رفتن به مطلب

سرور رسانه

ramtin2025

پست های پیشنهاد شده

سلام

سایتهای مختلف واسه سئو راهکار هایی ارائه دادند ، یکی از مواردی که تو اکثر آنها توصیه شده ، استفاده از دامین یا ساب دامین مجزا برای آپلود عکس هاست و این کار تو نمره ای که گوگل به سایت میده خیلی موثره .

اما بدلیل اینکه پرستا از هر عکسی که مثلا برای محصولات انتخاب میکنیم چند عکس مختلف ( بند انگشتی و مدیوم و ..) ایجاد میکنه ، امکان آپلود مجزای عکسها برای ما وجود ندارد و تغییر لینک تک تک عکسها با کدنویسی کار بسیار سخت و زمان بریه

گویا پرستا برای حل این مشکل ، بخش سرور رسانه رو ایجاد کرده

اما هنگامیکه من یک ساب دومین برای این قسمت اییجاد کردم کل عکسهای سایت غیر قابل مشاهده شد

لینک عکسها به ساب دومین تغییر پیدا کرده درحالیکه عکسی درون اون وجود نداره . مثلا :

www.myste.com/img/ffff.jpg تبدیل شده به shop.myste.com/img/ffff.jpg

حالا میخوام بدون از داخل قسمت مدیریت میشه عکسها رو انتقال داد ؟ یا باید بصورت دستی پوشه ها رو تو اون کپی کنیم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

سایتهای مختلف واسه سئو راهکار هایی ارائه دادند ، یکی از مواردی که تو اکثر آنها توصیه شده ، استفاده از دامین یا ساب دامین مجزا برای آپلود عکس هاست و این کار تو نمره ای که گوگل به سایت میده خیلی موثره .

اما بدلیل اینکه پرستا از هر عکسی که مثلا برای محصولات انتخاب میکنیم چند عکس مختلف ( بند انگشتی و مدیوم و ..) ایجاد میکنه ، امکان آپلود مجزای عکسها برای ما وجود ندارد و تغییر لینک تک تک عکسها با کدنویسی کار بسیار سخت و زمان بریه

گویا پرستا برای حل این مشکل ، بخش سرور رسانه رو ایجاد کرده

اما هنگامیکه من یک ساب دومین برای این قسمت اییجاد کردم کل عکسهای سایت غیر قابل مشاهده شد

لینک عکسها به ساب دومین تغییر پیدا کرده درحالیکه عکسی درون اون وجود نداره . مثلا :

www.myste.com/img/ffff.jpg تبدیل شده به shop.myste.com/img/ffff.jpg

حالا میخوام بدون از داخل قسمت مدیریت میشه عکسها رو انتقال داد ؟ یا باید بصورت دستی پوشه ها رو تو اون کپی کنیم

دوست سرور رسانه عکس ها و سی اس اس و جاوا ها رو در روی این ساب دامنیها بالا میاره تا سرعت سایت بره باشه و بقیه موارد

شما برای اینکه این مشکل براتون پیش نیاد وقتی ساب دامین رو ایجاد کردی پوشه ساب دامین رو سایت اصلی قرار بده اگه پرستا رو در public_html نصب کردی ادرس ساب دامین رو هم public_html قرار بده تا بیفته روی سایت یعنی وقتی به ساب دامین میری باید سایت اصلی لود بشه در این صورت مشکلی نخواهی داشت

اطلاعات بیشتر میخوای اموزش های زیر رو ببین

http://www.prestashop.com/forums/topic/99443-prestashop-14-using-ccc-performance-and-media-servers/

www.prestashop.com/blog/en/10-best-tips-to-speed-up-your-prestashop-store-3/

لینک به دیدگاه

تو قسمت دوم و سوم چی بزارم

در ضمن برای ساب دومین یک پوشه به اسم خودش در داخل public_html درست میشه

چجوری میشه هر دو پوشه یکی باشه ؟

تو لینکی که داده بودین هم گفته آدرس ساب دومین رو ریدایرکت کنم رو آدرس اصلی که این هم فقط واسه صفحه اول جواب میده و نه تمام زیرپوشه ها

میشه یه کم بیشتر توضیح بدید ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

من که نفهمیدم چجوری میشه از این استفاده کرد

لینک زیر رو بخونید ببینید چیزی متوجه میشید ؟

لینک

اصلا کسی تو این انجمن تا حالا از سرور رسانه استفاده کرده ؟

لینک به دیدگاه

من رو هاستم 4 تا دومین دارم به صورت ادد آن ، و توی سرور رسانه ازشون استفاده کردم ، رو سرعت لود سایت تاثیر داره. چک موقع لود میبینی داره از کجاها فایل ها رو میخونه.

