رفتن به مطلب

حجم بالای فولدر کش

allakolang

پست های پیشنهاد شده

سلام

من چند تا سوال داشتم بابت فولدر کش در مسیر اصلی نصب پرستا:

اول اینکه این فولدر کش براوز سایت رو نگه می داره یا کش موتورهای جستجو رو هم ذخیره می کنه

دوم اینکه پاک کردن محتویات این فولدر چه اثراتی داره.

آخه فولدر کش فروشگاه من حجمی بیشتر از 200 مگ داره که یک شبه حدود 80 تا 90 مگ هم اضافه شده بدون اینکه من تغییر خاصی داده باشم توی سیستم. تنها چیزی که به ذهن من می رسه موتورهای جستجو هست که من دیروز سایتم رو توی 250 موتور جستجو ثبت کردم.

لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره مطرح کنه. آخه بالا رفتن یه دفعه حجم این فولدر باعث شده سرور هاست من اخطار فضا بده. باید هر چه زودتر یه کاریش بکنم.

باتشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز بهتره شما سیستم کش رو غیرفعال کنید از مدیریت . این سیستم آنچنان اثر مهمی روی سرعت فروشگاه شما نداره . مطمئنا شما کش سیستمی رو انتخاب کرده اید .بهتره برید به مدیریت/تنظیمات/کارایی ها/ آخر اون صفحه سیستم کش رو غیرفعال کنید . اکثر سایتهای پرستاشاپی اون سیستم رو غیرفعال میکنند و مشکلی پیش نمیاد براتون .البته سیستم کش بالایی رو نباید غیرفعال کنید . منظورم اون پایین صفحه هستش .

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر بابت پاسختون

من اون آیتم رو به توصیه خود شما نزدیک یکی دو ماه پیش فعال کردم، البته تا امروز هم مشکلی باهاش نداشتم. تا دیشب که یه دفعه نزدیک به 100 مگ حجمش رفته بالا! من فایلها رو چک کردم تقریبا همشون تاریخ همین ماه رو دارند و اکثرشون تاریخ دیروز رو که باز هم برام عجیبه. می خوام بدونم که ممکنه به دلیل ایندکس شدن توسط موتور جستجو باشه یا نه؟

به نظر شما اگر من محتویات این فایل رو خالی کنم مشکلی پیش نمی یاد؟

جهت اطلاعتون باید عرض کنم درون فولدر cachefs فولدرهایی از 0 تا 9 و از A تا z وجود داره که تا فولدر g همگی حجمی حدود 13 مگ دارن و بقیه حجم 4 کیلو! درون هر فولدر بیش از 500 فایل وجود داره. من نگران این هستم که اگه اینارو پاک کنم رتبه ام در موتورهای جستجو بیاد پایین.

باز هم از پاسختون متشکرم

لینک به دیدگاه

این مطلب رو بخونید

http://www.prestashop.com/forums/topic/131314-sovled-size-of-cache-in-prestashop/

این مشکل به دلیل اینه که سیستم کش باگ داره. در لینک بالا سایز فولدر کش به گیگابایت رسیده!

کش تأثیر در سرعت داره و نه رتبه در موتورهای جستجو

راه حل هم اینه که سیستم کش رو خاموش کنید. فولدر کش رو خالی کنید و دوباره کش رو روشن کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مي تونيد از اين ماژول كه به رايگان منتشر شده بهره ببريد با اين شرط كه همينجا ميان دوستان به اشتراك بزاريد ;)

Clear the cache of PrestaShop

This module allows you to clean Prestashop cache. Caching is used to speed up the display of page by saving its output to a file. If a cached version of the page is available, that is displayed instead of regenerating the output. Caching can speed things up tremendously but when you are working on your shop design or updating a module it's very annoying

• Compatibility Prestashop de 1.1 à 1.4

.

http://www.prestatoolbox.com/free-modules/122-clear-the-cache-of-prestashop.html

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان خوب پرستاشاپی،

مشکل با یک بار خاموش و دوباره روشن کردن کش حل شد و حجم فولدر کش به اندازه معقولی رسید. فکر می کنم که هر از چند گاهی باید این کار رو انجام بدم. (البته همونطور که آقا بهمن گفت کش پایین صفحه رو باید خاموش کرد (cachefs) نه بالایی رو )

علت بالا رفتن یک شبه کش هم به احتمال زیاد به دلیل مرور تمامی صفحات توسط تعداد زیادی موتور جستجو بود (البته اینطور که خودشون می گن!)

سرعتم تغییر نکرده و همه چی آرومه.

ممنونم از همگی

موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

• 3 years later...

با سلام به دوستان

هاست تیکت زده که اکانت شما 99/6 درصد از پهنای باند رو مصرف کرده ، پیگیر شدم، مشکل کش پیدا کردم

کش رو غیر فعال و محتوای فولدر کش رو کلا حذف کنم؟

هاست هم گفته بصورت زیر به اطلاع شما میرسد:

cachefs 152867

purifier 8

push 4

sandbox 2

smarty 1002

tcpdf 2

لینک به دیدگاه

سرچ کردم جواب خاصی نبود، به هاست هم تیکت زدم گفتن با پشتیبانی نرم افزار مشاوره کنین

به نظرتون اون فایل ها رو پاک کنم؟

این 4 درصد پهنای باند که باقی مونده، تمام بشه، چی می شه؟ یعنی باید صبر کرد تا ترافیک ماه بعد رو بگیرم؟ یا مثل شارژ وایمکس می شه شارژ کرد؟

لینک به دیدگاه

• 5 months later...

سلام خدمت اساتید

من همینطوری توی انجمن داشتم سرچ میکردم به این تاپیک رسیدم.پرستاشاپ من 1.6.1 هست  و قسمت تنظیمات کارایی من به این صورته

در قسمت کامپایل این گزینس :

اگر فایل‎ها به روز رسانی گشتند قالب را کامپایل مجدد کن
در قسمت کش هم اینو دارم:
حافظه نهان
بله
نوع ذخیره سازی
سیستم فایل
پاک کردن حافظه‌ی موقت:
پاک کردن کش هر وقت چیزی تغییر داده شد
در قسمت کش سیستمی در پایین صفحه هم غیر فعاله
خواهش میکنم لطفا به من بگین این تنظیمات باید همینطوری باشه؟سرچ کردم ولی هزاران جواب دیدم.ممنون

لینک به دیدگاه

بله تنظیماتتون صحیح هست. البته اگر فایل های قالبتون رو به روز رسانی نمیکنید یا تغییر نمیدید میتونید گزینه کامپایل رو هم خاموش کنید

لینک به دیدگاه

• 2 years later...

چند تا ماژول برای حل مشکل کش تو پرستاشاپ جهانی دیدم که بهترینشون از لحاظ کارایی و ... Page Cache Ultimate بودش که واقعا عالی داره جواب میده من خومم تو چند تا سایت دارم ازش استفاده میکنم وفوق العاده هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...