رفتن به مطلب

تغییر فونت پیشفرض

پست های پیشنهاد شده

من از خود گلوبال سی اس اس تغییر دادم، فایل فا.سی اس اس رو هم تغییر دادم، ولی مشکل content داره، برای فونت BKoodakBold باید چه جوری مقدار content رو در آورد یا پیدا کرد؟ علامت ها مربع شده

ممنون

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من از خود گلوبال سی اس اس تغییر دادم، فایل فا.سی اس اس رو هم تغییر دادم، ولی مشکل content داره، برای فونت BKoodakBold باید چه جوری مقدار content رو در آورد یا پیدا کرد؟ علامت ها مربع شده

ممنون

سلام آقا بهنام . نمیدونم درست متوجه شدم یا نه ولی اگر منظورت اینه که فونت علامت ها را به b koodakbold تغییر دادی این کار باعث میشه دیگه علامت ها نشون داده نشه و نباید فونت جاهایی که content هستند و fontawesom هست را تغییر بدی چون فقط با همون فونت هست که اون علامت تعریف شده . و تغییر فونت اون علایم بی معنا میشه . ولی اگر منظورت اینه خودتون جایی content دادید و فارسی نوشتیین با ذخیره کردن css به صورت utf8مشکل متون فارسی حل میشه.

لینک به دیدگاه

نصفه نیمه درسته البته چون راه رو فکر کنم درست نگفتم

همون اول گلوبال دستور کلی رو بی کودک بلد کردم، حالا، به فایل فا سی اس اس یه سری اونجا مقدار دهی شده، بازم اون هم تغییر دادم نشد، مشکل اینه که دستور فونت فیس توی گلوبال چقدر تاثیر داره؟ یعنی تا کجاهای فونت ها مربوط به این فایله؟

لینک به دیدگاه

نصفه نیمه درسته البته چون راه رو فکر کنم درست نگفتم

همون اول گلوبال دستور کلی رو بی کودک بلد کردم، حالا، به فایل فا سی اس اس یه سری اونجا مقدار دهی شده، بازم اون هم تغییر دادم نشد، مشکل اینه که دستور فونت فیس توی گلوبال چقدر تاثیر داره؟ یعنی تا کجاهای فونت ها مربوط به این فایله؟

ببینید شما اگر میخواهید کل فونت ها را تغییر بدید بعتره که از همون فایل fa.css استفاده کنید . چون اون بعد از گلوبال قرار میگیره واگر شما به طور مثال h1 و h2 را در گلوبال byekan کنید ولی توی fa.css بزنید bkoodak دستور موجود توی گلوبال باطل میشه . پس تغییرات را فقط توی fa.css بزنید. دستور fontface را هم توی همون جا که بزنی همه جا فراخوانی میشه .(البته حرفای من علمی نیست تجربی هست) . راستی اینم بگم فونت فیس فقط فونت را آدرسی دهی میکنه و معرفی میکنه ولی فونت هیچ قسمتیرا خودش تغییر نمیده و برای تغییر فونت باید از font-family :در همون کلاس استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

ممنون ، مطلب جالبی رو گفتین، حالا دو سه تا سوال:

سوال اولم این بود:

به کد زیر نگاه کنین:

cat-title:after {

display: block;

font-family: "FontAwesome";

content: "\f067";

position: absolute;

left: 15px;

top: 18px;

font-size: 26px; }

اون content: "\f067 توی قالبی که راستچین کرده بودم ، توی نسخه اصلی یا انگلیسی f068 بود، که علامت ها < بود، مثلا پرداخت<

بعد از کلی گشت و گذار فهمیدم باید 67 بشه که اینجوری بشه پرداخت> ، اولین سوال من این هست، که مثلا فونت بی زر یا بی یکان رو بخوام برای کل سایت استفاده کنم مقدار کانتت رو چه جوری باید به دست بیارم؟ چون من هم کاربر تجربی ام و آزمون و خطا راهش رو پیدا کردم

توی فونت فیس بیام و آدرس دهی کنم که توی پوشه قالب فلان فونت هست، درست، فونت فامیلی هم می یام برای کل جاها انتخاب می کنم مثلا بی یکان، ولی کل علامت ها مربع می شه

پس دوتا سوال شد:

