رفتن به مطلب

تغییر فونت پیشفرض

پست های پیشنهاد شده

از فایل سی اس اس خود اون ماژول باید تغییر بدین

اگر بلد نیستین پیشنهاد می کنم خودتون تغییر ندین

والله css رو زير و رو كردم اما فونت نديدم كه تغيير بدم .
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به همه دوستان

من قالب leo+styleshop رو از آقای ذاکریان خریداری کردم و نصب کردم و راه افتاد خدار وشکر

اما حالا دلم میخاد فونت سایت رو به دلخواه خودم عوض کنم، البته این قالب فایل fa.css نداره

پس من هم رفتم سراغ فایل global_rtl.css و یه تیکه از کد font-face مربوط به فایل fa.css v رو داخلش کپی کردم البته در ابتدای فایل

بعد گشتم دنبال جایی که body و h1,و... تنظیمات مربوط به فونت توی اونها است رو تغییر دادم به font-family: 'Droid Koufi ' و فایل رو آپلود کردم

اما متاسفانه تغییراتی که دادم اصلا اعمال نشد

البته اینم بگم که فولدر font که در قالب لئو بود خودش فونت Droid Koufi رو هم داره و من توی fonat-face توی قسمت url تغییری ندادم

حالا دوستان کسی هست بدونه مشکل کجاس؟

لینک به دیدگاه

باز هم سلام فکر کنم همه رفتن تعطیلات نوروزی و کسی نیست پاسخ منو بده

مشکل من یه جور دیگه هم حل میشه،

اگه دوستان میدونن راهنمایی کنن فایل fa.css رو چطوری میتونم برای سایت لود کنم و مسیر لود شدن اون رو توی کدوم فایل html باید وارد کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

فایل fa.css رو نیاز نیست جایی فراخوانی کنید. کافیه این فایل رو در پوشه css قالبتون قرار بدید تا به صورت خودکار فراخوانی بشه

البته این رو هم بگم چون در فایل global_rtl.css فونت قرار داده شده باید ابتدا اون رو از این فایل حذف کنید سپس در fa.css فونت دلخواهتون رو بذارید.

توجه کنید خیلی اوقات مشکل در آدرس دهی فونت هست مثلا ممکنه پوشه فونت شما اسمش fonts باشه اما شما نوشته باشید font و ...

لینک به دیدگاه

• 3 months later...
  • 2 months later...

سلام

من هرکاری کردم نشد.

اعداد قیمت من انگلیسی هست و وقتی فونتهارو تغییر میدم فارسی میشن ولی علامتهایی مثل >> یا << از سایت حذف شدن و به جاشون مربع میاره. :(

لطفا راهنمایی کنید که فقط برای تغییر فونت اعداد قیمت محصولات دقیق باید کدوم فونت رو عوض کنم؟پرستا من 1.6.1.0 هست و فقط فایل global.ccs داره 

ممنون

لینک به دیدگاه

• 1 month later...

سلام دوستان . این fa.css منه. لطف کنید یه نگاهی بندازید ببینید مشکل چیه که فونت Byekan اعمال نمیشه؟ در ضمن byekan توی پوشه fonts موجوده. ممنون میشم

/* change 'arial' font with another local font */
@font-face {
	font-family: 'byekan';
src: url('../fonts/byekan/bYekan.eot'); format("eot"), url('../fonts/byekan/bYekan.woff') format("woff"), url('../fonts/byekan/bYekan.ttf') format("truetype");
}
@font-face {
  font-family: 'Droid Naskh';
  font-style: normal;
  font-weight: 400;
  src: url(../fonts/droidnaskh/DroidNaskh-Regular.eot);
  src: url(../fonts/droidnaskh/DroidNaskh-Regular.eot?#iefix) format('embedded-opentype'),
       url(../fonts/droidnaskh/DroidNaskh-Regular.woff) format('woff'),
       url(../fonts/droidnaskh/DroidNaskh-Regular.ttf) format('truetype');
}
@font-face {
  font-family: 'Droid Naskh';
  font-weight: 700;
  src: url(../fonts/droidnaskh/DroidNaskh-Bold.eot);
  src: url(../fonts/droidnaskh/DroidNaskh-Bold.eot?#iefix) format('embedded-opentype'),
       url(../fonts/droidnaskh/DroidNaskh-Bold.woff) format('woff'),
       url(../fonts/droidnaskh/DroidNaskh-Bold.ttf) format('truetype');
}

@font-face {
  font-family: 'Droid Kufi';
  font-weight: 400;
  src: url(../fonts/droidkufi/DroidKufi-Regular.eot);
  src: url(../fonts/droidkufi/DroidKufi-Regular.eot?#iefix) format('embedded-opentype'),
       url(../fonts/droidkufi/DroidKufi-Regular.woff) format('woff'),
       url(../fonts/droidkufi/DroidKufi-Regular.ttf) format('truetype');
}
@font-face {
  font-family: 'droidkufi';
  font-weight: 700;
  src: url(../fonts/droidkufi/DroidKufi-Bold.eot);
  src: url(../fonts/droidkufi/DroidKufi-Bold.eot?#iefix) format('embedded-opentype'),
       url(../fonts/droidkufi/DroidKufi-Bold.woff) format('woff'),
       url(../fonts/droidkufi/DroidKufi-Bold.ttf) format('truetype');
}

