رفتن به مطلب

افت سرعت لود سايت

پست های پیشنهاد شده

• پاسخ 72
  • Created
  • آخرین پاسخ

Top Posters In This Topic

با اين کار مشکلي براي لينکهايي که در گوگل کش شدن به وجود نمياد چون با خيلي از کلمه ها داخل سرچ تو رتبه اول تا سوم قرار گرفتم

اينطوري اگر کش گوگل از بين بره خيلي متظرر ميشمو اين 2 سال تلاشم به هدر ميره

نه دوست عزیز ، اینا دیگه در حد حرف و به قول خودمون چیزایی هست که باب شده و چون همه میگن ما هم میگیم آره اگه کش گوگل پاک بشه کلی متضرر میشیم و .... در حالی که دیگه گوگل مدت هاست از اون قوانین پیروی نمیکنه و این مال چند سال پیش بود ، الان سیستم سئو و ایندکس گوگل تفاوت کرده و با اومدن پاندا و الگوریتم های جدید گوگل دیگه نباید نگران اینجور چیزا باشین .

اگه سایتتون الان در برخی کلیدواژه ها در رتبه دوم و سوم یا حتی اوله ، خوب باز هم همون میشه چون محتوا همونه ، سایتتون هم همونه و لینک محصولاتتون هم همونه ، هیچ چیزی تغییر نمیکنه که ، شما خروجی میگیرین ، بعد همونا رو وارد میکنید تو فروشگاه جدید . :exclamation:

باید خدمتتون عرض کنم تنها چیزی که داره الان شما رو بیشتر متضرر میکنه سرعت لود سایتتونه و اینو به یاد داشته باشید طبق آمار و بررسی های کارشناسی اگه سایتتون بالای 8 ثانیه لودش بیشتر باشه ضرری که به شما میزنه از حساب خارجه آقا سعید .

این خلاصه ترجمه آخرین مقاله ای هستش که در این زمینه خوندم :

هر یک ثانیه تاخیر در باز شدن سایتتون 7 درصد احتمال اینکه بازدیدکننده دوباره برگرده و سایتتون رو ببینه کاهش پیدا میکنه.

هر یک ثانیه تاخیر در باز شدن سایتتون 11 درصد بازدید کلی شما رو کاهش میده .

اگه روزانه به صورت متوسط 100 هزار تومان فروش داشته باشین ، هر 1 ثاینه تاخیر در باز شدن سایتتون حدود 2.5 میلیون تومان در سال فروش شما رو کاهش میده . یعنی 25 برابر فروش یک روزتون .

شاید بگین اینا فقط آماره ولی اینا رو نشستن و کارشناسی کردن و سایتهای بزرگی چون ebay ، آمازون و .. کاملا این پیج لود رو رعایت میکنند . شاید واس هشما هم عجیب باشه که دیده باشین سایت آمازون یا ebay با اون عظمت و پولی که دارن تقریبا هیچ گرافیکی ندارن تو سایتشون ، مسئله همینجاست و اونا بین گرافیک زیباتر و فروش کمتر و گرفیک ساده +پول بیشتر دومی رو انتخاب کردن .

سایت آمازون اگه روزانه 10 میلیون تومان فروش داشته باشه ( که چند برابرش رو داره ) تاخیر یک ثانیه ای در باز شدن سایتش طبق این الگوریتم میتونه به ضرر 250 میلیون تومانی در سال برسه !!!

حال شما هم روی این مسئله فکر کنید. شاید در یک دو ماه اول یکمی بازدیدتون کم بشه و بر طبق اون فروشتون ولی مطمئنا از ضرری که این بافت سرعت بهتون میزنه خیلی کمتر خواهد بود.

