رفتن به مطلب

آموزش ارتقا پرستاشاپ

پست های پیشنهاد شده

من الان يك مشكل جدي دارم حجم سايتم شديدا بالاست

هاست تقريبا 2.6 گيگ حجم داره و فقط 1.8 گيگش حجم عكسهاست -

چجوري ميتونم بدون هيچ دغدغه خاطري و بدون از دست دادن تنظيمات قالب و غيره و غيره  و غيره فقط به پرستاشاپ 1.6.1.7 ارتقاش بدم

چون توضيحات بقيه دوستان مشخص ميكنه كه بعد از ارتقا به مشكلات خاصي برميخورن - اگر اين مشكل به اين صورت باشه كه من بخوام دوباره بكاپ قبلي رو برگردونم و قوت صرفش كنم

خيلي آزار دهنده ميشه - ممنون

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 99
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

خب راهکاری وجود نداره که دوست عزیز ، قبل ارتقا بکاپ بگیرید ، برگردوندن بکاپ هم میتونید به هاستتون محول کنید براتون انجام میدن .

مشکل خاصی پیش نمیاد در ارتقا . اگر ممطئن نیستید میتوانید ارتقا رو به ما بسپارید .

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد

من يك سوال برام پيش اومده وقتي ميخواهيم از ورژن 1.6.0.14 به ورژن 1.6.1.7 ارتقا بديم ممكنه توي Table هاي ديتابيس مواردي رو اضافه كنه و يا ناسازگاري ايجاد كنه چون مشخصه كه توي ورژن جديد آيتمها و مواردي رو دوباره به محصول اضافه كردند

من مشكلم فقط با محصولات كه هيچ تغييري حتي در نوشتارشون توي قسمت توضيحات و مبالغ پيش نياد

چون روي سايت خودم ديدم اين تيبل ها اضافه ميشن مثلا توي قسمت مبلغ مياد مبلغ قبلي رو كه شما پاكش كردين و احتمالا هنوز توي تيبل ديتابيس وجود داره به عنوان مبلغ تخفيف در نظر ميگيره كه اين براي من ايجاد دردسر بسيار بزرگ - يعني بايد بيش از 3000 تا محصول رو برم و مبالغ تخفيف رو پاك كنم

اين مشكل وجود داره كه توي ورژنهاي جديد ديتابيس جديد مشكل ساز ميشه - همونطور كه خودتون و دانوش سال گذشته روي سايت من اين مشكل رو داشتيد و يك دوست ديگه ----- تونست با يك سري كوئريهاي پيچيده و تقريبا 4 روزه ديتابيس رو مثل قبل برگردونه

البته اين ورژن جديد بيشتر به درد همون فروشگاه خام ميخوره كه هنوز هيچ محصولي نداره و دردسرش خيلي خيلي كمتره

من بايد دوباره مشورت كنم و خبرشو بهتون بدم

سپاس و تشكر

لینک به دیدگاه

من یادم نیست مشکل شما چی بوده و چه کسی ارتقا رو انجام داده ولی به صورت عمومی چنین مشکلاتی وجود نداره. اگر ارتقا اصولی انجام بشه مشکلی پیش نمیاد.

ارتقا تخفیفی به سایت شما اضافه نمیکنه و دیتایی هم حذف نمیکنه

تغییرات در ساختار جداول هست و خود دیتای جدای تغییری نمیکنن

در هر حال میتونید بکاپ بگیرید و ارتقا بدید و اگه رضایت نداشتید بکاپ رو برگردونید.

لینک به دیدگاه

ببخشید من سایت رو ارتقا دادم بدون مشکل خاصی

ولی زمانی که سایت بالا اومد دوباره دیدم یک سری از عکس های محصولات دیگه به نمایش در نمیان و به جاشون علامت سوال میاد

با توجه به راهنمایی درون ماژول به بخش تنظیمات و تصاویر رفتم و روی گزینه ی ایجاد دوباره بندانگشتی ها کلیک کردم

و با این ارورها روبرو شدم:

post-6629-0-69530100-1477241706_thumb.jpg

راه حلی برای این مشکل و بازگشت عکس ها وجود داره یا باید بازگردانی کنم به حالت پشتیبانی که گرفته بودم؟ ( مشکل همین چندتا کالا هست یا خیلی کلی تر هست؟

----

سبد خرید و صفحه اصلی به این صورت در اومده و برخی از تصاویر دیگه نیستند...

post-6629-0-82057400-1477242683_thumb.jpg

post-6629-0-71029400-1477242717_thumb.jpg

post-6629-0-76328100-1477242733_thumb.jpg

با سپاس

لینک به دیدگاه

اگر از نسخه 1.6 به بعد ارتقا دادید به آخرین نسخه:

مسیر تصاویر به شما داده شده. میتونید مثلا 777 رو ببیین در بکاپتون هست یا نه

در کل میتونید پوشه تصاویر رو از بکاپ جایگزین کنیدو یا فایل های از بین رفته رو برگردونید. ارتقا به پوشه تصاویر شما کاری نداره

اگر از نسخه 1.5 ارتقا دادید ممکنه تصاویر در موقع بکاپ به دلیل تغییر سیستم فایل تصاویر از بین بره. این مورد راه حلی داره که کمی تخصصی هست و بهتره تیکت بزنید براتون بررسی و اصلاح بشه.