لینک به دیدگاه

فعال سازی سرور رسانه :

1- وارد Cpanel شوید 2- از کادر domains وارد بخش subdomains شوید. 4- در کادر create subdomain روبروی subodmain : نام ساب دامین موردنظرتان را وارد کنید. مثلا static 1

5- فرض میگیریم پرستا شاپ شما در شاخه اصلی هاست public html قرار دارد در اینصورت در بخش document root وارد میکنیم : public_html

6- با همین روش 2 ساب دامین دیگه با نام های static 2 و static 3 ایجاد میکنیم و document-root و همون public_html قرار میدیم.

7- حالا باید لیست ساب دامین های ساخته شده رو در همین صفحه ببینیم جلوی هر یک از ساب دامین ها گزینه manage redirection وجود داره رو اون کلیک میکنیم تا مسیر سه تا فولدری و که میخوایم از ایت طریق بارگذاری بشن بدیم. مثلا من اینجوری ریدایرکت کردم ساب دامین ها رو :

static1.test.com : /img

static2.test.com : /themes/prestashop/css

static3.test.com : /themes/prestashop/img

در کدهای static 2 و 3 به جای کلمه prestashop نام شاخه قالبتون رو وارد کنید اگر از قالب پیش فرض استفاده نمی کنید.

تعیین شاخه ها بستگی به سایت و قالب شما داره شما میتونید مثلا static1 و به شاخه js قالبتون لینک کنید.

طبق تنظیمات من :

static 1 به شاخه img خود پرستا اختصاص داده شده که عکس محصولات و عکس های آپلود شده تو اون قرار میگیرن.

static 2 به شاخه css قالب اختصاص داده شده.

static 3 به ساخه img قالب اختصاص داده شده.

بعد از اتمام ریدایرکت حالا می رید به مدیریت فروشگاه

1- وارد تب تنظمیات بشید.

2- وارد تب کارایی ها بشید.

3- سه ساب دامین و که ساختید ادرسش و یک به یک در کادر سرور رسانه واردکنید. static1.test.com , static2.test.com , static3.test.com

جای کلمه test اسم دامین سایتتون و بزارید.

4- ذخیره کنید.

5- بعد از ذخیره سازی سرورها تو کادر ccc بالای همون کادر سرور رسانه 2 تا گزینه اول (css , javascript) و روی استفاده ccc قرار بدید و ذخیره کنید.

خوب تموم شد. حالا وقتی دوباره سایت و بارگذاری کنید تو استاتوس (کادر پایین مرورگرتون) می بینید که سایت پشت سر هم هی به این ساب دامین ها کانکت میشه و اطلاعات و بارگذاری میکنه.

سبز باشید.

لینک به دیدگاه

من وقتی تست کردم اگه مسیرها رو هم نزاری مثل به پوشه استایل عکسها هم مسیر ندی و مستقیم به صفحه اصلی مسیر بدی خودش اتوماتیک از این ساب دامین ها برای این کار استفاده میکنه در مال من static1 برای سی اس اس استفاده میکنه static2 رو برای جاوا استفاده میکنه static3 رو برای عکسها استفاده میکنه.

لینک به دیدگاه

طبیعتا نباید ریدایرکت به صورت اتوماتیک همه ی مسیرها رو شناسایی کنه

پارک دومین این خاصیت رو داره

میشه واسه یه دامنه دیگه به جز دامنه فروشگاه اصلی هم توضیح بدید

لینک به دیدگاه

• 3 months later...

حالا ما کهدایرکت ادمین داریم چی کار کنیم داخل دایرکت ادمین چطور میشه این کارارو کرد این از گزینه create subdomain به بعدو نداره

لینک به دیدگاه

این کار برای استفاده از قابلیتی به نام cookie free domains هست که باعث میشه محتوای استاتیک بدون کوکی لود بشن و سرعت افزایش پیدا کنه.

اما...

اگر تنظیمات را به درستی اعمال نکنید نه تنها افزایشی ندارید که برعکس به علت ریدایرکت تأثیر منفی هم خواهد داشت.

برای این که بفهمید در بخش yslow سایت gtmetrix میتونید این مورد رو چک کنید.

حتی با جستجو در اینترنت هم راه کارهای خیلی موثری پیدا نمیکنید و در واقع درسته که ممکنه این قابلیت رو در gtmetrix فعال ببینید ولی به علت ریدایرکت در .htaccess در بخش دیگیری نمره منفی از این سایت میگیرید.

به زودی بسته های خدماتی برای این منظور و موارد دیگه در بازارچه قرار میگیره.

