رفتن به مطلب

یک معضل اساسی پرستا شاپ

mhr.webgozar

پست های پیشنهاد شده

با سلام و تشکر از زحمات مدیران و کاربرانی که تجربیاتشون رو در اختیار دیگران قرار میدن.

همونطور که می دونید انواع مختلفی از فروشگاه سازهای اپن سورس و تجاری وجود داره. بنده هم در حال حاضر تمام نمونه های متن باز نظیر توماتوکارت ، پرستاشاپ ، اپن کارت و نمونه های ایرانی رایگان رو روی لوکال هاست خودم دارم.

چند نکته میخواستم خدمت شما عرض کنم و روی سخنم بیشتر با مدیران انجمنه!

1- نمونه های فروشگاه ساز ایرانی بر اساس ارتباط و تحقیقات من فقط تا زمانی پشتیبانی دارن که خرید نکردید به محض خرید دیگه ایمیل ها هم چند روز یکبار جواب داده میشه ، تلفن که اصلا حرفشم نزن ! و برای هر تغییر جزیی در برنامه بهای گزافی رو طلب می کنند . دور ارتقاء رو هم باید خط بکشید چون به هزار و یک دلیل یا نمیشه یا توجیه نداره!

2- توماتو کارت روان و راحته منتها اون چیزی که اکثر کاربران به دنبالش هستند یکی وجود انجمن فعال و پشتیبانی خوبه و از اون مهمتر وجود قالب های مناسب . که در حال حاضر توماتو کارت علیرغم قابلیت های بسیار خوبی که داره از این معضل رنج میبره و شخصا کنار گذاشتمش.

3- اوپن کارت هم انجمن قوی داره و هم لااقل چندین قالب خوب که میشه تا مدتی ازشون استفاده کرد حتی برای خرید قالب هم مشکلی وجود نداره انواع مختفی در سایت ها فروش هست که میشه تهیه کرد . از طرفی برای هر کاری یک ماژول بسیار خوب اماده شده و در دسترسه چطوری بگم انگشتتو بخوای خم کنی اونجا ماژولش هست ! که از همین جا از دوستان و همکاران اون انجمن تشکر میکنم.

4- اما دردلی دوستانه با مدیران این انجمن

پرستا شاپ اگه بهترین نباشه قطعا جزء بهترین هاست . انجن خوب و قوی داره . مدیران فعال . بازارچه خوبی داره که واقعا ایده خوب و جالبیه .

اما من آماتور وقتی میام اولین و اساسی ترین نیازم در استفاده قالبه !

قالب پیش فرض به قول یکی از مدیران چندان برای کار فروشگاهی مناسب نیست و بهتره که از قالب های تجاری استفاده بشه اما من یه سئوال دارم چندتا قالب تجاری خوب و ترجمه شده الان وجود داره؟! همون تعداد انگشت شمار هم که هست دیروز به یکباره بعضی هاشون تا 80 درصد افزایش قیمت داشتن!

پیشنهاد میکنم برای ترغیب و تشویق کاربران جدید از یک طرف یکسری قالب خوب و رایگان جدید در دسترس قرار بدید و از طرفی یک سری قالب حرفه ای خوب طراحی بشه یا فارسی بشه و با قیمت منصفانه در دسترس قرار بگیره تا به این شکل هم مشکل کاربران حل بشه و هم کمکی تامین گوشه ای از هزینه های نگهداری سایت و تداوم خدمات انجمن بشه .

من چند روز پیش برای طراحی و خرید قالب به یکی از مدیران انجمن پیام خصوصی دادم ایشون بزرگواری کردن حتی جواب بنده رو هم ندادند!

ممکنه الان به جوابتون این باشه که ضیق وقت و مشغله روزانه اجازه چنین کارهایی رو نمیده خوب اگه اینجوریه چرا این انجمن را دایر کردید ؟! اگه واقعا فرصتی برای انجام کار نیست با تعطیل شدنش لااقل هم تکلیف کاربران روشن میشه هم وقت کافی برای انجام امور مهمتر!

