رفتن به مطلب

افت سرعت لود سايت

پست های پیشنهاد شده

سلام

متاسفانه با يک مشکل بزرگ برخورد کردم و سرعت لود سايت به شدت افت کرده

در واقع مشکل اينجاست که وقتي ميخاي وارد سايت بشي اولش خيلي طول ميکشه و يک دفعه سايت باز ميشه

و اين مشکل باعث شکايت مشتري ها شده و اکثرا از باز نشدن و طول کشيدن باز شدن سايت گله مند هستند

اگر کسي تجربه اي داره تو اين زمينه لطفا کمک کنه. ممنون

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 72
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

اول : هاستينگ قدرتمند در بارگذاري فايل هاي سايت

دوم : استفاده از ماژول هايي كه در ايران حدود شده نظير فيس بوك و يا از همه مهتر گوگل پلاس در صفحه اول

سوم : استفاده از ماژول هاي غير استاندارد و يا كدهايي كه پاس داده ميشه به سايت هاي خدمات دهي ديگر

و ....

لینک به دیدگاه

بخش هایی از سایت که از vohok.ir و یا webgozar.ir لود میشن رو حذف کنید و دوباره امتحان کنید. احتمال میدم یکی از این دو مورد باعث مشکل میشن.

اين کارو انجام دادم ولي متاسفانه به همين صورت ميتونيد چک کنيد

حدود 15 تا 20 ثانيه زمان ميبره و مشکل اينجاست که اول هيچ اتفاقي نمي افته و بعد از 20 ثانيه يهو صفحات باز ميشه

لینک به دیدگاه

از پشتيبان طراح قالبتون پشتيباني بخواهيد و اين مشكل رو بازگو كنيد

كه فكر كنم با DIV هايي با نام bahman ميبينم كار بهمن جان باشه

چون اين طور كه مي بينم احتمالا مي تونه از قالبتون باشه كه انگار كارش هنوز تكميل نشده و به همين دليل باشه

مخصوصا اون لايو چت لايوزيلا رو اسكريپتشو پاك كنيد ببين مشكل حله؟

و اگر نه هدري كه بالا گذاشتيد DIV كه سبد خريد توش جاي داده شده رو برداريد و ببينيد درست ميشه؟

و از همه مهتر شايد اسكريپتي توي قالب هست كه تا كل قالب لود كامل نشه قالب رويت نشه و يه باره بعد از لود كل اطلاعات قالب رونمايي ميشه و اگه قالب سبك باشه خوبه ولي با مقدار طولي كه مي فرماييد نبايد اين قابليت رو گذاشت

حالا خود بهمن جان كه استاده و براتون قالب زده در ميون بزاريد حتما راهنماييتون مي كنن

لینک به دیدگاه

با بهمن صحبت کردم ايشون نظرشون اينه که مشکل از فايلهاي ديتا بيسه و در ربطي به قالب نداره نميدونم والا دنباله يک راه ميگردم که متوجه بشم ايراد از کجاست . اسکريپت لاوزيلارو هم برداشتم و غير فعلاه

لینک به دیدگاه

بین اولین درخواست و اولین بایت از پاسخ 15- 16 ثانیه اختلافه .

دلایل احتمالی : بار زیاد بر روی سخت افزار مانند سی پی یو - resource limit از سی پنل به شما درصد استفاده از سخت افزار رو نشون میده

دیتابیس هم لاگ هاشو نگاه کنید phpmyadmin

من بعید میدونم مشکل از قالب باشه ولی برای امتحان قالب دیفالت پرستا رو فعال کنید و دوباره تست کنید

اگر تغییراتی در فایل های پوشه های classes , controllers دادید اونها رو بررسی کنید (خطاهای برنامه نویسی از قبیل حلقه هایی که هزاران بار اجرا می شود و سبب هدر رفتن وقت بدون انجام کار مفید می شود)

لینک به دیدگاه

بین اولین درخواست و اولین بایت از پاسخ 15- 16 ثانیه اختلافه .

