رفتن به مطلب

بلوک ها و موقعیت ها در پرستاشاپ

پست های پیشنهاد شده

سلام

میخوام بدونم قالب های پرستاشاپ بلوک هاش کجا تعیین میشن

مثلا تو قالب های جوملا این کار با استفاده از یه تعداد فایل php انجام میشه که با تغییر اونها میتونید :cool: بلوک یا به عبارتی مکانی برای ماژول ها می تونید ایجاد کنیم :)

اما تو پرستا توی فایل های قالب همچین چیزی نیست :huh:

یا بهتر بگم مثلا دو ستونه یا سه ستونه شدن قالب کجا مشخص میشه :huh:

ممنون :heart:

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شما با ماژول بازي مي كنيد در پرستا نه قالب (نكته منحصر به فرد و قدرت اين سيستم)

ماژول / موقعيت

براي نوشتن هوك مورد نظرتون هم براي هر ماژول هم php درون خود ماژول مراجعه و هوك ديگري براش مي نويسيد

لینک به دیدگاه

دوست خوب من این که جوملا یا وردپرس نیست ، وقتی میخواین دو چیزو با هم مقایسه کنید ، ابتدا ببینید به هم ربط دارند یا نه . شما فقط میتونید پرستاشاپ رو با فروشگاه ساز ها مقایسه کنید . جوملا رو هم با وردپرس یا دروپال

دو ستونه یا سه ستونه شدن قالب هیچ جا مشخص نمیشه . قالب چند ستونه طراحی شده باشه همونه . البته از قسمت ماژول ها/موقعیت ها میتونید ستون سمت راست یا چپ رو حذف کنید ولی انتظار این که با حذف مثلا ستون راست دو ستون دیگه بزرگ بشن و جاش رو بگیرن رو نباید داشته باشین ، مگه اینکه قالبتون پشتیبانی کنه و طراحی responsive داشته باشه .

همچنین برای حذف ستون راست و چپ یا وسط پرستاشاپ یا افزودن بلوک و غیره باید زبان اسمارتی بلد باشین و بتونید با فایل های tpl کار کنیید .

مثلا برای اضافه کردن ستون سمت چپ به قالب های پرستاشاپ این کد قرار داده میشه :

{$HOOK_LEFT_COLUMN}

در پرستاشاپ مثلا برای اضافه کردن یک بلوک در ستون سمت راست لازم نیست فایلهای قالب رو ویرایش کنید . کافیه از ماژول ها /موقعیت ها ماژول مورد نظرتون رو به سمت راست یا چپ یا هر جای دیگه که خواستین بچسبانید .همین

در کل انتظار نداشته باشین اون چیزی که در جوملا عادت داشتین بهش در پرستاشاپ هم اون امکانات رو داشته باشین چون اینا دو چیز مجزا از همدیگرند ، هم نوع طراحیشون فرق میکنه ، هم حیطه کاریشون.

لینک به دیدگاه

• 8 months later...

سلام

حالا مطلبی در این سایت است که در مورد "مدیریت -> ماژول ها -> جایگاه ها" توضیحات کاملی داشته باشه ؟

چطوری میشود این قسمت را کامل یاد گرفت و استفاده کرد ؟

سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

منم موندم الان یه ماژول میخام بذارم توی بلوک سمت راستم اصلا بنظرم مشخص نیست چطور میشه اینکارو کرد

اگر راهنمایی در سایت هست که در مورد اختصاص جایگاه به مازول های توضیحات خوب و تصویری داده باشه لینک بدید چون منم در سایت سرچ کردم افزودن بلوک این تایپیک فقط اومد

لینک به دیدگاه

به بخش ماژول ها » موقعیت ها برید

درداینجا دی انتخاب دارید، یا باید روی ویرایش زنده کلیک کنید و ماژول ها رو جا به جا کنید و یا روی نشاندن یک ماژول در بالای صفحه

اگر گزینه نشاندن ماژول رو بزنید نام انگلیسی و نام فنی هوک ها رو نمایش میده و باید یکی رو انتخاب کنید

توجه کنید که هر ماژولی فقط به جایگاه های تعریف شده خودش متصل می شود و نمیتوان هر ماژولی را به هر جایی متصل کرد

