رفتن به مطلب

تحولی در طراحی قالب پرستا شاپ

ahmad4u

پست های پیشنهاد شده

در قالب های پرستا شاپ همیشه شاهد هستیم استایل یکی است و در رنگبندی و منوها کمی تغییرات وجود دارد

حال چند سوال:

1. آیا میتوان استایل نمایش توضیحات محصول را تغییر داد و از حالت نمایش عکس محصول و قیمت و اضافه کردن به سبد خرید در بالا و توضیحات در پایین بصورتی در آورد که منو بالا و بخش توضیحات یکی شوند؟

2. آیا میتوان برای هر موضوع یک قالب خاص قرار داد مثلا برای نمایش مطالب دسته بندی در موضوع مقاله یک استایل برای نمایش باشه و برای مطالب دسته بندی در موضوع نرم افزار یک استایل دیگر؟

3. آیا میتوان مطالب دسته بندی شده در یک موضوع را بصورت زیر بنمایش در آورد؟

http://img4up.com/up2/48870426649890622394.jpg

4. آیا میتوان گزینه های اضافی در بخش توضیحات محصول اضافه کرد (در کنار دکمه اضافه یه سبد خرید) مانند فایل دمویی از محصول برای دانلود؟

5. آیا میتوان برای ساخت سایتی جهت فروش مقاله فیلدهای عضویت را فقط شامل ایمیل و پسورد نمود؟؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزی پرستاشاپ فروشگاه ساز اوپن سورس با قابلیت ها و انعطاف پذیری های فراوان هست... فروشگاه های زیر را نکاه کنید تا متوجه تفاوت قالب ها بشوید همه اینها با پرستا شاپ کار می کنند:

madotta.ir

ketabforooshe.com

tshirt1.ir

لینک به دیدگاه

همانطور که در ابتدا گفتم در قالب های پرستا شاپ همیشه شاهد هستیم استایل یکی است و در رنگبندی و منوها کمی تغییرات وجود دارد و این سایت ها هم همانگونه بودند و استایل کلی یکی هست

موارد گفته شده آیا تاکنون در سایتی بر پایه پرستا شاپ اجرا شده است؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز تمام مواردی که ذکر کردید در پرستاشاپ قابل اجراست و فقط نیاز به هزینه کردن زمان برای دستکاری و شخصی سازی فایلهای قالب داره. قابلیت چند قالب بودن رو هم من در سایتهای مختلف دیدم : لینک ماژول

شما به سایتهای خارجی اگه سر بزنید، میتونید قالبهای خیلی زیبا و متفاوتی ببینید

اما دلیل اینکه سطح قالبهایی که در اینجا ارائه میشه از سایتهای خارجی پائین تره اینه که اینجا هیچ پشتیبانی مالی وجود نداره و با توجه به این مساله، طبیعیه که طراحان ما مایل نباشند خیلی خودشون رو تو دردسر بندازن و قالبهای خیلی متفاوت ارائه بدن. چون کسی قدر زحماتشون رو نمیدونه

متاسفانه اینجا فقط از قالبهای رایگان، خوب استقبال میشه و تازه از همون قالب ها هم کلی انتقاد میشه

قالب های 30 40 هزار تومنی به زحمت فروخته میشن، دیگه چه برسه به قالبهای بالای 100 هزار تومن

لینک به دیدگاه

من حاضرم برای قالبی با طراحی اختصاصی 100 تومان هم خرج کنم

اما متاسفانه حرفه ای ها به میدان نمی آیند و غیرحرفه ای ها هم فقط قالب ترجمه میکنند بدون هیچگونه نوآوری در آن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هزینه یه کار متفاوت و اختصاصی خیلی بیشتر از اون مبلغی هست که گفتی

مگر اینکه کسی واسه سرگرمی کار کنه وگرنه توجیه اقتصادی نداره

لینک به دیدگاه

طی مکاتباتی که با یکی از سایت های پرستاشاپی معروف داشتم ....قالب اختصاصی برای یک فروشگاه پرستای خارجی 6000 دلار هزینه در برداشته است