دلایل احتمالی : بار زیاد بر روی سخت افزار مانند سی پی یو - resource limit از سی پنل به شما درصد استفاده از سخت افزار رو نشون میده

دیتابیس هم لاگ هاشو نگاه کنید phpmyadmin

من بعید میدونم مشکل از قالب باشه ولی برای امتحان قالب دیفالت پرستا رو فعال کنید و دوباره تست کنید

اگر تغییراتی در فایل های پوشه های classes ' date=' controllers دادید اونها رو بررسی کنید (خطاهای برنامه نویسی از قبیل حلقه هایی که هزاران بار اجرا می شود و سبب هدر رفتن وقت بدون انجام کار مفید می شود)

[/quote']

من سي پنل رو چک کردم اين عکسها رو نگاه کنيد ببنيد فکر ميکنم مصرف سي پي يو خيلي بالا باشه

اين قسمت و متوجه نشدم: دیتابیس هم لاگ هاشو نگاه کنید phpmyadmin

من تغيراتي تو اين پوشه ها ندادم.

post-79-14373017737267_thumb.jpg

post-79-14373017738434_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دیباگ رو هم فعال کنید. احتمال داره خطاهایی نمایش داده بشه

هم دیباگ و هم نمایش خطاهای دیتابیس رو فعال کنید.

فعال کردم مشکل و اروري نبود

لینک به دیدگاه

یک سوال مهم

در بخش مدیریت هم این افت سرعت رو دارید؟

اگر خیر مشخص هست که مشکل از دیتابیس نیست.

ccc فعال هست؟ کش هم باید روشن باشه و کامپیل خاموش. این موارد رو رعایت کردید؟

لینک به دیدگاه

یک سوال مهم

در بخش مدیریت هم این افت سرعت رو دارید؟

اگر خیر مشخص هست که مشکل از دیتابیس نیست.

ccc فعال هست؟ کش هم باید روشن باشه و کامپیل خاموش. این موارد رو رعایت کردید؟

داخل مديرت مشکلي ندارم

ccc فعال نيست ولي وقتي فعالش ميکنم به همين صورت باقي هست البته بهمن جان خودشون اين گزينه رو خاموش گذاشتن فکر کنم.

کش روشنه و کامپايل هم خاموشه

من اين ارور داخل سي پنل قسمت

Error Log

ميبينم

[2012-08-05 16:47:51.445 [95.38.10.129:1801-3#APVH_piltanshop.vohok.ir] File not found [/home/vohokir/public_html/piltanshop.com/themes/prestashop_new/css/modules/blocklayered/img/icon/less.gif

اين ميتونه به چيزي مربوط باشه يا خير

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

متاسفانه من هم هر کاری کردم نتونستم علت افت سرعت ( افت سرعت که نمیشه گفت ، تاخیر در دریافت اطلاعات فکر کنم صحیح تره ) رو متوجه بشم. تو قالب دیفالت هم همین مشکل وجود داره و من خودم وجود مشکل در قالب رو منتفی میدونم چون قالب براساس قالب دیفالت پرستاشاپ ساخته شده و به جز گرافیکش هیچ چیز دیگری تغییر پیدا نکرده و این اولین کارم هم نبوده که که بگم اشتباهی کرده ام تو طراحی و ... از این مسائل .

این نتیجه تست سایت شماست :

Page load time: 21.73s

Total page size: 310KB

Total number of requests: 73

همانطور که میبینید حجم صفحه اول شما خیلی خیلی هم پایینه و هم اینکه تعداد درخواست ها هم بسیار مناسبه ( 73 تا )

اما زمان لود 21 ثانیه هستش که این زمان لود باید حداکثر برای سایت شما 5 ثانیه باشد

در بررسی با فایرباگ :

اولین درخواست سایت شما حدود 16.5 ثانیه طول میکشه

72 درخواست دیگه ( عکس و متن و جاوااسکریپت و استایل ها که مربوط به قالبه ) فقط 5 ثانیه طول میکشه !!!!