@font-face {
	font-family: 'byekan';
	src: url('../fonts/byekan/BYekan.eot');
	src: url('../fonts/byekan/BYekan.eot?#iefix') format('embedded-opentype'), url('../fonts/byekan/BYekan.ttf') format('truetype'), url('../fonts/byekan/BYekan.woff') format('woff');
	font-weight: normal;
}

@font-face {
	font-family: 'byekan'
	src: url('../fonts/byekan/Byekan.eot');
	src: url('../fonts/byekan/Byekan.eot?#iefix') format('embedded-opentype'), url('../fonts/byekan/Byekan.ttf') format('truetype'), url('../fonts/byekan/Byekan.woff') format('woff');
	font-weight: normal;
}

body, #page {
	font-family: 'byekan' , 'arial';
	font-size: 12px;
}

.price,.price.product-price, .old-price, .product-price, .price-percent-reduction, .our_price_display, #reduction_percent_display, #old_price_display, .price-discount,
#cart_summary tfoot td.total_price_container span,
#cart_summary tfoot td#total_price_container {

font-family: 'byekan', 'Droid Naskh', 'Arial';
}

#home-page-tabs > li a, .block .title_block, .block h4, .page-heading, .page-subheading,
h3.page-product-heading, .footer-container #footer h4, .cart_voucher h4, #pagenotfound .pagenotfound h1,
#pagenotfound .pagenotfound p, #facebook_block h4, #cmsinfo_block h3, #center_column .page_product_box h3, #instant_search_results a.close, .page-heading span.heading-counter,
.block .products-block .price-percent-reduction, .sale-label, .new-label,
.price-percent-reduction.small, .button.lnk_view, .button.ajax_add_to_cart_button,
.button.button-small, .product-heading-h5 {

font-family:  'byekan', 'arial';

}

h1, h2, h3, h4, h5, h6,
.h1, .h2, .h3, .h4, .h5, .h6 {
	font-family: 'byekan', 'arial' !important;
	zoom: 90%;
}
a{
font-family:byekan !important;
line-height:20px;

}
لینک به دیدگاه

• 6 months later...

دوستان اگر امکانش هست آموزش این پست تازه سازی کنید برای پرستای  1.6 که ماهم بتونیم استفاده کنیم

من گیج شدم. نفهمیدم آخرش چطور عمل کنم.

ممنون میشم یکی از دوستان زحمت بکشه توضیح بده

لینک به دیدگاه

• 2 months later...
  • 3 weeks later...

سلام بر دوستان

من فونت های سایتم  رو تغییر دادم البته همانطوری شد که می خواستم به جز یه بخش وقتی رو شاخه ای کلیک می کنیم و داخل صفحه اون شاخه می شم متن زیر شاخه ها همان فونت دیفالت هستم و نمی دانم چه طور باید آنها را تغییر بدهم؟

لینک به دیدگاه

• 4 months later...

با سلام به همه

راستش من خيلي تلاش كردم كه فونت اصلي و پيش فرض رو توي كل يك فروشگاه به يك نوع فونت خاص تغيير بدم ولي نميشه كه نميشه چون خود فروشگاه اولا از چندين فايل CSS براي فراخواني فونتها استفاده ميكنه و هر قسمت جداگانه فونت داره براي منوي بالا فوتر پايين بدنه بنر تبليغات و غيره و غيره پس در حقيقت هيچ راه كلي براي تغيير فونت ديفولت وجود نداره چون فونت ديفولتي وجود نداره از 4 يا 5 فونت استفاده شده

1- ابتدا سوال اينه كه اولين فايلي رو كه فروشگاه براي خواندن فونت لود ميكنه كدوم فايل يكي ميگه فايل گلوبال يكي ميگه فايل FA.CSS كدوم يكي اگر فايل فا باشه كه كلا توي اين فايل فقط و فقط مسيردهي فايلهاي فونت مشخص شده و نه تگ داره و نه كدي براي استفاده از اون نوع فونت؟؟؟؟؟؟؟

2- سوال دوم اينه كه بهر حال يك فايلي فراخواني ميشه و اگر توي اون فايل به درستي نوع فونت مشخص نشده باشه به سراغ يك فايل ديگه ميره مثلا براي تغيير قيمتهاي توي صفحه محصول ميشه فايل product_rtl.css رو تغيير بديم ولي تا وقتي فايل گلوبال رو تغييرش نديم اين تغييرات رو نميخونه اين يعني چي؟ خوب پس يكي از دلايلي كه سايت GTMETRIX.COM ايرادهاي خيلي بدي از كدنويسي پرستاشاپ ميگيره همين قضيه هستش كه نميتونه درست تعيين كنه فايل و نوع فونت و مقادير ديگه رو فقط از كدوم فايل بخونه - بعدشم تگ important گذاشته شده و كارو بدتر ميكنه