اگه به همین منوال پیش برین :

1 - بازدیدکننده های زیادی رو از دست میدین ( خودتون رو جای مشتری بذارین ، به سایت کلی بد و بیراه نمیگفتین :D )

2 - بهترین دلیل برای اینکه مشتری های فعلی شما برن و از سایت رقیبتون به جای سایت شما خرید کنه

3 - تو گوگل مدام رتبتون میره پایین ، به دلیل تاخیر در باز شدن صفحات ( 20 رتبه تاثیر داره سرعت لود سایت در رتبه بندی گوگل )

اگه فروشگاهتون رو از نو بنا کنید با دیتابیس جدید و ایمپورت مشتری ها و محصولات :

1 - یکی دو ماهی فروشتون کمتر میشه

2 - سرعت سایتتون بهتر میشه و این باعث میشه تو سه چهار ماه ضرری که از بازدید کم متحمل شدین جبران بشه

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون از اين همه راهنمايي

در قسمت error log

اينها رو ديدم

2012-08-07 08:57:39.102 [iNFO] [188.75.120.11:49339-21#APVH_piltanshop.vohok.ir] File not found [/home/vohokir/public_html/piltanshop.com/themes/prestashop_new/css/modules/blocklayered/img/icon/less.gif]

2012-08-07 08:57:24.386 [iNFO] [2.181.13.50:1163-0#APVH_piltanshop.vohok.ir] File not found [/home/vohokir/public_html/piltanshop.com/themes/prestashop_new/css/BKoodakBold.woff) format("woff"), url(BKoodakBold.ttf) format("truetype"]

2012-08-07 08:57:08.964 [iNFO] [188.75.120.11:49335-1#APVH_piltanshop.vohok.ir] File not found [/home/vohokir/public_html/piltanshop.com/themes/prestashop_new/css/BKoodakBold.woff) format("woff"), url(BKoodakBold.ttf) format("truetype"]

اين ارور ها براي چي هستن؟

لینک به دیدگاه

لود فونتها رو جلوشو بگيريد ببينيد مشكل حل ميشه

كلا از فونت استفاندارد استفاده كنيد و كد بارگذاري فونت روي قالبتون رو برداريد

بعضي هاست ها با اين مورد مشكل دارند

ديباگ و كامپايل هم روشن كنيد

فايل هاي توي tools/smarty/compile رو هم به جز index دستي پاك كنيد

لینک به دیدگاه

لود فونتها رو جلوشو بگيريد ببينيد مشكل حل ميشه

كلا از فونت استفاندارد استفاده كنيد و كد بارگذاري فونت روي قالبتون رو برداريد

بعضي هاست ها با اين مورد مشكل دارند

ديباگ و كامپايل هم روشن كنيد

فايل هاي توي tools/smarty/compile رو هم به جز index دستي پاك كنيد

آقا شروین چه ربطی داره ؟!!!

من میگم با یک دیتابیس دیگه همه چی خوب کار میکنه شما میگین فونت ها رو بردارین و ممکنه مشکل از اونا باشه ؟؟!! :huh:

لینک به دیدگاه

میشه روی یک هاست دیگه همین سایتوبا یک دامنه دیگه بیارم بالا و بعد و روی اون تست بگیرم؟

فقط لطفا کمک کنید چطور فقط دیتا بیس رو جدا کنم یعنی بخش محصولات و مشتریان رو جدا کنم

البته از شانس بد من اصلا تو مدیریت این مشکل رو ندارم کاشکی زود تر درست بشه این مشکل

لینک به دیدگاه

من میگم با یک دیتابیس دیگه همه چی خوب کار میکنه شما میگین فونت ها رو بردارین و ممکنه مشکل از اونا باشه ؟؟!!

روي همون هاست؟

من پيشنهادم اينه كه همين رو كلا ببريد روي يه هاست ديگه و تست بگيريد

لینک به دیدگاه

دوستان بیهوده دارین بحث رو ادامه میدید ، مشکل هاست و دامنه و پرستاشاپ و قالب و فونت و ... همه اینا منتفی هستش . همانطور که گفتم مشکل از دیتابیس فروشگاهه و اگه کسی راه حلی داره واسه برطرف کردن مشکل دیتابیس مطرح کنه والا با این سوال و جواب ها فقط وقت خودتون رو هدر میدید .