مسئله عجیبیه ،

فقط یک چیز واسم جالبه و اونم اینکه این حالت رو زمانی من مشاهده کرده قبلا که کامپایل اجباری روشن باشه . یعنی وقتی رو سایت مشتری ها قالبی نصب میکنم یا تغییری میدم کامپایل رو که روشن میکنم در برخی از سایت ها این شکلی میشه دقیقا .

بنابراین من 2 مورد رو میتونم حدس بزنم :

1 - هاست شما جدیدا سخت افزارش رو عوض کرده یا تغییراتی تو امکانات و پیکربندیش داده .

2 - کامپایل اجباری همیشه روشن میمونه تو فروشگاه شما در صورتی که از مدیریت خاموشه !!! و این ممکنه به دلیل مشکلاتی در دیتابیس یا فایلهای اصلی پرستاشاپ باشه ( البته یه حدسه )

جز این به نتیجه ای نرسیدم من .

بهترین راهکار :

برای تست یک پوشه دیگر در هاستتون باز کنید و یک پرستاشاپ جدید نصب کنید ( فوقش 15 دقیقه وقت میبره )

حالا ببینید اون پرستاشاپ هم همین مشکل رو داره یا نه . اگه داشت 100 درصد مشکل از هاستتون هست ، اگه نداشت مشکل از پرستاشاپ یا دیتابیس شماست که خراب شده و اولین راهکارش هم میتونه این باشه که فایلهای اورجینال پرستاشاپ رو از داخل پشه نصبی با فایلهای روی هاست تعویض کنید ( البته قبلش بکاپ بگیرید ) البته به جز پوشه های زیر :

img

templates

modules

config

admin

اگه با جایگزینی فایلها هم درست نشد ، مشکل از دیتابیس یا دامنه شماست .

این دو تا روش فکر کنم مسئله رو کامل مشخص کنه واستون .

امیدوارم موفق باشین .

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

متاسفانه من هم هر کاری کردم نتونستم علت افت سرعت ( افت سرعت که نمیشه گفت ، تاخیر در دریافت اطلاعات فکر کنم صحیح تره ) رو متوجه بشم. تو قالب دیفالت هم همین مشکل وجود داره و من خودم وجود مشکل در قالب رو منتفی میدونم چون قالب براساس قالب دیفالت پرستاشاپ ساخته شده و به جز گرافیکش هیچ چیز دیگری تغییر پیدا نکرده و این اولین کارم هم نبوده که که بگم اشتباهی کرده ام تو طراحی و ... از این مسائل .

این نتیجه تست سایت شماست :

Page load time: 21.73s

Total page size: 310KB

Total number of requests: 73

همانطور که میبینید حجم صفحه اول شما خیلی خیلی هم پایینه و هم اینکه تعداد درخواست ها هم بسیار مناسبه ( 73 تا )

اما زمان لود 21 ثانیه هستش که این زمان لود باید حداکثر برای سایت شما 5 ثانیه باشد

در بررسی با فایرباگ :

اولین درخواست سایت شما حدود 16.5 ثانیه طول میکشه

72 درخواست دیگه ( عکس و متن و جاوااسکریپت و استایل ها که مربوط به قالبه ) فقط 5 ثانیه طول میکشه !!!!

مسئله عجیبیه ،

فقط یک چیز واسم جالبه و اونم اینکه این حالت رو زمانی من مشاهده کرده قبلا که کامپایل اجباری روشن باشه . یعنی وقتی رو سایت مشتری ها قالبی نصب میکنم یا تغییری میدم کامپایل رو که روشن میکنم در برخی از سایت ها این شکلی میشه دقیقا .

بنابراین من 2 مورد رو میتونم حدس بزنم :

1 - هاست شما جدیدا سخت افزارش رو عوض کرده یا تغییراتی تو امکانات و پیکربندیش داده .