لینک به دیدگاه

بنده و ديگر مديران اگر دوست داريد و هزينه مي كنيد با كمال ميل در خدمتتون براي ايجاد چنين طرح هايي در خدمتتون هستيم و محدوديتي در ايجاد چنين طرح ها و ... در پرستا وجود ندارد

مهم همون حرف رامين جانه كه بحث سر هزينه هست و اگر ميخواهيد عملي است و در پرستا هيچ محدوديتي نداريد

لینک به دیدگاه

هدف من در وهله اول ایجاد نوعی نوآوری در قالب های پرستا شاپ است نه برای خودم بلکه برای همه کاربران پس اینکه همه هزینه های این حرکت به نوعی انقلابی توسط یکنفر تامین شود شاید زیاد عقلانی نباشد و بهتر است طراحات عزیز بر اساس ایده های ارائه شده طرح های خود را ارائه نمایند تا هم برای تهیه آن به مشتریان فشاری نیاید و هم با فروش آنها زحمات طراحان جبران گردد

قیمت کم = مشتری زیاد = درآمد بالا

در جواب دوستی که فرموده بودند "قالب اختصاصی برای یک فروشگاه پرستای خارجی 6000 دلار هزینه در برداشته است" باید به این نکته توجه کنید که 6000 دلار را بر حسب تومان برآورد و محاسبه نکنید بلکه با درآمد کسی که دلار میگیرد محاسبه کنید چه بسا 6000 دلار برای یک سایت خارجی با فروش 2 ماه بدست بیاید.

لینک به دیدگاه

هدف من در وهله اول ایجاد نوعی نوآوری در قالب های پرستا شاپ است نه برای خودم بلکه برای همه کاربران پس اینکه همه هزینه های این حرکت به نوعی انقلابی توسط یکنفر تامین شود شاید زیاد عقلانی نباشد و بهتر است طراحات عزیز بر اساس ایده های ارائه شده طرح های خود را ارائه نمایند تا هم برای تهیه آن به مشتریان فشاری نیاید و هم با فروش آنها زحمات طراحان جبران گردد

در جواب دوستی که فرموده بودند "قالب اختصاصی برای یک فروشگاه پرستای خارجی 6000 دلار هزینه در برداشته است" باید به این نکته توجه کنید که 6000 دلار را بر حسب تومان برآورد و محاسبه نکنید بلکه با درآمد کسی که دلار میگیرد محاسبه کنید چه بسا 6000 دلار برای یک سایت خارجی با فروش 2 ماه بدست بیاید.

دوست عزیز من بر اساس تومان برآورد نکردم، شما اگر براساس هزینه های خودشون (دلار و یورو) هم حساب کنی 6000 دلار واسه یه قالب پرستاشاپ پول خوبی هست.. شما برو سایت های خارجی (تمپلت مانستر و ...) اینها که قالب حرفه ای می دن واسه پرستاشاپ قالب می دن نهایتا 150 تا 200 دلار!!

من معتقدم که ما طراح حرفه ای در اون حد خارجی ها داریم ولی انگشت شمار هستند!!! راجع به دستمزد طراحی هم به نظر من واسه یه قالب سایت خیلی خوب و خلاقانه پرستاشاپ 500 تا 700 هزار تومن در نظر بگیریم منصفانه است.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من بر اساس تومان برآورد نکردم، شما اگر براساس هزینه های خودشون (دلار و یورو) هم حساب کنی 6000 دلار واسه یه قالب پرستاشاپ پول خوبی هست.. شما برو سایت های خارجی (تمپلت مانستر و ...) اینها که قالب حرفه ای می دن واسه پرستاشاپ قالب می دن نهایتا 150 تا 200 دلار!!

من معتقدم که ما طراح حرفه ای در اون حد خارجی ها داریم ولی انگشت شمار هستند!!! راجع به دستمزد طراحی هم به نظر من واسه یه قالب سایت خیلی خوب و خلاقانه پرستاشاپ 500 تا 700 هزار تومن در نظر بگیریم منصفانه است.

