رفتن به مطلب

فعال کردن gzip در پرستاشاپ

پست های پیشنهاد شده

با عرض ادب و احترام

همینطور که میدونید جی زیپ سیستم فشرده سازی است که در آن فایل فشرده به مرورگر ارسال میشود و مرورگر بعد از دریافت آن را از حالت فشرده خارج و به کاربر نشان میدهد و به طبع آن سرعت بارگذاری افزایش می یابد. با اضافه کردن این کد به فایل htaccess. میتوانید از این قابلیت برای فشرده سازی استفاده کنید:

# BEGIN Compress text files<ifModule mod_deflate.c>  <filesMatch "\.(css|js|x?html?|php)$">    SetOutputFilter DEFLATE  </filesMatch></ifModule># END Compress text files # BEGIN Expire headers<ifModule mod_expires.c>  ExpiresActive On  ExpiresDefault "access plus 1 seconds"  ExpiresByType image/x-icon "access plus 2592000 seconds"  ExpiresByType image/jpeg "access plus 2592000 seconds"  ExpiresByType image/png "access plus 2592000 seconds"  ExpiresByType image/gif "access plus 2592000 seconds"  ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 2592000 seconds"  ExpiresByType text/css "access plus 604800 seconds"  ExpiresByType text/javascript "access plus 216000 seconds"  ExpiresByType application/javascript "access plus 216000 seconds"  ExpiresByType application/x-javascript "access plus 216000 seconds"  ExpiresByType text/html "access plus 600 seconds"  ExpiresByType application/xhtml+xml "access plus 600 seconds"</ifModule># END Expire headers # BEGIN Cache-Control Headers<ifModule mod_headers.c>  <filesMatch "\.(ico|jpe?g|png|gif|swf)$">    Header set Cache-Control "max-age=2592000, public"  </filesMatch>  <filesMatch "\.(css)$">    Header set Cache-Control "max-age=604800, public"  </filesMatch>  <filesMatch "\.(js)$">    Header set Cache-Control "max-age=216000, private"  </filesMatch>  <filesMatch "\.(x?html?|php)$">    Header set Cache-Control "max-age=600, private, must-revalidate"  </filesMatch></ifModule># END Cache-Control Headers # BEGIN Turn ETags Off<ifModule mod_headers.c>  Header unset ETag</ifModule>FileETag None# END Turn ETags Off # BEGIN Remove Last-Modified Header<ifModule mod_headers.c>  Header unset Last-Modified</ifModule># END Remove Last-Modified Header

از این سایت هم میتونید تغییر رو مشاهده کنید: http://gtmetrix.com

این متن بالا رو من در یکی از سایت ها پیدا کردم خواستم روی پرستا شاپ پیاده کنم و الان دو تا سوال واسم بوجود اومده :

سوال اول اینکه دقیقا در کدوم قسمت فایل htaccess. این کد رو اضافه کنیم ؟

سوال دوم اینکه آیا این کد در پرستا شاپ عمل میکنه ؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این تنظیمات به طور خودکار توسط پرستاشاپ در این فایل اعمال میشه

شما فقط چک کنید که هاستتون این قابلیت رو فعال کرده باشه

چک کردن این هم از طریق چندین سایت قابل انجامه . از گوگل میتونید پیدا کنید

لینک به دیدگاه

در پی تکمیل صحبت های رامتین جان در مورد فعال بودن روی هاستتون هم از همون سایتی که خود نویسنده گذاشته نشون می ده که این افزونه روی هاستتون فعاله یا نه

لینک به دیدگاه

نظری نداره . هاست شما gzip رو پشتیبانی نمیکنه و کاری هم از دست شما برنمیاد ، یا باید این قابلیت رو براتون فعال کنن یا اگه نمیکنن میتونید به هاست دیگه مراجعت کنید یا با همین هاست سر کنید . هیچ راهی هم وجود نداره و نه از دست شما نه از دست هیچ کس دیگری کاری برنمیاد .