همانطور که قبلا هم گفتم رو همین هاست یک دیتابیس جدید ساختم و فروشگاه رو با همین قالب به اون وصل کردم مشکل سرعت برطرف شد ، یعنی مشکل نه از هاسته ، نه از قالب و مشکل دیتابیسه که احتمالا تو جدول هاش دچار اختلال شده .

حالا کسی اگه نظری داره در رابطه با حل مشکلات دیتابیس و تعمیر جدول ها اعلام کنه ، اگه نداره که هیچ

لینک به دیدگاه

ممنون بهمن جان

من ميخاستم ديتا بيس رو ايمپورت کنم و به اين ارور برخورد کردم

Error

SQL query:

--

-- Database: `vohokir_pilt`

--

-- --------------------------------------------------------

--

-- Table structure for table `piltansh_access`

--

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `piltansh_access` (

`id_profile` INT( 10 ) UNSIGNED NOT NULL ,

`id_tab` INT( 10 ) UNSIGNED NOT NULL ,

`view` INT( 11 ) NOT NULL ,

`add` INT( 11 ) NOT NULL ,

`edit` INT( 11 ) NOT NULL ,

`delete` INT( 11 ) NOT NULL ,

PRIMARY KEY ( `id_profile` , `id_tab` )) ENGINE = INNODB DEFAULT CHARSET = utf8;

MySQL said: http://176.9.194.118:2082/cpsess6323125530/3rdparty/phpMyAdmin/themes/pmahomme/img/b_help.png

#1046 - No database selected

لطفا راهنمايي کنيد که اشکال از کجاست؟

اقا شروين شما که وارد هستين تو زمينه هاستينگ لطفا رانمايي کنيد و همينطور بقيه دوستان

لینک به دیدگاه

نتيجه قبلي رو اطلاع بديد تا از همه چي صددرصد اطمينان حاصل كرده باشيم

در مورد ورود پايگاه داده هم بايد جداول رو ورودي بديد نه كل پايگاه داده رو چون هاست جديد اسم پايگاه دادش فرق مي كنه البته شايد از خطا مربوط به چيزاي ديگه هم باشه

بهمن جان خودش استاده بهشون بگيد ورود بده براتون

لینک به دیدگاه

من میگم با یک دیتابیس دیگه همه چی خوب کار میکنه شما میگین فونت ها رو بردارین و ممکنه مشکل از اونا باشه ؟؟!!

روي همون هاست؟

من پيشنهادم اينه كه همين رو كلا ببريد روي يه هاست ديگه و تست بگيريد

دارم همينو وارد ميکنم زمان ايمپورت کرن ايراد ميگيره يک ديتابيس جديد درست کردم بازم ارور داد

در مورد ورود پايگاه داده هم بايد جداول رو ورودي بديد نه كل پايگاه داده رو چون هاست جديد اسم پايگاه دادش فرق مي كنه البته شايد از خطا مربوط به چيزاي ديگه هم باشه

بهمن جان خودش استاده بهشون بگيد ورود بده براتون

اين کارو کردم ولي اين ارور ميده

Error

SQL query:

-- -- Dumping data for table `piltansh_search_word` -- INSERT INTO `piltansh_search_word` (`id_word`' date=' `id_lang`, `word`) VALUES (1963, 1, '100treadmill'), (5032, 1, '101'), (7713, 1, '103'), (5051, 1, '104'), (9803, 1, '104m'), (5289, 1, '110'), (9406, 1, '1107sm'), (9432, 1, '1109m'), (7288, 1, '114'), (9813, 1, '115c'), (1981, 1, '120'), (6261, 1, '1200'), (6299, 1, '1250'), (6281, 1, '1300'), (1852, 1, '1310'), (6308, 1, '1350'), (6285, 1, '1400'), (1993, 1, '150'), (6319, 1, '1580'), (9442, 1, '158810'), (9443, 1, '158810d'), (2222, 1, '160'), (6288, 1, '1600'), (6313, 1, '1650'), (6293, 1, '1700'), (9481, 1, '1758'), (9658, 1, '1758d'), (9651, 1, '1758ds'), (9661, 1, '1768lds'), (9490, 1, '1868'), (9610, 1, '1868d'), (2118, 1, '190'), (9595, 1, '1968ds'), (7151, 1, '1??2'), (2001, 1, '200'), (5242, 1, '201'), (9774, 1, '202e'), (1805, 1, '210'), (7765, 1, '212'), (9632, 1, '2128b9'), (9457, 1, '2168b10'), (9624, 1, '2168b18'), (9474, 1, '2188b21'), (9467, 1, '2188b22'), (9647, [...']