شما یک قالب متفاوت که دارای خلاقیت و بدور از کلیشه های معمول همه قالب های پرستا شاپ هست به من نشان دهید حاضرم هزینه کنم

اما وجود ندارد

لینک به دیدگاه

شما یک قالب متفاوت که دارای خلاقیت و بدور از کلیشه های معمول همه قالب های پرستا شاپ هست به من نشان دهید حاضرم هزینه کنم

اما وجود ندارد

دوست عزیز شما هزینه کن ، قالب رو نشون نمیدن ، قالب رو طراحی میکنن . وجود نداره معنیش این نیست که نمیشه باشه

اگه منظورتون از کلیشه ها داشتن ساختار یکسان باشه که درسته ، ولی ( madoota,ir ) اینو میگین اینم شبیه قالب های دیگس ؟!! اگه میگین آره خوب که هیچ من نمیتونم حرفی بزنم ، در این صورت شما انتظار دارین قالب شاید واستون بیاد برقصه :) (البته شوخی کردم )

ضمن اینکه فروشگاه با سایتهای دیگه فرق میکنه ، تو فروشگاه نمیشه کلا کلیشه ها رو نادیده گرفت . ( به جز فروشگاه هایی که به منظورهای خاصی ایجاد میشن )

این کلیشه ها تو همه فروشگاه سازها وجود داره و اجتناب ناپذیره ، فروشگاه برای فروش محصول ایجاد میشه ، و برای فروش باید مطابق کلیشه ها و عادت ها پیش رفت ،این حرف من نیست ، بزرگترین طراحان وب دنیا اینو میگن .

اما اگه برای چیز دیگه ای میخواین ، و منظورتون اینه شبیه فروشگاه نباشه قالبی که طراحی میشه ، خوب محدودیتی نداره ، حتی میشه طوری قالب زد که هر کس ببینه بگه این بازی آنلاینه یا شبکه اجتماعی :)

ضمنا شما یه چند تا قالب که متفاوت هستند یا از پرستاشاپ یا از فروشگاه سازهای دیگه معرفی کنید ما هم ببینیم که چه تفاوت هایی دارند .

باز هم میگم محدودیت وجود نداره ، هر نوع قالبی بخواین ، حتی قالبی که تنظیماتش اونقدر زیاد باشه و اونقدر متفاوت باشه که مثلا تو ما های مختلف سال اتوماتیک شکل خاصی پیدا کنه قالبتون !! یا براساس موضوع اتوماتیک ساختار قالب تغییر کنه ! و .... یا هر چیز دیگه ای که به ذهنتون میرسه یا نمیرسه ،

فقط اینجا یک مسئله مطرحه : اونم اینکه آیا میتونید یا میخواین این همه رو قالبتون هزینه کنید یا نه .

مشکل فقط هزینه هستش نه چیز دیگه ، وقتی مشتری میگه من نهایت 100 میتونم بدم ، خوب طراح مجبوره مطابق کلیشه ها طراحی کنه .

لینک به دیدگاه

آقا اسم سایت مادوتا اومد... این طراح و مبتکر سایت سیاوش کنعانی هست؟؟؟ کسی ایشون را میشناسه؟

فکر کنم فروشگاه کتابفروشی هم کار خودش باشه چون توی همین سبک کار کرده

لینک به دیدگاه

در قالب های پرستا شاپ همیشه شاهد هستیم استایل یکی است و در رنگبندی و منوها کمی تغییرات وجود دارد

حال چند سوال:

1. آیا میتوان استایل نمایش توضیحات محصول را تغییر داد و از حالت نمایش عکس محصول و قیمت و اضافه کردن به سبد خرید در بالا و توضیحات در پایین بصورتی در آورد که منو بالا و بخش توضیحات یکی شوند؟

2. آیا میتوان برای هر موضوع یک قالب خاص قرار داد مثلا برای نمایش مطالب دسته بندی در موضوع مقاله یک استایل برای نمایش باشه و برای مطالب دسته بندی در موضوع نرم افزار یک استایل دیگر؟

3. آیا میتوان مطالب دسته بندی شده در یک موضوع را بصورت زیر بنمایش در آورد؟

http://img4up.com/up2/48870426649890622394.jpg

4. آیا میتوان گزینه های اضافی در بخش توضیحات محصول اضافه کرد (در کنار دکمه اضافه یه سبد خرید) مانند فایل دمویی از محصول برای دانلود؟