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

سلام. من از طریق هاستم یک دومین را بر روی دومین قبلی خودم پارک کردم تا فروشگاه با دو آدرس بالا بیاد. اما وقتی ادرس دوم رو می زنم دامنه در آدرس بار تغییر کرده و مجدد به دومین قبلی تبدیل می شه. با سرور صحبت کردم می گن این به خاطر تنظیمات داخل پرستاشاپه. می تونید راهنمایی کنید که چکار کنم تا فروشگاه با دو آدرس بالا بیاد

لینک به دیدگاه

سلام کسی نیست پاسخ بده:

سلام. من از طریق هاستم یک دومین را بر روی دومین قبلی خودم پارک کردم تا فروشگاه با دو آدرس بالا بیاد. اما وقتی ادرس دوم رو می زنم دامنه در آدرس بار تغییر کرده و مجدد به دومین قبلی تبدیل می شه. با سرور صحبت کردم می گن این به خاطر تنظیمات داخل پرستاشاپه. می تونید راهنمایی کنید که چکار کنم تا فروشگاه با دو آدرس بالا بیاد

لینک به دیدگاه

در صفحه تنظیمات - سئو و url باید گزینه بازگشت به آدرس استندارد را غیرفعال کنید. ضمن این که این کار از نظر موتورهای جستجو شدیدا نفی شده

Sent from my Xperia using Tapatalk pro

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

فعال سازی سرور رسانه :

1- وارد Cpanel شوید 2- از کادر domains وارد بخش subdomains شوید. 4- در کادر create subdomain روبروی subodmain : نام ساب دامین موردنظرتان را وارد کنید. مثلا static 1

5- فرض میگیریم پرستا شاپ شما در شاخه اصلی هاست public html قرار دارد در اینصورت در بخش document root وارد میکنیم : public_html

6- با همین روش 2 ساب دامین دیگه با نام های static 2 و static 3 ایجاد میکنیم و document-root و همون public_html قرار میدیم.

7- حالا باید لیست ساب دامین های ساخته شده رو در همین صفحه ببینیم جلوی هر یک از ساب دامین ها گزینه manage redirection وجود داره رو اون کلیک میکنیم تا مسیر سه تا فولدری و که میخوایم از ایت طریق بارگذاری بشن بدیم. مثلا من اینجوری ریدایرکت کردم ساب دامین ها رو :

static1.test.com : /img

static2.test.com : /themes/prestashop/css

static3.test.com : /themes/prestashop/img

در کدهای static 2 و 3 به جای کلمه prestashop نام شاخه قالبتون رو وارد کنید اگر از قالب پیش فرض استفاده نمی کنید.

تعیین شاخه ها بستگی به سایت و قالب شما داره شما میتونید مثلا static1 و به شاخه js قالبتون لینک کنید.

طبق تنظیمات من :

static 1 به شاخه img خود پرستا اختصاص داده شده که عکس محصولات و عکس های آپلود شده تو اون قرار میگیرن.

static 2 به شاخه css قالب اختصاص داده شده.

static 3 به ساخه img قالب اختصاص داده شده.

بعد از اتمام ریدایرکت حالا می رید به مدیریت فروشگاه

1- وارد تب تنظمیات بشید.

2- وارد تب کارایی ها بشید.

3- سه ساب دامین و که ساختید ادرسش و یک به یک در کادر سرور رسانه واردکنید. static1.test.com , static2.test.com , static3.test.com

جای کلمه test اسم دامین سایتتون و بزارید.

4- ذخیره کنید.

5- بعد از ذخیره سازی سرورها تو کادر ccc بالای همون کادر سرور رسانه 2 تا گزینه اول (css , javascript) و روی استفاده ccc قرار بدید و ذخیره کنید.

خوب تموم شد. حالا وقتی دوباره سایت و بارگذاری کنید تو استاتوس (کادر پایین مرورگرتون) می بینید که سایت پشت سر هم هی به این ساب دامین ها کانکت میشه و اطلاعات و بارگذاری میکنه.

سبز باشید.

دقیقا این کارا رو انجام دادم اما گرافیک سایتم به هم ریخت

لینک به دیدگاه

• 1 year later...

سلام من 3 ساب دامین ساختم و هر سه  رو توی سرور رسانه وارد کردم هر سه رو روی public_html تنظیم کردم

لینک های تصاویر از ساب دامین لود میشه  اما هنوز توی gtmetrix رتبه بالاتر نرفت که هیچ کمترم شد

این گزینه  از 100 شد 66

Combine images using CSS sprites

متن اروری هم که میده

http://static.iroption.com/themes/electromarket/img/logo.png
    http://static3.iroption.com/themes/electromarket/img/sep.png
    http://www.iroption.com/modules/dmtnews/views/img/arrows-1.png
    http://www.iroption.com/modules/emfootericons/img/2.png
    http://www.iroption.com/modules/emfootericons/img/3.png
    http://www.iroption.com/themes/electromarket/css/autoload/AjaxLoader.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...