1. به دست آوردن مقدار کانتت چه جوریه؟ به نظرم مثل جدول تناوبی هست یه عدد کمتر می بره زیر خط یه عدد بیشتر بالای خط( شاید هم اصلا یه چیز دیگه است)

2. اون راهی که گفتین، فایل رو ut8 سیو کنم بدون پیدا کردن کانتت جواب می ده؟ یا بازم مربع می شه؟

لینک به دیدگاه

ممنون ، مطلب جالبی رو گفتین، حالا دو سه تا سوال:

سوال اولم این بود:

به کد زیر نگاه کنین:

cat-title:after {

display: block;

font-family: "FontAwesome";

content: "\f067";

position: absolute;

left: 15px;

top: 18px;

font-size: 26px; }

اون content: "\f067 توی قالبی که راستچین کرده بودم ، توی نسخه اصلی یا انگلیسی f068 بود، که علامت ها < بود، مثلا پرداخت<

بعد از کلی گشت و گذار فهمیدم باید 67 بشه که اینجوری بشه پرداخت> ، اولین سوال من این هست، که مثلا فونت بی زر یا بی یکان رو بخوام برای کل سایت استفاده کنم مقدار کانتت رو چه جوری باید به دست بیارم؟ چون من هم کاربر تجربی ام و آزمون و خطا راهش رو پیدا کردم

توی فونت فیس بیام و آدرس دهی کنم که توی پوشه قالب فلان فونت هست، درست، فونت فامیلی هم می یام برای کل جاها انتخاب می کنم مثلا بی یکان، ولی کل علامت ها مربع می شه

پس دوتا سوال شد:

1. به دست آوردن مقدار کانتت چه جوریه؟ به نظرم مثل جدول تناوبی هست یه عدد کمتر می بره زیر خط یه عدد بیشتر بالای خط( شاید هم اصلا یه چیز دیگه است)

2. اون راهی که گفتین، فایل رو ut8 سیو کنم بدون پیدا کردن کانتت جواب می ده؟ یا بازم مربع می شه؟

ببینید آقا بهنام . Font Awesome یه نوع فونت هست که علایم و نشانه ها را با کدهایی که شما توی content قرار میدی و از قبل برای fontAwesome تعریف شدند به علایم مورد نظر تبدیل میکنه و نمایش میده. به این سایت برو تا لیست این کد ها و را برای هر علامت ببینی .

http://astronautweb.co/snippet/font-awesome/

پس تا اینجا باید بگم که شما اگر جایی فونت FontAwesome را دیدی نباید فونتش را تغییر بدی چون اون کانتت بی معنا میشه و اون کد که شما تغییر دادی و جهت تغییر کرده فقط برای این فونت معنا داره . و مربع میشه. در مورد بقیه موارد هم تو پست بعدی توضیح میدم اگر این قسمت از حرفامو متوجه نشدین بگید تا با مثال توضیح بدم.

لینک به دیدگاه

دمت گرم برای معرفی سایته

اقا اینجاش :Font Awesome یه نوع فونت هست که علایم و نشانه ها را با کدهایی که شما توی

content قرار میدی و از قبل برای fontAwesome تعریف شدند به علایم مورد

نظر تبدیل میکنه و نمایش میده. به این سایت برو تا لیست این کد ها و را

برای هر علامت ببینی

خوب این فونت علامت هاش تعریف شده، مقدارهاش رو دیدم، برای اینکه بخوام کل سایت با فونت فارسی بشه، باید چکار کرد؟ چون مشکل من زیاد تغییر فونت نیست، یادگرفتنش هست و درست کردن فایل pdf فاکتور که صدای مشتری رو در آورده، بگذریم...

لینک به دیدگاه

دمت گرم برای معرفی سایته

اقا اینجاش :Font Awesome یه نوع فونت هست که علایم و نشانه ها را با کدهایی که شما توی

content قرار میدی و از قبل برای fontAwesome تعریف شدند به علایم مورد

نظر تبدیل میکنه و نمایش میده. به این سایت برو تا لیست این کد ها و را

برای هر علامت ببینی

خوب این فونت علامت هاش تعریف شده، مقدارهاش رو دیدم، برای اینکه بخوام کل سایت با فونت فارسی بشه، باید چکار کرد؟ چون مشکل من زیاد تغییر فونت نیست، یادگرفتنش هست و درست کردن فایل pdf فاکتور که صدای مشتری رو در آورده، بگذریم...