5. آیا میتوان برای ساخت سایتی جهت فروش مقاله فیلدهای عضویت را فقط شامل ایمیل و پسورد نمود؟؟

همه موارد درخواستی شما قابل انجامه. اما از یک تیم 4و5 نفره انتظار نداشته باشید وقتی درآمد معقولی ندارند بشینن و به پرستا شاپ امکانات رایگان اضافه کنند. یا این که بشینن و ماژول بزنن با قیمت کم بفروشن. تخصص در افراد کمی دیدم ولی بنده افراد متخصص دور و برم زیادن و اگه پاش بیفته و کسی واقعاً بخواد هزینه کنه ما کمکش میکنیم.

حتی میتونیم یک پروژه اختصاصی رو بگیریم و با درصدی مشارکت دوباره در بازارچه بفروشیم تا افرادی که فکر میکنند میشه از این راه درآمد بالایی داشت ابتدا هزینه کامل رو پرداخت کنند و به عنوان منتشر کننده دوباره همون رو بفروشن و درآمد بالایی کسب کنند (اگر این طور فکر میکنند)

مواردی هستند مثل ماژول ثبت نام پیشرفته که در فکرش هستیم ولی با کم کاری دوستان و حتی مدیران پروژه های عمومی تر مثل پرستا 1.5 هم تأخیر دارند و به بقیه نمیرسیم.

کارهای متفاوتی همون ما دوتا یا کتاب فروشی یا ایران سفال و یا gamesband.ir انجام شده و در حال انجام است. سه گزینه آخر از مشتریان این انجمن هستند.

لینک به دیدگاه

آقا اسم سایت مادوتا اومد... این طراح و مبتکر سایت سیاوش کنعانی هست؟؟؟ کسی ایشون را میشناسه؟

فکر کنم فروشگاه کتابفروشی هم کار خودش باشه چون توی همین سبک کار کرده

آقای سیاوش کنعانی بیشتر گرافیست هستند تا طراح سایت و قالب ، ذوق هنری ایشون بسیار بالاست ،

آشنایی که با ایشون دارم ، ایشون سایت مادوتا رو برای کار خودشون ( فروش کارهای خانم مدیا جمشیدی ) طراحی کردن ، و زیاد اهل طراحی سایت و قالب نیستند ، به قول معروف واسه دل خودشون این قالب رو طراحی کردن . خودشون میگفتن فقط همینکارو برای پرستاشاپ طراحی کردن فقط .

وقتی تو کار عشق باشه ، نتیجه کار بسیار عالی میشه ،

در ضمن جایی لو ندین ، قالب کتابفروشی کار منه ;)

وقتی یک قالب برای شرکت یا فرد واسطه طراحی میشه ، اصولا ما نمیتونیم اسم خودمون رو تو کار درج کنیم یا جار بزنیم که این کار ماست :D

چند نمونه از آخرین کارهای پرستاشاپی رو هم میتونید ببینید که خالی از لطف نیست : :D

نمونه اول

نمونه دوم

نمونه سوم

نمونه چهارم

لینک به دیدگاه

در ضمن جایی لو ندین ، قالب کتابفروشی کار منه ;)

وقتی یک قالب برای شرکت یا فرد واسطه طراحی میشه ، اصولا ما نمیتونیم اسم خودمون رو تو کار درج کنیم یا جار بزنیم که این کار ماست :D

آقا بهمن بهت تبریک می گم داداش / شما یکی از اون آدم های انگشت شمار هستی که دانوش می گفت دور و برش هستند :)

خوبه که اصول کار حرفه ا و اخلاق حرفه ای هم داری و قالب به اون شیکی را اسمت را نزدی

لینک به دیدگاه

ايشون يكي از دوستان بنده هستند كه كار تنها خودشان رو انجام مي دن و سفارشي نميگيرن

قالب نسخه قديميشم هم به من داده بود كه در بازاچه گذاشتم

كتاب فروشي هم كار ايشون نيست و همانطور كه گفتم تنها براي خودشون كار كردند و از نوع كارش فكر كنم كار بهمن جانه