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

این تنظیمات به طور خودکار توسط پرستاشاپ در این فایل اعمال میشه

شما فقط چک کنید که هاستتون این قابلیت رو فعال کرده باشه

چک کردن این هم از طریق چندین سایت قابل انجامه . از گوگل میتونید پیدا کنید

با سلام

فعال کردن جی زیپ با همین کد هست که دوستمون قرار دادن؟

یعنی برای همه نسخه های پرستا یکی هست؟

ممنون

لینک به دیدگاه

خیر ارتباطی نداره. از سمت سرور باید فعال بشه

سلام مجدد خدمت شما

آقا دانوش اون اطلاعاتی که توی قسمت هاست زحمت کشیدین رو به پشتیبانی هاست دادم گفت همه رو داریم گفتم جی زیپ رو می شه فعال کرد گفت مشکلی نیست سایتهای پرستایی زیادی الان روی هاست ما هست، همین کفایت می کنه؟ سایت رو که آپلود کردم نمی شه از جایی آمار گرفت که جی زیپ فعال هست یا نه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

چرا میشه . شما سایتتون رو آپلود کنید و نصب کنید . بعد از سایت gtmetrix.com آدرس سایتتون رو میدین و نشون میده بهتون که فعاله یا فعال نیست .

لینک به دیدگاه

چرا میشه . شما سایتتون رو آپلود کنید و نصب کنید . بعد از سایت gtmetrix.com آدرس سایتتون رو میدین و نشون میده بهتون که فعاله یا فعال نیست .

با سلام ممنون از پاسخ های مفیدتون

لینک به دیدگاه

• 2 months later...

سلام دوستان

من هم می خواستم gzip برام فعال باشه

یه تیکت پشتیبانی

برای هاست فرستادم، که گفتند gzip فعاله و برای دیدن اطلاعات هاست هم گفتند

برو به این آدرس http://emeydan.ir/info.php

رفتم تو این آدرس دیدم که همونطور که گفتند gzip فعاله و عکسش رو هم اینجا ضمیمه کردم

ولی سایت http://gtmetrix.com/

میگه فعال نیست

post-5939-1437301998188_thumb.png

لینک به دیدگاه

باید از مدیریت پرستاشاپ فعالش کنید .

به مسیر پارامترهای پیشرفته / کارایی بروید و در این صفحه بهینه سازی آپاچی رو فعال کنید . بعد برین تو صفحه اول فروشگاهتون ctrl+f5 بزنید و رفرش کنید تا تاثیرشو ببینید .

لینک به دیدگاه

به مسیر پارامترهای پیشرفته / کارایی بروید و در این صفحه بهینه سازی آپاچی رو فعال کنید . بعد برین تو صفحه اول فروشگاهتون ctrl+f5 بزنید و رفرش کنید تا تاثیرشو ببینید .

سلام بهمن جان

توی سایت woorank می زنه

to bad, ur advanced parameter gzip in disable

البته فکر کنم اینجوری زده

یعنی جی زیپ پیشرفته فعال نیست، باید حرکت خاصی زد تا اون هم فعال شه؟

لینک به دیدگاه

گزینه ای که فرمودید فعال بوده و الان هم فعال است ولی همچنان gtmetrix می گه gzip فعال نیست

لینک به دیدگاه

سلام

پس از سمت سرور فعال نیست. تیکت بزنید

موفق باشید

قبلا هم عرض کردم

تیکت زدم گفتتند فعاله

اطلاعات هاستم تو این آدرس قابل دسترسه

http://emeydan.ir/info.php

عکسش رو هم براتون دوباره می فرستم

post-5939-14373019995401_thumb.png

لینک به دیدگاه

نمایش فعال در این بخش به معنای عملکرد صحیح از سمت سرور نیست. معمولا تنظیمات دیگه ای هم لازمه و باید درست انجام شده باشه. با این حال ممکنه اسپریپت درست عمل نکنه و نیاز به بررسی دقیق هست

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

نمایش فعال در این بخش به معنای عملکرد صحیح از سمت سرور نیست. معمولا تنظیمات دیگه ای هم لازمه و باید درست انجام شده باشه. با این حال ممکنه اسپریپت درست عمل نکنه و نیاز به بررسی دقیق هست

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

من الان چکار کنم؟

پیشنهادتون چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...