2 - کامپایل اجباری همیشه روشن میمونه تو فروشگاه شما در صورتی که از مدیریت خاموشه !!! و این ممکنه به دلیل مشکلاتی در دیتابیس یا فایلهای اصلی پرستاشاپ باشه ( البته یه حدسه )

جز این به نتیجه ای نرسیدم من .

بهترین راهکار :

برای تست یک پوشه دیگر در هاستتون باز کنید و یک پرستاشاپ جدید نصب کنید ( فوقش 15 دقیقه وقت میبره )

حالا ببینید اون پرستاشاپ هم همین مشکل رو داره یا نه . اگه داشت 100 درصد مشکل از هاستتون هست ، اگه نداشت مشکل از پرستاشاپ یا دیتابیس شماست که خراب شده و اولین راهکارش هم میتونه این باشه که فایلهای اورجینال پرستاشاپ رو از داخل پشه نصبی با فایلهای روی هاست تعویض کنید ( البته قبلش بکاپ بگیرید ) البته به جز پوشه های زیر :

img

templates

modules

config

admin

اگه با جایگزینی فایلها هم درست نشد ، مشکل از دیتابیس یا دامنه شماست .

این دو تا روش فکر کنم مسئله رو کامل مشخص کنه واستون .

امیدوارم موفق باشین .

ممنون از راهنمايي خوبت روي دامنه

http://sepandkala.com/ داخل همين هاستم يک بار به طور کامل پرستا رو نصب کردم با سرعت و خوب لود ميشه پس احتمالا از هاستينگ نبايد باشه

بعد تمام محتويات داخل پوشه رو به غير از اون فايلهاي اصلي که گفتين رو کپي کردم داخل سايت اصلي

من تغييري متوجه نشدم و در واقع تغيري نکرد

لینک به دیدگاه

آقای سعید ، من دیدم شما حوصلتون نمیکشه برین اینکارا رو انجام بدین یا کاراگاه بازی دربیارین ، خودم رفتم و ایراد رو پیدا کردم واستون . :D

ایراد از دیتابیس شماست تـــــمام :cool:

یک دیتابیس دیگه ایجاد کردم و فروشگاهتون رو به اون وصل کردم ( حدود 20 دقیقه سایتتون قاطی بود و اگه تو اون مدت رفته بودین تو سایت احتمالا ترسیدین ولی این کار من بود :D و مشکلی وجود نداره )

وقتی دیتابیس جدید به فروشگاهتون وصل شد مثل جت شد سایتتون .

در ضمن موتور دیتابیس شما myisam قرار دادین . در حالی که برای پرستاشاپ InnoDB مناسبه

حالا نمیدونم ایراد دیتابیس چیه ولی هر چی هست اون توئه .

من بازم بررسی میکنم که اگه تونستم ایراد رو پیدا کنم ، بنابراین اگه دیدین فروشگاهتون بعضی وقتا دچار اختلال میشه نگران نباشین عادیه ،

(البته اگه بتونم درستش کنم باید یه مژدگونی ، یه شیرینی یه چیزی بدین نوش جان کنیم افطاری :D )

لینک به دیدگاه

حدود 30 درصد سرعت لود رو بردم بالا .

http://gtmetrix.com/reports/www.piltanshop.com/R94czbDy

قبلا 21.5 ثانیه طول میکشید یک صفحه لود بشه الان شد 14.5 ثانیه

بازم رو دیتابیس کار میکنم اگه بتونم بیشتر بهینه سازیش میکنم .

لینک به دیدگاه

حدود 30 درصد سرعت لود رو بردم بالا .

http://gtmetrix.com/reports/www.piltanshop.com/R94czbDy

قبلا 21.5 ثانیه طول میکشید یک صفحه لود بشه الان شد 14.5 ثانیه

بازم رو دیتابیس کار میکنم اگه بتونم بیشتر بهینه سازیش میکنم .