يه چيزي هم من بگم كه خالي از لطف نباشه خيلي از دوستان وقتي هزينه مي كنند براي قالب هاي فوق حرفه اي اصلا به بنده در قراردادشون اجازه معرفي سايتشون چه در سايتم و چه در انجمن نميدن و شايد هم شما وقتي هزينه كنيد همچين درخواستي داشته باشيد و طبيعيه

پس خيلي از سايت ها با قالب هاي حرفه اي و بدون كليشه كه شما اصلا خبر نداريد در حال كارن و حتي نميتونيد بفهميد كه با پرستا هستند و وقتي بفهميد شايد باورتون نشه پس دليلي بر نبودنشان نيست و بعضي ديگر هم و نمونه هايي ديگر هم توي امضام كه مجوز نمايش دادن ميتونيد مشاهده كنيد و تمام اين ها باز بر ميگرده به هزينه اي كه شما مي كنيد

همين الان هم مي تونيد اين درخواست رو مشاركتي اعلام كنيد ببينيد چند نفر حاضرن باهاتون در پرداخت همگام شوند و فكر نكنم استقبالي صورت بگيره چون هر شخص قالب اختصاصي و ويژه خودش با هزينه اي كه مي كنه رو انتظار داره و با كسي قسمتش نمي كنه

لینک به دیدگاه

دوستان من قصد جسارت ندارم

به تمام مشکلات واقفم و اگر نظری میدهم قصدم پیشرفت پرستا هستش

اما تمام حرفم اینه که بیایم به عنوان پرستا شاپ فارسی قالب هایی ارائه بدیم که هم قدرت و انعطاف این سیستم را به همه نشون بدیم هم بجای استفاده از ایده های خارجی ها منشا ایده باشیم برای آنها

چرا با پرستا نتونیم سایت هایی مثل

http://www.civilica.com

http://www.magiran.com/

http://www.sanjesh3.com

http://www.azmoon.in

http://www.tojihi.com

http://2938.ir

بسازیم

البته شاید تمام این سوء برداشت ها از حرف های بنده بخاطر این باشه که هدف از راه اندازی سایت بر اساس پرستا شاپ را برای شما عزیزان خوب توضیح نداده ام

قصد بنده راه اندازی سایتی علمی میباشد که در کنار ارائه مطالب علمی بتوان مقالات مرتبط با موضوعات را هم عرضه کرد

پس سایت مذکور علاوه بر یک فروشگاه یک سایت ارائه مطلب نیز هست پس برای همین از قالب های معمول فروشگاهی که فقط به معرفی محصول میپردازد نمیتوان استفاده نمود

نمیدانم توانستم هدفم را برای شما باز کنم تا بدانید که میخواهم از پرستا شاپ نه بعنوان یک فروشگاه بلکه بعنوان یک CMS استفاده کنم

لینک به دیدگاه

از پرستاشاپ به عنوان یک cms نمیتونید استفاده کنید مگر اینکه اصل پرستا با کدنویسی تغییر کنه و ربطی به قالب نداره تقریبا .

باید بدونید از یک فروشگاه ساز به هیچ وجه ممکن نمیتونید سایت هایی مثل اینا رو دربیارید . یعنی میتونید ولی هر کاری اسکریپت مخصوص به خود رو داره

چرا ؟ :s

چون پرستاشاپ برای هدفی دیگر ساخته و بهینه شده ، براتون مثال میزنم

جوملا رو در نظر بگیرین ، جوملا همه کارست ، باهاش فروشگاه میزنن ، وبلاگ میزنن ، سایتهای سازمانی میزنن ، سایت دانلود ، شبکه اجتماعی و میکروبلاگ و....

وردپرس هم همینطور اما نه به تنوع جوملا .

اما پرستاشاپ همه کاره نیست و زیر ساخت های لازم برای همه کاره شدن رو نداره . از خاک رس میشه کوزه ساخت ولی از ماسه نه چون تو ذاتش نیست .

اینایی که شما در نظر دارین با پرستا قابل انجامه !!