اگر قصدت تعویض فونت فاکتور pdf هست باید بگم که این روش ها اصلا کاربردی برای اون نداره و تغییر فونت و اضافه کردن فونت برای فاکتور pdf کاملا جدای از بقیه قسمت هاست و کاری به css نداره و اول از همه باید فونت مخصوص و ویرایش شده برای tcpdf پیدا کنی و بعد معرفی کنی و ... که کلا مراحلش طولانی تر از اینهاست و البته من خیلی سعی کردم فونت را تغییر بدم ولی بزرگترین مشکل این هست که وقتی فونت فارسی به فاکتور بدی کاراکترهای انگلیسی مربع میشند و هنوز نتونستم فونتی پیدا کنم که هر دوزبان را پشتیبانی که و ویرایش شده برای tcpdf هم باشه . که البته آقا رامتین لطف کردند و توی یکی از تاپیک ها چندتا فونت ارسال کردند ولی هنوز فرصت نکردم تست کنم .

ولی در مورد تغییر فونت سایت توی تاپیک آقا بهمن و بقیه خیلی توضیح دادن نمیدونم کدوم قسمتش را متوجه نشدی و منظورتونه.

لینک به دیدگاه

آقا این کد فا رو نگاه کن ببین مشکل من کجاست؟ اینجوری فکر کنم بهتره

/* change 'arial' font with another local font */

@font-face {

font-family: 'arial';

src: local('Tahoma'),local('Arial');

}

@font-face {

font-family: 'BKoodakBold’;

src:url('fonts/BKoodakBold.eot?#’) format(‘eot’),

url('fonts/BKoodakBold.woff') format('woff'),

url(‘fonts/BKoodakBold.ttf’) format(‘truetype’);

}

body, #page {

font-family: 'BKoodakBold' , 'arial';

font-size: 13px;

}

.price,.price.product-price, .old-price, .product-price, .price-percent-reduction, .our_price_display, #reduction_percent_display, #old_price_display, .price-discount,

#cart_summary tfoot td.total_price_container span,

#cart_summary tfoot td#total_price_container {

font-family: 'BKoodakBold', 'Arial';

}

#home-page-tabs > li a, .block .title_block, .block h4, .page-heading, .page-subheading,

h3.page-product-heading, .footer-container #footer h4, .cart_voucher h4, #pagenotfound .pagenotfound h1,

#pagenotfound .pagenotfound p, #facebook_block h4, #cmsinfo_block h3, #center_column .page_product_box h3, #instant_search_results a.close, .page-heading span.heading-counter,

.block .products-block .price-percent-reduction, .sale-label, .new-label,

.price-percent-reduction.small, .button.lnk_view, .button.ajax_add_to_cart_button,

.button.button-small {

font-family: 'BKoodakBold', 'arial';

}

h1, h2, h3, h4, h5, h6,

.h1, .h2, .h3, .h4, .h5, .h6 {

font-family: 'BKoodakBold', 'arial' !important;

zoom: 90%;

}

لینک به دیدگاه

@font-face {

src: local('Tahoma')' date='local('Arial');

}

@font-face {

}

body, #page {

}

.price,.price.product-price, .old-price, .product-price, .price-percent-reduction, .our_price_display, #reduction_percent_display, #old_price_display, .price-discount,

}

#home-page-tabs > li a, .block .title_block, .block h4, .page-heading, .page-subheading,

h3.page-product-heading, .footer-container #footer h4, .cart_voucher h4, #pagenotfound .pagenotfound h1,

#pagenotfound .pagenotfound p, #facebook_block h4, #cmsinfo_block h3, #center_column .page_product_box h3, #instant_search_results a.close, .page-heading span.heading-counter,

.price-percent-reduction.small, .button.lnk_view, .button.ajax_add_to_cart_button,

.button.button-small {

}

h1, h2, h3, h4, h5, h6,

}

[/quote']

این کدها توی کدوم قسمت هستند؟ کدوم فایل ؟

لینک به دیدگاه

fa.css دیگه

همین فایل رو باید تغییر بدم؟

بله . همونو باید تغییر بدی . البته اون فونت فیس اولی رو که من متوجه نشدم چیه حس میکنم کلا اون قسمت غلطه و کاری انجام نده ولی در مورد بقیه مشکلت چیه . مگه با این کار فونت سایت bkoodakbold نشده؟ راستی فونت را که توی هاست آپلود کردی؟