عرایض بنده صرفا به خاطر علاقه ای که به پیشرفت این انجمن دارم هستش شرایط مدیران رو هم درک میکنم من خودم یحدود یکسال مدیر تالار گفتگوی سایت وزین دیجی کالا بودم و با گرفتاری های مختلفی که یک انجمن داره بیگانه نیستم اما فکر میکنم اگه همه همت کنن کارها بسیار بهتر خواهد شد.

با تشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ميتونيد مقايسه اجمالي رو توي خدمات و قيمت در چه بازاچه قسمت پشتيباني و يا در لينك امضام ببينيد تا ببينيد تفاوت ما با انها را

2 -

3 - شما سري به بازاچه زديد؟

و يا دوستان خوبي چون سهيل جان كه توي كار طراحي قالب و همچنين سايتي جهت فروش قالب هاي زيباشون با قيمت هاي عادلانشون و از همه مهتر طراحي قالب شخصي با امكانات بسيار كه مديريان در خدمتتان هستند و مطمين باشيد ماژول هي پرستا از تمام سيستم هاي فروشگاهي زيادترن

و همچنين قالب هاي رايگان فراوان و ماژول هاي رايگان زياد

4 : نمونه بديد كجا رو ميگيد اين افزايش قيمت؟

5 : بعضي از مديران مخصوصا مدير انجمن (مهرشاد) درگير امتحاناته و به انجمن سر نميزنه و طي اعلاميه هم قبلا اعلام شده بود

ما همه در خدمت كاربرا هستيم

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز من اگه بخوام یه کالای هزار تومنی از اینترنت بگیرم ده هزارتومن صرف پول اینترنت و تحقیقات میکنم! من کاملا مقایسه کردم و سنجیدم که اون مطالب رو عرض کردم.

کل بازارچه رو هم هر روز بارها و بارها سرچ کردم که از روی ای پی بنده میتونید تحقیق کنید.

کل قالب های تجاری بازارچه به ده تا نمیرسه که اون ده تا هم اگه تقسیم بندی کنید برای هر صنف عرضه کالا شاید بیشتر از یک مورد جای انتخاب نداشته باشه . از طرفی بنده ساینتهای مختلفی رو که با همون قالب ها راه اندازی شدن رو در اینترنت جستجو کردم تقریبا همه از ظاهر یکستان و یکنواخت رنج می برن .

در مورد افزاریش فقیمت هم کافیه قیمت قالب فروشگاه کامپیوتر رو در هفاته گذشته با قیمت الان مقایسه کنید!

حرف من قیمت نیست ، خدماته! اگه قصد دارید هزینه های نگهداری سایت و بازارچه تامین بشه باید خدمات داد خدمات خوب و هزینه خوب !

همین جا هم اعلام میکنم هر کسی که توانایی طراحی قالب حرفه ای داره به من پیام بده و ادرسی از نمونه کارش بزاره .

ما همه به دنبال بهبود کار هستیم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما فرمودید با سایتی مثل دیجی کالا اشنایی کامل دارید

خوب خودتون بفرمائید فکر میکنید هزینه طراحی اون سایت (سایر هزینه هاشون رو نمیگم فقط دستمزد تیم طراحشون تا الان) چقدر هست ؟

حالا فکر کنید وقتی کسی حاضر نیست واسه فروشگاهش 50 هزار تومان هزینه کنه کی میاد 3 ماه وقت بزاره واسه این سیستمها قالب اختصاصی طراحی کنه؟

کافیه تماس بگیرید با شرکت های و استدیوهای طراحی ببینی کسی با زیر 1 تومن براتون فروشگاه با طرح اختصاصی میزنه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما فرمودید با سایتی مثل دیجی کالا اشنایی کامل دارید

خوب خودتون بفرمائید فکر میکنید هزینه طراحی اون سایت (سایر هزینه هاشون رو نمیگم فقط دستمزد تیم طراحشون تا الان) چقدر هست ؟

حالا فکر کنید وقتی کسی حاضر نیست واسه فروشگاهش 50 هزار تومان هزینه کنه کی میاد 3 ماه وقت بزاره واسه این سیستمها قالب اختصاصی طراحی کنه؟

کافیه تماس بگیرید با شرکت های و استدیوهای طراحی ببینی کسی با زیر 1 تومن براتون فروشگاه با طرح اختصاصی میزنه؟

با سلام

تا جایی که بنده اطلاع دارم هیچ سایتی رو در ایران سراغ ندارم که به اندازه دیجی کالا روش هزینه و کار شده باشه و مطمینا نمیشه این انجمن رو با دیجی کالا مقایسه کرد.