اما برای انجام دادنش اگه برای مثال از وردپرس یا جوملا استفاده کنید شاید یک پنجم هزینه ای باشه ، که با پرستاشاپ واستون خواهد داشت .

اصولا وقتی کسی از من سایتی میخواد که بیشتر به وبلاگ شبیه تا فروشگاه ، من از وردپرس و جوملا استفاده میکنم ، چون هم وقت کمتری میگیره ، هم هزینه کمتر و هم ساده تره

اما وقتی کسی از من سایتی میخواد که تمایل این سایت بیشتر به طرف فروشگاهه ، من پرستاشاپ رو انتخاب میکنم .

من با نظر شما موافقم و تشکر میکنم که میگین چرا نباید نشه با پرستاشاپ چنین سایت هایی رو طراحی کرد ، مخالف هم نیستم ، اما همانطور که گفتم تو دید حرفه ای و به عنوان یک طراح وب

اگر نگاه کنید ، بهترین روش در طراحی ، انتخاب سریعترین و کم هزینه ترین و ساده ترین راه به همراه اسکریپت مناسب برای طراحی سایت میباشد .

البته اگه کسی دوست داشته باشه با پرستاشاپ حتی جامعه مجازی هم بسازه اون دیگه به کنار ، خوب علاقه خودشه و میتونه در رسیدن به این علاقه و هدفش هزینه هم بکنه ، حتی اگه قرار باشه چند برابر هم هزینه کنه :D

لینک به دیدگاه

شما از ابتدا بحث رو اشتباه شروع کردی. این ربطی به قالب نداره!

شما اول از همه باید پایه کارتو مشخص کنی یعنی محتوا یا فروشگاه؟ بعد تصمیم بگیری.

اگه هدف اولت محتواست با پرستا به نتیجه نمیرسی. میتونی از پرستا در کنار یک سیستم دیگه استفاده کنی

اگه هدفت فروشگاه هست باید هدف های ثانویه رو مشخص کنی و هیچ ربطی به قالب هم نداره و امکانات سایت هستند که هدف های شما رو میسازن

لینک به دیدگاه

با ماژول بلاگ نمیشه بصورت یک CMS کوچک از آن استفاده کرد؟

در رابطه با طرح هایی مانند سایت های ذکر شده نظرتان چیست؟؟

با پرستا عملی است؟؟؟

لینک به دیدگاه

چرا کار خودت رو سخت میکنی؟

از wordpres یا cms های دیگه برای ایجاد محتواهات استفاده کن و در کنارشون پرستاشاپ رو برای فروشگاه ایجاد کن

مثل همین انجمن که بازارچه رو جدا ایجاد کرده

لینک به دیدگاه

شما مي توني ماشين رو با ماشين مقايسه كني و نه ماشين با كالسكه!

شما پس هدف اصليت به قول دانوش جان اشتباه گزينش كردي

شما مي توني حتي با پرستا دقيقا عين ديجي كالا در بياريدش و مقايسه با فروشگاه ها داشته باشيد و نه محتوايي

لینک به دیدگاه

بنظرم با پلاگین بلاگ بشه برای ارسال مطلب در کنار فروشگاه استفاده کرد

حال سوال اصلی اینه که میشه قالبی با ظاهر سایتهای زیر با پرستاشاپ طراحی کرد

لینک به دیدگاه

بنظرم با پلاگین بلاگ بشه برای ارسال مطلب در کنار فروشگاه استفاده کرد

حال سوال اصلی اینه که میشه قالبی با ظاهر سایتهای زیر با پرستاشاپ طراحی کرد

چرا نمیشه ، ولی اینا غیراستانداردترین قالب هایی هستند که تو عمرم دیدم . این نوع قالب ها مال دهه 90 میلادی هستش نه امروز .

یعنی تقریبا چیزی ندارن ، نه گرافیکی نه ستون بندی حرفه ای ، نه رعایت استانداردها تو طراحی ،

البته هر کسی یک سلیقه ای داره و قابل احترامه ، ممکنه من دوست نداشته باشم این نوع سایت ها رو و شما دوست داشته باشین . به هر حال چرا امکان نداره ، امکان داره دوست من :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...