رفتن به مطلب

اضافه کردن فیلد شماره موبایل مشتری درقسمت آدرس ها (بخش مدیریت)

پست های پیشنهاد شده

امروز میخوام براتون یه آموزش کاربردی رو شرح بدم که شاید دغدغه خیلی از افرادیست که با پرستاشاپ کار میکنند . :cool:

خوب شما اگه بخواین واسه یه مشتری پیامک ارسال کنید یا تماس تلفنی بگیرید ، شماره تلفن مشتری رو از کجا بدست میارید؟؟!!

خوب برای اینکه شماره تلفن یک مشتری رو بدونید باید برید تو مدیریت / مشتری ها و روی یک مشتری کلیک کنید و بعدش تو وسطای صفحه تلفن مشتری رو پیدا میکنید . تازه اگه به شماره موبایل مشتری نیاز داشته باشید باید روی مشاهده آدرس هم کلیک کنید تا بتونید شماره موبایل یک مشتری رو بدست ببینید . :D

حالا فرض کنید شما بخواین واسه 10 مشتری پیامک به صورت دستی ارسال کنید باید این همه صفحه رو زیر و رو کنید تا موبایل هر کدوم رو ببینید . :(

در این آموزش من میخوام با یک مرحله ساده به شما آموزش بدم تا شماره موبایل مشتری رو به زیر منوی آدرس ها اضافه کنید تا وقتی لازم شد به راحتی شماره موبایل مشتری در دسترستون باشه .

خوب برای شروع فایل AdminAddresses.php رو از پوشه admin و پوشه tabs پیدا کنید .

من برای راحتی کار شما کد ها رو میذارم تا جایگزین کنید. :)

تو این فایل تو سطرهای اول دنبال این عبارات بگردید :

$this->fieldsDisplay = array(
	'id_address' => array('title' => $this->l('ID'), 'align' => 'center', 'width' => 25),
	'firstname' => array('title' => $this->l('First name'), 'width' => 80, 'filter_key' => 'a!firstname'),
	'lastname' => array('title' => $this->l('Last name'), 'width' => 100, 'filter_key' => 'a!lastname'),
	'address1' => array('title' => $this->l('Address'), 'width' => 200),
	'postcode' => array('title' => $this->l('Postcode/ Zip Code'), 'align' => 'right', 'width' => 50),
	'city' => array('title' => $this->l('City'), 'width' => 150),
	'country' => array('title' => $this->l('Country'), 'width' => 100, 'type' => 'select', 'select' => $this->countriesArray, 'filter_key' => 'cl!id_country'));

و با این عبارات جایگزین کنید

$this->fieldsDisplay = array(
	'id_address' => array('title' => $this->l('ID'), 'align' => 'center', 'width' => 25),
	'firstname' => array('title' => $this->l('First name'), 'width' => 80, 'filter_key' => 'a!firstname'),
	'lastname' => array('title' => $this->l('Last name'), 'width' => 100, 'filter_key' => 'a!lastname'),
	'address1' => array('title' => $this->l('Address'), 'width' => 200),
	'postcode' => array('title' => $this->l('Postcode/ Zip Code'), 'align' => 'right', 'width' => 50),
	'phone_mobile' => array('title' => $this->l('phone_mobile'), 'width' => 100),
           	'city' => array('title' => $this->l('city'), 'width' => 100),
	'Country' => array('title' => $this->l('Country'), 'width' => 100, 'type' => 'select', 'select' => $this->countriesArray, 'filter_key' => 'cl!id_country'));

خوب مرحله بعد چیه به نظرتون ؟؟؟!!

مرحله بعدی دیگه در کار نیست و الان شما از قسمت مشتریان / آدرس ها میتونید شماره موبایل مشتری رو هم به همراه آدرس ایمیل داشته باشید و لذت ببرید. منتظر آموزش های کاربردی دیگه تو بخش مدیریت باشید ;)

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خيلي ممنون عزيز

به اميد اموزش هاي بيشترت :heart:

عزيز يه عكس مي توني بزاري دقيق بگي كجا

چون من توي 1.3 به طور پيش فرض و بدون تغييري شماره موبايل و شماره تلفن مشتري رو مي بينم در اونجا

مدیریت / مشتری ها و روی یک مشتری کلیک کنید

لینک به دیدگاه

خيلي ممنون عزيز

چون من توي 1.3 به طور پيش فرض و بدون تغييري شماره موبايل و شماره تلفن مشتري رو مي بينم در اونجا

من این آموزش رو برای پرستاشاپ 1.4 به بالا قرار دادم و نمیدونم تو 1.3 چه شکلی هستش . تو 1.4 وقتی از منو روی مشتری ها کلیک میکنی و مشتری ها رو لیست میکنه تو لیست شماره موبایل مشتری یا شماره تلفن وجود نداره . همنین تو آدرسها که آدرسها رو لیست میکنه باز نه تلفن وجود داره نه موبایل که من موبایل رو با این آموزش به قسمت آدرس ها اضافه کردم :D

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

خيلي ممنون عزيز

شروین جان همونطور که خودت گفتی باید روی مشتری کلیک کنی. با این آموزشی که بهمن جان زحمت کشیدن دیگه نیازی به کلیک کردن نیست و در همون لیست میتونی شماره رو ببینی
لینک به دیدگاه

• 2 months later...

در نسخه 1.3.1 هم کار میکنه من بعد از خط کدپستی این خط رو اضافه کردم

'phone_mobile' => array('title' => $this->l('phone_mobile'), 'align' => 'right', 'width' => 80),

و شماره موبایل نمایش داده میشه

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

با سلام

این روشی که شما فرمودین برای فرم دریافت اطلاعات مشتری بدون ثبت نام در نسخه 1.4 مطابق با دستور انجام دادم منتهی جواب نداد

هیچگونه فیلد جدیدی در فرم خرید فوری اضافه نشد

علت چیست؟

لینک به دیدگاه

• 1 year later...
  • 2 months later...

ببخشید میشه این آموزش هم برای ورژن 1.5 بزارید فایل AdminAddresses.php تو ورژن 1.5 نیست

با سلام ،

برای اینکه بتونین از این آموزش در نسخه 1.5X استفاده کنین باید دنبال فایل زیر باشین :

AdminAddressesController.php که در آدرس : controllers\admin وجود داره . بعد طبق روش توضیح داده شده توسط آقا بهمن فیلد مربوط به موبایل رو اضافه کنین ، همین !

لینک به دیدگاه

• 1 year later...
  • 11 months later...

با سلام و تشکر از آموزش مفیدی که قرار دادین.

سوالم این هست که اگر بخوایم عنوان استان رو هم به این لیست اضافه کنیم، چه کد یا متنی رو باید وارد کنیم؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...