3- سوال بعدي اينه كه توي كل محتواي فروشگاه چرا وقتي يك نوع فونت خاص رو براي تغيير اعداد از انگليسي به فارسي تعريف ميكنيم بقيه موارد هم بهم ميريزه مثلا از فونت Bhoma براي كل اعداد استفاده ميكنيم و در حاليكه مثلا توي كد اسم محصول هم گفتيم از فونت تاهوما استفاده كنه يك دفعه ميره يك فونت Fontawesome رو ميخونه اين چيه ديگه؟

4- چرا از فونتهاي زيباي فارسي كه الان بيشتر از 25 سال داره استفاده ميشه استفاده نمي كنيد و از فونتهاي غير خوانا و نامرتب استفاده ميكنيد مثل همين قسمت كه من دارم مينويسم هنوز حرف ي با دو نقطه زيرش مياد اين يعني فونت فارسي درست نيست و خيلي مسخره

در هر صورت مشكل فروشگاههاي پرستاشاپ چون از يك نوع فونت ديفولت براي كل سايت استفاده نميشه هميشه پابرجاست

من حتي اين كد رو هم استفاده كردم ولي جواب نداد كه نداد و كل سايت رو بهم ريخته

*:not(i):not(.back-button){
font-family: isans !important;
}
اين كد رو توي بادي فايل گلوبال گذاشتم همه چيز بهم ريخت كه واقعا فونت بدي هم داره استفاده ميكنه
من نميدونم چه گيريه حتما بايد از فونت isans كه من اصلا دوسش ندارم استفاده كنيم
يك ماژولي چيزي بنويسيد حتي پولي كه نصب بشه و هر قسمت رو كه دلمون ميخواد فونت خاص براش تعريف كنيم با رنگ و سايز دلخواه خودمون حالا بقيه مواردش بهم بريزه مهم نيست - مشتري چهارتا كاراكتر رو هم نبينه چيز خاصي نميشه ولي صفحه اصلي و رسمي خود فروشگاه يك فونت عالي داشته باشه

نسخه پرستاشاپ: 1.6.0.14
لینک به دیدگاه

• 1 month later...

دوستان هر کدوم آموزش میدن اما طوری مینویسن که من خودم هم که بلدم گیج میشم چه برسه بقیه کاربرا !

برای گذاشتن فونت فارسی در پرستاشاپ مراحل زیر را طی نمایید :

1 - فونت پیوست شده را دانلود و محتویات اون رو در پوشه زیر کپی کنید .

themes/default/css/rtl/
2 - کد زیر را در اول فایل themes/default/css/rtl/global.css بذارین :

@font-face {
	font-family: "b";
	src: url("b.eot?#") format("eot"), url("b.woff") format("woff"), url("b.ttf") format("truetype");
}
3

- حالا هر جایی خواستین با فونت فارسی نشون داده بشه کافیه تو استایل اون

یعنی تو فایل global.css بنویسید font-family:b, و اون بخش فارسی میشه .

برای فارسی کردن فونت تمام سایت در فایل global.css آخر فایل این خط رو

اضافه کنید :

a{
font-family:b !important;
line-height:20px;

}
اگر هم خواستین مثلا عنوان ها و h1 و h2 و غیره فارسی بشه فقط تو استایل همون بخش ها بنویسید font-family:b .

در

صورتی که با این آموزش هم نتونستید انجام بدین نشان دهنده اینه اصول اولیه

استایل نویسی رو بلد نیستید و بهتره اول کمی css یاد بگیرین . امیدوارم

بتونید با این آموزش فونت های زیبایی به سایتتون اضافه کنید . :D

درود آقا بهمن.

تو این مسیری که گفتین: themes/default/css/rtl/ پوشه ای به نام rtl پیدا نمیکنم ، فقط یه فایل به نام rtl.css موجوده.

یعنی خودم باید پوشه ای بنام rtl درست کنم و محتویات فایل پیوست شده رو توش کپی کنم یا مشکلی هست که پوشه rtl تو قالب من وجود نداره؟

لینک به دیدگاه

کلا نگاه کنید ببیند صفحه وب به چه آدرس های درخواست میده از این طریق میتونید فولدرها و فایل های که استفاده میشه رو پیدا کنید و مشکل لودشون رو رفع کنید.

میتونیداز ابزار inspector فایرفاکس یا کروم استفاده کنید.

-----

اکسپت | آی اس آی

لینک به دیدگاه

• 7 months later...
  • 3 months later...

سلام دوستان

ببخشید من روی سایتم فونت یکان رو ست کردم اما Truetype نیست و اصلا واضح نشون نمیده

چیکار باید بکنم؟ فونت رو عوض کنم یا تغییری توی css بدم؟

سایتم PooladKala.ir

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری
  • اضافه کردن...