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

آقا دانوش یه سوال خیلی وقته گیج ام کرده! اون هم فرق ناو با هوک چیست؟

توی نشاندن ماژول، ما داریم هوک رو مشخص می کنیم، درسته؟

اون قسمت که زده display nav مثلا footer یا left رو انتخاب می کنیم، این ناو چی هست؟ همون هوکه؟ ناوها به نظرم یه موقعیت بزرگتر از هوک هستن

مثل ناو سمت چپ که 4 تا ماژول رو توش هوک می کنیم

بعضی ماژول ها رو نمی شه بدون تغییر در php شون تغییر هوک داد ولی تغییر ناو می شه داد، مثل صفحه اصلی که ماژول شاخه ها رو من پیدا کردم که می شه توی نسخه 1.6 نمایش داد، آقا بهمن گفته بودن نمی شه تغییر هوک داد

لینک به دیدگاه

تمام عنوان هایی که در این بخش میبینید هر کدام یک هوک هستن

displaynav

Displayright

Displayfooter

و ...

منظور از nav هم عنوان های بالای سایت هست مثل تماس با ما، واحد پول و ...

به طور کلی هوک ها وجود دارند که برنامه نویسان برای بخش های مختلف سایت ماژول بنویسند نه این که هر چیزی رو به هوک متصل کرد

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

جایی هست که جایگاه هوک ها رو تعریف کرده باشه؟ مثلا

displaynav

Displayright

Displayfooter

کجای سایت هستند؟

مثلا header مشخصه کجاست ولی خیلی از هوک ها رو نمیشه از ترجمه اش فهمید مال کجای سایته

لینک به دیدگاه

در صفحه ماژول » موقعیت ها میتونید علاووه بر لیست هوک ها در زیر هرکدام یک خط توضیح رو ببینید

برای نمایش تمام هوک ها در این صفحه در بالای صفحه «جاگیری بی نیاز از موقعیت» رو علامت بزنید (اشکال در ترجمه دارد!)

لینک به دیدگاه

آقا دانوش که جواب دادن: تمام عنوان هایی که در این بخش میبینید هر کدام یک هوک هستن

displaynav

Displayright

Displayfooter

و ...

فهمیدن هوک از اونجاست نه از ترجمه ها

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

وقتی میخوام ویرایش زنده جانمایی ماژول ها رو اجرا میکنم و جابجا میکنم مکان ماژول ها رو در قسمت ذخیره خطا میده که نمیتونم ذخیره کنم مشکل کجاست ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام

بازار پرستا در صفحه پرداخت محصول بلوک های سمت راست همچنان نمایش داده میشن ایا نسخه1-6-06هست

چون در سایت من اینجوری نیست

البته راهی داره که بلوک سمت راست در صفحه محصول نیز وجود داشته باشه چون وقتی محصول انتخاب میکنیم تمام صفحه رو محصول میگیره و مشتری رو از دیدن بقیه محصولات محروم میکنه سمت راست موقعیت بهتری داره و هر لحظه چشم مشتری بهش میخوره

پس در دو جا یکی صفحه محصول یکی هم در موقع پرداخت بلوک های سمت راست باشن

ممنون

http://8pic.ir/images/uoava1u4unfj8c15n53u.png
لینک به دیدگاه

از بخش "ماژول ها -> موقعیت ها" بخش displayLeftColumn رو پیدا کنید و ماژول های مورد نظرتون رو ویرایش بزنید و استثناهای مختلف مثلا برای صفحه محصول product یا برای صفحه اصلی index و ... رو که نیاز دارید با نگه داشتن Ctrl از حالت انتخاب شده خارج کنید و ذخیره بزنید

لینک به دیدگاه

از بخش "ماژول ها -> موقعیت ها" بخش displayLeftColumn رو پیدا کنید و ماژول های مورد نظرتون رو ویرایش بزنید و استثناهای مختلف مثلا برای صفحه محصول product یا برای صفحه اصلی index و ... رو که نیاز دارید با نگه داشتن Ctrl از حالت انتخاب شده خارج کنید و ذخیره بزنید

من این کارو کردم ولی اتفاق خاصی نیافتاد

بستگی به راست چین -چپ چین قالب که نداره چون مال من هر دوش فعاله در قسمت قالب

منظورم ستون چپ پیش فزض -ستون راست پیش فرض بود

لینک به دیدگاه

• 5 months later...
  • 1 year later...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...