شما عرض بنده رو بد متوجه شدید.

در این انجمن مگه منی که الان نیاز به قالب جدید دارم چند تا حق انتخاب دارم ؟! من برنامه نویس نیستم اما با کار ویرایش آشنایی دارم ترجمه یه قالب سه ماه زمان نیاز نداره . شما اول چند تا انتخاب به کاربر بدید بعد قضاوت کنید که کسی حاضره پول بده یا نه؟

من منکر زحمات انجمن نیستم چون تا همینجا هم کم کار نشده منتهی اگه نشه یه کار خوب ارایه داد بکلی زحمات همه بی نتیجه میمونه!

در مورد هزینه طراحی هم من کاملا اطلاع دارم اولا خیلی ها که طراح نیستند و صرفا کپی کارن و برای در پیت ترین کار بالای میلیون میگیرن منتها من و شمایی تحصیلکرده هیچوقت گرفتار تور اونها نمیشیم . وقتی اینهمه پتانسیل اعم از برنامه تا نیروی فعال و خلاق وجود داره چرا یه کاردرست اصولی ارایه نشه؟

من همیت الان اپن کارت رو هم رو سیستم دارم تنها مزیت عموه همون قالب هاشه که میتونم لااقل تا مسلط شدن به برنامه باهاشون کار کنم چند روز دیگه هم اگه یه قالب حرفه ای بخوام از بیست تومن تا هشتاد تومن انواع قالب براش وجود داره . با علم به اینکه پرستا شاپ رو از هم نظر بهتر میدونم خود بالاجبار به اون سمت کشیده میشم!

مجددا یاداور میشم کل صحبت من به عنوان اعضای یک خانواده عرض شد .

موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

نظری در مورد سایر سیستم ها ندارم اما یک نکته که تفاوت اصلی ما و اپن کارت و یا سایرین هست تازه کار بودن و نوپا بودن انجمن و سایت ماست.

شاید 3 یا 4 ماه دیگه بشه در مورد این سایت قضاوت کرد. در حال حاضر بنده هم درگیر ترم آخر دانشگاه هستم. علاوه بر اونبعد از یک مدت کوتاه عملاً 2 مدیر کل سایت که وظیفه هماهنگی داشتن دچار مشکل شدند و باعث ایجاد وقفه در پیشرفت سایت شد. در حال حاضر ارایه نسخه 1.4.7 و 1.4.8 هم با تأخیر روبه رو شد و متأسفانه بنده که مدیر پروژه هستم و باید 80 درصد کار رو انجام بدم حتی وقت ندارم برای سایرین توضیح بدم تا خودشون نسخه جدید رو ارایه بدن.

تأمین هزینه های انجمن فقط به عهده بنده و مهرشاد هست و سایر مدیران انجمن همکار ما هستند. بازارچه هم محیطی شبیه به مارکت سنتر داره و هرکسی میتونه در اون فعالیت کنه.

برای طراحی قالب هم لطف کنید و از بازارچه و از بخش تماس با ما مذاکره کنید. چندین مورد طراحی قالب داشتیم و همگی پاسخ داده شدن.

اگر به مهرشاد با نام کاربری admin پیام دادید باید بگم که ایشون آنلاین نمیشن که جواب بدن.

راست چین سازی قالب های رایگان یکی از اهداف مهم ماست که در برنامه های آینده گنجانده شده.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با تشکر از پاسخ شما

من تقریبا جوابم رو گرفتم. من به جناب ادمین پیام ندادم گیرنده پیام من بعد از پیام چند پست دادن و این یعنی ایشون پیام رو دریافت کردن ولی قابل ندونستن جواب بدن ! کاش لااقل میگفتن وقت ندارم یا نمیخوام انجام بدم اینجوری خیلی قشنگتر بود!

