رفتن به مطلب

ترجمه ماژول ها

پست های پیشنهاد شده

چطوری میشه در بخش مترجم وقتی یک عبارت در یک ماژولی ترجمه شده در سایر ماژولها هم خودکار ترجمه بشه ؟ تنظیمات خاضی داره ؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 3 months later...

سلام.

من یه ماژول نصب کردم که قابلیت های زیادی داره برای اضافه کردن بخش های مختلف به سایت.

ولی یه مشکل دارم. اونم اینه که 2 تا دکمه Add to cart و More توی سایت میاد که میخوام فارسیش کنم. همه جا رو دنبالش گشتم ولی پیداش نکردم تو بخش ترجمه ها.

به نظرتون چیکار کنم دوستان؟

میتونید در پایین سایت ماژول لیوان و ماگ رو ببینید که این 2 تا دکمه ترجمه نشده وجود داره.

لینک سایت:

http://interspire.ir

مرسی

لینک به دیدگاه

سلام.

من یه ماژول نصب کردم که قابلیت های زیادی داره برای اضافه کردن بخش های مختلف به سایت.

ولی یه مشکل دارم. اونم اینه که 2 تا دکمه Add to cart و More توی سایت میاد که میخوام فارسیش کنم. همه جا رو دنبالش گشتم ولی پیداش نکردم تو بخش ترجمه ها.

میتونید در پایین سایت ماژول لیوان و ماگ رو ببینید که این 2 تا دکمه ترجمه نشده وجود داره.

لینک سایت:

مرسی

توی بخش ترجمه ها دنبال همون ماژول بگردید

یا

در بخش مازول ها روی همون ماژول کلیک کنید و از قسمت بالای صفحه سمت چپ برروی گزینه ترجمه کلیک کنید و به دنبال عبارات مدنظرتون باشید آنها را پیاده کرده و ترجمه را در مقابل ها بنویسد و گزینه ذخیره را کلیک کنید.

لینک به دیدگاه

سلام.

لینک سایت:

مرسی

توی بخش ترجمه ها دنبال همون ماژول بگردید

یا

در بخش مازول ها روی همون ماژول کلیک کنید و از قسمت بالای صفحه سمت چپ برروی گزینه ترجمه کلیک کنید و به دنبال عبارات مدنظرتون باشید آنها را پیاده کرده و ترجمه را در مقابل ها بنویسد و گزینه ذخیره را کلیک کنید.

اتفاقا این کار رو کردم. تو یکی از ابزار های ترجمه درست شد. ولی تو بقیه ابزار ها نمیشه.کش رو هم خالی کردم چند بار ولی درست نشد.اصلا معلوم نیست کجاست این کلمه

هیچ راه دیگه ای برای ترجمه غیر از این راه وجود نداره؟ یا بشه تو همینجا پیداش کرد؟

لینک به دیدگاه

تغییر توی ترجمه نیاز به کامپال کردن هم داره

ماژول ها معمولا از یک جا تغییر ترجمه داده نمی شن، اصلی ترین جای ترجمه اشون خود ماژول هاست، از بومی سازی- ترجمه - بخش کاربری هم معمولا باید اصلاح ترجمه کنین

کلیدهای کنترل و اف 5 هم کمک می کنه بهتون برای پیدا کردن کلماتی که پیدا نمی کنین

لینک به دیدگاه

تغییر توی ترجمه نیاز به کامپال کردن هم داره

ماژول ها معمولا از یک جا تغییر ترجمه داده نمی شن، اصلی ترین جای ترجمه اشون خود ماژول هاست، از بومی سازی- ترجمه - بخش کاربری هم معمولا باید اصلاح ترجمه کنین

کلیدهای کنترل و اف 5 هم کمک می کنه بهتون برای پیدا کردن کلماتی که پیدا نمی کنین

من کش رو هم خالی کردم چند بار. این دکمه اسمش Add to cart هست. تو کل ماژول ها 4 بار این کلمه تکرار شده و ترجمه رو عوض کردم. همه جا ترجمه عوض شده غیر از این ماژول. همه جا رو زیرو رو کردم ولی پیداش نشد.

دیگه نمیدونم چیکار کنم

لینک به دیدگاه

ممکنه مشکل از فایل tpl ماژول باشه. گاهی اوقات طراح ها فراموش میکنند تگ ترجمه رو کامل قرار بدهند یعنی بجای {l s='Add to cart' mod='modulename'} مینوسیند {l s='Add to cart'} و این باعث میشه ترجمه نشه

لینک به دیدگاه

سلام . آقا مهرشاد

الان که اینو گفتین یک سوال هم برای من مدتی هست پیش اومده شاید بتونین راهنماییم کنید .

من بعضی وقتها توی ترجمه بخش های اصلی قالب که مرتبط با ماژول ها نیست با این مشکل مواجه میشم . و ترجمه اون قسمت هیچ کجای بخش ترجمه های کاربری نیست . ولی وقتی از هاست فایل ترجمه انگلیسی رو پیدا میکنم و اون خط از ترجمه ی اون بخش را کامل کپی میکنم و در فایل ترجمه زبان فارسی قرار میدم اون واژه به درستی ترجمه میشه اما بازم وقتی از مدیریت بخش ترجمه ها را باز میکنم و ذخیره رو میزنم اون ترجمه از بین میره . و باید دوباره اون خط رو کپی کنم در فایل زبان فارسی .

به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه . چون الان من توی قالبم با برچسب new و sail این مشکل رو دارم .

لینک به دیدگاه

ممکنه مشکل از فایل tpl ماژول باشه. گاهی اوقات طراح ها فراموش میکنند تگ ترجمه رو کامل قرار بدهند یعنی بجای {l s='Add to cart' mod='modulename'} مینوسیند {l s='Add to cart'} و این باعث میشه ترجمه نشه

ممنونم از راهنمایی عالیتون. مشکل رو حل کردم. دقیقا همونطور بود که شما فرمودین. فایل tpl رو دستکاری کردم و ترجمه عوض شد.حالا یه سوال دارم. من کد l s='Add to cart' mod='modulename' رو با کد l s='Add to cart' جایگزین کردم. کش رو خالی کردم و به قسمت ترجمه ها رفتم. ولی باز هم اثری از این کلمه نبود در مدیریت و یا حتی با ترجمه های قبلی هم کار نکرد.

چطور میشه این قالیت رو به این کد داد و اون رو در بخش ترجمه ها آورد؟ یعنی طوری بشه که دیگه برای تغییر ترجمه به فایل tpl رجوع نشه.

باز هم ممنون از کمکتون

لینک به دیدگاه

• 2 years later...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...