MySQL said: http://176.9.194.118:2082/cpsess6323125530/3rdparty/phpMyAdmin/themes/pmahomme/img/b_help.png

#1062 - Duplicate entry '1-?????' for key 'id_lang'

يه نکته هم بگم وقتي که ميخام با برنامه my sql dumper بک اپ بگيرم اين ارور ميده

Error in OPTIMIZE TABLE `piltansh_contact` -> MySQL server has gone away

لینک به دیدگاه

اقا تنها در صورتي تونستم بک اپ بگيرم که اين 2 تا تيبل رو حذف کردم

37.piltansh_contact216.00 KBInnoDB

38.piltansh_contact_lang816.00 KBInnoDB

ايا مشکل از اينجا ميتونه باشه

لینک به دیدگاه

دوستان کسي نظر ديگه اي نداره

سلام

فقط به عنوان یک نظر. شما نگاه کنید ببینید تو بخش ماژول ها، ماژول های مربوط به RSS رو از نصب بندازین. چون من یکی از مشکلاتی که دارم به این صورت هست که بعد از فعال کردن ماژول خوراک کالا های RSS v0.2 در فرونت آفیس فروشگاه به شدت افت سرعت ایجاد میشه. این مشکل رو من روی 3 نوع هاست داشتم (البته روی لوکال تست نکردم). نسخه ی پرستا شاپ من 1.4.4.1 ویرایش 2.1 این انجمن هست.

شاید مشکل شما هم حل شد! :)

لینک به دیدگاه

4 تاي اولي رو روي اولي تنظيم . ذخيره

استفاده از حافظه موقت هم روي Memcached فعال كنيد و اگه هاستتون نداره كه 90 درصد ندارن مرحله فايل سيستم بزاريد

ممنون-امتیاز سایت خیلی بهتر شد.

فقط 2تا نکته دیگه:

1)وقتی فایل سیستمی انتخاب شد،عمق دایرکتوری را 1گذاشتم-درسته!؟

2)الگوریتم همون Rijndeal (پیش فرض) باشه!؟

روی BlowFish نگذارم!؟؟!

نظرتون راجع به این تنظیمات چیه!؟!؟

مخصوصا وقتی کش موقت اون پایین روشنه،پنل قات میزنه(بعضی اوقات)

مثلا قیمت را نمیزنه-یا ویژگی را ایجاد نمیکنه

ولی وقتی غیر فعالیش میکنم درست میشه

سلام

فقط به عنوان یک نظر. شما نگاه کنید ببینید تو بخش ماژول ها، ماژول های مربوط به RSS رو از نصب بندازین. چون من یکی از مشکلاتی که دارم به این صورت هست که بعد از فعال کردن ماژول خوراک کالا های RSS v0.2 در فرونت آفیس فروشگاه به شدت افت سرعت ایجاد میشه. این مشکل رو من روی 3 نوع هاست داشتم (البته روی لوکال تست نکردم). نسخه ی پرستا شاپ من 1.4.4.1 ویرایش 2.1 این انجمن هست.

ممنون

من قبلا یادمه rss را خاموش کرده بودم-ولی الان هرچی گشتم توی ماژولها نبود!