از شما و همه دوستان عزیز و کاربران تشکر میکنم و ارزوی موفقیت دارم .

لینک به دیدگاه

دوست من بهتره قضاوت نکنید. من متوجه شدم برای چه کسی پیام فرستادید و اسمشون رو نمیارم تا خودشون بیان جواب بدن.

ایشون چند روزه جواب ایمیل های بنده رو هم نمیدن! مشکلات شخصی داشتن و به هیچ کس جواب نمیدادن.

لینک به دیدگاه

فكر كنم امضاهاي مديران هم مي تونن گزينه خوبي باشن

بازاچه به دلايل قوانيني كه داره امكان ارايه تمامي توليدات توليد كنندگان و يا ويرايش كنندگان رو نداره

به امضاي sirramin و يا خودم و يا حتي با بخش بازاچه و سفارش قالب شخصي مي تونيد برويد و به راحتي قالب شخصي و حرفه اي سفارش دهيد

حال انتخاب با شماست كه مي خواهيد با چه كسي با چه قيمتي و با چه نوع پشتيباني كار كنيد

لینک به دیدگاه

یک چیزی بگم

خطاب به مدیران

یادمون باشه کسی که دلسوزانه انتقاد میکنه، باارزشمندترین وسیله پیشرفت و ارتقای سیستم را فراهم میکنه، منتقد دوست ارزشمندی است که باید قدرش دانست، بی تعارف، دستش را بوسید و سخنش را با گوش جان فهمید.

مدیران گرامی، حرفه ای گری اینه که به جای موضع گیری در مقابل منتقد و نقد دربرابر نقد، به انتقاد جهت داد، بن مایه اش را فهمیده و پرورش داده و میوه اش را چید.

هیچ کس منکر زحمات مدیران نیست، سبکی و سنگینی کار را می بینیم. این دوست ما هم نفع شخصی از این انتقاد نمی برد، همه ما خواهان پیشرفت این انجمن به عنوان متولی پرستا فارسی هستیم، چون پرستاشاپ را ارزشمند یافته ایم و پرستا را لایق این پیشرفت را می دانیم.

گاهی فکر میکنم که کاش این انجمن رقیبی داشت و باعث تحرک بیشترش میشد.

من پاره ای نقد در ایمیل خصوصی به مدیران نوشتم، بنا به دلایلی عمومی اش نکردم. و امید دارم مورد توجه بشود. رعایت برخی مسایل کوچک و به ظاهر پیش پا افتاده هم ضروری است و هم باعث رونق پرستاشاپ و این انجمن میشه.

به شخصه دلایل مدیران را تا 50 درصد قبول دارم نه بیشتر، کار سخته اما انتظار مخاطب هم خیلی بیشتره، و این کاملا طبیعیه. گفتم، علتش هم اینه که چون پرستاشاپ ارزشمنده و جای کار و پیشرفت زیاد داره. و به نظر میرسه آینده خوبی داشته باشه، جسارتا اینم در صورتیه که کار امروز را سرمایه گذاری فلمداد بکنیم، برنامه چندساله داشته باشیم، نه در همین چند ماه شروع کار، انتطار سود کلان داشته باشیم.

و در پایان ، یادمون باشه نقاط ضعف یک سیستم را مشتری بیشتر درک میکنه تا عرضه کننده محصول

لینک به دیدگاه

بنده به عنوان مدیر کل انجمن با روی باز از تمامی انتقادها استقبال کردم ولی همیشه این حق رو برای خودم قایل بودم که از کار خودمون دفاع کنم.

این انجمن یک انجمن رسمی نیست و تیم منسجمی هم نداره که همه باهم و در یک محل کار کنند.

مشغله های شخصی که داریم و حوادثی که خبر نشده پیش اومده باعث شده کارمون خیلی کند بشه ولی قول میدم تا یک ماه دیگه همه چیز تغییر میکنه.

منتظر تغییرات باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...