آقا بهنام این پست را ببین کمکی بهت میکنه؟

http://ipresta.ir/forum/showthread.php?pid=40366#pid40366

لینک به دیدگاه

با این کد نه، توی پوشه فونت هم فونت ها رو ریختم، یه جای کار می لنگه، اون arial رو توی فونت فامیلی که پاک می کنم ، مثل فونت new ورد می شه، دوباره بر می گردونم مثل دیفالت می شه، عدد ها هم انگلیسیه

آقا برای فاکتور چی کار کردی؟ فایل invoive.tpl رو از انجمن دانلود کرده بودم، عدد و حرف انگلیسی مهم نیست، نمی شه حذفش کرد؟

لینک به دیدگاه

@font-face {

src: local('Tahoma')' date='local('Arial');

}

@font-face {

}

body, #page {

}

}

.button.button-small {

}

h1, h2, h3, h4, h5, h6,

}

[/quote']

میگم این کارو بکن ببین مشکل حل میشه به قبل آدرس فونت هات توی فونت فیس اینو اضافه کن.

../

به طور مثال آدرسهات بشه

../fonts/BKoodakBold.woff

و بقیه هم همینطور.

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

با سلام

چرا بعضی فونت ها پسوند eot و woff دارند . الان من یک فونت دلخواه میخوام از کامپیوترم ببرم تو هاست و تو css تعریف کنم اما این فرمتها رو ندارم. کلا اینها چی هستند؟

لینک به دیدگاه

با سلام

چرا بعضی فونت ها پسوند eot و woff دارند . الان من یک فونت دلخواه میخوام از کامپیوترم ببرم تو هاست و تو css تعریف کنم اما این فرمتها رو ندارم. کلا اینها چی هستند؟

فرمت های مختلف برای ورژن های مختلف مرورگرهای مختلف هستن.

از این سایت همه فرمتارو میتونید به هم تبدیل کنید:

http://everythingfonts.com/

لینک به دیدگاه

البته فونت های فارسی برخیشون با تبدیل به این روش ها گاهی در بعضی سایز ها زیاد جالب درنمیاند و باید ویرایش شده برای وب باشند.

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام به همگی

قبل از هر چیز باید بگم برنامه نویسی بلد نیستم و تاحلا فایلای قالبو دستکاری نکردم . ولی می خوام یه سری تغییرات بدم مثلا فقط فونت و اندازه نوشته های منوی افقی بالای قالب پیش فرضو عوض کنم . تمام پست های این مجموعه رو خوندم ولی اصلا مفید واقع نشدند ، من با پرستاشاپ 1.6 کار میکنم و تو فایل ها هم fa.css دارم هم global.css و هم global_rtl.css . خود ماژول هاهم که فایل سی اس اس دارن. با دستاکاری تو فایل fa.css تونستم یه سری از فونتارو تغییر بدم ولی اصلا متوجه نمیشم کدوم font-face واسه کدوم قسمته ..!!! اساتید راهنمایی کنید لطفا فقط خوهشا قدم به قدم ... ممنون

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم آموزش های مربوط به فونت رو در سایت های آموزش css مطلالعه بکنید

اما در کل برای این که بدونید برای تغییر هر قسمت، کدوم بخش از چه فایلی رو ویرایش کنید میتونید از آموزش کار با فایرباگ در انجمن استفاده کنید

لینک به دیدگاه

• 2 weeks later...

سلام من تمام پست های دوستان رو خوندم ، اگه میشه کثل آقا بهنام که در صفحه 2 همین تاپیک یه آموزش جامع در مورد تغییر فونت گذاشتن ، یکی بیاد و یه آموزش جامع توی یه پست برای پرستاشاپ قرار بده ، من که اینجوری سر در نیاوردم چی به چی شد ، ممنون از همه دوستان

در ضمن ، من هر فونت دیگه ای رو میتونم استفاده کنم ؟؟ مثلا B-nazanin یا f-zar و ..... ؟ { شما کدوم فونت رو پیشنهاد میکنید }

لینک به دیدگاه

• 4 weeks later...

اگه بخوام فونت يك ماژول رو تغيير بدم بايد چيكار كنم ؟

همه فونت ها رو نغيير دادم اما بعضي ماژول ها فونتهاي پيش فرض هستن بايد چيكار كنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری
  • اضافه کردن...