از هسته‌ی فروشگاه است)

امکان پرداخت مهمان و پرداخت یک صفحه ای به صورت پیش فرض در نسخه 1.4 ارایه شده

امکان انتقال خودکار دامنه های فرعی به دامنه اصلی

و امکانات زیادی که میتونید در فایل changelog مشاهده کنید.

لینک به دیدگاه

قابل ذكره براي دوستان

امکان مقایسه در نسخه 1.4 از امکانات پرستاشاپ است و ماژول نیست (بخشی از هسته‌ی فروشگاه است)

(ماژولش نيز براي 1.3 موجوده ولي نه به رايگان)

(ماژولش غير رايگانش براي 1.3 با امكانات خيلي بهتر از پيش فرض 1.4 با امكان ajax كامل با امكان حذف بعضي فيلد هاي فرم سفارش و ...

http://bazaar.presta-shop.ir/43-one-page-chekout.html

اين كه به راحتي قابل انجام بود با .htaccess

بد نيست يكي ويژگي هاي منحصر به فردش رو كامل بزاره و منم كه زياد از 1.4 خوشم نمي اد مخصوصا با ديباگ كردن هميشگيش بعد از هر تغيير البته چاره اي نيست چون از اسمارتي نسخه جديد استفاده مي كنه ولي از 1.5 نميشه گذشت

پيشنهاد مي كنم نسخه 1.5 نهايي اومد حتما به اون پيوند بخوريد با ويژگي هايي كه ديدم

لینک به دیدگاه

يك مزيتي كه 1.4 داره اينه كه قابليت اينو داره كه سرعت لود صفحاتش از 1.3 بيشتر ميشه

تجربي حرف نزديد لطفا علمي بگيد همراه با آمار و ارقام

خوب شما وقتي ماژولي روش سوار مي كني طبيعتا تاخير داري

شما يه سايت با تمامي ماژول هاي پيش فرض بياري بالا سرعت در همان هاست 1.3 بيشتره تا 1.4 چون خودم تست كردم مي گم

در موقعيت هاي شبيه بايد قرار بديد و مساوات

لینک به دیدگاه

خوب استفاده از اسمارتی 3 و کامپایل خودش باعث افزایش سرعت میشه. در واقع اسمارتی یک بار کامپایل میکنه و کش میکنه ولی در نسخه 1.3 با هربار لود سایت یک بار کامپایل انجام میشه.

امکاناتی که عرض کردم رایگان بودنش کم اهمیت نیست.

اگر اشتباه نکنم امکان مقایسه محصولات هم در نسخه 1.3 وجود نداره و یا به صورت ماژول ارایه شده؟

http://www.google.com/uds/css/small-logo.png

لینک به دیدگاه

به پست 5 مراجعه كن دانوش جان

(ماژولش نيز براي 1.3 موجوده ولي نه به رايگان ولي با امكاناتي خيلي بيشتر و تنظيمات پيشرفته)

بله هر امكاني مشكلات خودش رو داره و از اون ور هم بايد دوستان دقت داشته باشند كه بعد از هر تغييري در 1.4 بايد كامپايل كنند ولي در 1.3 بعد هر تغييري چون به صورت پويا عمل مي كنه و نه ايستا مثله 1.4 تغييرات در ان واحد قابل رويته و از يه نظر هم پويا براي اسكريپت هايي نظير گوگل خيلي بهتره و امكاناتي كه به سايت هاي ديگه پاس داده ميشه براي همين حتي در نسخه 4 مي تونيد اسمارتي نسخه قبل رو تيك بزنيد و عين 1.3 پويا بشه و ديگه بعد از هر تغيير نياز به كامپايل نداشته باشه

لینک به دیدگاه

شروین جان من فکر کنم آلزایمر شدید گرفتم :))

حرفی که خودم زدم یادم رفته :))

به هر حال ما فقط بخشی از امکاناتی که در دید هست رو ذکر کردیم و اگر فایل تغییرات رو مطالعه کنید لیستی بزرگ از تغییرات دارید که خیلی هاش در ابتدا به چشم نمیاد اما در حین کار به مشکل میخورید و البته نه در همه موارد و در هر هاستی.

لینک به دیدگاه

• 3 years later...

قابل ذكره براي دوستان

(ماژولش نيز براي 1.3 موجوده ولي نه به رايگان)

(ماژولش غير رايگانش براي 1.3 با امكانات خيلي بهتر از پيش فرض 1.4 با امكان ajax كامل با امكان حذف بعضي فيلد هاي فرم سفارش و ...

http://bazaar.presta-shop.ir/43-one-page-chekout.html

اين كه به راحتي قابل انجام بود با .htaccess

بد نيست يكي ويژگي هاي منحصر به فردش رو كامل بزاره و منم كه زياد از 1.4 خوشم نمي اد مخصوصا با ديباگ كردن هميشگيش بعد از هر تغيير البته چاره اي نيست چون از اسمارتي نسخه جديد استفاده مي كنه ولي از 1.5 نميشه گذشت

پيشنهاد مي كنم نسخه 1.5 نهايي اومد حتما به اون پيوند بخوريد با ويژگي هايي كه ديدم

سلام

امکان داره در مورد htaccess توضیح بدید

تا بیشتر در موردش بدونم

لینک به دیدگاه

شروین جان من فکر کنم آلزایمر شدید گرفتم :))

حرفی که خودم زدم یادم رفته :))

به هر حال ما فقط بخشی از امکاناتی که در دید هست رو ذکر کردیم و اگر فایل تغییرات رو مطالعه کنید لیستی بزرگ از تغییرات دارید که خیلی هاش در ابتدا به چشم نمیاد اما در حین کار به مشکل میخورید و البته نه در همه موارد و در هر هاستی.

سلام

امکانش هست در مورد هاست هایی که با پرستا بیشتر همخوان هستند توضیح بدید

و اینکه کنترل پنل تو پرستا باید سی پنل باشه یا دایرکت ادمین

ممنون

لینک به دیدگاه

متاسفانه از معرفی هاست در انجمن معذوریم. میتونید تیکت بزنید

سی پنل و دایرکت ادمین پنل های مدیریت هاستتون هستند و ارتباطی با پرستا ندارن. فقط کار کردن با سی پنل راحت تر از دایرکت ادمین هست

برای پرستاشاپ باید هاست لینوکسی از جای معتبر تهیه کنید

لینک به دیدگاه

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...