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

البته یادم رفت بگم که به برای آپدیت اخرین نسخه ی پرستاشاپ رو از روی سایت اصلی دانلود کردم و توی توی مسیری که فولدر latest بود روی هاست اپلودش کردم

اپدیت شد ولی چنتا مشکل دارم یکی اینکه توی بخش ماژول ها خطا گرفتم و یه سری ماژول های قالب الکترومارکت دیگ نیستن ویکی دیگه اینکه ادیتور قرار دادن محصولات هم چپ چین شده

کسی می تونه کمکم کنه؟؟

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

با سلام

من بعد از آپديت به ورژن 1.6.1.11 و با جايگزين كردن نسخه اصلاحيه هيچ مشكلي پيدا نكردم جز اينكه تمامي تنظيمات صفحه اصلي و صفحات ديگه همه از بين رفتند

متدسفانه نه يادم هست اين تغييرات رو چجوري انجام داده بودم چون مربوط به ماهها قبل ميشد و نه كسي تونست كمك بكنه

مشكل اينه كه توي صفحه اصلي و كلا توي 304 صفحه محصولات من عكس تمامي محصولات به شدت كوچيك شدند و من نتونستم بزرگترشون كنم

فايلهاي product.tpl و header و footer و بعضي فايلهاي tpl ديگه رو هم نگاه كردم چيزي توش نبود

فايل product.css رو هم بازبيني كردم ولي هيچي توش نبود

در كل من با عكس كوچيك محصول مشكل دارم و بايد محصول كاملا با عكس بزرگ و مناسب براي مشتري نمايش داده بشه

توي صفحه اصلي 4 ستونه بودش كه تونستم با ويرايش فايل product.tpl مشكل رو حل كنم ولي اندازه و سايز عكس محصول رو نتونستم كاريش بكنم

ميشه لطفا راهنمايي كنيد

اگر جاي سوالم اينجا نيست ببخشيد

لینک به دیدگاه

ابعاد تصاویر رو باید از بخش تنظیمات - تصاویر بازسازی کنید. پایین صفحه بازسازی بند انگشتی ها

در همین بخش میتونید ابعاد تصاویر رو نیز تغییر بدید فقط توجه داشته باشید که با هر بار تغییر باید اون سایز تصاویر رو بازسازی کنید

لینک به دیدگاه

ابعاد تصاویر رو باید از بخش تنظیمات - تصاویر بازسازی کنید. پایین صفحه بازسازی بند انگشتی ها

در همین بخش میتونید ابعاد تصاویر رو نیز تغییر بدید فقط توجه داشته باشید که با هر بار تغییر باید اون سایز تصاویر رو بازسازی کنید

با سلام مجدد

من تمامي اين كارها رو كردم البته چون حجم عكسهاي سايت 3 گيگ بيشتر هيچ وقت سرور نميتونه اين پروسس رو كامل انجامش بده

و اين تنظيمات رو هم همه رو انجام دادم روي عكس محصول هيچ تغييري ايجاد نميكنه

من خودم چند بار فايل product.tpl و يا css رو اديت ميكردم و درست ميشد

ولي اينبار اون كدها توي اون فايلها نيستند

لینک به دیدگاه

من يك چيزي رو فهميدم و اينه كه

توي ورژنهاي قبلي 1.6.1.5 و 1.6.1.7 بدين صورت بودش كه با تغييرات دلخواه روي فايل global_rtl.css شما ميتونستيد صفحات رو به دلخواه خودتون تغيير بديد

ولي الان حتي با تعوض رنگ بك گراند فروشگاه توي فايل مربوطه هيچ تغييري توي فروشگاه ايجاد نميشه

مطمئنا تغييرات كلي توي فايلهاي ورژن 1.6.1.11 صورت گرفته

لینک به دیدگاه

الان هم داره اين ارور رو نشون ميده

وقتي ديباگ رو فعال كردم توي صفحه محصول

[PrestaShopDatabaseException]

Unknown column 'w.default' in 'field list'

SELECT w.`id_wishlist`, w.`name`, w.`token`, w.`date_add`, w.`date_upd`, w.`counter`, w.`default`			FROM `ps_wishlist` w			WHERE `id_customer` = 918			AND id_shop = 1			ORDER BY w.`name` ASC

at line 791 in file classes/db/Db.php

786.         if ($webservice_call && $errno) {787.             $dbg = debug_backtrace();788.             WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '[SQL Error] '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);789.         } elseif (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS')) {790.             if ($sql) {791.                 throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');792.             }793. 794.             throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());795.         }796.     }