میشه آدرس دقیق بدید!؟!؟

لینک به دیدگاه

4 تاي اولي رو روي اولي تنظيم . ذخيره

استفاده از حافظه موقت هم روي Memcached فعال كنيد و اگه هاستتون نداره كه 90 درصد ندارن مرحله فايل سيستم بزاريد

ممنون-امتیاز سایت خیلی بهتر شد.

فقط 2تا نکته دیگه:

1)وقتی فایل سیستمی انتخاب شد،عمق دایرکتوری را 1گذاشتم-درسته!؟

2)الگوریتم همون Rijndeal (پیش فرض) باشه!؟

روی BlowFish نگذارم!؟؟!

نظرتون راجع به این تنظیمات چیه!؟!؟

مخصوصا وقتی کش موقت اون پایین روشنه،پنل قات میزنه(بعضی اوقات)

مثلا قیمت را نمیزنه-یا ویژگی را ایجاد نمیکنه

ولی وقتی غیر فعالیش میکنم درست میشه

سلام

ممنون

من قبلا یادمه rss را خاموش کرده بودم-ولی الان هرچی گشتم توی ماژولها نبود!

میشه آدرس دقیق بدید!؟!؟

کافی هست تا واژه ی RSS رو در قسمت جستجوی ماژول ها وارد کنید تا هر دو ماژول مرتبط با این موضوع به شما نشون داده بشه. دقت داشته باشید که بخش جستجوی ماژول در زبانه ی ماژول ها است و ربطی به بخش جستجوی مدیریت فروشگاه نداره.

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون بابت نظرت

اين ماژولو حذف نصب کردم ولي توفيقي نکرد و همچنان به همون صورته.

لینک به دیدگاه

آقا تورو خدا اين يکي زود بگين

داخل ديتا بيس 2 تا جدول بود که حجم خيلي بالايي داره

کل بک آپ من از ديتا بيس 110 مگ بود که از اين 80 مگش براي اين 2تا جدول بود

اسم جدولها

piltansh_connections_source

piltansh_connections

اي اينها جداول مهمي هستند اگر پاکشون کنم اتفاقي مي افته

زماني که ميخام بک آپ ايمپورت کنم به اين جداول که ميرسه ارور ميده و از اينجا به بعدش جا ميمونه

لطفا راجب اين جداول توضيح بديد ممنون

لینک به دیدگاه

من ساختار این جدوال رو بررسی نکردم ولی فکر می کنم جدوال آماری هستند و هنگامی که شما بازدیدکننده هاتون زیاد باشه حجم داده ی ذخیره شده در این جداول زیاد خواهد شد

این ماژول گویا اطلاعات موجود در این جداول رو پاک می کنه - البته من امتحانش نکردم و تضمین درستی اش رو نمی کنم

ضمنا لینک رو از اسم جداول حذف کنید!

deleteconnections.zip

لینک به دیدگاه

من ساختار این جدوال رو بررسی نکردم ولی فکر می کنم جدوال آماری هستند و هنگامی که شما بازدیدکننده هاتون زیاد باشه حجم داده ی ذخیره شده در این جداول زیاد خواهد شد

این ماژول گویا اطلاعات موجود در این جداول رو پاک می کنه - البته من امتحانش نکردم و تضمین درستی اش رو نمی کنم

ضمنا لینک رو از اسم جداول حذف کنید!

ممنون از شما سهيل جان جداول رو خالي کردم هيچ اتفاقي نيافتاد وقتي داخلشونو چک کردم همه امار ورودي ها بودن از سايتهاي ديگه و حجم خيلي زيادي اشغال کرده بود.

ديگه نميدونم چي کار کنم اخه هميچي خوب بود و يهو بهم ريختن .

لینک به دیدگاه

اين مسير رو امتحان كنيد و پاك كنيد چيزاي ذخيره شده رو ولي فكر نكنم براي اونها باشه

برگه آمار

مراجعه كننده ها

فهرست سازي و حافظه نهان رو به روز كنيد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...