رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام

من روی هاستم تعداد زیادی سایت شخصی داشتم

هفتهی پیش پرستاشاپ نصب کردم

نمیدونم آیا باید تنظیمات امنیتی ویژه ای ست می کردم یا نه

ولی به هر حال پریشب (در آستانه ی روز جهانی پرتاشاپ!) کل هاستم پاک شده منجمله پرستا و ..... !

1-

چطور میتونم بفهمم (ز روی سی پنل) چه ساعتی و از جه طریقی هک شدم؟ یا هرگونه اطلاعاتی که سی پنل در این باره میتونه بمن بده

2-

واقعا امنیت پرستاشاپ کار دستم داده؟ چون 10 ساله هیچ مشکلی نداشتم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از مدیر سرورتون کمک بگیرید. دلیل نمیشه بخاطر نصب پرستا هک شده باشید. میتونه از هر چیزی بوده باشه، سرور، پرستا، افزونه ها، اسکریپت نال شده، قالب نال شده و ...

لینک به دیدگاه

سلام

ولی به هر حال پریشب (در آستانه ی روز جهانی پرتاشاپ!) کل هاستم پاک شده منجمله پرستا و ..... !

1-

چطور میتونم بفهمم (ز روی سی پنل) چه ساعتی و از جه طریقی هک شدم؟ یا هرگونه اطلاعاتی که سی پنل در این باره میتونه بمن بده

2-

پاک شدن کل هاست شما خوب چه ربطی به امنیت پرستاشاپ داره ؟ اصلا هک کردن چیز پیچیده ای هست و اینجور نیست که مثلا امنیت اسکریپت روی هاست شما کم بوده و طرف اومده هک کرده شما رو ، ممکنه کل سرور شما هک شده باشه ، یعنی هزاران سایت همزمان . اصلا ممکنه هک هم نبوده باشه و هاست مشکل سخت افزاری پیدا کرده و همه چی مشتریا پاک شده . هکر نمیاد هاست شما رو پاک کنه ، هکر میاد یه صفحه از سایت شما رو تغییر میده و اسم خودشو میذاره که آقا من قدرتمندم ، من سایت شما رو هک کردم .

فقط مسئولین هاست میتونن بفهمن که دقیقا چی شده ( که برخی موارد سهل انگاری خودشون رو با پاسخ " شما هک شدین " پوشش میدن )

لینک به دیدگاه

سلام

سایر سایت های روی سرور رو خودم چک کردم. غالبا بروز بودند و هیچ مشکلی نداشتند. بنظر نمی رسید مشکل مربوط به کل سرور باشه

.

.

.

1-

اگه از هاستینگم لاگ بخوام باید دقیقا چی بگم؟

2-

اصلا ارائه میدن همچین چیزی رو؟

3-

و اگه هیچ جوابی ندن میتونم به صنف خاصی یا جای شکایت کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام

سایر سایت های روی سرور رو خودم چک کردم. غالبا بروز بودند و هیچ مشکلی نداشتند. بنظر نمی رسید مشکل مربوط به کل سرور باشه

.

.

.

1-

اگه از هاستینگم لاگ بخوام باید دقیقا چی بگم؟

2-

اصلا ارائه میدن همچین چیزی رو؟

3-

و اگه هیچ جوابی ندن میتونم به صنف خاصی یا جای شکایت کنم؟

عملا به هیچ جایی نمیتونید شکایت کنید :)

یه درخواست بدین ببینین چی میگن ، اصلا بپرسین ببینید هک شدین یا مورد دیگه ای بوده . هر مشکلی که عاملش هک نیست

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز اکثر هکهای وبسایت در کل جهان از طریق هاست انجام میشه. مخصوصا هاستهای اشتراکی که اکثرا برای سایتهاشون استفاده میکنند. کافیه یک سایت دیگه روی سرور اشتراکی شما باشه که فاقد امنیت باشه و شما از وجودش کلا خبر ندارید. به راحتی میشه اون سایت رو هک کرد و با استفاده از شل کل سایتهای روی سرور رو هک کرد.

اگه اطلاعاتتون حساسه باید از سرور اختصاصی استفاده کنید وگرنه باید بصورت مداوم بکاپ داشته باشید تا در این مواقع دچار مشکلات زیاد نشید . البته اکثر هاستها بصورت خودکار بکاپهایی ایجاد میکنند که باید از طریق سرور پیگیر باشید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

هدف از هک سرور يا هاست عمدتا ديفيس کردن سايتها است و خيلي بعيد است که بخاطر هک شدن کل فضاي هاست رو بخان پاک کنن. بنظر من مشکل از خود هاست هست و متاسفانه اگر بکاپ نگرفته باشيد کاري نمي توانيد انجام دهيد.

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

سلام

1-

2-

دوست عزیز از مدیرت پرستاشاپ تنظیمات>>>محصول>>> فعال کردن مدیریت موجودی پیشرفته

رو فعال کرده بودین ؟

اگه آره مشکل پیش اومده به دلیل ارسال ایمیل اسپم بوده و هاست دسترسی شما رو بسته فایلی پاک نشده تیکت بزنید براتون باز کنن

یک بار این مشکل برام پیش اومده کل پوشه ها رفت زنگ زدم هاست گفتن میل اسپم با تعداد بالا ارسال کردم که یادم اومد مدیریت موجودی پیشرفته رو فعال کردم

لینک به دیدگاه

سلام

در هر حال هر اتفاقی هم که برای هاست شما افتاده باشه قطعاً هاست باید پشتیبان داشته باشه

ازشون درخواست کنید آخرین بک آپ رو برگردونن و اگر به هر دلیلی از این کار سر باز زدند باید شک کنید که مشکل از خود هاست بوده

همچنین نباید بک آپ ارائه شده به شما تاریخش بیشتر از 7 تا 10 روز گذشته باشد، چون عملاً همه هاست ها ادعای بک آپ هفتگی رو میکنن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...