كاملا مشخصه يك ارور داره

لینک به دیدگاه

خطایی که اینجا گذاشتید که از ماژول لیست آرزوها یا همون Block Wish List هست

اما اگر خطاهای مکرر میگیرید یا نیاز به بررسی فنی دارید میتونید تیکت بزنید

لینک به دیدگاه

بله متوجه شدم

ولي چرا وقتي ديباگ رو روشن ميكنم اين خطا رو نشون ميده

و چه ربطي به صفحه محصول داره

در هر صورت اگر با مقدار خطاي زياد مواجه شدم حتما تيكت ميزارم براتون

ممنونم

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

سلام

من از ورژن 1.6.0.6 به ورژن 1.6.1.12 میخواهم ارتقا دهم ولی موقع نصب ماژول Click Upgrade v1.6.7  این پیام را میدهد:

"اشکال در دانلود جدیدترین نسخه"

شما اول از سایت خود پرستا فایل جدید رو دانلود و در این مسیر  admin/autoupgrade/latest/prestashop/   قرار بده بعد کانال رو 

ی دایرکتوری محلی قرار بده بعد اقدام کن

لینک به دیدگاه

شما اول از سایت خود پرستا فایل جدید رو دانلود و در این مسیر  admin/autoupgrade/latest/prestashop/   قرار بده بعد کانال رو 

ی دایرکتوری محلی قرار بده بعد اقدام کن

سپاس از پاسخگویی

من مبتدی هستم. منظورتان از کانال چیست؟

فایل ورژن جدید پرستاشاپ را از انجمن دانلود کردم و در آدرسی که فرمودید باز کرده ام.

لینک به دیدگاه

سپاس از پاسخگویی

من مبتدی هستم. منظورتان از کانال چیست؟

فایل ورژن جدید پرستاشاپ را از انجمن دانلود کردم و در آدرسی که فرمودید باز کرده ام.

وقتی وارد صفحه پیکربندی ماژول 1-Click Upgrade یا همون ارتقا با یک کلیک میشید، وسط صفحه ، سمت چپ گزینه ای داره با یعنوام More option یا همون انتخاب های های بیتشر، دکمه رو بزنید، یک لیست میاره که می تونید کانال رو انتخاب کنید

لینک به دیدگاه

وقتی وارد صفحه پیکربندی ماژول 1-Click Upgrade یا همون ارتقا با یک کلیک میشید، وسط صفحه ، سمت چپ گزینه ای داره با یعنوام More option یا همون انتخاب های های بیتشر، دکمه رو بزنید، یک لیست میاره که می تونید کانال رو انتخاب کنید

سپاس

ارتقا را انجام دادم. حین ارتقا این خطاها را داد:

File admin****.zip (size: 33177823) has been skipped during backup.

Error while copying file /tools/htmlpurifier/standalone/HTMLPurifier/ConfigSchema/Validator.php

Error when trying to upgrade file /tools/htmlpurifier/standalone/HTMLPurifier/ConfigSchema/Validator.php.

لینک به دیدگاه

سلام

من مشکل به روزرسانی را با بروزرسانی دو مرحله ای حل کردم. ابتدا به ورژن 1.6.0.14 و سپس به ورژن 1.6.1.12 ارتقا دادم. بخش مدیریت و بخش کاربری بدون مشکل کار می کردند تا اینکه رفتم و ماژول منوی بالا را تنظیم کردم برای اضافه کردن تب های صفحات مدیریت محتوا که در به روزرسانی از منو حذف شده بودند.

بعد از این کار بخش کاربری دیگر بالا نمی آید و در بخش مدیریت هم موقع پیکربندی قالب این پیام را میدهد:

[PrestaShop] Fatal error in module file :/home/petsshop/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_write_file.php:
Uncaught --> Smarty: unable to write file /home/petsshop/public_html/cache/smarty/compile/0f/53/a0/wrt59073b2a38b433_37815921 <-- thrown

اضافه کنم که از قالب پیش فرض استفاده می کنم.

لینک به دیدگاه

وارد هاست بشید ، پوشه cash پوشه های cash و smarty رو پاک کنید ببنید مشکل حل میشه یا نه

سلام آیا در حالت عادی هم این پوشه ها پاک بشه موردی نداره  فکر کنم حجم هاست رو بالا میبره

لینک به دیدگاه

• 3 weeks later...

سلام هنگام آپدیت این ارور رو میده ,ممنون میشم کمک کنید

Error while copying file /modules/trackingfront/composer.json

Error when trying to upgrade file /modules/trackingfront/composer.json.

[ERROR] File V1.6.1.5_20170521-181538-2de6f9c5 is missing: unable to restore files. Operation aborted.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...