اي دست گلت درد نکنه . من ديگه اعصابم داغون شده بود رفتم خونه ولي همکارم زنگ زد گفت سايت ريخته بهم باز نميشه . متوجه شما شدم . گفتم احتمالا بهمن جان داره زحمتشو ميکشه . خدا خيرت بده

لینک به دیدگاه

http://gtmetrix.com/reports/www.mazanshop.ir/k59BMmCd

این وضعیت فروشگاه منه ، کدوم بخش ها نیاز به تغییر داره که سرعت بالا بره؟

سرعت ساتتون در حد استانداره و مواردی که هم نشون میده میره تو بحث تخصصی که اگه به طراحی قالب اشنا نیستین توضیح دادنشون اینجا بدون استفاده خواهد بود . مسائلی چون اسپرایت در css - بهینه کردن عکس های قالب و عکس های محصولات - حذف استایل های به دردنخور - قرار دادن فایلهای js زیر فایلهای css - مشخص کردن طول و عرض تصاویر در css یا کد های قالب

و این که درخواست های بد نداشته باشه سایتتون :

این دو تا عکس وجود نداره تو سایتتون و باعث افت حداقل 1 ثانیه ای لود میشه .

لینک به دیدگاه

در ضمن موتور دیتابیس شما myisam قرار دادین . در حالی که برای پرستاشاپ InnoDB مناسبه

اين نكته خيلي مهمه چون

- پشتیبانی InnoDB از Transaction در مقابل MyISAM

- سرعت بیشتر MyISAM در بازیابی اطلاعات در مقابل InnoDB

توصيه ميشه حتما از InnoDB استفاده بشه

من حدس ميزنم براي همينه و مشكل پايگاه داده باشه

لینک به دیدگاه

اين نكته خيلي مهمه چون

- پشتیبانی InnoDB از Transaction در مقابل MyISAM

- سرعت بیشتر MyISAM در بازیابی اطلاعات در مقابل InnoDB

توصيه ميشه حتما از InnoDB استفاده بشه

من حدس ميزنم براي همينه و مشكل پايگاه داده باشه

پس تغيير نکردن ترجمه ها هم ميتونه به همين خاطر باشه؟

لینک به دیدگاه

نه تغییر نکردن ترجمه ها ربطی به دیتابیس نداره . ترجمه ها داخل فایل نوشته میشن نه تو دیتابیس

موتور دیتابیستون رو تغییر دادم به innodb ولی باز مشکل باقیه .

بهترین پیشنهاد اینه که مشتری ها و محصولاتتون رو اکسپورت بگیرین ( حالا به هر روشی ) بعد پرستاشاپ رو از اول نصب کنید با یک دیتابیس جدید و تمیز ، بعدش میتونید محصولات و مشتری ها رو دسته جمعی ایمپورت کنید ، به همین راحتی . والا فکر نکنم این مشکل دیتابیستون درست شدنی باشه .

لینک به دیدگاه

نه تغییر نکردن ترجمه ها ربطی به دیتابیس نداره . ترجمه ها داخل فایل نوشته میشن نه تو دیتابیس

موتور دیتابیستون رو تغییر دادم به innodb ولی باز مشکل باقیه .

بهترین پیشنهاد اینه که مشتری ها و محصولاتتون رو اکسپورت بگیرین ( حالا به هر روشی ) بعد پرستاشاپ رو از اول نصب کنید با یک دیتابیس جدید و تمیز ، بعدش میتونید محصولات و مشتری ها رو دسته جمعی ایمپورت کنید ، به همین راحتی . والا فکر نکنم این مشکل دیتابیستون درست شدنی باشه .

با اين کار مشکلي براي لينکهايي که در گوگل کش شدن به وجود نمياد چون با خيلي از کلمه ها داخل سرچ تو رتبه اول تا سوم قرار گرفتم

اينطوري اگر کش گوگل از بين بره خيلي متظرر ميشمو اين 2 سال تلاشم به هدر ميره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...